Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam kochani oliwkowicze!bardzo dawno nie było mnie na forum .Byłam bardzo zajeta....budowa:p.Prawie się udało.Oliwka stoi.stan surowy juz prawie zamknięty.Zaczęły dopadac mnie pewne wątpliwosci,ale to chyba normalne...w zwiazku z nimi mam pytanie do osób które tak jak ja górne pokoje nad salonem maja od strony zachodniej czy ten który jest bez okna dachowego nie jest ciemny?bo ja mam wrazenie ze jest.maz mnie uspokaja ze jak wytynkujemy i pomalujemy wrazenie sie troche zmieni i bedzie jasniej...pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kris2668 - ja mam ustawienie tych pokoi od strony południowo-zachodniej. I też mam stan surowy otwarty. Przygotowałem układ krokwi (więźbę) tak, że mogę wstawić tam okno. Okno planowaliśmy tam od początku (w sensie moja żona). Ja z chęci oszdzędności powiedziałem - a czy jest nam tam potrzebne? Miny mojej małżonki nie będę opisywać...

Powiem tak. Ja rozumiem, że po połozeniu tynków, pomalowaniu, pokój się rozjaśni, ale naprawdę, ostatnio sprzątałem w tym pokoju syf po murarzach i jestem przekonany, że ta inwestycja 1000 pln w okno będzie właściwa. Ten pokój naprawdę zyska na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze takie pytanie - planuję tynkować na wczesną wiosnę. Jak rozwiązaliście problem montażu bramy, tynkowania schnięcia i grzania? Brama 5 metrów szerokości, więc dechami nie zabiję :/

Można zamontować bramę i dopiero tynkować? Chcę montować bramę, bo jak złapią przymrozki, to muszę dogrzewać :/

 

i drugie: Których powierzchni nie tynkowaliście?

- ściana kolankowa (tam chyba lepiej płytę karton-gips)

- ściana w garażu jeśli kładę tam styro?

- sufit w garażu jeśli kładę tam styro?

Edytowane przez mrxaoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nasza Oliwka już zamknięta gotowa do sezonu zimowego i robót wewnętrznych. Okna polecam Bogdański Nowy Sącz u nas kolor Orzech z 2 stron niestety słabo widać przez naklejki dla chętnych dodam inne fotki:) Zastanawiamy się nad piecem mamy dostęp do gazu lecz dalej nie wiemy co wybrać a hydraulików trzeba zamawiać. Czym grzejecie? Warto Eko groszek z trybem letnim czy sam gaz? Mamy jeszcze mieć kominek:)SAM_1521.jpgSAM_1523.jpg Edytowane przez adrian.natalia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze takie pytanie - planuję tynkować na wczesną wiosnę. Jak rozwiązaliście problem montażu bramy, tynkowania schnięcia i grzania? Brama 5 metrów szerokości, więc dechami nie zabiję :/

Można zamontować bramę i dopiero tynkować? Chcę montować bramę, bo jak złapią przymrozki, to muszę dogrzewać :/

 

i drugie: Których powierzchni nie tynkowaliście?

- ściana kolankowa (tam chyba lepiej płytę karton-gips)

- ściana w garażu jeśli kładę tam styro?

- sufit w garażu jeśli kładę tam styro?

Ja tynkowałem po zamontowaniu: okien, drzwi, bramy. Tynkarze montowali listwy przyokienne przed tynkami. Okna, drzwi zabezpieczone foliami, taśmami itp.

Co do ściany kolankowej to u mnie jest oczywiście tynk, nie dawałem tam płyt. Warto przed tynkami przemurować szparę miedzy murłatą a membrana jakimś cienkim bloczkiem o grubość 4-6cm . Tynkarze później to obrzuca tynkiem i nie ma potrzeby wycinania jakichkolwiek kawałków z płyty itp. raczej nie spotkałem się oglądając fotki by ktoś z oliwkowiczów dawał tam karton-gips. Moim zdaniem nie ma sensu tynkowac garazu jesli dajesz tam styropian ale tu moze lepiej niech sie wypowie w tej kwestii. Duzo zapewne zalezy od tego czy sciany sa rowne:), kilka postow wczesniej ktos chyba pisal o ociepleniu w naszym garazu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nasza Oliwka już zamknięta gotowa do sezonu zimowego i robót wewnętrznych. Okna polecam Bogdański Nowy Sącz u nas kolor Orzech z 2 stron niestety słabo widać przez naklejki dla chętnych dodam inne fotki:) Zastanawiamy się nad piecem mamy dostęp do gazu lecz dalej nie wiemy co wybrać a hydraulików trzeba zamawiać. Czym grzejecie? Warto Eko groszek z trybem letnim czy sam gaz? Mamy jeszcze mieć kominek:)[ATTACH=CONFIG]147401[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]147402[/ATTACH]

 

Witam,

my dopiero startujemy, czy mogłabym prosić o podesłanie zdjęć...

wszystkie rady miło widziane. My zdecydowaliśmy się na gaz ziemny.

 

Podaję @:

[email protected]

 

pozdrawiam,

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze takie pytanie - planuję tynkować na wczesną wiosnę. Jak rozwiązaliście problem montażu bramy, tynkowania schnięcia i grzania? Brama 5 metrów szerokości, więc dechami nie zabiję :/

Można zamontować bramę i dopiero tynkować? Chcę montować bramę, bo jak złapią przymrozki, to muszę dogrzewać :/

 

i drugie: Których powierzchni nie tynkowaliście?

- ściana kolankowa (tam chyba lepiej płytę karton-gips)

- ściana w garażu jeśli kładę tam styro?

- sufit w garażu jeśli kładę tam styro?

 

Z tego co wiem to u nas w tym tygodniu kończymy dach.Pod koniec tygodnia badz na poczatku przyszłego montujemy okna ,drzwi zewn.i bramę garazowa.Scianki działowe juz sa wiec wejdzie elektryk i tynki(cementowo wapienne)o płytach gipsowo kartonowych na ściankach kolankowych nic mi nie wiadomo( w sensie na pewno ich nie bedzie).prosze pocieszcie mnie że moje pokoje od zachodu bez okien dachowych nie beda za ciemne ,bo mój ślubny nie daje sie przekonac i ciagle przekonuje mnie,ze bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to u nas w tym tygodniu kończymy dach.Pod koniec tygodnia badz na poczatku przyszłego montujemy okna ,drzwi zewn.i bramę garazowa.Scianki działowe juz sa wiec wejdzie elektryk i tynki(cementowo wapienne)o płytach gipsowo kartonowych na ściankach kolankowych nic mi nie wiadomo( w sensie na pewno ich nie bedzie).prosze pocieszcie mnie że moje pokoje od zachodu bez okien dachowych nie beda za ciemne ,bo mój ślubny nie daje sie przekonac i ciagle przekonuje mnie,ze bedzie dobrze.

Ja mam ten pokój na poludniowy zachod i musze powiedziec, ze jest ok. chodz w pokoju obok mam dachowe okno i tam jest jednak jasniej. duzo zalezy od usytuowania domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze takie pytanie - planuję tynkować na wczesną wiosnę. Jak rozwiązaliście problem montażu bramy, tynkowania schnięcia i grzania? Brama 5 metrów szerokości, więc dechami nie zabiję :/

Można zamontować bramę i dopiero tynkować? Chcę montować bramę, bo jak złapią przymrozki, to muszę dogrzewać :/

 

i drugie: Których powierzchni nie tynkowaliście?

- ściana kolankowa (tam chyba lepiej płytę karton-gips)

- ściana w garażu jeśli kładę tam styro?

- sufit w garażu jeśli kładę tam styro?

 

Cześć,

zapytaj o gwarancję na bramę montowaną przed tynkami. Ja mam Krispola i niestety u nich traci się gwarancję jeżeli tynkujesz po montażu. Więc najpierw ekipa wytynkowała wcześniej tylko garaż i potem montaż bramy. Faktycznie przy nakładaniu tynku agregatem nie ma możliwości żeby nie naleciało w prowadnice, sprężyny, na linki prowadzące itp. Ta maszynka pryska tynkiem dość mocno więc trzeba dobrze wszystkie elementy zabezpieczyć.

A i kolejna sprawa to wysokość nadproża w garażu, jeżeli dajecie od środka styro na sufit to pomierzyć trzeba ile zostaje miejsca na bramę, już nie pamiętam ile powinno być ale chyba 15-20 cm..... Mój znajomy najpierw zamówił bramę, ekipa przyjechała na pomiary, potem ocieplił sufit od środka i otynkował i był zonk bo stelaż się nie zmieścił i chyba o grubość styro się wszytko rozjechało.....

Pozdrawiam - Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrxaoo - my mamy Wisniowskiego i odmowiono nam gwarancji (stalo sie tak przez nasze niedopatrzenie, bo faktycznie w umowie podpisalismy, ze montowane bedzie na tynki i faktycznie bez tynkow trudniej jest dobrze zamontowac brame. Nasza dziala juz 3ci rok i nic sie nie dzieje.

Mam inne pytanie - czy ktos z was obnizal brame? Chce ja troche obnizyc i nie wiem na ile moge maksymalnie sobie pozwolic... no i nie bardzo wiem jak to zrobic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was robił pomiary oliwki do podatku proszę o przesłanie ile Wam wyszło, bo nie wiem czy dobrze liczę, chodzi o podanie w m2, pozdrawiam

Nie ma powierzchni w projekcie?Nie mam przy sobie ale co pamiętam byly podana powierzchnia domu...masz może wiesiu w wordzie albo skan certfikatu energetycznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nasza Oliwka juz prawie na ukończeniu.

Czekamy tylko na licznik i ....mieszkamy.

Dziękujemy za cenne rady a budującym życzymy wytrwałości

Pozdrawiamy

Gratulacje!Hi ale szybcy dwa posty i już mieszkają:)My powoli zbieramy papiery do odbioru:)udało mi się zdobyć certyfikat energetyczny za aż 40 zl!!!:)Niezła promocja;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...