Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA CREATON - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


krzyszt17

Recommended Posts

żuczek,

możesz zdradzić, która hurtownia tak Cię urządziła?

 

"WA.SZ. DACH" na Sycowskiej w Poznaniu. Zresztą o tej hurtowni można już poczytać na czarnej liście nierzetelnych w Wielkopolsce - nie tylko my jesteśmy niezadowoleni ze współpracy z nimi.

Brałem u nich na jesieni 2005 kera phanne miedź angobę - żadnych problemów z jakością dachówki. Natomiast obsługa pod psem - mimo, że wziąłem od nich dachówkę, rynny, okna dachowe i akcesoria na 2 dachy - np. przy zakupie najmniejszego detalu musiałem wpłacać całość kasy przed dostawą towaru. Wyśmiałem ich jak chcieli pobrać kaucje za europalety. Potwierdzam obecność tej hurtowni na czarnej liście oraz fakt, że nie otrzymałem żadnych informacji na temat sposobu układania dachówek Creatona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A dlaczego proponujesz to pierwsze ja wolałbym ładny dach a nie łaciaty

 

Bo znacznie łatwiej wyegzekwować pieniądze niż poprawienie dachu (sprowadzenie jednolitej dachówki). I procesowo prosciej dla sędziego. A te które są można poukładać "w ciapki" tak, by się noie rzuucało w oczy. I zapłącić pieniędzmi z obniżenia ceny. Czasami w życiu nie wszystko wychodzi tak jakby się chciało. Trzeba minimalizować straty. A jak zależy żeby było perfect to odstąpić od uumowy i rządać zwrotu wpłaconych pieniędzy. Większa "zabawa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracajac do tematu - niby creaton uznal reklamacje/zwrot towaru, niestety na nastepny trzeba poczekac jeszcze z 2 tygodnie (lacznie z miesiac). pieniaczem nie jestem, ale generalnie potwierdzam tylko moje zdanie zenua i tyle., aha niemcy w ogole nie raczyli odpowiedziec na mojego przetlumaczonego na niemiecki maila w tej sprawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

sprawdzać daty na dachówkach??? czy tak jest w normalnym kraju??? a jeśli inwestor nie ma czasu siedzieć na budowie i sprawdzać każdy szczegół .

u mnie na dachu są dachówki z różnego okresu ( umieściłem zdjęcia) ,dach jest łaciaty , różna jest nasiąkliwość dachówek. przedstawiciel creatona jak i hurtownik (DACH EXTRA Sławomir Zięba) twierdzą że według nich wszystko jest ok.dodam że nie jest to zakup z jakimś specjalnym rabatem a dekarze byli od hurtownika.

w lipcu mam drugą rozprawę sądową o której wyniku oczywiście poinformuję.

jeśli chodzi o kartę gwarancyjną i o to że mogą być różnice w odcieniach to są odpowiednie normy które decydują o dopuszczalnej różnicy a nie wypociny w karcie gwarancyjnej

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

sprawdzać daty na dachówkach??? czy tak jest w normalnym kraju??? a jeśli inwestor nie ma czasu siedzieć na budowie i sprawdzać każdy szczegół .

u mnie na dachu są dachówki z różnego okresu ( umieściłem zdjęcia) ,dach jest łaciaty , różna jest nasiąkliwość dachówek. przedstawiciel creatona jak i hurtownik (DACH EXTRA Sławomir Zięba) twierdzą że według nich wszystko jest ok.dodam że nie jest to zakup z jakimś specjalnym rabatem a dekarze byli od hurtownika.

w lipcu mam drugą rozprawę sądową o której wyniku oczywiście poinformuję.

jeśli chodzi o kartę gwarancyjną i o to że mogą być różnice w odcieniach to są odpowiednie normy które decydują o dopuszczalnej różnicy a nie wypociny w karcie gwarancyjnej

pozdrawiam

 

Jaki model dachówki Creatona kupiłeś i kiedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Czytałam Wasze posty z bijącym sercem ,bo na placu budowy czekało spakowane 300 m2 dachówki brąz finesse.

Dziś byłam na budowie i co widzę : cieniowany dach!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Daty produkcji 1,2,3 01 .2007r.

Kazałam powyciągać najbardziej jasne i najciemniejsze i okazało się ,ze zarówno jasna jak i ciemna ma datę ...1.01 .07 .

W paczkach pomieszane były z 1,2,3 .01 .

To nie jest sprawka składu tylko producenta .

Dachówkę kupiłam w zeszłym roku i przetrzymała mi ją firma Podwyszyński .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam Wasze posty z bijącym sercem ,bo na placu budowy czekało spakowane 300 m2 dachówki brąz finesse.

Dziś byłam na budowie i co widzę : cieniowany dach!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Daty produkcji 1,2,3 01 .2007r.

Kazałam powyciągać najbardziej jasne i najciemniejsze i okazało się ,ze zarówno jasna jak i ciemna ma datę ...1.01 .07 .

W paczkach pomieszane były z 1,2,3 .01 .

To nie jest sprawka składu tylko producenta .

Dachówkę kupiłam w zeszłym roku i przetrzymała mi ją firma Podwyszyński .

 

 

Czekaj data produkcji jest styczeń 2007 dobrze czytam ale kupiłaś w roku 2006r tak?.

 

Czyli teoria że dachówki sprzedawane z dużym upustem w 2006 były 2 gatunku zaczyna upadać bo w styczniu 2007r dalej są cieniowane dachówki.

 

Jest już sporo osób z takim samy problemem nie powinniście działać jakoś razem.

 

Ja czekam na rozstrzygniecie sądowe o którym pisał ktoś wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed decyzją o zakupie tej właśnie dachówki ,dostałam w składzie adresy domów ,na których położono brąz finesse .Chciałam po prostu zobaczyć jak ona wygląda na dachu .Na pewnym domu zobaczyłam taki właśnie " melaż "i spytałam wprost czy będę miała taki sam dach .

Zapewniano mnie ,że przedstawiciel handlowy też ich zapewniał ,ze nic takiego nie będzie mieć miejsca .

Sam skład rzeczywiście dostarczył z jednej partii produkcyjnej .

Ale mnie nurtuje pytanie ,czy wszyscy po kolei nie mają aby świadomości o istnieniu takiego problemu i czy mamy szanse w takiej nierównej walce .

W poniedziałek jadę do Podwyszyńskiego i zobaczę co powiedzą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście bywa 2 gatunek np.kiedyś Muller piękny "kasztan"-chodził w drugim gatunku , ale to nie są częste przypadki i obowiązkowo trzeba informowac klientów,że to drugi gatunek i na czym on polega.

Dachówki w drugim gatunku z którymi się spotkałem to tylko różnice w odcieniach i tzw.odciski ,które trzeba zamalowywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

merit piszesz że czytałaś wątek przed położeniem dachu.

 

Czy przed położeniem dachówki sprawdzałaś czy dachówki mają ten sam odcień.

 

Zmierzam do tego czy można oglądając kilka losowo wybranych dachówek zauważyć czy odcień dachówek się różni.

 

Teraz to widzisz bo wiesz że dach jest łaciaty ale przed położeniem dachu można odróżnić te dachówki.

 

Rożnicę w odcieniach dachówek reguluje Polska Norma PN 1340 jak by co.

 

Niestety nie znam jej treści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy patrzy się na poszczególne dachówki ma się wrażenie ,że są jednakowe .Powłoka ,którą są pokryte jest błyszcząca a to powoduje ,że światło zmienia kolor dachówki z brązu nawet na brązowo-czerwoną i masz wrażenie ,że są jednakowe .Na dachu różnicę widać w zależności od kąta padania światła.

Poza tym " małym "felerem dachówka wygląda świetnie ,a majster zadowolony jest bo kładzie się ją rewelacyjnie .

 

Ja już drugą noc z nerwów nie mogę spać ! :roll: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach ma nachylenie 43 st.

Moje kochane chłopaki zrobiły roszadę na dachu ,jedną dniówkę mieszali dachówki.

Mieszali jaśniejsze z ciemniejszymi (jeden z nich ma bardzo czułe oko) i jestem zaskoczona efektem .Muszę zaakceptować ten dach -bo nie mam siły na wojnę z producentem .

Skład jest w tej sprawie w porządku i wiem ,że jeśli zdecyduję się na reklamacje nie będę miała z nimi problemu .

 

Pozdrawiam wszystkich ,a tym ,którzy zdecydują się na dachówkę Creatona ,życzę więcej szczęścia

:-? :-? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...