Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA CREATON - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


krzyszt17

Recommended Posts

Czytając forum dowiedziałem się o istnieniu mercedesa wśród dachówek czyli Creaton Kera Phane.

 

Ostanio na forum pojawiły się informację o problemach z Creatonem.

 

Chodzi o różne odcienie dachówki na dachu.

 

Była o tym mowa tutaj

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=102757&highlight=creaton

 

i

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=102321&highlight=creaton

 

Zainteresowałem się tym bo sam przymierzałem się do kupna creatona i co

 

W ciagu 7 dni widzialem sam na własne oczy 2 takie same czyli łaciate dachy.

 

Jeden był miedziany angoba drugi Finesse brązowy glazura.

 

Dzwoniłem do doradcy handlowego Creatona. Dowiedziałem się że rózne odcienie dachówki ceramicznej są dopuszczalne, wynika to z procesu technologicznego i..... uwaga nie podlega to reklamacji.

 

Rozmawiałem z swoim dekarzem on też potwierdził że widział różne odcienie ceramicznej dachówki. Nawet wiedział że konieczne jest mieszanie dachówek :lol: Na koniec powiedział że Creaton tak ma......ale nigdy nie widział tego w RuppCeramika.

 

Nie mogę uwierzyć w to że mercedes dachówek Creaton nie ma jednolitego odcienia koloru a patrzę na dachy pokryte Roben tak krytykowanym na forum i tam nie ma takich problemów nie mowiąc już o Ruppceramika.

 

W tej sytuacji chyba ostatecznie zrezygnowałem z zakupu Creatona bo moim koledzy którzy mają na dachu Braasa chyba by mnie zabili śmiechem jak by się dowiedzieli że ma łaciatego mercedesa Creaton na dachu :lol:

 

Ale wiecie co... najbardziej denerwujące i flustrujące jest to że pewnie można kupić dachówkę Creaton która nie będzie miała takich odcieni ale nigdy nie wiesz czy przypadkiem właśnie Tobie nie trafi się łaciata. Ja ryzykuje zbyt dużą sumą pieniedzy bo mam duzy dach.

 

aha... rozmawiałem też z doradcą RuppCeramika. Był bardzo zdziwiony i mówił że pierwszy raz słyszy o tym że dachówki należy mieszać. W przypadku RuppCeramika również dopuszczalny jest różny odcień dachówki ale w przypadku rażącej róznicy biorą jako producent za to odpowiedzialność.

Te dachy które ja widziałem to były rażące :-?

 

Ciekawy jestem Waszych opini szczególnie czy inni producenci mają takie problemy. Jak na razie oprócz Creatona nie widziałem łaciatego dachu innego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dachówkę tak jak i zresztą dom buduje się dla siebie a przede wszystkim dla rodziny a nie po to zeby chwalić sie przed znajomymi z jakich to materiałów dom jest zbudowanu

 

Dom buduję się dla siebie i po to żeby być z niego zadowolnym a więc opinia osób trzecich może być również ważna na Twoj stopien zadowolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kera pfanne antracyt angoba i jestem super zadowolony.

Tytuł postu chyba jednak za bardzo sprawę uogólnia.

 

Tytuł ma sprowokować do dyskusji bo może to są pojedyńcze incydenty spowodowane nie uczciwymi sprzedawcami którzy sprzedali dachówkę z różnych okresów produkcyjnych. Chociaż z drugiej strony dlaczego kupujący ma się tego powodu martwić że kolor z każdego okresu produkcyjnego jest inny. To jest obowiązek producenta aby dbac o jakość swojego produktu.

 

Do tego kategoryczna odpowiedź dordacy creatona... nie podlega to reklamacji

 

BTW a czy Twoja dachówka na odwrocie ma taką samą datę produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kera pfanne antracyt angoba i jestem super zadowolony.

Tytuł postu chyba jednak za bardzo sprawę uogólnia.

 

 

Aha mój kolega też ma antracyd angoba i wszystko jest OK.

 

Ale ta loteria trafisz dobrą czy łaciatą... no jest trudna do zaakceptowania zwłaszcza że cena dachówki jest bardzo wysoka.

 

 

A może cała prawda jest taka jak mówił jeden sprzedawca że w roku 2006r d w Cretonie była awaria dlatego cześć dachówek była wypalana w temp. powyżej 1100 st C a inne w mniejszej temperaturze dlatego odcienie dachówek były różne.

 

Ten sam sprzedawca twierdził że oni w 2006r uprzedzali kupujących że odcienie dachówek mogą być różne sugerując że jest to II gatunek.

 

Biorąc pod uwagę wyjątkowo duże upusty Creatona w 2006r wszystko jest możliwe.

 

Może teraz kupując dachówkę byłoby już wszystko OK ale dlaczego ma ryzykować duża kwotę pieniedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda dachówka creatona ma od drugiej strony nabitą datę produkcji : dzień, miesiąc i rok. Więc możesz sobie sprawdzic na każdej palecie daty.

Ja mam creatona i wszystko ok.

 

Sprawdzę.. daty będą róznę i co dalej

I nie kupujesz creatona - będziesz bogatszy.

 

 

Ale wolałbym zostać z zrobionym dachem a nie bogatszym 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poważnie - creatona robią tylko w Niemczech i jeżeli zamawiasz JEDNORAZOWO tzw cały dach to z fabryki jedzie Tir z kompletnym Twoim zamówieniem. Więc logiczne jest że wszystkie dachówki pochodzą z bieżącej produkcji i napewno mają jednakowy odcień. U mnie na ok 4000 dachówek była data z różnicą 3 dni. I dachówki ktore dotarły do mnie były wyprodukowane 2tygodnie wcześniej. Jeżeli natomiast sprzedawca sprzeda Ci dachówki w częsci z ich pozostałości magazynowych, w części z nowej dostawy z fabryki a w części może jeszcze ściągnięte z innego składu to nie ma się co dziwić że są inne odcienie. Generalnie - sprawdz date produkcji.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poważnie - creatona robią tylko w Niemczech i jeżeli zamawiasz JEDNORAZOWO tzw cały dach to z fabryki jedzie Tir z kompletnym Twoim zamówieniem. Więc logiczne jest że wszystkie dachówki pochodzą z bieżącej produkcji i napewno mają jednakowy odcień. U mnie na ok 4000 dachówek była data z różnicą 3 dni. I dachówki ktore dotarły do mnie były wyprodukowane 2tygodnie wcześniej. Jeżeli natomiast sprzedawca sprzeda Ci dachówki w częsci z ich pozostałości magazynowych, w części z nowej dostawy z fabryki a w części może jeszcze ściągnięte z innego składu to nie ma się co dziwić że są inne odcienie. Generalnie - sprawdz date produkcji.

pozdrawiam

 

No dobrze a jak mogę wyegzekwować od sprzedawcy aby ten sprzedał mi dachówkę z tego samego okresu produkcji. Sprzedawca pewnie sam nie wiem co dostanie on tylko składa zamówienie do przedstawiciela handlowego i to wszysto co może zrobić.

 

A powiedz mi jeszcze co będzie jakbys musiał (odpukać w nie malowane) naprawiać dach po wichurze dasz nowe dachówki które będą różniły się odcieniem. Uważam że przy takiej cenie należałby się spodzewać czegoś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś chyba pokręciliście

 

rozmawiałem na ten temat z wieloma ludźmi i oto co mi powiedzieli:

- każda dachówka naturalna moze róźnić się odcieniem

- w fabryce na placu jest kilka mln dachówke więc skąd pewność że dostaniesz właśnie partię z jednego rzutu?

 

Ergo: kupujesz angobę i problem znika ponieważ powłoka barwi dachówkę i przybiera jednolity kolor - problem występuje tylko przy naturalnej nie powlekanej dachówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś chyba pokręciliście

 

rozmawiałem na ten temat z wieloma ludźmi i oto co mi powiedzieli:

- każda dachówka naturalna moze róźnić się odcieniem

- w fabryce na placu jest kilka mln dachówke więc skąd pewność że dostaniesz właśnie partię z jednego rzutu?

 

Ergo: kupujesz angobę i problem znika ponieważ powłoka barwi dachówkę i przybiera jednolity kolor - problem występuje tylko przy naturalnej nie powlekanej dachówce.

 

Niestety problem nie znika. Wg. dordacy technicznego Creaton największe róznicę będzie widać na glazurownej a ja dzisiaj sam na własne oczy widziałem to samo na miedzianej angobie. Zobacz zdjęcia w pozostałych wątkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...