Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA CREATON - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


krzyszt17

Recommended Posts

Tak to Smaragd w kolorze tekowym. W rzeczywistości kolor zmienia się wraz z porą dnia (kątem padania promieni słonecznych) przez grafitowy do czarnego i mocno błyszczy. Jeszcze inaczej przy pochmurnym niebie. Właściciele bardzo zadowoleni choć materiał dość drogi. Dach na planie krzyża kosze wykonałem jako imitacje krycia na nokach (nie widać blachy koszowej), dachówka do dachówki dochodzi na styk. Dachówka dość trudna do ułożenia i wymaga idealnego wyprowadzenia połaci oraz bardzo dokładnego rozmierzenia bo cięcia w kalenicy raczej niedopuszczalne a linie skośne muszą grać idealnie. Osobiście polecam bo to jedyna taka dachówka. I jeszcze kilka zdjęć z tej realizacji. Pozdrawiam.

 

Witam panie Andrzeju .

Mam pytanie co do spinek do tego smaragda, czy sa jakies zamienniki czy trzeba dawac orginalne?

Pytam bo przymierzam sie do takiego dachu z tej dachowki.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 months później...
Witam,wszystkich Forumowiczów posiadających dach z dachówka Creatona, proszę Was o radę , wykonawca dachu namawiał mnie na pełne deskowanie , przekonując ze to super sprawa , kuny nie wejdą , złodzieje. Itd jednak z mężem doszliśmy do wniosku ze nie jest to konieczne , a teraz zaczynam sie naprawdę bać , bo widzę ze te dachówki z łatwością moj syn zdejmuje, one sie ruszają są niczym nie przymocowane , bez kłopotu mogę dachówki sama ściągnąć ,czy to jest normalne , czy to jest błąd w sztuce? Pozdrawiam zuza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na przełomie października i listopada będę kryła dach (190m) na parterówce. Bardzo podoba mi się dachówka Domino Creaton w kolorze nuance kolor łupka albo finesse czarna glazurowana ale po przeczytaniu opini na forum zaczynam mieć wątpliwości, tym bardziej że jest to droga dachówka. Jeden z forumowiczów mówił o dachówce meyer-holsen Piano. Też wygląda fajnie. Czy mógłby ktoś wyjaśnić mi różnicę między tymi dachówkami, polecić która jest lepsza, jakieś doświadczenia z tymi dachówkami. A jeżeli nie dachówka płaska to może polecicie mi jakąś bardziej tradycyjną dachówkę która ma bardzo dobre opinie, jest za rozsądne pieniądze i w miarę nowocześnie wygląda.W grę wchodzą tylko dachówki ceramiczne. Bardzo dziękuję za pomoc:yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...
Witam,

Taką dachówkę Creaton Harmonica sprzedaje Budmar w Baranowie, co najlepsze firma twierdzi że wszystko jest w normie.

Sami oceńcie czy warto kupić dachówkę tego producenta.

[ATTACH=CONFIG]280367[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]280368[/ATTACH]

Pozdrawiam

 

Na tym dachu faktycznie powierzchnia tej dachówki jakaś nierówna - jednak patrząc na sam dach to może być wina samych dekarzy bo mogli odciać to pofałdowanie wykorzystując taka dachówkę przy kominie ,gdzie widać że jest cięta.

Ja mam dachówkę Creatona - i uważam, że jest bardzo ładna, a mam jej ułożone nie mało bo dom, śmietnik i budynek gospodarczy razem ok 400m2 i to prawie wszystkie typy kształtu modelu Viva Neu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Noblesse glazurowana, czarna, kryształowa( Google = "NOBLESSE" czarna kryształowa glazurowana)

To się tak nazywa http://www.twoj-dom.pl/files/CREATON_2014_-_pl.pdf

Titania w tym kolorze nie występuje.

Miała być w wakacje http://abito.pl/uploadUser/Creaton/titania_noblesse.jpg ale coś nie wyszło , albo jej jeszcze nie ma.

Edytowane przez CityMatic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...