Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA CREATON - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


krzyszt17

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 5 months później...
  • 11 months później...

Jestem w trakcie układania dachówki Creaton Harmonie angoba miedziana I gatunek zakupionej w ramach promocji.

Ceaton firma również na tym forum określana jako Mercedes wsród dachówek, promocje obecnie są na większość materiałów budowlanych,

tak że nie budziło to wątpliwości.

Dachówkę dostarczono na plac budowy, wykonawcy solidni.

Oglądając dokładnie dachówki już na dachu zauważyłem, ze większość

z nich ma uszkodzoną angobę w postaci linijnego ubytku długości

około 1-2 cm na grzbiecie dachówki a uszkodzenia są również dachówkach

jeszcze nie rozpakowanych. Uszkodzenia musiały powstać w trakcie transportu i są widoczne również przy oglądaniu dachu z dołu.

Wykonawca i sprzedawca odesłali mnie do przedstawiciela firmy Creaton,

który ku mojemu zdziwieniu zakomunikował, że reklamacja na tego typu uszkodzenia nie będzie uwzlędniona, ponieważ takie sytuacje reguluje dyrektywa europejska, która mówi, że uszkodzenia angoby na dachówkach powstałe w trakcie transportu i rozładunku nie wpływają na wartość użytkową dachówek. Ponadto stwierdził, że ten typ dachówek często jest w taki sposób uszkodzony, że po kilku deszczach ubytki nie będą widoczne i tak poza tym to oglądając dachówkę na ekspozycji można było zauwazyć podobne ubytki angoby więc wiedziałem co kupuję.

Z własnego doświadczenia stwierdzam, ze dachówka Creaton Harmonie jest bardzo miękka i łatwo ją uszkodzić.

CZy ktoś byłby w stanie podpowiedzieć mi co dalej robić.

Za dachówkę częściowo zapłaciłem.

Revo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia stwierdzam, ze dachówka Creaton Harmonie jest bardzo miękka i łatwo ją uszkodzić.

ja mam co prawda Creaton Kera Pfanne ale równiez angobę miedzianą co prawda można zarysowac angobe ale po przetarciu chociażby palcem nie ma sladu.

 

Jednak nie bardzo wiem dlaczego sprzedawca odesłał Cię do Creatona - jeśli sprzedawca dostarczył Ci towar własnym transportem to co Cię powinno obchodzić czy coś się uszkodziło czy nie - Ty masz dostać towar na plac w I gatunku - jesli taki zamówiłeś

Jak zwykle widać jakąś spychologie odpowiedzialności.

 

Druga sprawa to wspomniana przez Ciebie ekspozycja - nie bardzo wiem co ma wygląd dachówek na ekspozycji do dachówek które ci sprzedali przecież nie kupiłeś tych z ekspozycji - to już jakieś chamstwo ze strony sprzedającego :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Mam nowy dach i problem. Kupiliśmy dachówkę CREATON kera pfanne brazową i po założeniu zauważyliśmy ciemne plamy. Sprawdziliśmy serię dachówki i okazało, że są z dwóch serii i faktycznie różnią się kolorem. Rozmawiałam z przedstawicielem, ale stwierdził że gwarancja nie jest na kolor. Różnicy nie ma znacznej przykładając ją do siebie, ale na dachu wygląda to jak zacieki. co z tym fantem zrobić? :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Jesienią na Kera-Pfanne (całą, tzn. podstawową i pozostałe) producent dawał rabat 30%. Nie wiem, jak jest w tej chwili. Najlepiej popytaj o oferty w innych miejscach, poza tym zawsze warto skontaktowac się z przedstawicielem z Twojego regionu, on może udzielic Ci sensownej porady (także, czy warto współpracowac z danym sprzedawcą, w moim przypadku jego rady okazay się cenne). Sama dachówka bardzo OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...