Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA CREATON - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


krzyszt17

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

aż się wierzyć nie chce!!!

 

w sierpniu czekam na odbiór terra viva czarna glazura fineess - gdyby na składzie dalo sie sprawdzic i byly by rozne odcienie to bym nie zaplacil!!!

 

Trzymam Cię za słowo :wink:

 

Terra viva jest produkowana w innej cegielni i jak na razie nic nie było z vivą takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufffff

ja mam kera pfane natracyt angobowany 220 m2 i cholrenie sie bałem jak czytałem wasze posty ale u mnie nie ma zadnych cieni a dachówka była produkowana w dniach 26-29,04,2007 z tymi datami mam dachóweczki

 

ale walczecie znimi trzymam kciuki aby wam sie udalo

 

trzy kolejne dni , to jest z mojego doswiadczenia OK , ale co innego z roznych miesiecy , ba , a nawet lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

sprawdzać daty na dachówkach??? czy tak jest w normalnym kraju??? a jeśli inwestor nie ma czasu siedzieć na budowie i sprawdzać każdy szczegół .

u mnie na dachu są dachówki z różnego okresu ( umieściłem zdjęcia) ,dach jest łaciaty , różna jest nasiąkliwość dachówek. przedstawiciel creatona jak i hurtownik (DACH EXTRA Sławomir Zięba) twierdzą że według nich wszystko jest ok.dodam że nie jest to zakup z jakimś specjalnym rabatem a dekarze byli od hurtownika.

w lipcu mam drugą rozprawę sądową o której wyniku oczywiście poinformuję.

jeśli chodzi o kartę gwarancyjną i o to że mogą być różnice w odcieniach to są odpowiednie normy które decydują o dopuszczalnej różnicy a nie wypociny w karcie gwarancyjnej

pozdrawiam

 

Witam

Ja mam podobny problem z dachówką Creatona jak "czarnuch", część połaci dachowej jest z innej partii - a co za tym idzie również koloru.

Z niecierpliwością czekam na info o rozstrzygnięciu sprawy sądowej.

Trudno uwierzyć że firma z taka renomą może pozwolić sobie na takie wpadki jakościowo-estetyczne ??? Było by to smutne jeśli tylko na rynku polskim :-(

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam podobny problem z dachówką Creatona jak "czarnuch", część połaci dachowej jest z innej partii - a co za tym idzie również koloru.

Z niecierpliwością czekam na info o rozstrzygnięciu sprawy sądowej.

Trudno uwierzyć że firma z taka renomą może pozwolić sobie na takie wpadki jakościowo-estetyczne ??? Było by to smutne jeśli tylko na rynku polskim :-(

Pozdrawiam

Piotr

 

Czy sprawa jest już w sądzie napisz więcej szczegółów jak była reakacja na reklamację hurtowni i przedstawiciela Creatona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak hurtownia odrzuciła naszą reklamację, ponowną reklamację pisał Recznik. Jego reklamacja też została odrzucona. Stwierdzono, że mamy świetny dach i tyle. Ostatnio sprzataliśmy resztki potłuczonych dachówek, doszukaliśmy się... siedmiu dat produkcji z rozpiętością jednego roku! I to ma być ok??? Szczerze mówiąc już sama nie wiem czy iść do sądu. Takie sprawy ciągną się całymi latami, a my w tym czasie nie będziemy mogli skończyć dachu :( To mnie najbardziej zniechęca...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie:)

Przeczytaliśmy z mężem wszystkie wiadomości dot. wątku Creatona i mamy teraz maly dylemacik. Oglądając Creatona w hurtowni niemal zakochaliśmy się w tej dachówce, kolor, jakość wykonania i wogóle, była bezkonkurencyjna na tle innych dachówek. Teraz sami nie wiemy co o tym sądzić. Narazie jeszcze nie podjęliśmy ostatecznej decyzji.

Hurtownia, która sprzedaje nam dach, ma własny zespół dekarzy. Czy możemy od hurtowni wymagać dostarczenia dachówki z jednej partii a od dekarzy mieszania dachówek po odcieniach (jeśli trafi nam się "łaciaty dach"?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszali jaśniejsze z ciemniejszymi (jeden z nich ma bardzo czułe oko) i jestem zaskoczona efektem .Muszę zaakceptować ten dach -bo nie mam siły na wojnę z producentem .

 

Mam prośbę - możesz zamieścić zdjęcie dachu z wymieszanymi dachówkami? Łatwiej byłoby wtedy mi i innym osobom rozważajacym Creatona ocenić na ile jest to dla nas problem.

 

Pozdrawiam,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie szok. :o

Już na etapie fundamentów dochodziłam do wniosku, że najtrudniejszy to będzie chyba wybór dachówki.Czytałam bowiem smutne posty na temat różnych firm.Niestety w przypadku większości dachówek ceramicznych zawsze było jakieś ALE!Zarówno Roben, Rupp ceramika, Koramic a teraz Creaton...

Marzy mi się dachówka ceramiczna i nawet jestem w stanie poświęcić te parę "groszy" więcej ale chwilami zaczynam się bać i możliwe że wybiorę cementówkę.

To za duże ryzyko.Dachówkę muszę wybrać na dniach.Jutro mam nawet odebrać wycenę Creatona...

Współczuję wszystkim, którzy mają łaciaty dach :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie kończ dach jak wygrasz firma pokryje Ci wszystkie koszty. Powodzenia. Pozdrawiam.

 

Nam powiedziano, że nie możemy ruszyć dachu dopóki sprawa się nie wyjaśni :-?

 

Jak to możliwe, że firma dostarczająca bubel ma czelność jeszcze stawiać warunki?! Masz to na piśmie czy tylko coś gadali? Jak nie masz na piśmie to rób tak jak napisałem. Jak masz wątpliwości poradź się prawnika. Jak wygrasz czego Ci życzę zwrócą wszystkie koszty. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie kończ dach jak wygrasz firma pokryje Ci wszystkie koszty. Powodzenia. Pozdrawiam.

 

Nam powiedziano, że nie możemy ruszyć dachu dopóki sprawa się nie wyjaśni :-?

 

Jak to możliwe, że firma dostarczająca bubel ma czelność jeszcze stawiać warunki?! Masz to na piśmie czy tylko coś gadali? Jak nie masz na piśmie to rób tak jak napisałem. Jak masz wątpliwości poradź się prawnika. Jak wygrasz czego Ci życzę zwrócą wszystkie koszty. Pozdrawiam.

 

To nie hurtownia tylko Rzecznik Ochrony Praw Konsumenta tak nam powiedział :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Szukam kogoś kto ma dachówkę Creaton Terra Maxima Plus?

Chciałbym zobaczyć zdjęcia jak to cudo wygląda na dachu! :)

 

A może jakiś dekarz ma jakieś doświadczenia z tą dachówką?

 

Wysłałem link na priv, mi się podoba, chociaż nie jest idealnie równo położona. Solidna , ciężka dachówka, b. wysokie zamki, ogólnie wydląda cięzko i tradycyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...