Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA CREATON - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


krzyszt17

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No i nasza dachówka przyjechała :) :)

http://www.systemc.pl/domek/0909/IMG_0017C.jpg

Pięknie zapakowana :o :o :o , chyba nie opłacało im się wymieniać popękanych :D :D :D , więc zaczęto je dobrze pakować.

 

Kurcze a moja chyba z wcześniejszej partii, bo nie była tak ładnie ofoliowana. Nie było też pionowych przekładek. Generalnie nie narzekam ale patrząc na zdjęcia mam wrażenie, że do tej czarnej bardziej się Creaton przykłada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dekarz jednak w poniedziałek przychodzi i zaczyna łatować mi dach oraz uszczelniać papowanie. Ponoć moja dachówka już przyjechałą i jest na skłądzie a w poniedziałek lub wtorek ma dojechac do mnie na budowe. Do końca tygodnia mają mi pokryć cały dach dachówką. Jak będzie już co pokazać to wkleje fotki :wink:

 

Przy okazji zapytam, jaki kolor elewacji dobieracie do takiej czarnej dachówki. U mnie chyba będzie coś ala kremowa-delikatna "kawa z mlekiem", chyba coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dekarz jednak w poniedziałek przychodzi i zaczyna łatować mi dach oraz uszczelniać papowanie. Ponoć moja dachówka już przyjechałą i jest na skłądzie a w poniedziałek lub wtorek ma dojechac do mnie na budowe. Do końca tygodnia mają mi pokryć cały dach dachówką. Jak będzie już co pokazać to wkleje fotki :wink:

 

Przy okazji zapytam, jaki kolor elewacji dobieracie do takiej czarnej dachówki. U mnie chyba będzie coś ala kremowa-delikatna "kawa z mlekiem", chyba coś w tym stylu.

 

himlaje - no to się doczekałeś/łaś :)

 

Też chciałam tak kolor - jasna kawa z mlekiem :) , ale chyba będziemy mieć jednak coś jak ecru. A może kiedyś, jak się już wybrudzi, to przemalujemy na inny kolor :).

 

Więc czekamy na zdjęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałam tak kolor - jasna kawa z mlekiem :) , ale chyba będziemy mieć jednak coś jak ecru. A może kiedyś, jak się już wybrudzi, to przemalujemy na inny kolor :).

 

Dziś przejeżdżając w okolicach Janek k. Wawki ułąmkiem sekundy zauwazyłem taki łądny domek z czarną dachówką i jasną elewacją. Nie wiem czy to ecry czy krem, bo to chyba podobne kolory tylko o róznym nasyceniu. Dom bardzo ładny, taki bogaty :wink: , ze smakiem, zadbany. Będe tam jeszcze jeździł więc jak nie zapomne to "cykne" mu kilka fotek to wkleje "pro publico bono" mających czarne dachy :wink:

 

aha... "łeś" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przejeżdżając w okolicach Janek k. Wawki ułąmkiem sekundy zauwazyłem taki łądny domek z czarną dachówką i jasną elewacją. Nie wiem czy to ecry czy krem, bo to chyba podobne kolory tylko o róznym nasyceniu. Dom bardzo ładny, taki bogaty :wink: , ze smakiem, zadbany. Będe tam jeszcze jeździł więc jak nie zapomne to "cykne" mu kilka fotek to wkleje "pro publico bono" mających czarne dachy :wink:

 

aha... "łeś" :wink:

 

Zrób, zrób zdjęcie, chętnie zobaczę :)

I oczywiście, że dla dobra ogółu

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Himlaje, ty szczęściarzu. Moja dachówka jeszcze nie dojechała. Prawie 10 tygodni :evil:

 

My będziemy mieli szary łupek + biel

 

Dzisiaj byliśmy w składzie budowlanym i faktycznie "Balance" mają czas oczekiwania ponad 30 dni.

Fabryka w Lenti/Węgry ma przekroczone wszelkie moce produkcyjne stąd pojawiające sie opóźnienia w dostawach.

 

 

My chyba zamówimy inną -ta faktycznie jest duża wielkością, a u nas 320m2 i ładniej będzie się prezentowała mniejsza :wink: np Viva neu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie miałem szczęscie, chociaż za bardzo nie przywiązywałem do tego wagi. Może dlatego :wink: . Jak dobrze pójdzie to za tydzień wkleje zdjęcia mojego daszku z czarnym balancem. :D

 

My niestety mamy dachówkę, ale nabroiliśmy z dachem ( zmiana konstrukcji więźby), więc teraz nie wiem kiedy ją położymy :(

Ale jak tylko położymy, to również wkleję :)

 

himlaje - w związku z tym, Ty pierwszy wkleisz :) :)

 

CityMatic - z tą dachówką to proszę dopytaj. Słyszałam, że "neu" jest bardzo krucha i szybko się obłamuje ( tak powiedział sprzedawca) nie miał powodów żeby kłamać, bo już i tak czekaliśmy na Balance). Jeśli nawet nie prawda, to popytaj jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć to lekki OT to wkleje zdjecie domku, który dziś widziałem w okolicy Pruszkowa. Czarna dachówka, karpiówka i kremowo-ecry elewacja. Ja będe robił raczej jednolitą elewacje w kolorze albo ecry albo kremowy albo... jeszcze coś innego mi wpadnie do głowy :wink: :wink: :wink: albo wyczaje jakąś inspiracje.

 

http://images39.fotosik.pl/198/08fa2d38478d8020med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra ecry a dół kremowy (coś o ton jaśniejszy). Okna to ciemny brąz. Ja też mam okna ciemny brąz (orzech) a komin i ogrodzenie z czerwonego klinkieru

 

himlaje - My też mamy okna ciemny orzech i drzwi tak samo ciemne zamówione, ale kominy będziemy mieć też ciemny brąz z tynku mozaikowego z firmy Kabe ( z początku miały być obłożone płytkami klinkierowymi, ale ...... rozmyśliliśmy się :) )

Michał właśnie czyta Twój wątek o dachu i opis mocowania więźby. Też mamy teraz trochę problemów z więźbą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...