Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA CREATON - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


krzyszt17

Recommended Posts

Czyli światelko w tunelu jest? Zapytam handlowca, może cos mi doradzi znajdzie się dachowka z kominkiem +/- pionowo względem ziemi a nie dachu

 

Jest inny, ale nie wiemy, czy będzie dobry,a wygląda tak ( znaleziony na niemieckiej stronie )

To taki jak wybrała monika.KIELCE

http://www.systemc.pl/domek/0908/dachowka_went_1.jpg

A tu ten drugi

http://www.systemc.pl/domek/0908/dachowka_went_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hm, więc jest wybór, choc taki wybór mi sie kojarzy z sytuacją gdy ktoś pyta mnie z której ręki ma mi przywalić - z lewej czy prawej :-? Oba rozwiązania równie dobre.

Co do dachówki to może faktycznie ten drugi może lepszy, mniej zauważalne jest to, że kominek nie jest skierowany prosto do nieba? Jutro zadzwonie do handlowca z zapytaniem czy jets dostepny ten spłaszczony kominek w czarnym Balansie. A Ty Megana za którym optujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem dobra z niemieckiego ale wydaje mi się, że ten drugi kominek ma szersze podłączenie 125mm vs 100mm w takim jak u mnie. Rura przyłączeniowa i tak ma uniwersalną (docinaną) końcówkę więc chyba to nie problem. Problemem może być jedynie cena i czas oczekiwania.

 

A ciekawe do czego służą te:

http://www.creaton.de/typo3temp/pics/133425b0565971c42d473457b04f565e_b098e0d24b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) A ciekawe do czego służą te:

http://www.creaton.de/typo3temp/pics/133425b0565971c42d473457b04f565e_b098e0d24b.jpg

 

to dachówka do kominów gazowych (fi) 110.

 

Kominek o którym ostatnio jest mowa (ta wersja "B") ma faktycznie większy przekrój przewodu przyłączeniowego i niestety cenę (w cenniku netto) o 80,00 :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, czyli ten z chromowaną końcówką też nie będzie dobry, bo nie jest do końca zadaszony? I znów wszystkie drogi prowadza do jako "jedynie słusznego" kominka moniki.KIELCE. Światełko w tunelu powoli gasnie... :(

 

"himlaje" ten może być użyty, my taki będziemy kupować

http://www.systemc.pl/domek/0908/dachowka_went_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"himlaje" ten może być użyty, my taki będziemy kupować

http://www.systemc.pl/domek/0908/dachowka_went_2.jpg

A orientowałaś się jaka jest równica w cenie między tym co ma monika.KIELCE i tym co Ty wybrałaś i czy nie ma kłopotów z dostępnością? Miałem dzwonić do handlowca ale dziś nie zdążyłem- moze jutro się uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do handlowca ws tych kominków. Otóż kominek moniki.KIELCE (fi 100) jest w cenie 273 zł netto (po rabacie):o :o :o . Dla mnie to cena astronomiczna, ale... jakby tego było mało, to ten drugi kominek (fi 125), do którego się skłaniam, kosztuje 371 zł netto :o :evil: Nie wiem skąd oni biorą takie ceny za kawałek wypieczonej gliny, i szczerze mówiąc to (naiwnie) myslałem, że on może kosztować max 20-30 zł. U siebie mam dwa takie kominki. Jeden od odpowietrzenia kanalizacji a drugi od went. grawitacyjnej kuchni, ktora będzie tylko jako rezerwowa bo generalnie będe miał went. mechaniczną. Juz zaczalem kombinować czy by jakos je polaczyć w jeden :-? .

 

Aha

Handlowiec jeszcze powiedział, że jest dostępny zamiennik takich kominków i kosztuje ok 200zł (raczej niewiele taniej) tylko, że jest wykonany z plastiku i go nie poleca bo raczej napewno zacznie się odbarwiać względem reszty dachówek i ten ów urokliwy kominek będzie sie rzucał w oczy juz nie tylko z powodu swojej piekności ale też koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha

Handlowiec jeszcze powiedział, że jest dostępny zamiennik takich kominków i kosztuje ok 200zł (raczej niewiele taniej) tylko, że jest wykonany z plastiku i go nie poleca bo raczej napewno zacznie się odbarwiać względem reszty dachówek i ten ów urokliwy kominek będzie sie rzucał w oczy juz nie tylko z powodu swojej piekności ale też koloru.

 

 

Tam gdzie zamawialiśmy dachówki dostaliśmy na te wywietrzniki 34% rabatu ( okaże się przy płaceniu) - popytaj może sprzedawców, tam gdzie kupowałeś dachówkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pytałem swojego handlowca, który mi cała dachówke sprzedaje. Mało tego, to jest cena, bodajże, po 40% rabacie :o bo cena katalogowa to coś ponad 600 zł. Lepiej zapytaj już teraz swojego sprzedawce po ile finalnie będzie kosztowała ta dachówka, bo rabaty rabatami.

 

Ok zapytam jutro z ciekawości ( wielkiej ) porąbało ich???? :o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to sobie to tak tłumaczę:

Dachówki podstawowe lecą na lini automatycznej jedna za drugą, pewnie w milionach sztuk - taka maszyna się firmie szybko zwraca.

Brzegowe i gąsiory - mniej sztuk ale wciąż dużo.

A takie kominki? Trzeba wybrać zwykłą dachówkę, wyciąć w niej otwór, wykonać czubaty daszek z kawałkiem rury a na koniec skleić jedno z drugim. Robota albo ręczna, albo wymagająca dużo bardziej skomplikowanej linii. Do tego niewielki nakład, no i mamy cenę końcową. Fabryka przecież musi zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to sobie to tak tłumaczę:

Dachówki podstawowe lecą na lini automatycznej jedna za drugą, pewnie w milionach sztuk - taka maszyna się firmie szybko zwraca.

Brzegowe i gąsiory - mniej sztuk ale wciąż dużo.

A takie kominki? Trzeba wybrać zwykłą dachówkę, wyciąć w niej otwór, wykonać czubaty daszek z kawałkiem rury a na koniec skleić jedno z drugim. Robota albo ręczna, albo wymagająca dużo bardziej skomplikowanej linii. Do tego niewielki nakład, no i mamy cenę końcową. Fabryka przecież musi zarobić.

Tylko czemu, taki taki kształt??????? Na dodatek takie 3 z przodu dachu - nie wiem co z tym zrobić :o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czemu, taki taki kształt??????? Na dodatek takie 3 z przodu dachu - nie wiem co z tym zrobić :o :o :o

 

Konieczne są aż 3?

Patrząc na projekt, pewnie jeden w kuchni, drugi w kibelku/kotłowni, a trzeci w łazience?

 

U mnie były 4 stanęło na 2. Jak są blisko to czasem można na poddaszu połączyć 2 w 1. Pytałam dekarzy, instalatora i kierownika, wszyscy się zgodzili na taką redukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...