Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA CREATON - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


krzyszt17

Recommended Posts

Zamowienie na dachowke firmy Creaton zostalo zlozone w maju.

W czerwcu przywieziono czesc pokrycia. Brakowalo kilkudziesieciu sztuk dachowki krancowej, ktora miala zostac dowieziona w przeciagu tygodnia. Prace ruszyly, stary dach zdjeto, ale zapewnienia nie zostaly zrealizowane. Dostawca tlumaczyl sie, ze firma Creaton nie wyrabia sie z zamowieniami. Poprosili by dac im jeszcze tydzien. Historia powtarzala sie kilka razy. Pomimo telefonow, i ponaglen dachowka nie dojechala. Przedstawiciel Creaton'a ze Szczecina przyznal, ze firma ma problemy z realizacja zamowien, bo przyjeli zbyt duzo zlecen :cry: . Ktos jednak powinienbyl liczyc sie z mozliwosciami produkcyjnymi i realnie ocenic mozliwosci produkcyjne firmy.

Jest juz koniec sierpnia a ja nadal spie pod dziurawym dachem!

Nie mowiac juz o zszarganych nerwach i obawie przy kazdej ulewie, by prowizoryczne i tymczasowe pokrycie w miejscu brakujacych dachowek nie przecieklo albo odfrunelo... :o

Zdecydowanie odradzam Creaton'a!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

U nas Creaton już położony. Przyjechała niecałe 2 tygodnie temu, całość zamówienia, bez żadnych problemów. 2 dachówki były uszkodzone i zostały wymienione. Wydaje mi się, że bardzo dużo zależy od samej hurtowni.

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Dachówkę zamawialiśmy pod koniec czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Za urodzenie ślicznej córeczki, chciałbym podarować żonie wiśniowy dach jaki zawsze chciała. Niestety osobiście nie jestem przekonany co do koloru dlatego prośba o Waszą pomoc. Dla mnie najwłaściwszy byłby grafitowy cesar brassa - sami więc rozumiecie wątpliwości. Jestem indywidualistą ale, ten kolor może być jednak zbyt intensywny.

 

Czy w waszej okolicy jest może chociażby jeden dach o tak intensywnym glazurowanym czerwonym kolorze? Niestety mój sprzedawca nie jest w stanie wskazać takiego dachu, poszukiwania własne - bez rezultatów. Ekspozycja na sklepie zbyt skromna coby oceniać. Podrzućcie proszę zdjęcia i opinie.

 

http://www.creaton.de/typo3temp/pics/d24f23de7a89ba146efe7984eae3b85b_04c930f890.jpg

 

http://www.creaton.de/uploads/tx_mmsimageservice/cf56cad43d6d2b3abcffd5e70b0f6f8b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem zupelnie ludzi, ktorzy czytajac tyle zlego o firmie, nadal probuja tam kupowac, wyrzucajac po kilkanascie tysiecy w ...... osobiscie mamy creatona na dachu, kerra pfanne angobowana miedz sama dachowka jest ok, natomiast wszystkie do niej dodatki to istna porazka. kupowalismy dachowki do kominow wentylacyjnych - sztuka po 500!!!! piecset zlotych i jest to jedno wielkie gowno.

 

Potwierdzam. Mam identyczny rodzaj i kolor dachówki. Sama dachówka super sprawa. Dopracowana i bardzo ładnie leży. Natomiast cena kominków to porażka w stosunku do ich jakości. Na szczeście musiałem kupić tylko jeden.

 

tak z ciekawosci, jak lezy ci ten kominek na dachu? wg mnie te dachowki kominkowe sa zupelnie niedopasowane do kera pfanne, po prostu normalne dachowki sa bardziej zaokraglone, z wiekszymi falami, a te kominki, takie jakies bardziej kwadratowe i plytsze. w zwiazku z czym nie lezy to tak jak powinno. ja niestety mam 4 takie kominki na dachu i to, ze musialem wydac na ta kupe 2k pln powoduje, ze jeszcze dzisiaj mam drgawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No lżej to nie jest, ale chociaż mam świadomość że mój sprzedawca nie wyciska odemnie ostatniej złotówki. Faktycznie gdyby to przynajmniej było ładne to te wydane pieniąze aż tak by nie bolały, a tak... to jak krew w piach :-?

 

Mi przyznam szczerze szczęka opadła, jak mi mąż powiedział ile kosztuje, bo ja nie dałabym złamanego grosza za to coś. Mam nadzieję, że przedstawiciele Creatona, to przeczytają i przekażą dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Mam identyczny rodzaj i kolor dachówki. Sama dachówka super sprawa. Dopracowana i bardzo ładnie leży. Natomiast cena kominków to porażka w stosunku do ich jakości. Na szczeście musiałem kupić tylko jeden.

 

tak z ciekawosci, jak lezy ci ten kominek na dachu? wg mnie te dachowki kominkowe sa zupelnie niedopasowane do kera pfanne, po prostu normalne dachowki sa bardziej zaokraglone, z wiekszymi falami, a te kominki, takie jakies bardziej kwadratowe i plytsze. w zwiazku z czym nie lezy to tak jak powinno. ja niestety mam 4 takie kominki na dachu i to, ze musialem wydac na ta kupe 2k pln powoduje, ze jeszcze dzisiaj mam drgawki.

 

Jak na razie leży w garażu i czeka na montaż. Jeszce nie zdecydowałem w którym miejscu będzie odpowietrzenie pionu. Pisałem o jakosci wykononania W porównaniu do dachówki, która jest dopracowana, kominek to porażka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Mam identyczny rodzaj i kolor dachówki. Sama dachówka super sprawa. Dopracowana i bardzo ładnie leży. Natomiast cena kominków to porażka w stosunku do ich jakości. Na szczeście musiałem kupić tylko jeden.

 

tak z ciekawosci, jak lezy ci ten kominek na dachu? wg mnie te dachowki kominkowe sa zupelnie niedopasowane do kera pfanne, po prostu normalne dachowki sa bardziej zaokraglone, z wiekszymi falami, a te kominki, takie jakies bardziej kwadratowe i plytsze. w zwiazku z czym nie lezy to tak jak powinno. ja niestety mam 4 takie kominki na dachu i to, ze musialem wydac na ta kupe 2k pln powoduje, ze jeszcze dzisiaj mam drgawki.

 

Jak na razie leży w garażu i czeka na montaż. Jeszce nie zdecydowałem w którym miejscu będzie odpowietrzenie pionu. Pisałem o jakosci wykononania W porównaniu do dachówki, która jest dopracowana, kominek to porażka .

to chyba sie zdziwisz, u mnie kominki przelezaly 2 lata i po zalozeniu kazalem od razu je sciagac. na szczescie zona jest spokojniejsza i w sumie na dachu zostaly, ale gdybym mial goscia z creatona na wyciagniecie reki, to kto wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj creaton premion wlasnie sie zaklada... na razie 0 uwag co do jakosci dachowki (zadnych plamek, rys... w transporcie tylko 1 dachowka uszkodzona...) zobaczymy co z tym dekarze zrobia :)

 

U nas Creaton Premion antracyt leży od tygodnia na dachu. Dachówka przyjechała jednym transportem, wszystkie dachówki ten sam odcień, 2 szt. uszkodzone w transporcie bez problemów wymienione w hurtowni. Daszek prezentuje się super i mam nadzieję, że będzie tak przez dłuuuuugie lata.

 

Muszę się tylko przyjrzeć tym słynnym kominkom, bo mi się nie wydawały brzydkie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj creaton premion wlasnie sie zaklada... na razie 0 uwag co do jakosci dachowki (zadnych plamek, rys... w transporcie tylko 1 dachowka uszkodzona...) zobaczymy co z tym dekarze zrobia :)

 

U nas Creaton Premion antracyt leży od tygodnia na dachu. Dachówka przyjechała jednym transportem, wszystkie dachówki ten sam odcień, 2 szt. uszkodzone w transporcie bez problemów wymienione w hurtowni. Daszek prezentuje się super i mam nadzieję, że będzie tak przez dłuuuuugie lata.

 

Muszę się tylko przyjrzeć tym słynnym kominkom, bo mi się nie wydawały brzydkie :D

 

Musisz popatrzeć na dach od strony południowej przy bardzo słonecznej pogodzie w godzinach gdzieś 12.00-14.00.

 

Czasami można coś ciekawego zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
O mój Boże, zestresowaliście mnie okropnie tym kominkiem, jedzie nam to wątpliwe cudo z Niemiec i też niespodzianka będzie w związku z wyglądem. Jedynie cena ciut niższa - 340zł brutto. Jutro zaczynamy kłaść czarnego balanca. Przyjechał mało potłuczony (przynajmniej tak wygląda z zewnątrz), absolutnie nie wydaje się krzywy i - z czego osobiście cieszę się najbardziej - ma bardzo mocny połysk, porównując jak roben glazura :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zaczynamy kłaść czarnego balanca. ...- ma bardzo mocny połysk, porównując jak roben glazura :D

No to mnie zestresowałaś :-? Bo ja niechciałbym takiego połysku. Jak będziesz miała zdjęcia to wklej na forum. U mnie mają też zaczynać chyba w tym tygodniu ale ja jeszcze nie mam tej dachówki na działce :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj creaton premion wlasnie sie zaklada... na razie 0 uwag co do jakosci dachowki (zadnych plamek, rys... w transporcie tylko 1 dachowka uszkodzona...) zobaczymy co z tym dekarze zrobia :)

 

U nas Creaton Premion antracyt leży od tygodnia na dachu. Dachówka przyjechała jednym transportem, wszystkie dachówki ten sam odcień, 2 szt. uszkodzone w transporcie bez problemów wymienione w hurtowni. Daszek prezentuje się super i mam nadzieję, że będzie tak przez dłuuuuugie lata.

 

Muszę się tylko przyjrzeć tym słynnym kominkom, bo mi się nie wydawały brzydkie :D

 

Ja mam dopiero połowe dachu, ale też nie zauważyłem, żeby jakoś się różniły. premion brąz finesse. Całość jednym transportem. Dodatkowo dostałem 20 dachówek podst., 2 czy 3 skrajne i gąsiory gratis (podobno creaton sam dodaje). Data na paletach +/- 3 dni - nie wiem czy to data wypalania, czy pakowania. ok. 10 sztuk uszkodzonych, co na ponad 2 tysiące nie wydaje mi się dużo. dekarz mówił, że kilka sztuk było troszkę krzywych (nie dolegały tak równo jak pozostałe) ale generalnie uznał ją za dobrą dachówkę.

Już miałem rezygnować z creatona po tym co przeczytałem, ale ciesze się że nie nie zmieniłem decyzji. przynajmniej narazie :-)

 

aha, kominka jeszcze nie założyli :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...