Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA CREATON - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


krzyszt17

Recommended Posts

Ja jak słyszę że od sprzedawców porównanie do "Mercedesa" i np "VW" to mi się niedobrze robi. Standardowa gatka jak nie wiedzą co powiedzieć i dlaczego jest to droższe od innego towaru. Ja kupiłem brązoą Ruppceramike nie wiem jaki to samochód ale na dachu mi się podoba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

kupiłem dachówkę Creaton Kera-Pfanne Mangan Matt, po ułożeniu ukazała się efekt jak na zdjęciu (w katalogach i na ekspozycjach jest równy kolor), tzn, "manganowe khaki"

 

http://www.imagic.pl/public/thumb_486ca375a3e6a484649432.jpg

 

producent się tym specjalnie nie zmartwił i zapewnił mnie że będę zadowolony ponieważ mam "Mercedesa" wśród dachówek,

 

mam pytanie czy kolory dachówek sie wyrównają i co może być przyczyną takiego wyglądu (wszystkich dachówek nie sprawdzałem, ale na tych co sprawdzałem daty produkcji są z przedziału 3 kolejnych dni, a dachówki różnią się kolorami także dla tych samych dat produckji) ?

Pozdrawiam

 

Jesli masz 1 klase dachowek to jest niedopuszczalne aby nie pochodzily z jednej parti .

Ja tez mam Creatona Future ale moja jest idealna .

Reklamowac ze nie pochodzily z jednej parti a powinny .

 

Jesli ktos gada ze kolor dojdzie to opowiada bzdury :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to już widziełem .... TAMTEN WĄTEK ....ale po zakupie.

 

Jakbyś mógł wstawić wiekszą fotkę - ta sie nie otwiera - trudno coś zobaczyć na miniaturce ...

 

A swoja drogą nazywanie tej dachówki "mercedesem" to chyba przesada ...

Ewidentne odbarwienia koloru lub inny odcień na angobie nigdy Ci sie nie "wyrówna" ...

Dobrze że ja zdecydowałem sie plebejskiego Robena - kolor brązowy - wyszedł mi piękny jednolity w kolorze dach ...

Roeben tez czesto ma takie przypadki :-?

 

Problem jest w tym ze firma sprzedajaca powinna dopilnowac aby byly dostarczane z jednej parti .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Roeben tez czesto ma takie przypadki :-?

 

Problem jest w tym ze firma sprzedajaca powinna dopilnowac aby byly dostarczane z jednej parti .

 

Ależ oczywiście że może mieć takie przypadki - choć osobiście ja o takich nie słyszałem ...

 

Ale nie jest to żaden argument za złą jakością dachówki Roben - tylko za złą jakość dachówki Creaton :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mój dach Roben jest tym przykladem-jest łaciaty.

Czekam na rozpatrzenie reklamacji.

 

Współczuję - moja dachówka kupowana była 2 lata temu - jest okay .

 

Ja tu bym widziala inny problem .Podejrzewam ze handlujacy dachowkami aby wiecej zarobic skupuja koncowki parti po nizszych kosztach .

i taki bubel sprzedaja :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakiś problem z wklejeniem większego zdjęcia - oto link:

http://www.imagic.pl/public/pview/157486/dach1234.JPG

czy jestem jakimś wymagającym klientem, że mi to przeszkadza?

a tak na marginesie dachówki pakowane są w "wiązki" po 6 (a może 5, nie pamiętam) i w jedenej wiązce są dachówki z różnych dni (z przedziału 3 dni), tak na zdrowy rozsądek, jeśli by ich nie sortowali na lepsze i gorsze to w wiązce powinny być z tego samego dnia (no może z dwóch kolejnych), bo na jaką cholerę je przekładać jak leci cykl produkcyjny, więc może jakiś odpad z Niemiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dobre zdjęcie prezentujące jakość "Mercedesa" prosto z salonu.

http://www.imagic.pl/public/pview/157488/HPIM2268.JPG

 

Ta dachowka faktycznie kiepsko sie prezentuje na dachu,ale czy rzeczywiscie musiales ja klasc zeby zobaczyc jaka ona jest?

Ktos przeciez musial ja przyjac,nie wierze,ze nie bylo nic widac.

Sadze podobnie jak bryta ze problem lezy po stronie sprzedawcy,a to ze przytrafilo sie to akurat Creatonowi,no coz......mogly to byc rownie dobrze produkty Robena,Brassa jak i asortymentu setek innych producentow.

 

Mamy rowniez dach pokryty Creatonem(Angoba) i obylo sie na szczecie bez niespodzianek.Owszem po wyladowaniu okazalo sie ze dachowki z czterech paczek na jednej palecie mialy utracone rogi.(Przypuszczam,ze byla to spowodowane nieudolnoscia operatora HDS-u) Zadzwonilem jeszcze przed odbiorem od razu do sprzedawcy i powiedzialem mu o tym.Natychmiast zaproponbowal ich wymiane,ale dekarze powiedzieli ze i tak je zuzyja na ciecia.

Pozniej okazalo sie ze musialem dokupic 12 wiatrowych i dostalem je mimo wszystko za pol ceny jako rekompensate ze te z utraconymi rogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Podzielam jednak pogląd, że większość problemów z tą dachówką jest z winy nierzetelnych sprzedawców. Przy produkcji zawsze jakaś partia towaru jest gorszej jakości. Zapewne kupują to po okazyjnej cenie i sprzedaja jako towar I gatunku. Nic dziwnego, że potem jest problem z dochodzeniem swoich praw. Producent nie jest tu winny, a sprzedawca kombinuje jak może. Ciekawe też jest, że najwięcej problemów jest właśnie z Kera-Pfane?

U mnie też jest creaton na dachu i złego słowa nie dam o nim powiedzieć. Dachóweczka super, ale cały towar z jednej partii. Mój sprzedawca tego dopilnował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwole sie niezgodzic,

 

problemy z creatonem nie wynikaja z tego, ze sprzedawcy byli nierzetelni, tylko z tego, ze firma czasem olewa klientow od momentu kiedy wplacili kasę,

tyle przynajmniej mozna wywnioskowac z postow na forum,

 

jesli sprzedawc kantuje, to po reakcji kllienta, producent powinien przyjac wadliwy towar lub zwrocic czesc ceny, a sprzedawca powienien przestac byc sprzedawca,

za siec dystrybucji i to co sie w niej dzieje, odpowiada producent, po to ma swoich przedstawicieli,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...