Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

zbyszek1982 że nie powiedziałeś wcześniej, pare groszy by zostało w kieszeni ;)

sam kilka dni temu szukałem na forum, miałem kilka ofert za 300 zl ale coś mnie podkusiło by wskoczyć na allegro:) i taka miła niespodzianka;)a co do podatku na szczęście w mojej gminie wynosi on 0,59 zł od 1.m2 budynku mieszkalnego

Edytowane przez zbyszek1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja proszę o radę. Co najpierw zrobić: położyć panele czy pomalować ściany? Powiem od razu, że dom nie będzie jeszcze zamieszkały przez rok. Ja chce zamontować panele i kupić drzwi i oczywiście tez je zamontować a potem malować ale rodzina doradza, żeby najpierw pomalować a potem robić resztę. Czy robi to jakąś różnicę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję pięknego finiszu!

Mamy słabość do oliwki - to był nasz pierwotny wybór- jednak okazało się, że działkę mamy tak usytuowaną, że wyjście do ogrodu jest na północ, więc zrobiliśmy projekt indywidualny inspirowany oliwką. Wyjście tarasowe mamy z przodu i ogólnie trochę większy domek.

A Wasz - bardzo nam się podoba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, przekonaliście mnie, odpuszczę panele i najpierw chyba zrobię łazienki. Z tego brudu i kurzu chciałoby się już wyjść. Dół już mamy wykafelkowany bo schody będą montowanego początkiem przyszłego roku (nareszcie!!). Ile kosztowały was łazienki w całości?

to nasz salon jeszcze nie skończony, ale zarys jest

2012-09-24 17.01.12.jpg

2012-09-24 17.01.26.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ja już skończyłem cały domek - 11,5 miesiąca , wrzucam pare fotek , za tydzień parapetówa!!!!!! :)

 

Powiem , że bardz już cieszy koniec, teraz tylko sprzątanie, ale to żony działka

 

Gratulacje, 11,5 miesiąca, bardzo szybko się Wam udało zrealizować budowę :)

 

Rozumiem że to info o parapetówce to dla grupowiczów zaproszenie, w końcu ktoś tej żonce musi pomóc w sprzątaniu :p.

 

Dobrej zabawy i przyjemnego mieszkania :)

Pozdrawiam - Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ja już skończyłem cały domek - 11,5 miesiąca , wrzucam pare fotek , za tydzień parapetówa!!!!!! :)

 

Powiem , że bardz już cieszy koniec, teraz tylko sprzątanie, ale to żony działka[ATTACH=CONFIG]150255[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]150256[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]150257[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]150258[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]150259[/ATTACH]

Gratulacje!Nieźle się uwinęliście, nam do przeprowadzki zeszło troszkę więcej czasu bo 1,5 roku ale tak planowaliśmy by w wakacyjny urlop się przeprowadzać.Piękny domek, jeszcze raz gratulacje!

spojrzałem jeszcze na wasze schody i są bardzo ładne ale mam wrażenie ze jakieś bardzo wąskie stopnie maja, jak się po nich wchodzi bo na zabiegu to chyba nie jest za szeroko?Macie schody takie jak w projekcie?

Edytowane przez zbyszek1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acer, bardzo ladna ta Wasza oliwka! Czas tez niezly. Nam udalo sie w 9 miesiecy Oliwke urodzic, ale gora byla nieskonczona, teraz dopiero konczymy (w tej chwili dokladnie :) ) kominek, w zupelnie innym stylu, ale Wasz tez mi sie bardzo podoba. W ogole fajna kolorystyka!

Szczudlo, nam udalo sie lazienke na gorze zrobic w granicach 8-9k pln, musialbym sprawdzic dokladniej (robocizna + materialy + wyposazenie) - nie jest w najwyzszym standardzie, ale mi sie bardzo podoba :p (zdjecia w galerii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ja już skończyłem cały domek - 11,5 miesiąca , wrzucam pare fotek , za tydzień parapetówa!!!!!! :)

 

Powiem , że bardz już cieszy koniec, teraz tylko sprzątanie, ale to żony działka[ATTACH=CONFIG]150255[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]150256[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]150257[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]150258[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]150259[/ATTACH]

 

Super domek, zazdrościmy bardzo. No ładnie 11.5miesiąca i dom gotowy do zamieszkania, a my ciągniemy budowę od kwietnia 2009 :/ i końca nie widać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wszystkim za miłe słowa , jak się ogarnę to podeślę jeszcze foty z góry , na górze tylko nie ma łazienki gotowej , ale to pestka, dziś przewiozłem większość rzeczy i tak się cieszę że na swoim,

 

Co do schodów , to schodzi się super , co prawda w jednym miejscu jest nie za bardzo ale jest ok , stopnie wydłużałem wiec jest lepiej, a schody były wylewane tak bez projeku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długiej przerwie witam ponownie, budowaliśmy 7 miesięcy,mieszkamy już rok i nie zamieniłabym naszej oliwki na nic innego. Dwóch rzeczy które żałuje to po pierwsze że nie ma podłogówki w całym domu a po drugie nie ma okna dachowego w jednym z pokoi blizniaczaych- strone temu była chyba dyskusja na ten temat więc jesli ta osoba to przeczyta i jes w stanie to jeszcze zmienic niech sie nie wacha.

 

Został nam do położenia tylko tynk i finito :) kilka zdjęc w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

w końcu dostaliśmy pozwolenie na budowę ( po 2 latach od złożenia wniosku o warunki zabudowy...) i ruszyliśmy. Udało się zrobic stan zero i przyszła zima. Na wiosnę ruszamy dalej, a teraz czekają nas różne decyzje. I stąd moje pytania:

- Jakie schody lepiej sprawdzają się w Oliwce: lane czy podwieszane?

- Czy warto robic ogrzewanie podłogowe w całym domu?- nie mam doświadczenia i nie wiem, czy mając podłogówkę można regulowac temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach? Nie będziemy miec kominka, więc nie ma możliwości dogrzewania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja schody mam wylane - i są w porządku. Byłem w 3 innych Oliwkach, wszystkie miały schody lane. Nikt nie narzekał. No ale nie mam porównania do "podwieszanych", więc nie doradzę. Ale sam fakt, iż większość Oliwkowiczów robi lane, o czymś świadczy.

 

Podłogówka - niby wszystko przemawia za podłogówką, ale pamiętaj że:

1. Podłogówka wymaga grubszych warstw podłogi (zwłaszcza parter), co musisz uwzględnić już na etapie wylewania stropów i/lub schodów (pierwszy stopień musi uwzględniać grubość docelowej posadzki - ja przyjąłem chyba z drobnym błędem, więc teraz ostrzegam)

2. wymaga (najlepiej) wykończenia typu płytki/gres, w ostateczności panele. Jeśli lubisz takie "zimne" wykończenie podłóg i godzisz się na chodzenie poza sezonem grzewczym po zimnych kaflach - to ok. Ja uwielbiam naturalne drewniane podłogi, więc u mnie podłogówka odpada w przedbiegach... parkietu na tym nie położę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz w kwestii instalacji alarmowej - wykonywaliście zapewne instalację alarmową. Możecie powiedzieć jak mniej więcej wyposażyliście system i ile kosztował? ile czujek w jakim pokoju i jakiego typu? Oczywiście może być na prv - jeśli ktoś nie chce tą informacją się podzielić na forum ogólnym, a zechce mi pomóc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...