Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA CREATON - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


krzyszt17

Recommended Posts

Swój post napisałem z myślą o ewentualnych nabywcach dachówki tej marki. Jestem zadowolony z ich produktu-dzielę się tą informacją bo po to jest to forum.

Niech forumowicz ma informację: aha były babole na to i na to trzeba zwrócić uwagę ale byli też zadowoleni klienci.

Pozdrawiam

 

 

Masz rację każdy może popełnić błąd lub wyprodukować coś co odbiega od jego standardów - tak po prostu co jakiś czas się zdarza.

Ale każda normalna firma w trosce o własna markę takiego bubla nie puści w obieg a jeżeli nawet taka sytuacja zdarzyłaby się, to czym prędzej powinna zabrać towar i szybciutko go zniszczyć. A nie jak w tym przypadku mówić, że wszystko jest super a towar jest pierwszej klasy - to przemyśana arogancja w najczystszym wykonaniu i to jest najbardziej bulwersujące w tym przypadku.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przypominam tylko, ze post zaczynający temat jest z początku 2006 roku czyli 3 (słownie: trzy) lata temu!!!

 

Może jeszcze wypowie się ktoś kto niedawno układał u siebie Creatona. Jak to jest teraz?

 

Leżą przede mną dwie: Kerafane (teraz Premion) brąz glazura finesse oraz Bogen innovo12 miedz angoba szlachetna. Obie jednakowo ładne hehe.

Tyle co mogę zauważyć, to creaton ma większe zamki, wygląda "solidniej".

Cena ta sama, co wybrać.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Creatona Domino.

Nie ma sie do czego przyczepić. Nie wiem czy jakakolwiek dachówka była zniszczona. Bez przebarwień, odprysków itp.

 

Kazda firma zalicza wpadki.

Dla planujących zakup. Najlepiej rozmawiac ze sprzedawcami / składami, posiadającymi różne marki w ofercie. Ci wydają mi się najbardziej reprezentatywni i miarodajni w swoich opiniach.

W mniejszym stopniu brałbym pod uwagę podobne wątki jak ten, skądinąd dobrze opisane i udokumentowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam tylko, ze post zaczynający temat jest z początku 2006 roku czyli 3 (słownie: trzy) lata temu!!!

 

Może jeszcze wypowie się ktoś kto niedawno układał u siebie Creatona. Jak to jest teraz?

 

Leżą przede mną dwie: Kerafane (teraz Premion) brąz glazura finesse oraz Bogen innovo12 miedz angoba szlachetna. Obie jednakowo ładne hehe.

Tyle co mogę zauważyć, to creaton ma większe zamki, wygląda "solidniej".

Cena ta sama, co wybrać.....

 

Wlasnie ma kladziona dachowka Creaton Premion; kolor miedz angobowana. Z tego co juz polozyli i z tego co lezy na paletach to jestem zadowolony. Mam nadzieje, ze na koniec roboty bede rowniez zadowolony. Moge zamiescic zdjecia, ale to zajmie jeszcze pare dni.

 

Sam na poczatku zastanawialem sie pomiedzy Robenem i Ruppem, a potem Ruppem i Creatonem. No i zostal Creaton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ma kladziona dachowka Creaton Premion; kolor miedz angobowana. Z tego co juz polozyli i z tego co lezy na paletach to jestem zadowolony. Mam nadzieje, ze na koniec roboty bede rowniez zadowolony. Moge zamiescic zdjecia, ale to zajmie jeszcze pare dni.

 

Sam na poczatku zastanawialem sie pomiedzy Robenem i Ruppem, a potem Ruppem i Creatonem. No i zostal Creaton.

 

A próbowałeś wymóc na sprzedawcy by zagwarantował Ci dostawę z jednego dnia produkcji? Przynajmniej dla dachówek podstawowych.

Kasę przy zamówieniu wziąć to owszem, ale jak już się klient chce się zabezpieczyć to nie tak łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś wymóc na sprzedawcy by zagwarantował Ci dostawę z jednego dnia produkcji? Przynajmniej dla dachówek podstawowych.

Kasę przy zamówieniu wziąć to owszem, ale jak już się klient chce się zabezpieczyć to nie tak łatwo.

 

Towar zostal zamowiony przez mojego dekarza. Odpowiada on za calosc prac wlaczajac jakosc towaru. No, ale oczywiscie jak mozna sie domyslec do najtanszych nie nalezy...cos za cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze wypowie się ktoś kto niedawno układał u siebie Creatona. Jak to jest teraz?

 

Leżą przede mną dwie: Kerafane (teraz Premion) brąz glazura finesse oraz Bogen innovo12 miedz angoba szlachetna. Obie jednakowo ładne hehe.

Tyle co mogę zauważyć, to creaton ma większe zamki, wygląda "solidniej".

Cena ta sama, co wybrać.....

Właśnie zostały zakończone prace przy pokryciu dachu Creatonem i pomimo wielu problemów jakie przeszłam z Tą dachówką teraz jestem szczęśliwa. Ma dachówkę creatona Harmonica winna czerwień glazurowana i świetnie wyszła na dachu do słońca to jest zawalisty połysk. Każdemu kto kładzie dachówkę to radzę nająć dość dobrych fachowców bo to jest połowa sukcesu dachu.[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ten temat ciagle sie odradza. Duzo moich klientow zwraca mi uwage o tym watku na muratorze. Nic dziwnego, jak sie wpisze Creaton to chyba drugi na Google wyskakuje :). No ale jak ktos napisal, temat byl walkowany 3 lata temu. Swiat sie zmienia i Creaton tez. Kiedys Creaton nie mial w Polsce jako tako przedstawicielsta, teraz maja Creaton Polska z centrala w Krakowie(fabryki tylko w Niemczech). Sa nowi przedstawiciele i nowe zmiany w zwiazku z przejeciem przez grupe Etex. Wiec mozna powiedziec ze jednak firma wyciegnela wnioski z nauczki jakiej sprawil jej wkurzony klient i napewno wiedza ze nikogo nie mozna lekcewazyc. A biorac pod uwage ze ciagle ten temat ciagle jest na tapecie to na pewno kolejna wpadka byla by dla nich bolesna. Jak mam takie powiedzenie, jak sie robie drwa to i wiory leca, nie myli sie ten co nic nie robi. Mam na placu sporo Premiona i wszystkie proste i jak trzeba. Poki co zadnych zastrzezen. 8)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ten temat ciagle sie odradza. Duzo moich klientow zwraca mi uwage o tym watku na muratorze. Nic dziwnego, jak sie wpisze Creaton to chyba drugi na Google wyskakuje :). No ale jak ktos napisal, temat byl walkowany 3 lata temu. Swiat sie zmienia i Creaton tez. Kiedys Creaton nie mial w Polsce jako tako przedstawicielsta, teraz maja Creaton Polska z centrala w Krakowie(fabryki tylko w Niemczech). Sa nowi przedstawiciele i nowe zmiany w zwiazku z przejeciem przez grupe Etex. Wiec mozna powiedziec ze jednak firma wyciegnela wnioski z nauczki jakiej sprawil jej wkurzony klient i napewno wiedza ze nikogo nie mozna lekcewazyc. A biorac pod uwage ze ciagle ten temat ciagle jest na tapecie to na pewno kolejna wpadka byla by dla nich bolesna. Jak mam takie powiedzenie, jak sie robie drwa to i wiory leca, nie myli sie ten co nic nie robi. Mam na placu sporo Premiona i wszystkie proste i jak trzeba. Poki co zadnych zastrzezen. 8)

 

Pozdrawiam

 

Ja nie przekreślam marki z powodu wątku w internecie (zwłaszcza że na innych producentów można znaleźć podobne) - dobrze że pojawiają się pozytywne głosy.

Niemniej jednak takie informacje nakazują pewną ostrożność, która w moim przypadku polega na tym, że usiłuję wymóc na sprzedawcy deklarację iż dachówki podstawowe będą pochodzić z tego samego czasu produkcji (1-3 dni różnicy).

Na razie są to mgliste deklaracje, że spróbują, ale ciężko, może się zdarzyć że jakaś jednak będzie różniła się datą bardziej.... itp. Dodam, że rozmawiam z poważnymi składami istniejącymi od kilku lat, z renomą na lokalnym rynku.

 

Czy Pan jako sprzedawca jest w stanie takie zapewnienie złożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to jest wypadkowa kilku czynnikow. Chyba ze mialbym towar fizycznie u siebie na placu to wtedy mage bo zalezy to odemnie a nie od osob trzecich. A tak pozatym nie przecenialbym az tak mocno z tymi datami produkcji, rozumiem ze iles tam miesiecy moze byc problem, ale nie kilka dni czy nawet tygodni. Dachowke podczas ukladania i tak trzeba mieszac po roznice w odcnieach moga byc nawet w partii z ta sama data. A tak na koniec opowiem pewna historyjke.

Kolezanka pracowala w firmie ktora produkuje komonenty ktore potem szly na produkcje telewizorow LCD. Mowila, ze czasami niektore sciezki scalone nie przechodziy testu bo costam nie gralo, zwykle je najtanszym koszten, najszybszym lutowano tylko tyle aby wlaczyc sprzet. Do czego zmierzam. Chodzi o to ze patrzymy na daty produkcji, itp dachowek, gdzie jest duza przejrzystosc, nr parti itp a np w innych dziedzinach zycie jestemy nieustnnie robieni w banbuko. Dlaczego? Bo o tym nie wiemy, nie widzimy. A jak mamy mozliwosc wgladu to sie czepiamy takich szczegolow ze szkoda gadac. I tak samo jest z miedzy innymi z ceramika.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to jest wypadkowa kilku czynnikow. Chyba ze mialbym towar fizycznie u siebie na placu to wtedy mage bo zalezy to odemnie a nie od osob trzecich. A tak pozatym nie przecenialbym az tak mocno z tymi datami produkcji, rozumiem ze iles tam miesiecy moze byc problem, ale nie kilka dni czy nawet tygodni. Dachowke podczas ukladania i tak trzeba mieszac po roznice w odcnieach moga byc nawet w partii z ta sama data. A tak na koniec opowiem pewna historyjke.

Kolezanka pracowala w firmie ktora produkuje komonenty ktore potem szly na produkcje telewizorow LCD. Mowila, ze czasami niektore sciezki scalone nie przechodziy testu bo costam nie gralo, zwykle je najtanszym koszten, najszybszym lutowano tylko tyle aby wlaczyc sprzet. Do czego zmierzam. Chodzi o to ze patrzymy na daty produkcji, itp dachowek, gdzie jest duza przejrzystosc, nr parti itp a np w innych dziedzinach zycie jestemy nieustnnie robieni w banbuko. Dlaczego? Bo o tym nie wiemy, nie widzimy. A jak mamy mozliwosc wgladu to sie czepiamy takich szczegolow ze szkoda gadac. I tak samo jest z miedzy innymi z ceramika.

Pozdrawiam

 

Uśmiechnąłem się czytając ten post. Nie obraź się, ale to jest właśnie gadka sprzedawców :-) żeby nie przeceniać, że zawsze coś może nie wyjść jak się chce itp...

Ludzie czepiają się "szczegółów", bo i czego mają się przyczepić? Faktycznej jakości dachówki żaden przeciętny klient nie jest w stanie ocenić. I niestety ale jeśli ktoś decyduje się dołożyć 40-50% więcej do dachówki, to niestety ale od tego wyrobu oczekuje czegoś więcej - właśnie w tych "szczegółach". Bo jeśli nie widać różnicy... to po co przepłacać.

 

PS. Co do historyjki o LCD. W latach 90-tych była firma, na cztery litery, produkująca sprzęt elektroniczny. Firma ta była wyznacznikiem jakości i trendów na rynku. Niestety w ostatnich czasach mocno podupadła, może właśnie przez takie "ścieżki" i "układy nie-do-końca-scalone". Teraz baaaaardzo próbuje odzyskać dawny prestiż... chyba każdy wie o jakiej firmie piszę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie chce. Ale naprawde na nie ktore rzeczy dealer nie ma wplywu, lub ograniczony. A tak pozatym jesli klient stwierdzi na placu w hurtowni lub na budowie ze dachowka ma wady to wtedy nikt nie robi problemow i wymieniaja. A to ze klienci wymagaja wiecej, to wiadomo, Creaton to klasa Premium. Ale nie wolno wpadac w przesadyzm. Bo jak dla nie wymaganie 3 dni do daty produkcji to lekki przesadyzm. Jesli wszystko jest ok, to po co szukac dziury w calym?

 

A wracajac do lcd ;) to co innego miec jedna czy dwie wpadki, a co innego z wyjatku uczynic regule.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Chodzi właśnie o to, że tylko na Balance jest w tej chwili taka promocja. Miedziana angoba w cenie 25 zł/m2. To naprawde tanio :o

Ja byłem już praktycznie zdecydowany na Koramic L15 cegl. angoba szlachetna, ale jej cena w tej chwili to ok 41 zł/m2 i teraz nie wiem co robić :-? Różnica w cenie przy 240m2 dachu kopertowego to ok 5000zł na korzyść Creatona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi właśnie o to, że tylko na Balance jest w tej chwili taka promocja. Miedziana angoba w cenie 25 zł/m2. To naprawde tanio :o

Ja byłem już praktycznie zdecydowany na Koramic L15 cegl. angoba szlachetna, ale jej cena w tej chwili to ok 41 zł/m2 i teraz nie wiem co robić :-? Różnica w cenie przy 240m2 dachu kopertowego to ok 5000zł na korzyść Creatona.

 

No nie żartuj że w takiej cenie :-)

Ja rozważam Premion Finesse Brąz i tez ostatnio Creaton większy upust oferuje, ale o zejściu poniżej 40zł/m2 raczej nie ma mowy.

Uważam, że wielkoformatowe dachówki dobrze sprawdzą się np. na dachach dwuspadowych, o dużych powierzchniach prostych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena polaci 1 m2 balance to 23 brutto (taka ja mialem cene)

 

premion wychodzila jakos 27 zl za m2

 

Kurcze skąd Wy macie te ceny !! Ten premion to jaki kolor i czy nuance czy finesse. Jakie ceny pozostałych elementów?

Możesz podać cenę za m2 ale całego dachu z gąsiorami, skrajnymi, kominkami, akcesoriami, klamrami, taśmami uszcz. itp.

U mnie wychodzi 85zł/m2 za premion finesse brąz. dach 180m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...