Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA CREATON - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


krzyszt17

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak się to czyta to włosy na głowie dęba stają.

 

Ani@ życzę Ci szybkiego i pozytywnego zakończenia - za taką chamówę jak odstawili to Ci powinni jeszcze cegłę na płot przywieźć :)

 

Ja ogólnie jestem opanowany facet ale, aż się boję co bym mógł zrobić takiemu przedstawicielowi - to się chyba nazywa zbrodnia w afekcie :lol: i mam nadzieję, że za to jest wyrok w zawiasach 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja czesciowo dalem za wygrana,po otrzymaniu niegatywnej odpowiedzi na reklamacje odrzuciłem ja i ponownie otrzymałem identyczne pismo ze tak jest i tak sie dzieje w czasie produkcji dachówki :evil: .Ludzie czekali aby kłaśc dach,zmiana dachówki na inna nie wchodziła w gre (dach przygotowany pod tą dachówkę)

staneło na rabacie od hurtowni w wysokości 1000 zł +500 od Creatona i Idioty z 3 litrami farby do poprawek jakie zasugerował Creaton.Teraz jestem w trakcie układania dachówek i jak zawsze Creaton nawala z farbą do poprawek ale to juz nie mój problem tylko tego co ma zamalowywać obtarcia

 

P.S A przedstawiciela Creatona Pana D. U. powiesił bym skur.... za jaja na kalenicy. Moze jak ktoś mu mordę skuje to zmieni stosunek do inwestorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podciągam temat bo takie tematy powinny byc zawsze na 1 stronie ku przestrodze.

Niech się wkoncu producenci nauczą traktować nas kupujących tak jak trzeba.

Zapewne przez ten post stracili masę klientów (minn. mnie) i ciekawe czy im się to opłacało :evil:

Rada dla producentów - nauczcie się doceniać forum muratora!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania, to co opisałaś to jest normalnie paranoja jakaś!!!!

A ja się martwię, bo czekam na brakującą dachówkę miedzianą angobowana Robena. A to jest nic w porównaniu z Tobą. A może ta właśnie dachówka pasowałaby Ci? Chyba widziałas jak wygląda ona u mnie na dachu. Spróbuj ...może cos z tego wyjdzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama wybralam kera pfanne miedz angoba, ale dach jest idealny

dodam ze zamawiany i zaliczkowany byl w ubieglym roku (produkcja listopad 2006), na dach trafily w sierpniu tego roku

 

a balam sie o jego jakosc potwornie, po tym jak kilka miesiecy temu sledzilam watek o "roznokolorowych" dachach, tym bardziej uwaznie przyjrzalam sie dachowkom gdy przyjechaly

obejrzalam je jeszcze na paletach

do tej pory, w roznym naswietleniu itp ogladam juz gotowy dach doszukujac sie nieprawidlowosci

ciesze sie ze mnie ominely takie problemy

nasz dach jest spory, ok 350m kw

 

aniu wspolczuje :(

duzo sil zycze

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos dzialania hurtownika:

my zamowilismy kerra pfane w sierpniu i dostalismy we wrzesniu w idealnym stanie. Poniewaz zabraklo nam na polac jednej lukarny - zamowilismy dodatkowo jedna palete (dostalismy 3 dni temu). Lektura tego watku sprawila, ze czekalismy '' z niecierpliwoscia'' co przyjedzie. Przed dostawa na budowe i zaplata - pojechalismy do hurtowni sprawdzic w jakim stanie sa te dachowki (czego - o my naiwni -nie zrobilismy za pierwszym razem). Jak poprzednio dachowka byla OK. Pan z hurtowni byl zdziwiony i jakby lekko urazony, ze sprawdzamy jak wyglada ta dostawa. Powiedzial, ze gdyby cos bylo nie tak, to oni odeslali by do producenta i nigdy by nie przyslali czegos takiego na budowe. Czyli hurtownia moze takie sprawy rozwiazac wczesniej i nie przysylac wadliwego towaru do klienta.

 

Wspolczuje przykrego doswiadczenia. Zycze wytrwalosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałam ten wątek w pełnym napięciu licząc, że u Ani wszystko rozwiąże się pozytywnie :(

niemniej trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązanie sprawy, Aniu Tobie życzę dużo siły i wytrwałości

 

dwa miesiące temu zrobiłam przedpłatę na miedź angobowaną creatona :o

mam nadzieję, że u mnie wszystko będzie ok, prawda Panie Michale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich,

 

Ja niestety też mam problemy z dachówką firmy Creaton.

W trakcie układania zauważyliśmy mikropęknięcia.

Creaton stwierdził że to nie jest wada powstała na etapie produkcji ale dekarz źle chodził po dachu.

Daliśmy dachówki do ekspertyzy - i rzeczoznawca budowlany twierdzi że to nie możliwe. Pęknięcia powstałyu pod wpływem naprężeń i nie możliwe żeby powstały przez obciązenie ich ciężarem dekarza.

 

Chyba szykuje mi się sprawa w sądzie:(

 

A doradcy Creatona na Polskę to wg mojej opini poraszka totalna:(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - jak Wam kiedyś napisałam że nasi hurtownicy wciskają klientom towar pozaklasowy jako pierwszy gat. to mnie posiadacze tego towaru niemal żywcem zjedli, to macie teraz kolejny dowód na cwaniactwo polaczków (i nie ma w tym bynajmniej winy samego Creatona, moim zdaniem) z tego co wiem fabryka informuje o takim towarze polskiego hurtownika, a że polski cwaniaczek sprzedaje niemieckie odrzuty (które sam kupił za ułamek ceny nominalnej) jako pierwszy gatunek to już inna bajka, W niemczech nie znajdziecie na dachu takich produktów :wink: stąd te odrzucane reklamacje przez fabrykę Creatona gdyż oni nie sprzedali pełnowartościowego towaru . Czy rozumiecie już kto kogo robi tutaj w bambuko ?

 

Renomowane firmy, nigdy nie "wypuściłyby" towaru wadliwego na rynek - to "bije w ich markę", jak wyprodukują coś, co nie jest zgodne z normą - płacą, powtarzam płacą (to są ich koszty) za ich zniszczenie i jest tajemnicą firmy, że taka wada miała miejsce. Szuka się wtedy przyczyny: technologia, człowiek, surowce etc. Więc Twoje argumenty o "polaczkach" mnie nie przekonują.

Wiesz ilu klientów może teraz stracić Creaton ? - żadnej firmy na takie straty nie stać. Zachowanie składu też pozostawia wiele do życzenia, o samym Creatonie już nie wspomnę - wstyd (i nie myślisz, że Creaton to cwaniaczki ?)

 

Moje gratulacje dla autorki wątku za operatywność - niech nie myslą, że Polacy, to jakieś "polaczki" - szkoda, że część nas samych (Polaków) ma taki do siebie stosunek jak iwonaszczytno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się zTobą kłóciła, ale jeszcze chyba mało wiesz o praktykach firm tych nawet renomowanych :wink: a o cwaniaczkach- polaczkach, hurtownikach znaczy mogłabym książkę napisać, znam ich na wylot :D , co nie oznacza że popieram w ciemno zachowania samych producentów , czy Creaton to cwaniaki ? zapewniam Cię że nie tylko oni, ale praktyk naszych handlowców chyba cwaniactwem nikt nie przebije, vide posty o jakiejś hurtowni dachów z dolnego śląska, ba nawet te same tłumaczenia braku dostawy obowiązują chyba w całej Polsce, znam je na pamięć :lol: . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iwonaszczytno, reasumując - w cwaniactwie zarówno producenci jak i hurtownicy się prześcigają. Natomiast jedno jest pewne, gdyby producent uznał reklamację hurtownika nie byłoby, aż takiego problemu, który przekłada się niestety na klienta końcowego.

Nie będę polemizować na temat, która z nas ma większe doświadczenie w tej dziedzinie, bo Twojego nie znam, mogę sie tylko domyślać, że skoro możesz pisać na ten temat książki, to jak nic Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta "się kłania" :wink: - ja pracując zaledwie 15 lat z wieloma międzynarodowymi koncernami, znam zasady jakimi się kierują, nie są mi obce również działania reklamacyjne.

Przykre jest natomiast sposób w jaki wyrażasz się o "polaczkach" i producentach (tych niemieckich oczywiście, ale to juz zupełnie iiny temat).

 

PS

Sądząc po nicku, bliżej Ci do tych drugich :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deutschland,Deutschland uber alles :lol: i nie osądzaj mnie po moim nicku e -Mendzia sama wiem do kogo mi bliżej . Pozdrawiam

 

iwonaszczytno, jeżeli poczułaś się dotknięta - przepraszam, chyba nie zauważyłaś tego znaczka :wink:

 

A ogólnie zagadnienie ujmując - to w życiu jest tak, że nieustannie jesteśmy poddawani ocenie, czy tego chcemy, czy też nie. Szczególnie irytują nas opinie, które nie są "po naszej myśli". Na forum ocena ta, może być przekłamana, oparta jest bowiem jedynie o słowo pisane (w większości przecież się nie znamy) - ale chyba każdy z Forumowiczów zdaje sobie z tego sprawę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie przeczytałem sobie ten wątek dziś i jutro spłyną do mnie wyceny dachu pozycje firmy creaton odkladam juz na samym podejściu.

 

 

Tobie Aniu życze rychłego i pozytywnego wybrnięcia z tej całej sytuacji

 

Co do towaru z niemiec moge powiedziec tyle ze moja firma handluje materiałem murowym na ściany i generalnie jest on ok na sprzedane w ciagu 4 miesiecy 350 000 szt bloczkow wienerbergera zadnej reklamacji, ale towar sprowadzamy sami i to bezposrednio z fabryk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...