Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Jest to mój pierwszy wpis na tym forum. Do tej pory byłam tylko jego czytelniczką. Sledziłam ten temat, ponieważ również interesowała mnie OLIWKA. Teraz chcę włączyć się do rozmów, ponieważ od niedawna jestem szczęśliwą posiadaczką tego projektu. Bardzo chciałabym zacząć budowę jeszcze w tym roku ale wszystko zależy od pozw. na bud. i od pogody.

Nie wiem czy będę pełnoprawnym członkiem grupy "oliwkowiczów" ponieważ trochę pogmerałam w projekcie i moja OLIWKA sporo się różni od tej katalogowej (szczególnie z zewnątrz ale nie tylko).

Mój domek wyjdzie trochę większy( o ile, nie wiem, ciężko policzyć). Jeśli to kogoś interesuje jakich zmian dokonałam, napewno w krótce napiszę. Teraz muszę kończyć. Ciekawa jestem jak idą prace u wszystkich którzy pisali wcześniej. Czy jest ktoś z dolnegośląska? Ja będę budowała pod Wrocławiem.

Pozdrawiam!

 

Ja jestem bardzo ciekawy co pozmienialiście . Opisz po krótce . Ja obecnie jestem na etapie zalewania stropu , a własciwie już go zalałem i teraz sobie schnie. Ja również wprowadziłem kilka zmian . Jedna duża to garaż ma 6m i 5 metrową bramę ( troche podnisło mi to koszty ) . Ze zmian to namieszałem trochę na oknach , główna zmiana to okna w salonie zamiast trzech małych po środku mam dwa duże okna 1.80 po bokach . Jestem ciekawy jak to wyjdzie w praniu. Proponuje pomyśleć o schodach , bo ja zobaczyłem jakie one sa dopiero jak je wylali. Da się po nich chodzić ,ale konfortowe to one nie są , oczywiście mieszczą się w normie , ale są trochę wąskie i płytkie (przynajmniej jak dla mnie , dla żonki i dzieci raczej nie). Ale jak będę je obijał drewnę to tochę je skoryguje. Właśnie jestem na etapie projektowanie DGP zastanawiałem się nad wentylatorem , ale wczoraj po rozmowie z expertem od kominków proponuje mi zrobinie DGP grawitacyjnego .

 

Za jakiś czas wkleje kilka fotek.

 

Pozdr

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

Jacekot, nawet nie wiesz jak bardzo chciałabym być na Twoim etapie budowy. Zapowiadają ładną pogodę i napewno zdążysz jeszcze dużo zrobić w tym roku. Ja niestety, gł. przez ilosć zmian które wprowadziłam z rozpoczęciem budowy muszę jeszcze poczekać.

 

A teraz trochę o tych zmianach( niestety nie umiem wkleić rzutów, może w najbliższym czasie mąż mi pomoże).

 

A oto te zmiany:

 

-powiększenie małego pokoju na dole przesuwając ścianę frontową(tylko od tego pokoju) do przodu o 0,90m;

 

-przesunięcie ściany tylnej w kuchni i pom. gosp. o 0,60m(poszerzenie);

 

-zlikwidowanie przejścia z pom. gosp do kuchni (będziemy mieć ogrzewanie na groszek węglowy, który trzeba składować, chciałam mieć niezależne pomieszczenie), wejście będzie tylko z garażu, dzięki temu zabiegowi kuchnia się robi b.ustawna( nawet gdybym jej nie powiększała);

 

-zrobienie wejścia do domu z garażu kosztem łazienki(nie musi być taka duża), powstanie mały korytarzyk w zdł.ściany od pokoiku, z którego będzie też wejście do łazienki, a ścianka w łazience, oddzielająca ją od pom.gosp, zostanie przesunieta w głąb tego pom. o jakieś 0,40- 0.60m, jeszcze dokładnie nie wiemy;

 

-na górze, w sypialni będzie duża lukarna, z wyjsciem na balkon, utworzonym ze stropu, nad powiększonym gabinetem( na parterze);

 

-przez te wszystkie zmiany podnosi się też do góry dach, ile nie wiem nie chcę zbyt dużo, dowiem się szczegółów w poniedziałek.

 

To po krótce główne zmiany jakie wprowdziłam. Acha, jeszcze wydłuży się trochę garaż (nie mogłam go poszerzyć ponieważ działka ma szer. 22m i dom się mieści na styk).

 

A mówiłam, że mój domek przestał przypominać OLIWKĘ. Sama jestem trochę przerażona...a przecież chciałam mały domek a powstał...DUUUŻY DOM!

Nie wiem czy wszystko czytelnie przedstawiłam, mam nadzieję, że uda sie Wam to jakoś wyobrazić.

Na dziś kończę, już i tak za długo truję.

 

Powodzenia- wszystkim budującym OLIWKĘ i nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Hmm własnie znalezłem w projekcie brak jednego wieńca , po konsulatcji z biurem i konstruktorem okazało się że powinien być . Prosze jak szybko człowiek sie uczy i staje się fachowcem ( hihi co za skromność) .

Ale moze szczegółu , płetwa kalenicowa garażu wg projektu opiera się na murze z cegieł ,a powinna być zakotwiczona i oparta na wieńcu i to połaczonym z wiecem na scinie szczytowaj .

 

A tak apropo konstrukcji dachu to i tartak oraz cieśle twierdzą że przekroje to są pancerne . Płetwe kalenicowa nad domem to w sześciu chłopa ledwie wciągneli na dach i ją umocowali .

 

pozd

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
ale Ci zazdroszcze, śledze ten temat od jakiegoś czasu i wiem, że budujesz koło Łodzi - szkoda, że tak daleko. Czekam z niecirpliwością na zdjęcia.

Pozdrawiam

 

Jak namawiałem moją zonkę do tego projektu , to nie była przkonana. Bo prosta bryła , dach dwu spadowy , taka stodoła . Ja patrzyłem trochę pod kątem budowy (aby nie był drogi) i ekonomiczny w utrzymaniu . Ale jak juz zbaczyła go kiedy stanała konstrukacja dachu i mogła przejść po pokojach bo już są scianki działowe to stwierdziła ze jest naprawdę ładny i przemyslany . A jak będzie dalej to pozyjemy zobaczymy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zewnątrz faktycznie nic rewelacyjnego - zwykły dom ale podział i rozmieszczenie pomieszczeń pasuje mi idealnie ( czteroosobowa rodzina i weekendowi gosci w pokoju na dole). Koszty oczywiscie mają ogromne znaczenie i szczerze mówiąc mam nadzieje, że ta prosta bryła pozwoli zaoszczedzić troche kas. To ze juz czesciowo go macie i nie załujecie decyzji a wrecz odwrotnie jest dla mnie bardzo wazne bo dopóki sie nie wejdzie do środka to trudno wyczuc czy to jest to.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacekot

Rzeczywiście wspaniała. Gratuluję.

Zauważyłem, że daszek nad wejściem posiada dodatkowe podpory. Fajnie to wygląda, chyba nawet lepiej niż w projekcie. Ale skąd ten pomysł? Wzmocniłeś w ten sposób konstrukcję? Wymiary wydają się niezmienione, a może jednak zwiększyłeś zadaszenie i zastosowanie podpór stało się konieczne?

W nawiązaniu do Twoich postów na "łódzkim wątku" w kwestii przyłącza elektrycznego: wg. mnie Twój ZE, zapisy taryfy interpretuje na niekorzyść Odbiorców. Można o tym powiadomić Urzęd Regulacji Energetyki (URE). Zgodnie z & 11 ust. 2 pkt. 2 rozporządzenia przyłączeniowego, opłata za przyłączenie do sieci (tzw. przyłączeniowa, pobierana przez ZE) dotyczy również wykonania przyłącza do miejsca dostarczania energii ele., w którym zainstalowany jest licznik. Również wg. Prezesa URE niedopuszczalne jest przerzucanie na Odbiorcę kosztów szafki zabezpieczającej układ pomiarowo-rozliczeniowy. Takie fakty śwaidczą o złej woli ZE. Jeśli masz chęć i czas na przerzucanie się papierami, rozmawiaj na ten temat z ZE, a jeśli nie odniesie to skutku, pisz skargę do URE. Na pewno zareagują.

Ja wniosłem ok. 2050 zł tytułem opłaty przyłączeniowej i w tej kwocie mam zagwarantowane w umowie wykonanie przez ZE przyłącza kablowego, wraz ze skrzynką pomiarową z licznikiem, umieszczoną w linii ogrodzenia.

Pozdrawiam. Piotr.

PS.

Mamy, w końcu pozwolenie na budowę Oliwki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących Oliwkę!!!

 

Od jakiś 2 tygodniu ten projekt jest naszym faworytem. I chyba już bym chciała go kupić, żeby nie tracić czasu na przeglądanie stron i katalogów z projektami i poczuć ulgę :D :D

Na razie nasza działka ulega podziałowi - geodeta wydziela z niej drogę - a cały proces może potrwać koło 3 miesięcy (1 już za nami!!!)....

Nasza działka ma wjazd od południa - dlatego też Oliwka pod względem rozmieszczenia pomieszczeń w pełni nam odpowiada i tak wogóle jest najbliższa naszemu ideałowi... choś na początku chcieliśmy zbudować troszeczkę mniejszy dom :roll:

Chcemy mieć tak jak jacekot garaż dwustanowiskowy.

Przed nami jeszcze wybór materiału i ekipy budowlanej.

Myślimy o wentylacji mechanicznej (nie ma jej w projekcie) i materiale z jakiego budować - może podpowiecie nam coś w tych kwestiach.

Pozdrawiamy i czekamy na dalsze wpisy

 

Ania i Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych.

My już kupiliśmy ten projekt i jesteśmy na etapie adaptacji do warunków zabudowy na działce.

Po wstępnej rozmowie z projektantem praktycznie wszystko można zmienić i dostosować do swoich potrzeb. Mamy materiały przesłane prosto od projektanta tylko nie wiem jak się je dołącza zainteresowanych proszę o adres na pocztę: mamy kosztorys, rzuty z wymiarami.

Wszystko można zmienić w trakcie budowy, nawet ściany nośne.

My będziemy budowali z ytonga i strop z płyty żerańskiej z Żabiego Rogu dla zainteresowanych w pobliżu Olsztyna.

Co do budowania samodzielnego własnego domu jestem zdania, że facet z koparki który kopie pod fundamenty robi to nie od dziś i zrobi to sam, facet co wozi cement z gruszce wozi go nie od dziś i wyleje go jak będziecie chcieli, facet co wozi płytę na strop i facet co operuje dźwigiem robi to nie od dzisiaj i napewno położy tą płytę tak jak na innych budowach – oczywiście wszystko za drobną opłatą a nie za fortunę. Pozostają tylko ściany i proponuję przejechać się po domach i stwierdzić póki jest zimno czy warto inwestować w ytong czy postawić tanio. Ściana postawiona tanio nie zawsze jest tania w wykończeniu i wymaga roboczo-godzin.

Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt.

Pozdrawiam.

 

Wiadomość dla Monia i Arooo Jesli to nie problem to bardzo prosze o rzuty i kosztorys Oliwki:)- pewnie juz macie wiecej info o jej budowie:)))

Mamy już działkę z wjazdem od południa i jesteśmy b. zainteresowani OLIWKĄ

Mój adres to [email protected]

Ogladamy nie od dziś ten projekt i bardzo nas zaintrygował .

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacekot wielkie dzięki za podejście do naszego problemu ale ze Śląska do Ciebie to kawałek drogi :)

No ale jak będzie okazja to chętnie skorzystamy :wink:

A może masz jakieś pomocne dane oprócz tego co znajdziemy na stronie z projektem. maila chyba już wszyscy znają :oops:

Obiecuję się podzielić info z pozostałymi zainteresowanymi:)

Pozdrawiam Oliwkowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...