Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

My zastanawiamy się nad postawieniem wkładu prostopadle do komina tak, żeby między wkładem a ścianką, o której piszesz, pojawiła się wnęka na drewno. Trudno, chyba nie ma innego rozwiązania bez stawiania kominka po skosie. Chyba, że takie jak u Ciebie, ale ono odpada ze względu na obecne ustawienie salonu u nas...

 

Miloszk - Zbyszek wrzucił link do galerii w poście wyżej.

 

A które to zdjęcie, bo ślepy jestem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

acer11

Miałem wyprowadzony już kabel zasilający 230v mniej więcej w tym miejscu co górna część kominka. Od zasilania poszedł odpowiednio dobrany transformatorek umieszczony w bezpiecznym miejscu a do niego podłączyłem i przykleiłem do powierzchni kawałek taśmy LED - górna część, następnie od końca taśmy górnej dolutowałem zwykły kabelek odpowiednio zatynkowany w ściance który szedł do taśmy LED dolnej części kominka. Przy pstryknięciu podświetla się od razu góra i dół. Często z tego ośw korzystam nawet jak nie palę w kominku :)

pozdrawiam

Edytowane przez TomekC73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC08541.jpgDSC08540.jpgDSC08538.jpgelewacja zakończona!no prawie-zabrakło 2 desek elewacyjnych by obrobić miecze od daszku ale to przy 89 m/2 podbitki to hi szczegół.Przeraziła mnie ilośc deski jaka poszła! Liczyłem na ok 70 a tu zonk!Klinkier na opasce i polbruk zostawiam na wiosnę, materiał musi przezimować na podwórku niestety:( Edytowane przez zbyszek1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do osób które zamurowały przejście między kuchnią a kotłownią i zrobiły korytarz przy łazience do garażu, jak po zmianach wygląda u was łazienka ??. Mógłby ktoś podesłać skan rzutu parteru na [email protected] lub wkleić na forum. Pozdrawiam Czarek.

PS

Buduje ktoś może w okolicach Elbląga i chce zaprosić gapiów :)

 

Witam, jak mam zamurowane przejście w kuchni i korytarz przy łazience. Zdjęcia mojej łazienki są bodajże na stronie 536 lub 537

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]143495[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]143496[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]143494[/ATTACH]elewacja zakończona!no prawie-zabrakło 2 desek elewacyjnych by obrobić miecze od daszku ale to przy 89 m/2 podbitki to hi szczegół.Przeraziła mnie ilośc deski jaka poszła! Liczyłem na ok 70 a tu zonk!Klinkier na opasce i polbruk zostawiam na wiosnę, materiał musi przezimować na podwórku niestety:(

 

zbyszek1982 super elewacja, gratuluję i zazdroszczę bo my chwilowo mamy przestój z braku funduszy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile was kosztowały schody lane? Czy ze schodami drewnianymi na 100% da się wykorzystać wnękę pod schodami na lodówkę i szafkę?

 

Fachowcy pytają się jak szeroki otwór zostawić w stropie przy schodach, co im powiedzieć, żeby potem można było wstawić sensowne schody?

 

Niestety nie wiem ile kosztowaly schody lane. Co do samej wneki, zdjecie moze niewygledne, ale daje jakis obraz :)

 

http://db.tt/ST5Qevfx

 

My robilismy wszystkie wymiary tak jak w projecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Oliwkowiczów. Nasza przygoda z budową Oliwki dopiero się zaczyna. W styczniu 2012 kupiliśmy wymarzony kawałek ziemi. Potem długie poszukiwania właściwego projektu. Już prawie zdecydowaliśmy się na Iskierkę (z tej samej pracowni), jednak nasz 1% niepewności dalej kazał nam szukać odpowiedniego projektu. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na Oliwkę. Teraz mamy dylemat - a mianowicie rodzaj ogrzewania.... GAZ czy EKOGROSZEK?Czy jest może ktoś kto buduje Oliwkę w województwie opolskim lub dolnośląskim? pozdrawiamy wszystkich. Edytowane przez nasza oliwka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylismy w oliwce pod Slupskiem i tam maja gaz i niestety kurek przykrecali bo ponoc astronomicznie drogo wychodzilo im ogrzewanie a dogrzewali sie kominkiem a ja osobiście nie chciałbym w salonie kotłowni...ciekawe jak to w rzeczywistości wygląda, jak koszty na gaz, może niech ktoś się wypowie kto ma bo ja pale drewnem niestety Edytowane przez zbyszek1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oliwka oliwce nierówna. Jedna może mieć zapotrzebowanie 35kWh/m2 a druga 100. Zależy od przyjętych (najlepiej na etapie adaptacji projektu) założeń odnośnie energochłonności budynku (ocieplenie, wentylacja, rodzaj ogrzewania, stolarka okienna, rodzaj bramy garażowej, odizolowanie lub nie garażu, staranność i technologia wykonania, świadomość mostków termicznych i ich eliminacja wbrew budowlańcom, co "całe życie tak robili").
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...