Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA CREATON - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


krzyszt17

Recommended Posts

Miałam problem z dachówką Creaton - spore róznice kolorystyczne i połysku. Wygrałam sprawde w ciagu 3 tygodni. Coc dachówka była ponoć zgodna z normą

Podstawowa rada. Nigdy ale to nigdy w zyciu nie składajcie reklamacji do producenta, zawsze do sprzedawcy. Róznice kolorystyczne niestety mieszczą się w normie, ale jesli było tak jak w moim przypadku ze sprzedwca twierdził, ze dostarczy mi dachówki z jednej partii, ze nie bedą miały róznic kolorystycznych b bedą w pierwszym gatunku i ze dachówka Creaton to jest jedna z najlepszych dachówek, mercedes wśród dachówek i takie tam, to macie jak najbardzej podstawy do reklamacji. Jak nie to do sądu. I do rzecznika praw konsumenta, to nie takie straszne. Ja byłam zdeterminowa i sprawa by doszła do sądu. Zapłaciliby wtedy dodatkowo za koszty sądowe, wymiane folii, straty moralne itd. Nie odpuszczać. ja nie odpuściłam i mam teraz piękna dachówkę - wprawdzie innej firmy ale. nie żałuje. W razie czego pomoge mailowo zredagowac reklamację - prosze pisac na priv

P.S. Z regóły sprzedawcy odrzucają pierwszą reklamacj zasłaniając się producentem, który w tym przypadku nie ma akurat nic do gadania - kazdy prawnik wam to powie, ale jeak sie odwołasz i dasz odpiwednie argumenty to nie mają wyjścia, musza uznac reklamację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przypominam tylko, ze post zaczynający temat jest z początku 2006 roku czyli 3 (słownie: trzy) lata temu!!!

 

@ jerry101 sluchaj.. nieraz dachowki sklady maja na stanie.... jedź i zobacz jak wyglądają... oczywiście powiedz o swoich wątpliwościach... ja tak zrobilem... i mam dach położony z CREATONA...

no ale skład składowi nie równy, obsługa tez..

 

 

_PiotR_ zgadzam się z Tobą. Tak naprawdę nasze zadowolenie z zakupu zależy od składu (hurtowni) i obsługi. Jestem daleki od stwierdzenia, że firma Creaton jest producentem bubli. Jednakże coś jest na rzeczy jeśli oglądamy fotki przedstawione w pierwszym poście. Naprawdę nie ma znaczenia kiedy sprawa się zaczęła. Creaton to nie firma widmo, która pojawia się i znika. Istnieje od wielu lat na rynku, więc tym bardziej powinna dbać o klienta i nie dopuszczać aby za bramę jej fabryki wyszło "takie coś". Zresztą jeden z najbardziej chyba miarodajnych postów napisał mar-tom, któego pozwolę sobie w pełni zacytować

 

mar_tom Wysłany: Pią, 5 Wrzesień 2008 15:16 Temat postu:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Witam wszystkich,dachówkę firmy Creaton sprzedaje od ponad roku,sprzedałem różnego rodzaju modeli i bylo to około 35-40 dachów w tym również Kera-Pfanne miedziana angoba,każdy transport odbieram osobiście i takiego czegoś co zobaczyłem tu na zdjęciach nigdy bym nie odebrał!!A klient na budowie nawet nie chciał widzieć!!!Spotkałem sie tylko z jedną reklamacją w której to klient stwierdził że dachowka nie jest prosta jak w pozostalych paletach,było to jakieś 3 palety na 35 palet całości.Reklamacja przebiegła bez problemowo i w całości na koszt firmy Creaton.Może przedstawiciel z województwa łódzkiego jest bardziej wyrozumialszy,ja uważam że jest bardzo konkretny i słowny człowiekiem jeśli chodzi o firmę która reperezentuje.Do dzisiejszego dnia nie spotkałem sie(oprócz wyżej wspomnianego)z klientem który powiedział złe slowa na produkt firmy Creaton który mu sprzedałem.Sądze że sprzedawca tej pechowej Kera-Pfanne chyba nie widział co odbiera za produkt...W moim przypadku,jako sprzedawca, ani jedna paleta tej dachówki, która widzialem na zdjęciach nie zjechała by ze samochodu na plac...To wogóle nie nadaję sie na "gruz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

kupiłem dachówkę Creaton Kera-Pfanne Mangan Matt, po ułożeniu ukazała się efekt jak na zdjęciu (w katalogach i na ekspozycjach jest równy kolor), tzn, "manganowe khaki"

 

producent się tym specjalnie nie zmartwił i zapewnił mnie że będę zadowolony ponieważ mam "Mercedesa" wśród dachówek,

 

mam pytanie czy kolory dachówek sie wyrównają i co może być przyczyną takiego wyglądu (wszystkich dachówek nie sprawdzałem, ale na tych co sprawdzałem daty produkcji są z przedziału 3 kolejnych dni, a dachówki różnią się kolorami także dla tych samych dat produckji) ?

Pozdrawiam

 

Witam,

 

Chciałam odświeżyć temat i zapytać czy ktoś jeszcze miał podobny problem z Creatonem? Jak zostały załatwione reklamacje odnośnie tak dużych różnic w kolorze?

 

Pytam, bo niestety mam ten sam problem... :evil: :evil: :evil:

 

Pozdrawiam

 

tak, ja mialem problemy z creatonem, swoja przygode opisalem tu

http://forum.muratordom.pl/creaton-niemiecka-jakosc-zenua,t102757.htm

 

generalnie to sprzedawca ladnie sie zachowal i wymienil w koncu te kominki na bardziej przypominajace ludzki wyrob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam

ja zkupiłem ta dachówke model rg12 antracyt angoba

wdług fachowców bardzo dobry produkt zresztą reklamowany i sprzedawany pod marką CREATON i wątpie aby firma CREATON chciała sobie popsuc swoja markę sprzedając jakies barachło. Zresztą daje na nia 50 lat gwarancji jako chyba jedyny producent dachówek. Z tego co sie dowiedziałem firma trost miała jakies problemy mniejsza o to jakie one były w każdym bądz razie były one poważne i firma CREATON postanowiła kupic jedną z fabryk trosta produkującą dachówki RG i jak pewnie każdy wie frma creaton nie należy do najtańszych wiec wprowadzając nowy produkt na rynek dała promocyjną cene aby przekonac klientów do swojego nowego produktu, lecz również słyszłem ze firma creton zdecydowała sie na tak powazną obniżke cen dachówki RG ponieważ chce utrzyma ciągłośc produkcji i nie wygaszac pieców wypaląjących dachówke, a uwierzcie ze są to o wiele wieksze koszty zatrzymania produkcji a następnie jej za jakis czas uruchomienia niż sprzedanie dachówki o jakies 25% taniej po kalkulacji i tak im wyszło ze zarobią na niej.

Zresztą my Polacy mamy taką metalnośc ze to co nowe nie sprawdzone przez klietów ktorzy zdecydowali sie na zakup nie znanej dachówki wyrazamy sie o produkcie zle. W tym poscie opisałem to co sie dowiediałem o dachówce RG12 i nie chce zachwalac tego produktu ani tez nikogo namawiac do zkupu ale również nie jestem przeciwny, zresztą sie na niego zdecydowałem i w tej chwili dekarze kryja mi nią dach

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

ja mam dachówke RG10, :D

własnie jest zakładana na dachu. Wcześniej był to wyrób Trosta, teraz Creatona. Rozmawiałam z przedstawicielem Creatona dowiedziałam się ze wczesniej były reklamacje ale dotyczyly one dachówki glazurowanej (podobno coś było nie tak z jej powierzchnią).

 

Dekarz ocenił ta dachówke dobrze. Wizualnie jest bardzo ładna.

Jak już będe miała skończony dach to wkleje zdjęcia

 

pozdrawiam

Małgośka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam

Po przeczytaniu postów załamałm się :-? . Stałam się tak jak inni ofiarą CREATONA ( NIE POMIJAJĄC ROLI SPRZEDAWCY KTÓRY BYŁ W TAKIM SAMYM STOPNIU ODPOWIEDZIALNY ZATO). W tej chwili czekam na ropatrzenie reklamacji ale już widzę, że niema co liczyć na cud, pewnie usłyszę tak jak inni, że dachówka spełnia wszystkie normy.

 

 

MOŻE TO JEDNAK JEST DOBRY POMYSŁ ABY ZEBRAĆ SIĘ W RAZEM, BO JEDNEJ OSOBIE BĘDZIE CIĘŻKO COŚ WYWOJOWAĆ ALE GRUPA MA JUŻ WIĘKSZE SZANSE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po przeczytaniu postów załamałm się :cry: . Stałam się tak jak inni ofiarą CREATONA ( NIE POMIJAJĄC ROLI SPRZEDAWCY KTÓRY BYŁ W TAKIM SAMYM STOPNIU ODPOWIEDZIALNY ZATO). W tej chwili czekam na ropatrzenie reklamacji ale już widzę, że niema co liczyć na cud, pewnie usłyszę tak jak inni, że dachówka spełnia wszystkie normy.

 

 

MOŻE TO JEDNAK JEST DOBRY POMYSŁ ABY ZEBRAĆ SIĘ W RAZEM, BO JEDNEJ OSOBIE BĘDZIE CIĘŻKO COŚ WYWOJOWAĆ ALE GRUPA MA JUŻ WIĘKSZE SZANSE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mika 30

Proponuję nie zniechęcać się i nie poddawać tak od razu. Zobaczysz najpierw jak rozpatrzą reklamację. Wygląda na to, że dachówka jes źle wypalona i reklamacja powinna być na 100% rozpatrzona pozytywnie. Jeżeli są takie plamy to nie odpuszczaj. Skład budowlany gdzie kupiłaś dachówkę też powinien pomóc w tej sprawie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobną sytację miałem z pustakami porotherm winerberga, których musiałem sporo wymieniać bo chcieli mi wcisnąć trochę bubli. Poprostu były na niektórych pustakach takie ciemne plamy wynikające ze złego wypalania ceramiki a z dostawcą pustaków miałem same problemy (szczególnie dostawy nie w terminie) ale na szczeście wszystko skończyło się dobrze i życzę również Tobie pozytywnego zakończenia sprawy :wink:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

TomekC73

Dzięki za wsparcie, ale skład gdzie kupywaliśmy tą dachówkę traktuje nas jak natrętów i między słowami dał nam wybór że albo tą zabierzemy albo gu......

dostaniemy. Niby przedstawiciel był Creatona i przyją reklamacje, ale upłyną już miesiąc i ciągle słyszę że niema jeszcze odpowiedzi z Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dachówkę Creatona/Trosta - meandry połączenia się tych firm są opisane gdzieś na forum.

Jest to kolor teak, glazura, symbol RG10. Jest po prostu zarąbiasta. Nie ma żadnych wad - no można uznać za wadę drobną różnicę w odcieniu dachówek szczytowych ale to tak naprawdę widoczne jest tylko z góry-dla mnie ok.

Sąsiad położył taką samą tylko w innym kolorze-grafit. Też bez zastrzeżeń.

Drugi sąsiad ma Creatona Kera-Pfanne. Również wszystko ok.

Trzy budowy - zero problemów.

Tak więc pod rozwagę-pamiętajcie, że klient niezadowolony ma większą motywację do dzielenia się swoimi doświadczeniami niż klient zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc pod rozwagę-pamiętajcie, że klient niezadowolony ma większą motywację do dzielenia się swoimi doświadczeniami niż klient zadowolony.

 

Tę uwagę powinieneś skierować do producenta oraz wszystkich nieuczciwych pośredników świadomie wciskających taki chłam. Może jeszcze tego nie wiedzą chociaż powinni, bowiem jest to pierwsza lekcja marketingu i dlatego uważam, że spływa to po nich jak po kaczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc pod rozwagę-pamiętajcie, że klient niezadowolony ma większą motywację do dzielenia się swoimi doświadczeniami niż klient zadowolony.

 

Mógłby się Pan/Pani chociaż zapoznać z obrazkami na pierwszej stronie i przeczytać kilka postów jak traktowano założycielkę tematu oraz przez jaka mękę przeszła z tą firmą (a w tym przypadku pseudo- firmą) . Ręce opadają , podziwiam za wytrwałość i upór.

To że u Pana/Pani i sąsiadów wszystko jest super jeszcze bardziej zastanawia i szokuje w jaki sposób wmawiano klientce że ten bubel to dobrej klasy dachówka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc pod rozwagę-pamiętajcie, że klient niezadowolony ma większą motywację do dzielenia się swoimi doświadczeniami niż klient zadowolony.

 

Mógłby się Pan/Pani chociaż zapoznać z obrazkami na pierwszej stronie i przeczytać kilka postów jak traktowano założycielkę tematu oraz przez jaka mękę przeszła z tą firmą (a w tym przypadku pseudo- firmą) . Ręce opadają , podziwiam za wytrwałość i upór.

To że u Pana/Pani i sąsiadów wszystko jest super jeszcze bardziej zastanawia i szokuje w jaki sposób wmawiano klientce że ten bubel to dobrej klasy dachówka.

 

Pozdrawiam

 

Witam,

z obrazkami się zapoznałem i to dawno temu-na etapie wyboru dachówki.

Nie odnoszę się w swoim poście do opisywanych wad i problemów z dachówkami Creatona bo zrobiła to forumowiczka która założyła wątek.

Zasada ujęta w cytowanym przez Jareq i skorpio fragment mojego postu rzeczywiście jest kanonem marketingu.

Swój post napisałem z myślą o ewentualnych nabywcach dachówki tej marki. Jestem zadowolony z ich produktu-dzielę się tą informacją bo po to jest to forum.

Niech forumowicz ma informację: aha były babole na to i na to trzeba zwrócić uwagę ale byli też zadowoleni klienci.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech forumowicz ma informację: aha były babole na to i na to trzeba zwrócić uwagę ale byli też zadowoleni klienci.

Pozdrawiam

 

Taaak. Ruletka? Koło fortuny? Koło fortuny raczej nie, bo w tej zabawie niczym się nie ryzykuje. Bardziej ruletka - tu można wtopić swoją kasę. Generalnie zabawa dla ludzi o mocnych nerwach, potrzebujących do prawidłowego funkcjonowania skoku adrenaliny. Ty i Twoi sąsiedzi wygrali - brawo. Ta zabawa byłaby uczciwa, gdyby producent ostrzegał potencjalnych klientów, że zakup ich wyrobów wiąże się z wysokim stopniem ryzyka i przed podjęciem ostatecznej decyzji należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

A tak na serio - taka ilość baboli to nie przypadek, o czym również świadczy lekceważący sposób rozpatrywania reklamacji. Mnie osobiście ten wątek pomógł uniknąć kłopotów, gdyż wpadłem na niego na dzień przed złożeniem zamówienia na "mercedesa". Dla mnie takie firmy nie mają racji bytu na rynku i szczerze dziwię się ludziom, którzy świadomie dokonują zakupu utwierdzając je w przekonaniu o swojej wysokiej pozycji, jednocześnie narażając siebie na poniżenie. Na zasadzie "masz gnoju i się ciesz, że w ogóle dostąpiłeś tego zaszczytu". Out.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...