Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA CREATON - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


krzyszt17

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A oto nasz gotowy daszek :

http://www.systemc.pl/domek/0910/06/gotowy_dach.jpg

 

Pasiki zaczęli we wtorek rano. Skończyli w sobotę o 17.

 

Została nam paleta dachówek "płaskich" i 4 gąsiory - wynik "mieszania" wielkością okapów :). Za to szukamy 2 "lewych" bo nie przeżyły transportu.

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilismy balance creatona i można sie załamać 40% dachówek obitych, potłuczonych gąsiorów to chyba 80%. przyszedł facet z Creatona i stwierdził, że wszystko OK potłuczone i owszem wymiena ale obite to są w normie i tak ma być ... Zdecydowanie nie polecam!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry sprzedawca z reguły daje jakąś górkę na stłuczki i wyszczerbienia. Jeżeli straty są większe to przy odbiorze albo odmawia się przyjęcia albo prosi o wizytę sprzedawcę i płaci lub potwierdza odbiór ilości pełnowartościowego produktu.

Dachówka wyszczerbiona/obita nie jest moim zdaniem pełnowartościowym produktem. Piszę to w odniesieniu do dachówki angobowanej/glazurowanej gdzie ewidentnie jej obicie jest równoznacznie z naruszeniem powłoki.

Poproś o pisemne uzasadnienie odmownego rozpatrzenia reklamacji. Potem można zapłacić tylko za towar pełnowartościowy lub zażądać dostawy ilości towaru zgodnie z zamówieniem lub zwrotu części zapłaconej kwoty i zabrania towaru niepełnowartościowego z placu budowy.

Proponuje zacząć od zażądania pisemnego uzasadnienie odmowy reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilismy balance creatona i można sie załamać 40% dachówek obitych, potłuczonych gąsiorów to chyba 80%. przyszedł facet z Creatona i stwierdził, że wszystko OK potłuczone i owszem wymiena ale obite to są w normie i tak ma być ... Zdecydowanie nie polecam!!!

 

a propo normy - to radzę przeczytać ten wątek:

 

http://forum.muratordom.pl/ostrzegam-przed-ruppceramika,t170165.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To mój pierwszy post na forum, które wertuje po nocach od dwóch lat. Nieco ponad rok buduje (z wykonawcą) dom jednorodzinny. Dzięki lekturze forum udało mi się zyskać wiele cennej wiedzy. Szczególne wyrazy szacunku dla Geda, Beti i adama_mk oraz wielu innych forumowiczów. Do napisania postu skłoniło mnie zmartwienie. Do rzeczy:

 

Jakiś czas temu wybraliśmy z żoną dachówkę na dom. Spodobała nam się marsylka produkcji CREATON dokładniej: Ratio NEU miedź angobowana. Tuż przed zamówieniem natrafiłem na forumowy wątek o problemach z Creatonem ze stycznia 2006 r. Po doczytaniu tu i ówdzie o podobnych przypadkach doszedłem do wniosku, że firma na pewno zrobiła w tym temacie (problemów jakościowych) porządek bo przecież nikt poważny nie może sobie pozwolić na wypuszczenie bubli do klienta. Zamówiliśmy dachówkę (240m2) ostrożnie zastrzegając jednak, że wpłacamy 50% należności z góry i resztę po obejrzeniu towaru przed załadunkiem do mnie. We środę do mojego dostawcy (duży krakowski skład) dotarł towar. We czwartek byłem go obejrzeć z gotówką w kieszeni. Nie zapłaciłem bo nie akceptuje jakości dachówek krawędziowych - cała reszta : podstawowa, połówkowe, gąsiory wydaje się być w porządku - na tyle na ile można to stwierdzić po, z konieczności, pobieżnym oglądzie kilku palet. Prawdopodobnie wszystkie dachówki krawędziowe dla mnie (na różnych paletach) mają ten sam powtarzalny feler - jak gdyby zaczesany na mokro (zapewne przed wypaleniem) grzebiet między zagłębieniami jak również wręgę zamka (nie wiem czy tak się to nazywa). Wygląda to jak ślad po grzebieniu - wyraźne podłużne zagłębienia, bruzdy (o głebokości max rzędu1 mm - na wrędze) nadające zarysowanej powierzchni fakturę. Pewnie jakaś maszyna na linii była źle ustawiona. Moje pytanie - czy ktoś z forumowiczów już się z tym zetknął. Czy mam racje uznając wadę za dyskwalifikującą - wiem, że to rzecz gustu, ale interesuje mnie Wasze zdanie. W załączeniu zdjęcia.

 

http://www.rpg.itcom.pl/DSCN1309_.jpg

 

http://www.rpg.itcom.pl/DSCN1308_.jpg

 

Nie znam jeszcze opinii przedstawiciela producenta - poznam ją najwcześniej w przyszłym tygodniu (szkoda bo mają siedzibę po drugiej stronie miasta i ktoś mógłby się pofatygować). Spodziewam się jednak odrzucenia reklamacji (złoży ją skład) bo przecież dachówka spełnia właściwe normy. Inną rzeczą jej jest wygląd - założę się, że żaden sprzedawca nie umieścił by jej na ekspozycji choć być może przedstawiciel stwierdzi brak powodów do reklamacji i że jest to pełnowartościowy produkt firmy CREATON. Fajne jest to, że ludzie ze składu podeszli do sprawy konstruktywnie i przewidując efekt reklamacji (ponoć pierwszej tego typu) zaproponowali alternatywne dachówki dostępne od ręki ze stanu magazynowego - ale te, choć bez wad i zbliżone kolorystycznie, nie bardzo nam pasują. Skład ma u mnie duży plus za profesjonalizm, zresztą bez problemów i na bardzo dobrych warunkach kupiłem u nich mase rzeczy. Dachówka we czwartek na 17:00 miała być dowieziona i od piątku układana, teraz grozi mi zima z nieukończonym dachem (fatalne prognozy na przyszły tydzień). Nie zamówiłem dachówki wcześniej ze względu na ciasny plac budowy - wszystkie materiały dojeżdżały dotychczas "just in time" i nie było z tym problemów. W kolejce mam ustawione inne dostawy i ekipy - teraz wszystko trzeba poprzestawiać... Ja chce tą marsylkę Creatona, ale taką jak umieszczono na ekspozycji, a w katalogu opisano "o gładkiej, aksamitnej powierzchni". Zaufaliśmy renomie firmy po to żeby nie mieć problemów z reklamacjami i czasem. Trudno mi zrozumieć jak producent może wypuścić taki (moim zdaniem) bubel za bramę - przecież to kompromitacja systemu kontroli jakości. Wielkoseryjność produkcji to żadne wytłumaczenie. To powtarzalna wada - zapewne trafi do wielu klientów. Proszę o opinie, może przesadzam, nie znam się na dachówkach - zamarzył nam się ładny dach. Nie wiem co zrobię - ale chyba mimo ryzyka zimy naiwnie zaczekam na wynik reklamacji, choć chodzi mi już po głowie blacha... lub lepiej marsylka konkurencji (jaka?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam zdjec dachu z Creaton Domino lub inna plaska dachowka, ktora jest polozona na klasyczny, 4-spadowym/kopertowym dachu/domu.

Googlowalem w internecie i znalazlem tylko zdjecia domow, gdzie ta dachowka jest polozona na budynkach z nowoczesna bryla - tylko 2 spadowe

Czy ktos z forumowiczow ma taki dach?

 

Pozdrawiam

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest widoczna czesc dachowki, tzw "zewnetrzna" jednak zastanawiam sie czy robiac zdjecie wybierales tryb makro w aparacie i tak samo bedziesz ogladac dach po polozeniu. Pol zycia z lupa na polaci dachowej ... przeciez dachoweczka jest sliczna, nic jej nie brakuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Zdjęcie zrobione bez makro (można sprawdzić we właściwościach dużego pliku). Wiem, że dachówce nic nie będzie. Temu modelowi zdarza się być sliczniejszym niż na moim zdjęciu. Te bruzdy widać z kilku metrów. Chodzi mi bardziej o to, że nie sądze by był to I gatunek - a ja zapłacilem za I i nie jest mi wszystko jedno. Po prostu wole taką bez bruzd. :-? Gdyby taka dachówka była na ekspozycji lub w katalogu wtedy rozumiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie o czym my tu piszemy?! Jakie bruzdy?!!! Dachówka to wypalona glina z powłoką angoby (też gliną)! Warto czasami stąpać po ziemi a nie bujać w obłokach! Życzę więcej zdrowego rozsądku bo inaczej nie skończysz tego domu. A co będzie jak się zacznie wykończeniówka? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...