Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA CREATON - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


krzyszt17

Recommended Posts

Mam Trosta - wprawdzie w 2007 kupiony i kladziony i jak najbardziej z atestem. Przetrwała zimę, wichury, ostatni grad i jest OK.

Nie wiem co było w 2006, ale raczej nie jest możliwa legalna sprzedaż bez atestu.

Dachówka - angoba, jest bardzo ładna, kolor jednolity bez odcieni i odprysków, równa. Podobno trzeba było dość dokladnie dawać łaty gdyż ma małą tolerancję na zamkach. Ale ogólnie dach jest w porzadku. Podobnie kilku sąsiadów nie narzeka.

Natomiast fabryka miała podobno jakieś zawirowania - i jak widać wykupił ich potentat Creaton. Chociaż w odróżnieniu od dachówki Creatona żadnych kropek, czy różnic odcieni nie mam, ani innych problemów.

Oczywiscie czas pokaże - jak dożyję napiszę za 20 lat. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To ja również dodam pozytywną opinię.

 

Mam na dachu świeżo położoną dachówkę Creatona Kera-pfane, kolor miedziany angobowany. Jak dotąd nie mieliśmy z nią żadnych problemów a wygląda super.

 

Dachówka była kupiona w hurtowni pod Warszawą.

 

To jest nas więcej. Też mam Creatona Kera-pfane, Tez jestem zadowolony. Zamówiłem w Dachluxsie-BIS na Wale Międzyszyńskim w Wa-wie. Bylo troszke stłuczek i wyszlo to po odbiorze materiału. Firma przyjechała obejrzeła przeliczyła i dowieźli. Pozdrawiam obsługę i ....... polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam,

 

kupiłem dachówkę Creaton Kera-Pfanne Mangan Matt, po ułożeniu ukazała się efekt jak na zdjęciu (w katalogach i na ekspozycjach jest równy kolor), tzn, "manganowe khaki"

 

producent się tym specjalnie nie zmartwił i zapewnił mnie że będę zadowolony ponieważ mam "Mercedesa" wśród dachówek,

 

mam pytanie czy kolory dachówek sie wyrównają i co może być przyczyną takiego wyglądu (wszystkich dachówek nie sprawdzałem, ale na tych co sprawdzałem daty produkcji są z przedziału 3 kolejnych dni, a dachówki różnią się kolorami także dla tych samych dat produckji) ?

Pozdrawiam

 

Witam,

 

Chciałam odświeżyć temat i zapytać czy ktoś jeszcze miał podobny problem z Creatonem? Jak zostały załatwione reklamacje odnośnie tak dużych różnic w kolorze?

 

Pytam, bo niestety mam ten sam problem... :evil: :evil: :evil:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam wszystkich,dachówkę firmy Creaton sprzedaje od ponad roku,sprzedałem różnego rodzaju modeli i bylo to około 35-40 dachów w tym również Kera-Pfanne miedziana angoba,każdy transport odbieram osobiście i takiego czegoś co zobaczyłem tu na zdjęciach nigdy bym nie odebrał!!A klient na budowie nawet nie chciał widzieć!!!Spotkałem sie tylko z jedną reklamacją w której to klient stwierdził że dachowka nie jest prosta jak w pozostalych paletach,było to jakieś 3 palety na 35 palet całości.Reklamacja przebiegła bez problemowo i w całości na koszt firmy Creaton.Może przedstawiciel z województwa łódzkiego jest bardziej wyrozumialszy,ja uważam że jest bardzo konkretny i słowny człowiekiem jeśli chodzi o firmę która reperezentuje.Do dzisiejszego dnia nie spotkałem sie(oprócz wyżej wspomnianego)z klientem który powiedział złe slowa na produkt firmy Creaton który mu sprzedałem.Sądze że sprzedawca tej pechowej Kera-Pfanne chyba nie widział co odbiera za produkt...W moim przypadku,jako sprzedawca, ani jedna paleta tej dachówki, która widzialem na zdjęciach nie zjechała by ze samochodu na plac...To wogóle nie nadaję sie na "gruz" :wink:

 

Moze własnie dużo zależy od sprzedawcy. Sprzedawca sprawę reklamacji powinien załatwić sam, przed wysłaniem towaru klijentowi. Jeżeli wtopa wyjdzie dopiero "na placu budowy" to również powinien załatwic sprawę reklamacji tak żeby kupujacy był zadowolony. Inwestor wróci lub nie wróci ale zadowolony zawsze chętnie poleci innemu. Duzy sprzedawca powinien mieć lepsze przełozenie na producenta, a w sytuacji powtarzajacej się marnej jakosci towaru mozę po prostu odmówić sprzedaży jego produktów. Kilka razy sie z tym spotykałem że SOLIDNY sprzedawca albo odradzał dana markę albo informował że jej nie prowadzi z uwagi na kłopoty z jakoscią. Niezadowolony inwwestor "bije" przede wszystkim w sprzedawce.

Moim zdaniem problem z jakością jest w "małych cwaniaczkach", którzy kupują II a potem mieszaja ja z I lub żenią jako I. Ja miałem do wyboru dwa składy:

1) małą firemkę i odrobinie nizszą cenę (jak sie później okazało lekko zastanawiajacą)

2) sprawdzony przez znajomychi wspomniany Dachlux Bis z Wału Miedzeszyńskiego

 

Wybrałem 2, mam spokój i śmiało mogę dalej polecić.

 

Dach rzeczywisci kupuje się raczej raz ale dobra opinia zostaje i procentuje własnie w NOWYCH klijentach. Dla mnie sprzedawce podobnie do producenta, który tak potraktowal sprawę powinno po prostu sie omijać z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem z Koramic L-15 (mozna to gdzies znaleźć ) ... moja rada:

 

-kupując dachówke bądzmy na budowie podczas rozładunku, ja gdy juz dachówka byłana ziemi.. otworzyłem dwie wybrane palety.. zobaczyłem wady i powiedziałem kierowcy że nie ma mowy o zapłacie.. ani zadnej zaliczce, że bede rozmawiał w punkcie sprzedazy o tym co mi dostarczono.

 

ludzie.. ja nigdzie nie dzwoniłemi nie chodziłem.. juz po kilku dniach był u mnie pan rzeczoznawca który stwierdził ze dachówka jest ok... ale dla mnie nie była ok i kazałem zabierać bo im jeszcze placowe policze, a wszystko dlatego ze ja miałem towar a oni nie mieli pieniędzy.. a jesli sie zapłaci.. to zaczyna sie droga pod góre

 

mój drugi wybór to Rupp Ceramika.. i jestem zadowolony choć niektóre dachówki miały lekkie punkty odcisniete w miejscu styku dachówek..początkowo nie podobało mi sie to i codziennie ogladałem dach :) jak bardzo to widac.. dzis juz po tym nie ma sladu.. tak z 2 metrów haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na placu budowy nie byłem podczas rozładunku dachówek, rok przed ich położeniem zapłaciłem 100% ich wartości, nie miałem i nie mam żadnego problemu. Żadnych przebarwień, żadnych odprysków, żadnych nierówności, absolutnie nic, do czego można by się było przyczepić. W transporcie na cały 450 metrowy dach tylko kilka sztuk uszkodzonych. Ale ja mam Meyer-Holsena 8) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
mnie też bawią teksty w stylu, "jejku juz w zyciu nie kupie tego czy tego... :D ", przecież wpadki zdarzają się wszytkim.

Ja tam zamówiłem creatona harmonica i prezentuje się super, domówiłem po 2 miesiącach ponad jedną paletę i kolor jest identyczny. Także creaton rules :)

 

 

A ja postanowiłem nieco z innej beczki. Wystosowałem list do firmy Creaton z uprzejmą informacją. Cytat poniżej

 

Szanowni Państwo!

Jestem zainteresowany Waszymi produktami, jednakże po analizie forum

http://forum.muratordom.pl/creaton-kompromitacja-foty,t112360.htm

prawdopodobnie zrezygnuję z Waszych produktów. Chodzi nie tylko o jakość, ale również o sposób traktowania reklamacji złożonej przez klienta. Jeżeli zechcecie mnie Państwo przekonać, że w przedmiotowej sprawie macie rację, wówczas rozważę zakup Waszych produktów. Jestem przekonany, że wiele osób podobnie jak ja, sprawdza przed zakupem rzetelność producenta, korzystając przy tym z opinii wyrażonych na branżowych forach. Pozdrawiam

 

Odpowiedź oczywiście natychmiastowa i automatyczna

 

Szanowni PaństwoAdam,

dziękujemy Państwu za zainteresowanie i zapytanie.

Zamówione materiały zostaną dostarczone w ciągu najbliższych dni.

Podobnie odpowiedzi na Państwa pytania.

Z pozdrowieniami

Państwa CREATON – TEAM

 

jednakże ja poczekam na tę właściwą odpowiedź (od człowieka)

:wink:

 

Oczywiście jeśli takowa będzie nie omieszkam podzielić się nią z Szanownymi Forumowiczami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź oczywiście natychmiastowa i automatyczna

 

Szanowni PaństwoAdam,

dziękujemy Państwu za zainteresowanie i zapytanie.

Zamówione materiały zostaną dostarczone w ciągu najbliższych dni.

Podobnie odpowiedzi na Państwa pytania.

Z pozdrowieniami

Państwa CREATON – TEAM

 

jednakże ja poczekam na tę właściwą odpowiedź (od człowieka)

:wink:

Odpowiedź automatyczna nic nie znaczy. Poczekajmy kiedy i czy wogóle Ci odpiszą konkretnie na zadane pytanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też bawią teksty w stylu, "jejku juz w zyciu nie kupie tego czy tego... :D ", przecież wpadki zdarzają się wszytkim.

Ja tam zamówiłem creatona harmonica i prezentuje się super, domówiłem po 2 miesiącach ponad jedną paletę i kolor jest identyczny. Także creaton rules :)

 

 

A ja postanowiłem nieco z innej beczki. Wystosowałem list do firmy Creaton z uprzejmą informacją. Cytat poniżej

 

Oczywiście jeśli takowa będzie nie omieszkam podzielić się nią z Szanownymi Forumowiczami

 

a gdzie konkretnie wyslales tego maila????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź automatyczna nic nie znaczy. Poczekajmy kiedy i czy wogóle Ci odpiszą konkretnie na zadane pytanie.

 

Wiem Trociu i właśnie dlatego napisałem zdanie:

Jednakże ja poczekam na tę właściwą odpowiedź (od człowieka)

Oczywiście jeśli takowa będzie nie omieszkam podzielić się nią z Szanownymi Forumowiczami

 

Czyżbyś nie doczytał do końca? :wink:

 

_PiotR_ maila wysłałem z oficjalnej polskiej strony creatona http://www.creaton.de/html/pl/

Jak do tej pory nie otrzymałem żadnej odpowiedzi (oczywiście poza tą automatyczną :D ) Odczekam nieco i jeśli będzie brak reakcji, spróbuję podrążyć nieco temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale miałem farta

 

Już prawie byłem zdecydowany na tego Creatona, ale ze składem nie dogadałem się co do warunków zapłaty czyli najpierw towar i gwarancja a później kasa.

Obecnie jestem posiadaczemm dachówki Robena miedż i jestem b zadowolony ale wcxześniej zaznaczyłem na piśmie że dachówka musi być z tej samej serii a zapłata po ,,komisyjnej" ocenie z kierownikiem składu w któym dokonałem zakupu i jest ok

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam tylko, ze post zaczynający temat jest z początku 2006 roku czyli 3 (słownie: trzy) lata temu!!!

 

@ jerry101 sluchaj.. nieraz dachowki sklady maja na stanie.... jedź i zobacz jak wyglądają... oczywiście powiedz o swoich wątpliwościach... ja tak zrobilem... i mam dach położony z CREATONA...

no ale skład składowi nie równy, obsługa tez..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...