Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA CREATON - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


krzyszt17

Recommended Posts

Bardzo ladny jest ten dom i dach na ostatnim zdjeciu ,czy jest to braas smaragd ? w jakim kolorze?

T

Tak to Smaragd w kolorze tekowym. W rzeczywistości kolor zmienia się wraz z porą dnia (kątem padania promieni słonecznych) przez grafitowy do czarnego i mocno błyszczy. Jeszcze inaczej przy pochmurnym niebie. Właściciele bardzo zadowoleni choć materiał dość drogi. Dach na planie krzyża kosze wykonałem jako imitacje krycia na nokach (nie widać blachy koszowej), dachówka do dachówki dochodzi na styk. Dachówka dość trudna do ułożenia i wymaga idealnego wyprowadzenia połaci oraz bardzo dokładnego rozmierzenia bo cięcia w kalenicy raczej niedopuszczalne a linie skośne muszą grać idealnie. Osobiście polecam bo to jedyna taka dachówka. I jeszcze kilka zdjęć z tej realizacji. Pozdrawiam.

P1010302.jpg

P1010304.jpg

P1010313.jpg

P1000559.jpg

P1000786.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam

Jestem dekarzem . Układam dachowki juz 13 lat .

CREATON DOMINO ostatnio przyjezdza krzywe i wykrecone ze masakra . Nie da sie tego ułozyc bez własnych modyfikacji.

....

Wracajac do domino to nie kupuje sie dachowki na ktora jest duzy popyt , niemcy to wykorzystuja i odkladaja nam bubel , bo polak i tak to kupi.

za jakis czas wstawie link do filmiku JAK UŁOZYC KRZYWE DOMINO CREATONA,

....

POZDRAWIAM

 

Nasze Domino nie budzi zastrzeżeń. Co prawda układane już 7 lat temu, ale żadnych krzywych dachówek, żadnych narzekań dekarzy, chyba mieliśmy szczęście :) W galerii jest trochę zdjęć, tu wklejam link do jednego z nich :)

http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=5873&attachmentid=248419

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze Domino nie budzi zastrzeżeń. Co prawda układane już 7 lat temu, ale żadnych krzywych dachówek, żadnych narzekań dekarzy, chyba mieliśmy szczęście :) W galerii jest trochę zdjęć, tu wklejam link do jednego z nich :)

http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=5873&attachmentid=248419

 

z tamtych lat domino jest ok , tez kilka polozyłem , wtedy ta dachowka nie była tak popularna

ale to co teraz sie dzieje to nie przypomina niemieckiej jakosci i dokładnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cenowo podobnie z mojego punktu widzenia to PIANO na nowoczesny dom bezokapowy

 

Tez tak mysle,pomimo niezaprzeczalnego piekna dachowki Braas Smaragd ,biorac pod uwage estetyczne wspolgranie architektury mojego budynku z jego ozdobnikami Piano nie bedzie dominowac tylko uzupelniac forme prosta jaka bedzie stanowic niewatpliwie moj przyszly dom.

Pozdrawiam

Edytowane przez vze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mysle,pomimo niezaprzeczalnego piekna dachowki Braas Smaragd ,biorac pod uwage estetyczne wspolgranie architektury mojego budynku z jego ozdobnikami Piano nie bedzie dominowac tylko uzupelniac forme prosta jaka bedzie stanowic niewatpliwie moj przyszly dom.

Pozdrawiam

 

moim zdaniem bardzodobry wybor

prosze o zdjecia z realizacji tej dachowki, jak bedzie połozona

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowaliśmy się na Meyer - Holsen Piano. Miałem w ręce kilka dachówek płaskich i uważam że MH jest świetnie wykonany. Spodziewam się w prawdzie że dach nie będzie tak idealnie płaski jak kryty Tegalitem ale nie o to mi chodzi. Mam tylko problem z kolorem. Początkowo podobał mi się łupek a teraz zastanawiam się czy nie wyjdzie za ciemny na dachu. Mam nowoczesną bryłę domu bez okapów i ukryte rynny. Kąt 40 st kalenica przebiega w linii pólnoc - południe. Widziałem ostatnio dach o podobnym nachyleniu kryty tegalitem jasno - szarym który wyglądał na ciemniejszy.... Jeżeli dachówka wychodzi na połaci ciemniej niż rzeczywistości to zdecyduję się na jasno szary. Czy możecie się wypowiedzieć w tej kwestii? Będę wdzięczny.20140416_124038.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowaliśmy się na Meyer - Holsen Piano. Miałem w ręce kilka dachówek płaskich i uważam że MH jest świetnie wykonany. Spodziewam się w prawdzie że dach nie będzie tak idealnie płaski jak kryty Tegalitem ale nie o to mi chodzi. Mam tylko problem z kolorem. Początkowo podobał mi się łupek a teraz zastanawiam się czy nie wyjdzie za ciemny na dachu. Mam nowoczesną bryłę domu bez okapów i ukryte rynny. Kąt 40 st kalenica przebiega w linii pólnoc - południe. Widziałem ostatnio dach o podobnym nachyleniu kryty tegalitem jasno - szarym który wyglądał na ciemniejszy.... Jeżeli dachówka wychodzi na połaci ciemniej niż rzeczywistości to zdecyduję się na jasno szary. Czy możecie się wypowiedzieć w tej kwestii? Będę wdzięczny.[ATTACH=CONFIG]257757[/ATTACH]

 

Mozna wiedziec dlaczego nie zdecydowales sie na Tegalit ?Czy obawiasz sie zielonego porostu , czy z innych przyczyn?Piszesz , za Tegalit jest idealnie plaski , wiec...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dużych zastrzeżeń do Tegalitu. Jest to raczej kwestia gustu. Faktycznie jest płaska jak stół. Jeżeli ktoś jest pedantyczny do bólu to myślę że jedynie Tegalit na dachu go zadowoli. Jednakże kiedy weźmiesz w rękę obie te dachówki to Piano jest lepiej wykonane. Ma ładniejszą powłokę. Brak jakichkolwiek porów, chropowatości (która jest widoczna w Tegalicie na brzegu dachówki zobacz wpis akarolak tutaj:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?16181-DACH%C3%93WKA-BRAAS-w%C4%85tek-zbiorczy-opinie-zdj%C4%99cia-modele-dyskusja/page23

 

Oczywiście każdy dekarz Ci powie że na dach nie patrzy się z kilku metrów tylko z kilkudziesięciu w takich drobiazgów nie zobaczysz.

Ja chcę ułożyć dachówkę równo jedna nad drugą bez przesunięcia. tegalit ma płytkie zamki boczne co może powodować wylewanie się wody opadowej na dolnych partiach dachu poza zamek. Meyer - Holsen ma głębszy boczny zamek i można go układać jedna nad drugą. (jak u spirea)

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?95722-dach%C3%B3wka-MEYER-HOLSEN-poszukuje-opinii/page2

 

Myślę że nie ma większego znaczenia czy to będzie Tegalit czy Piano. Ważne jak będzie połóżony, jak będzie się komponował z oknami, z obróbkami itd. Uważam że diabeł tkwi w szczegółach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wyczerpujace wyjasnienie,poruszyles moja wyobraznie:)

Widocznosc tych nierownosci zapewne jest tym wieksza im mniejszy kat nachylenia dachu , tym samym nie nadaje sie na dachy ponizej 30st .Odnosnie wpisu akarolak post z 2010 roku, byc moze producent juz wyeliminowal ten defekt i brzegi nie sa tak fatalnie chropowate. Ktora ogladales Cisar czy Protegon? Nawet nie wiem czy wizualnie sie roznia.

PS

Planuje polozyc dachowke podobnie jak Ty ,bez przesuniecia.

Pozdrawiam

Edytowane przez vze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to Smaragd w kolorze tekowym. W rzeczywistości kolor zmienia się wraz z porą dnia (kątem padania promieni słonecznych) przez grafitowy do czarnego i mocno błyszczy. Jeszcze inaczej przy pochmurnym niebie. Właściciele bardzo zadowoleni choć materiał dość drogi. Dach na planie krzyża kosze wykonałem jako imitacje krycia na nokach (nie widać blachy koszowej), dachówka do dachówki dochodzi na styk. Dachówka dość trudna do ułożenia i wymaga idealnego wyprowadzenia połaci oraz bardzo dokładnego rozmierzenia bo cięcia w kalenicy raczej niedopuszczalne a linie skośne muszą grać idealnie. Osobiście polecam bo to jedyna taka dachówka. I jeszcze kilka zdjęć z tej realizacji. Pozdrawiam.

 

Panie Andrzeju ...wielki szacun za położenie tej dachówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję za miłe słowa. Zawsze staram się dopracowywać swoje dachy. Mam parę ciekawych realizacji ale uwarunkowania Forum uniemożliwiają ich pokazanie albo ja nie potrafię wstawić tych zdjęć. Zapraszam do odwiedzenia mojego blogu na "Forumekspet". Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Ja osobiście nie mam creatona (choć bardzo chciałem) ze względu na duzą powierzchnie dachu ale mój kolega 2 miesiace temu miał położoną creatona domino na dachu o powierzchni 190m2 i wszystko jest ładnie i pieknie. Dodam, że dach robił mu ten sam wykonawca który teraz robi mój dach i on nie narzeka na domino.

 

prosze bardzo filmik

Tylko zaparzcie sobie kawe albo otworzcie piwo na ten czas , bo chwile to trwa

http://youtu.be/cHSC8XMXF74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...