Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA CREATON - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


krzyszt17

Recommended Posts

Witam

 

ja mam Creaton Balance brązową matową tę starszą bo dom już stoi 3 lata ( mniejszą dł 43,5 cm szer. 26 )..wtedy mało kto miał taką .

prezentuje się bardzo dobrze , jakość dobra i dekarze ją chwalili . Nie miałam zadnych uwag . A na pakowanie trzeba uważać ..i na sprawę taką że zamawiana jedna partia wcześniej a druga np. pózniej bo ktoś wpadł na pomysł dobudować coś ..niestety kolor będzie się róznił bo to już z innego pokładu glinki .

http://www.creaton.tomiczek.pl/sam_img/d06s3.jpg

Ta nowa jest duża gabarytowo i myślę że na duże dachy ... ( tak jak gres większe formaty do większego pomieszczenia ).

 

Ta nowa Balance jest inna ... nie ma tak płaskiego tego zakończenia bocznego tylko bardziej faliste ( przynajmniej tak się wydaje jak się patrzy na pojedyńczą dachówkę ) i jest większa ok. 50 cm dł i szer.32,3

chyba że na kilku stronach inter. np. nokaut czy allegro jest prezentowana nie ta dachówka tzn nie to zdjęcie )

http://img.nokaut.pl/p/9e/8f/9e8f88667cc5ed1d0f42e1555e830695500x500.jpg

na dachu wyglada tak :

w/g mnie nie przypomina starej Balance ......bardziej Futurę

http://www.fulereny.blink.pl/mum/balance.jpg

 

jeszcze jedno ..cena za jedną 3 lata temu to 5,12 zł ...a wchodziło 12,1 szt na mkw ...czyli ....łącznie 61,95 zł /m2 ...więc nie była to dachówka tania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Niedługo powinnam podjąć decyzję dotyczącą rodzaju dachówek, które zostaną położone na dachu mojego domu. Problem jest ogromny, bo podobają mi się esówki, mnich i mniszka, domino - wszystkie w kolorze ceglastym - i wszystkie niestety drogie "modele". Dylemat polega na tym czy położyć tańsze i takie, które mi się nie podobają, czy droższe (oczywiście kosztem pozostałej części budowy) ale za to śliczne. Do tego dochodzi jeszcze obawa, że te z pozoru tańsze mają jakieś ukryte koszty lub po prostu będą miały wady. Jakie dachówki polecacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sie zastanawiam nad kupnem tej dachówki. Wczoraj byłem w pobliskim składzie budowlanym i zaproponowano mi tam

 

28.3zł za metr m^2 miedzianej angoby

26.3zł gąsior (2.5 szt na mb)

24.5zł dachówka krawędziowa lewa/prawa

 

Pracownik składu dał mi też nr telefonu do jednego z klientów który kupił niedawno u nich kompletny dach z tej dachówki. Byłem na tej budowie i zrobiłem kilka zdjęć. Właściciel nie ma żadnych zastrzeżeń do tej dachówki i jest bardzo zadowolony. Także chyba się skuszę i też kupie tego Balance zamiast Roben monza :)

 

http://img34.imageshack.us/img34/2640/dsc00942m.th.jpg

 

http://img141.imageshack.us/img141/5116/dsc00943t.th.jpg

 

http://img21.imageshack.us/img21/8771/dsc00944fgw.th.jpg

 

http://img21.imageshack.us/img21/2634/dsc00945q.th.jpg

 

http://img268.imageshack.us/img268/8128/dsc00946g.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę i ja się pochwalę tą dachówką, kolor łupka. Wczoraj przywieziona. Nie rozpakowana jeszcze, tylko jedną paczkę (4 szt) wytargaliśmy na "światło dzienne". Jutro przychodzą dekarze, zobaczymy jak to będzie.

 

A oto pierwsze wrażenia:

1. Potwierdzam opinie odnośnie pakowania na paletach. Nie budzi ono zaufania, choć nie wiem jak wygląda to u konkurencji.

2. Na czterech sztukach, które oglądaliśmy, angoba równomierna, bez zacieków, mazów, powierzchnia dość gładka.

3. Uszkodzonych - pękniętych na pół - naliczyliśmy 5 szt, z tego jedną mąż podczas ustawiania na stropie załatwił. Pytanie, czy w środku palet nic

nie popękało ale chyba nie.

4. Jest natomiast trochę małych odprysków na brzegach, na zamkach. Dzwoniłam do składu pytając zawczasu o jakąś farbę czy środek do zamalowania tych miejsc ( z forum wiem, że coś takiego często się stosuje ) jednak nic o tym nie wiedzieli. Mają się dopytać.

 

Generalnie na razie jestem zadowolona, choć bez euforii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Creaton Kera-Pfanne miedź angobowana. Miał być Brass, ale w tamtym czasie była nie do dostania i kolega ze składu namówił mnie na Creatona właśnie. I po dziś dzień mu za to dziękuję. Od 2 lat leży na dachu i jestem bardzo zadowolony. Po położeniu były widoczne odciski po ciasnym pakowaniu dachówki. Ale po dwóch deszczach nie było już śladu. Kupowana w Wlkp., skład E.J Trans w Koninie. Po położeniu dachu kilka potłuczonych odebranych wraz z resztą innych materiałów i zrobiona korekta bez zbędnego gadania. Tak więc sam skład budowlany, dachówka Kera-Pfanne, jak i podejście do klienta i obsługa - na najwyższym poziomie. Przynajmniej w moim przypadku. Widziałem jak obsługują innych klientów, więc to nie kwestia kolegi. Naprawdę życzliwi ludzie - od szefowej po magazyniera. Może się to przyda ludziom z "mojego terenu". Jedyne czym mnie Creaton osłabił to ceny kominków wentylacyjnych do tej dachówki - rodem z kosmosu. Zrobiłem więc z klinkieru. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe; tak wiele czasu pochłania budowa wymarzonego domu. Wielu z nas to Amatorzy usiłujący zbudować swe dzieło, rzekłbym pomnik. Mamy po 40, 50 i więcej lat i chcemy wciąż budować. A przecież nie zabierzemy tego ze soba... Dzieci?... Mogą to olać. Nie dostańcie tylko zawału serca budując :D

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Swiat sie zmienia i Creaton tez. Kiedys Creaton nie mial w Polsce jako tako przedstawicielsta, teraz maja Creaton Polska z centrala w Krakowie(fabryki tylko w Niemczech). Sa nowi przedstawiciele i nowe zmiany w zwiazku z przejeciem przez grupe Etex. Wiec mozna powiedziec ze jednak firma wyciegnela wnioski z nauczki jakiej sprawil jej wkurzony klient i napewno wiedza ze nikogo nie mozna lekcewazyc...

 

G... prawda. Nic się nie zmieniło. Ja na swoją reklamację dostałem odpowiedź ze wszystko jest zgodne z normą. Napisałem odpowiedź i 6 miesięcy cisza. Szykuje się sprawa w sądzie.

 

Dachówki może i ładne. Ale sposób traktowania klienta poniżej jakiejkolwiek krytyki.

A wątek ten będzie wysoko w wyszukiwarkach tak długo jak długo Creaton się nie nauczy poważnie traktować klientów.

 

I dobrze że ten wątek jest czytany. Jestem pewien, że po jego lekturze wiele osób kupiło dachówki innej firmy - a to bolesny cios dla Creatona - najlepsza odpowiedż od klientów - których ta firma ole....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo niepodoba mi się traktowanie klientów przez Creatona jakie jest tutaj opisywane. Niemniej ja też dołacze do jego klientów. Zdecydowalem się na balance czarnego. Głeboko wierze, może naiwnie, że bedzie dobrze. Na składzie pokazywali mi dachówkę Creatona i np. Robena i jakość wykonania (np. zamków) zdecydowanie przemawia za Creatonem. Handlowiec ze skladu budowlanego mówił, że jesli się zdarzaja problemy z Creatonem to z kolorem naturalnym i jesiennym liściem.

Mam mieszane uczucia kupując Creatona. Bardzo nie lubie firm ktore nie szanuja swoich klientów a jednocześnie decydowałem się na zakup ich produktu.:-?

 

na wytlumaczenie dodam, że balance jest jedną z najlżejszych dachówek a po moich perypetiach z dachem ma to znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to jest tak jak w salonach z samochodami.. jakies ZONKI zdarzają sie na jakis czas... W salonie kupujemy nowe autko za kilkadziesiat, kilkaset tysieciy.. wiec sprzedawca powinien do Nas na kolanach przychodzic i dywany rozkladac.. a jak widac nieraz w programach jak klienci probuja zareklamowac ewidenetne usterki... masakra.. traktują Ciebie jak wroga... przed kupnem wchodzili w tyłek, a teraz mają w tyłku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe; tak wiele czasu pochłania budowa wymarzonego domu. Wielu z nas to Amatorzy usiłujący zbudować swe dzieło, rzekłbym pomnik. Mamy po 40, 50 i więcej lat i chcemy wciąż budować. A przecież nie zabierzemy tego ze soba... Dzieci?... Mogą to olać. Nie dostańcie tylko zawału serca budując :D

Pozdro

 

A Tobie co ?! Jakieś załamanie nerwowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...