Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA CREATON - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


krzyszt17

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj!

Mamy na dachu karpiówkę Creatona w kolorze czerwień angobowana i absolutnie nie ma żadnych plam! Podstawowy warunek, jaki postawiliśmy naszemu dostawcy, to CAŁY DACH MA BYĆ Z JEDNEJ PARTII PRODUKCYJNEJ!!!

Łatwo to sprawdzić, bo dachówka przyjeżdża na niezafoliowanych (:o :o :o) paletach...

Problem ewentualnych późniejszych napraw dachu po wichurach, gradobiciach, itp., jest do ominięcia, pod warunkiem, że zamówisz trochę więcej dachówek podstawowych... Zaniesiesz je później na strych i niech sobie leżą i czekają. :lol: Gąsiory i dachówki "specjalne" (skrajne, kalenicowe, okapowe, itp.) nie będą się tak rzucać w oczy, bo nie są układane w takich skupieniach, jak dachówka podstawowa, więc ewentualna "plamistość" po wymianie będzie marginalnie widoczna.

Pisałeś o awarii w zakładzie Creatona... :lol: 8) :roll: Zakładów tych Creaton ma chyba 4 na terenie Niemiec (każdy z tych zakładów produkuje inny rodzaj dachówki w innych kolorach z absolutnie innych złóż gliny), więc to raczej kit z tą awarią...

 

Pozdrawiam!!!

:D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest cała prawda o Creatonie który jest sprzedawany do polski :wink: ponieważ problem ten w Niemczech nie występuje, gdyż wszystkie przebrane dachówki trafiają do polski i klient kupuje je z nawet 44 procentowym upustem, cena Creatona 1-go gat. w Niemczech jest dużo wyższa niż ta w polsce, zakładając oczywiście że do naszego kraju wogóle dociera gat. pierwszy :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest cała prawda o Creatonie który jest sprzedawany do polski :wink: ponieważ problem ten w Niemczech nie występuje, gdyż wszystkie przebrane dachówki trafiają do polski i klient kupuje je z nawet 44 procentowym upustem, cena Creatona 1-go gat. w Niemczech jest dużo wyższa niż ta w polsce, zakładając oczywiście że do naszego kraju wogóle dociera gat. pierwszy :wink:

 

Taaa, jasne... :roll: :-?

Creaton pozwoliłby sobie na psucie wizerunku, bo przecież Polska to taki malutki kraik gdzieś w środkowej Afryce... Hmmm...

Moim zdaniem, to wina wyłącznie dystrybutorów, którzy sprzedając dachy, "zapominają" przy okazji poinformować klienta, że owszem, sprzedadzą mu w super cenie, ale 2-gi gatunek, albo niesortowany odpad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest cała prawda o Creatonie który jest sprzedawany do polski :wink: ponieważ problem ten w Niemczech nie występuje, gdyż wszystkie przebrane dachówki trafiają do polski i klient kupuje je z nawet 44 procentowym upustem, cena Creatona 1-go gat. w Niemczech jest dużo wyższa niż ta w polsce, zakładając oczywiście że do naszego kraju wogóle dociera gat. pierwszy :wink:

 

Taaa... widać od razu że jesteś zakompleksioną małomiasteczkową Polką która we wszystkim co dobre i zachodnie widzi PODSTĘP. Teraz mamy czasy że Polacy niczym nie różnią sie od Niemców, Francuzów czy Amerykanów gdyż - pewnie o tym nie wiesz - mają kase a poza tym nie porównujmy wyglądu domów naszych sąsiadów do polskich willi.

Pewnie sama zazdrościsz ludziom takich dachówek a niedługo dopiszesz że Niemcy w fabryce sikają na dachówki i w ten sposób robią 2gi gatunek dla frajerów polaczków. Cena dużo niższa niż w Polsce.. ależ porównanie! Ceny wszystkiego tak porównujesz i na tej podstawie wyciągasz wnioski co do jakości towaru? Jeżeli tak to powodzenia.

P.S. I przypadkiem nie kupuj w sklepie niczego z UE bo NAPEWNO jest drugiego i trzeciego gatunku i jeszcze sie zatrujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest cała prawda o Creatonie który jest sprzedawany do polski :wink: ponieważ problem ten w Niemczech nie występuje, gdyż wszystkie przebrane dachówki trafiają do polski i klient kupuje je z nawet 44 procentowym upustem, cena Creatona 1-go gat. w Niemczech jest dużo wyższa niż ta w polsce, zakładając oczywiście że do naszego kraju wogóle dociera gat. pierwszy :wink:

 

Troche zdziwil mnie Twoj post.

Mam dachowke Creaton Kera Phane Finesse na domu i na garazu; razem to ok 470m2 powierzchni krytej dachowka. Dachowke kupowalam w 2006 roku z duza promocja (taka byla oferta); wszystkie dachowki mam jednakowego koloru, zadnych plam, o ktorych tutaj piszecie; wszystko w I-wszym gatunku; absolutnie prima sort!

jestem baardzo zadowolona z mojego wyboru! Creaton ma super dachowki; nie zamienilabym mojej na zadna inna;

 

no i coTy na to?! czyzbys zdziwila sie, ze do Polski przyjezdza jednak I-wszy gatunek Creatona?! dla mnie byl to pewnik od poczatku, rzecz nie podlegajaca dyskusji; jak z reszta inne zachodnie towary;

 

jesli rzeczywiscie byloby tak, jak piszesz, to ZGROZA i czyste oszustwo, poniewaz, nie wydaje mi sie, by ktos informowal osoby, ktore kupily Creatona "w ciapki", ze kupuja II-gi, czy III-ci gatunek przebranej dachowki i watpie, by w A.D. 2007 byly jakiekolwiek cenowe promocje na ten towar; poza tym, nie wydaje mi sie, by ktos dobrowolnie godzil sie na "ciapkowaty dach";

jesli ktos dostal nie to, za co zaplacil, to powinien sie odwolywac, reklamowac i egzekwowac z cala stanowczoscia od polskich dystrybutorow, odpowiednia jakosc towaru; bo nie wiadomo, gdzie lezy "pies pogrzebany", czyli konkretnie, czyja jest wina "ciapkowatych dachow": producenta, czy dystrybutorow? choc w innym watku, poruszany byl np. ksztalt kominow Creatona Kera Phane, zakupionych przez innego Forumowicza i okazuje sie, ze na 99,99% w skladzie budowlanym po prostu wcisneli mu cos zupelnie innej firmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: ale mnie rozbawił twój post pewnie że im zazdroszczę zwłaszcza tych plamiastych i z kominkami garażowej produkcji :lol: czyżby kolejny inwestor któremu się marzy kupno Creatona :wink: no fakt po specjalnych upustach znacznie się powiększyło grono posiadaczy mercedesa (drugiego gat.) bo do tej pory niewielu było posiadaczy dachówek tej zacnej firmy w polsce ( na prawdziwą jakość Creatona stać jest niewielu )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz racje. Naprawde wszędzie są plamiaste dachy creatona. Masz racje. Obawiam sie tylko tego że musisz odwiedzić OKULISTĘ skoro widzisz plamiaste dachy. A tak przy okazji udowodnij nam że creaton ma 1 i 2gi gatunek dachówki i że do Polski sprzedawany jest gorszy - sama tak piszesz. Więc albo wiesz i potrafisz to udowodnić albo zazdrość dupę ci ściska i stąd takie pieprz.. nie mające poparcia w rzeczywistości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyluzuj chłopie wyluzuj, jeszcze mało wiesz na ten temat, nie będę Ci tłumaczyć na jakiej zasadzie jest sprzedawany Creaton z tak wielkim upustem bo zwyczajnie mi się nie chce, jak go masz to się ciesz z posiadanego nie plamiastego dachu, bo niektórzy mieli mniej szczęścia od Ciebie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

az mi sie włosy jeżą własnie leży u mnie 12 palet creaton kera pfanne

z czego mam 6 palet - z data produkcji -27.04.2007;5 palet-28.04.2007;1 paleta 26.04.2007

są to według was z jednego cyklu produkcyjnego ??? mysle że aż takich odchyłek w ciagu paru dni nie moge mieć ale moge sie mylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wróciłam z budowy, obejrzałam swój dach z Creatonem - w słońcu, bez słońca, pomżyło nawet trochę też...no nijak żadnych plam, łat nie dostrzegłam, jednolity szary łupek aż do znudzenia...ja to mam jednak szczęście ;) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

az mi sie włosy jeżą własnie leży u mnie 12 palet creaton kera pfanne

z czego mam 6 palet - z data produkcji -27.04.2007;5 palet-28.04.2007;1 paleta 26.04.2007

są to według was z jednego cyklu produkcyjnego ??? mysle że aż takich odchyłek w ciagu paru dni nie moge mieć ale moge sie mylić

 

A powiedz kiedy zamawiałeś tego Creatona i jak długo czekałeś na dachówkę

a kolor jaki masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wróciłam z budowy, obejrzałam swój dach z Creatonem - w słońcu, bez słońca, pomżyło nawet trochę też...no nijak żadnych plam, łat nie dostrzegłam, jednolity szary łupek aż do znudzenia...ja to mam jednak szczęście ;) :)

 

Jaki masz kąt nachylenia połaci. Tylko proszę odpowiedz.

 

Zawsze w życiu masz tyle szcześcia :lol: :lol: :lol:

 

Rozmawiałem dzisiaj z właścicielem łaciatego dachu w creaton miedziany angoba.

 

Właściciel byl i jest nieźle wkurzony próbował reklamować dostał nawet

200sztuk nowych dachówek ale te nowe miały jeszcze inny odcień :evil:

W sumie to miał dachówki w 3 odcieniach. No i ostatecznie się poddał stwierdził że dach się zabrudzi z biegiem lat to może nie będzie widać. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyluzuj chłopie wyluzuj, jeszcze mało wiesz na ten temat, nie będę Ci tłumaczyć na jakiej zasadzie jest sprzedawany Creaton z tak wielkim upustem bo zwyczajnie mi się nie chce, jak go masz to się ciesz z posiadanego nie plamiastego dachu, bo niektórzy mieli mniej szczęścia od Ciebie. Pozdrawiam

 

Do okulisty zakompleksiona babo razem ze swym chłopem! A potem do wideł a nie o Creatonie fantazjować! A to jakie upusty ludzie dostają niech cię g. obchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyluzuj chłopie wyluzuj, jeszcze mało wiesz na ten temat, nie będę Ci tłumaczyć na jakiej zasadzie jest sprzedawany Creaton z tak wielkim upustem bo zwyczajnie mi się nie chce, jak go masz to się ciesz z posiadanego nie plamiastego dachu, bo niektórzy mieli mniej szczęścia od Ciebie. Pozdrawiam

 

Do okulisty zakompleksiona babo razem ze swym chłopem! A potem do wideł a nie o Creatonie fantazjować! A to jakie upusty ludzie dostają niech cię g. obchodzi.

 

Bardzo proszę o zachowanie pewnego poziomu kultury przynajmniej w tym wątku.

 

Chcecie sobie ubliżać to założcie sobie oddzielny wątek.

 

Problem z łaciatymi dachami Creatona jest jak najbardziej realny i chyba warto się zastanowić dlaczego tak się dzieje chociażby po to aby nie stać właścielem takiego dachu.

 

Stwierdzenia że jak kupiłem i wszystko jest OK są moim zdaniem nie wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wróciłam z budowy, obejrzałam swój dach z Creatonem - w słońcu, bez słońca, pomżyło nawet trochę też...no nijak żadnych plam, łat nie dostrzegłam, jednolity szary łupek aż do znudzenia...ja to mam jednak szczęście ;) :)

 

Właśnie też wróciłam z budowy, mój Creaton KP jest bez zarzutu. Kładłam w zeszłym roku, nawet mi do głowy nie przyszło sprawdzać daty produkcji :o Nie mam do niego żadnych zastrzeżeń,dekarze też chwalili. Dachu mam przeszło 300 m, kąt 38 stopni - dachówka jest bardzo widoczna. W okolicy jest jeszcze kilka domów krytych Creatonem, wszystkie są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...