Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA CREATON - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


krzyszt17

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

właśnie przeczytałem sobie ten wątek dziś i jutro spłyną do mnie wyceny dachu pozycje firmy creaton odkladam juz na samym podejściu.

nie dajmy sie zwariowac

u mnie Creaton jest idealny, u znajomych, ktorzy maja go na dachu tez...

powyzej fasola25 pisal/la ze tez ma ok..

jestem upierdliwa z natury i lubie miec wszytko idealne, i nijak do swojego dachu dowalic sie nie moge, a jak juz pisalam powyzej, wiedzialam o problemach z Creatonem i z niecierpliwoscia czekalam co tez do mnie przyjedzie, wiec pod lupe poszedl towar, ktory przyjechal

 

od razu napisze, ze nie mam nic wspolnego w firma Creaton, oprocz tego ze mam 350m kw ich dachowki na dachu

wiec pisze o produkcie ogolnie, na podstawie swoim i kilku dachow u znajomych, na pewno moja wiedza na temat tej marki nie jest pelna

 

to z czym sie spotkala An@ jest zenujace, to w jaki sposob zalatwiono, a raczej nie zalatwiono jej sprawy, jest ponizej krytyki!

Firma ta na pewno sporo starci na takim traktowaniu klienta

bo klient to dla nich byc albo nie byc

 

Ani@, napisz co dalej z Twoim dachem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sagi ceramicznej ciąg dalszy :wink:

 

Streszczenie poprzednich odcinków:

1) Po otrzymaniu wadliwej (w 75%) dachówki Kera-Pfanne Creatona, po niezliczonej ilości interwencji - telefonów, wysłanych listów wraz z oryginałami dachówki otrzymuje fantastyczną wiadomość – Creaton rozpatrzył pozytywnie reklamacje i wymieni mi cała partie materiału.

2) Dachówka wreszcie przyjeżdża – 100% materiału ma ten znienawidzony przez mnie charakterystyczny „uśmieszek” – wgłębienie biegnące łukiem przez wypukła cześć dachówki. Odsyłam transport, chce takiej dachówki, jaka widziałam na wystawie w sklepie, gdy wybierałam materiał na dach. Otrzymuje jednocześnie odpowiedz od przedstawiciela firmy Creaton, ze ta cecha uznana przez mnie za wadę jest teraz na wszystkich kera-pfanne, taka jest ich uroda. Wpadam w lekką depresje, bo totalnie zniechęcona do firmy Creaton szukam zamiennika i okazuje się, ze nie ma szans dopasować czegokolwiek. :( Będzie inny kolor obróbek i tej „innej” dachówki. Poza tym wymiary są inne – trzeba by kombinować z obróbkami, bo na szerokości dachu tez będzie różnica.

3) Łapię drugi oddech kaczuchy, odnajduje ducha walki :D i stwierdzam, ze nie będę szla na kompromis i kładła dachówkę innej firmy, w innym kolorze, bo ta różnica kolorów (w porównaniu z obróbkami) będzie mnie gryzła w oczy całe życie. Miałam idealnie dopasowane kolory i tak chce mieć na dachu!

Jade z mezem do firmy spedycyjno-handlowej, która sprowadza i sprzedaje Creatona takim skladom, w jakim my kupiliśmy. Chodzimy i chodzimy po ich gigantycznym placu, na którym są setki palet z różnymi, przeróżniastymi dachówkami. Są tam m.in. kera-pfanne -> z data produkcji z czerwca, lipca, sierpnia i samego poczatku października. Masa palet. Wszystkie wyglądają podobnie beznadziejnie – uśmiechają się :roll:

Nagle – po maleńką brzóska - odnajdujemy 4 palety, które - jak się - okazało przyjechały parę godzin wcześniej. Kera-pfanne miedziana angoba…nie uśmiecha się!!! :lol:

Sprawdzam datę produkcji – 10,11 październik.

Dzwonie do przedstawiciela Creatona i zamawiam trzeci transport z jednym warunkiem – 10 palet, które do mnie przyjedzie ma mieć te właśnie datę produkcji.

Po paru dniach mam dachówki. Ludzie wygrałam w totka!!!! :lol:

 

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/bl151.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to jednak jestem urodzony w szczesliwy dzien Aniu. Juz Ci mowie dlaczego.

Choc wczesniej nie pisalem w tym temacie sledzilem go pilnie poniewaz sam mialem zmowione 210 m2 czarna angoba CREATONA, oczywiscie poczynilem ten krok zanim uslyszalem o jakichkolwiek klopotach z CREATONEM, teraz napewno bym nie zamowil CREATONA. Towar zamowiony w kwietniu przyjechal na sklad we wrzesniu i od razu pojechalem na sklad sprawdzic... na moje szczescie wszystko bylo ok. Jedna data produkcji calej partii i brak jakichkolwiek wad widocznych golym okiem uffff.

A Twoj dach Aniu zostal wyprodukowany w dzien... moich urodzin... 10 pazdziernik :lol: , wiec wszystko musialo byc ok :wink:

 

Pozdrawiam i zycze pomyslnego zakonczenia budowy juz bez takich batalii "Dawida z Goliatem"... Ale Dawid jednak wygral :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje wygranej ale..

No właśnie ktoś inny dostanie te feralne dachówki. Jak wspomniałaś na placu było kilka partii takiej dachówki, powstaje pytanie ile osób nieświadomie kupiło, albo co gorsza próbowało uzyskać bezskuteczną reklamację. Zastanawiam się, czy tego faktu nie warto zgłosić do urzędu ochrony konsumentów i konkurencji. ONI mają prawną możliwość wycofania danych partii ze sprzedaży. Ani@ zastanów się, może dzięki Tobie ktoś nie osiwieje szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałaś na placu było kilka partii takiej dachówki, powstaje pytanie ile osób nieświadomie kupiło, albo co gorsza próbowało uzyskać bezskuteczną reklamację.

 

To bylo bardzo duza ilosc palet. Wszystkie fatalnie rozesmiane. Ale TYLKO kera-pfanne. Inne rodzaje dachowek Creatona wygladaly ok.

 

Matam - "mały" szkopul to fakt, ze te usmiechniete i pomarszczone dachowki sa zgodne z polska norma dot parametrow, jakim powinny odpowiadac te produkty. Od przedstawiciela Creatona na PL uslyszalam, ze beda sukcesywnie zmieniac dachowki na wystawach :roll: przyznam, ze ciezko mi w to uwierzyc :lol:

Musze tez uczciwie przyznac, ze na tym ostatnim etapie przedstawiciel firmy na woj. mazowieckie wykazal sie dobra wola - nawrócił się :wink: i zaczął działać tak, jak powinien juz kwartał temu.

 

Norbi - w takim razie o dniu Twoich urodzin wie wiecej osob niz my tutaj :wink: - paru sprzedawcow w skladach mowilo mi, ze boja sie sciagac kera-pfanne (kurcze, jednak sporo osob to czyta), jeden pan, to nawet sie mnie pytal, co ma robic, bo klient zamowil - wiec mu tez powiedzialam o tym 10/11 pazdziernika :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Kochany Rzecznik praw konsumenta,

Naprawdę Pracują tam bardzo KOMPETENTNI PRACOWNICY.

 

Podam na swoim przykładzie /co prawda z innej bajki/:

1. Kupiłem bilet PKP dla żony, płacąc kartą.

2. Wracając do domu chciała go zamienić na inny późniejszy pociąg.

3. W kasie odmówiono jej "bo nie miała karty", miała dowód sprzedaży na bilecie pisze "zwrot za okazaniem dowodu sprzedaży".

4. Kupiła więc nowy.

5. Aby go zwrócić musieliśmy jechać 100km :)

6. Gdzie nas delikatnie mówiąc olano...

 

Po interwencji Rzecznika konsumentów PKP jako monopolista oddało:

1. Zwrot za bilet.

2. Zwrot za dojazd.

3. Koszty korespondencji.

4. Odsetki za zwłokę.

 

Naprawdę polecam takie rozwiązanie !!

 

nie masz co robić... że też ludzie mają czas takimi bzdurami się zajmować

 

dodi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakis czas dostaje PW w sprawie wadliwych dachowek Creatona - od ludzi, ktorzy tez czuja sie poszkodowani po otrzymaniu wadliwego towaru :(

Wpisujcie prosze takze na forum informacje o produktach firmy Creaton. Za posrednictwem tego forum informacje tu przedstawione docieraja do osob, ktore sprzedaja towar i - co najwazniejsze - do osob, ktore maja podjac decyzje jakiej firmy produkt na dach wybrac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakis czas dostaje PW w sprawie wadliwych dachowek Creatona - od ludzi, ktorzy tez czuja sie poszkodowani po otrzymaniu wadliwego towaru :(

Wpisujcie prosze takze na forum informacje o produktach firmy Creaton. Za posrednictwem tego forum informacje tu przedstawione docieraja do osob, ktore sprzedaja towar i - co najwazniejsze - do osob, ktore maja podjac decyzje jakiej firmy produkt na dach wybrac...

 

Co prawda to prawda forum muratora jest bardzo opiniotwórcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
U mnie właśnie kładą creatona Terra harmonica winna czerwień glazura. dachówka jakościowo super, a na dachu wygląda cud malina. Biorąc pod uwagę tresci wypowiedzi w wątku mam radę dla krytykantów, zatrudniajcie tylko porządne ekipy do dachu bo popaprańcy to poptrafią spieprzyć dach a winę zwalą na dachówkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie kładą creatona Terra harmonica winna czerwień glazura. dachówka jakościowo super, a na dachu wygląda cud malina. Biorąc pod uwagę tresci wypowiedzi w wątku mam radę dla krytykantów, zatrudniajcie tylko porządne ekipy do dachu bo popaprańcy to poptrafią spieprzyć dach a winę zwalą na dachówkę.

 

Tylko ze krytykańcy cały czas piszą o Creaton Kera-Phane inne odmiany np. Terra Harmonica albo Terra viva nie miały takich problemów.

 

Zakładam że znasz że wiesz czy się różnią poszczególne odmiany Creatona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...