Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA CREATON - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


krzyszt17

Recommended Posts

dachowka jest w 100% ok, gatunek oznaczono na etykiecie, i zapewne jest pierwszy, a gdyby na ekspozycji byla ukruszona dachowka to oznacza ze wszytskie takie maja byc?

Na zdjeciu z odleglosci 25-30cm nie wiadomo o co chodzi, dopiero zblizenie pozwala zrozumiec o co chodzi, nie mniej jednak dach oglada sie z conajmniej kilku metrow zadzierajac glowe w gore, a zrob taki tescik..... zrob czarna kropke 1x1 cm czyms zmywalnym na jednej z dachowek podstawowych (tak zeby deszcz to zmyl) i daj dekarzom zeby "gdzies" wstawili, po zakonczeniu dachu, sprobuj znalezc na polaci ta kropeczke.... nie ma szans, a co dopiero takie .... smugi w angobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki za wszystkie opinie. Zapewniam, że jestem rozsądny i konstruktywny aż do bólu. Jesli jednak sprzedawca obiecuje mi towar idealny, upewnia, że nie istnieje II gatunek bo taki nie opóścił by zakładu, to ja oczekuje towaru spełniającego obietnice czyli takiego jak umieścił na ekspozycji. Zwróćcie uwagę, że wszystkie wątki na forum dotyczące jakości CREATON dotyczą właśnie estetyki – jakieś nierówności, błędy odwzorowania formy, kolory. Wiem, że to nie przecieka, spełnia normę i pasuje na dach. Nie można jednak truć farmazonów darmo – może marketing tej firmy nie ogląda własnej produkcji... Kiedyś sprzedawca w znanym krakowskim sklepie zoologicznym zdradził mi tajemnice przekazaną przez swojego tatusia – jak sprawić by klient był zadowolony i wracał do sklepu po nowe zakupy – to proste : po wyjściu klient nie może czuć się oszukanym... Nie jestem przekonany czy takie dachówki sprzedaje CREATON u siebie w Niemczech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dostałam dzisiaj od sprzedawcy z pewnej firmy informację jakoby z dachówek creaton Viva neu (kolor miedź) schodziła po jakimś czasie angoba. Ma ktoś informacje na ten temat? Bo zastanawiam się czy sprzedawca na siłę nie próbuje mi wcisnąć innej dachówki bo ma na niej lepszy zarobek? Bardzo proszę o opinie tych którzy mają viva neu na dachu....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te linki wogle sa bez sensu. Creaton ma kilka fabryk gdzie produkowane sa okreslone modele. To ze wystepowaly jakies problemy piec czy iles lat temu w jakiejs innej dachowce nie oznacza ze ma byc tez teraz. Ja osobiscie nie slyszalem o zadnych problemach z Viva Neu.

 

Weź pod uwagę, że takie problemy mogą istnieć, mimo, że o nich nie słyszałeś :lol:

 

Jeśli o czymś nie słyszałam, to nie mogę twierdzić, że to nie istnieje :o :lol:

 

Ty też nie, chyba, że jesteś wróżką :roll: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idac tym tropem mozna rowniez przyjac, ze jak ktos chlapnie jaks plotke ze sa problemy z czyms tam to zaraz wszyscy musza mu uwiezyc i dookola powtarzac o tym ze firma C produkuje nic nie warty badziew. prosimy o zdjecia i wtedy mozna stawiac tezy ze ktos dal ciala. a nie tak na gebe.

 

Otworzyć drugi link wystarczy :roll:

Albo go tylko przeczytać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszynianka:

 

Czytanie ze zrozumieniem sie klania. Przepraszam bardzo, ale jakos tam nie widzialem zdjec Vivy ze zlazaca angoba.

 

A tak pozatym, to ludzie, dajcie juz sobie na wstrzymanie. To jest wypalana glina, gdzie idzie jej kilka ton na dach, Chcielibyscie aby wszystko bylo idealnie? Zrobcie sobie dach z odlewow plastkowycha albo metalowych, moze wtedy beda wszyscy zadowoleni. Jak bylem w na wakacjach na poludniu Europy to widziaiem tylko same dachy z ceramiki i wiekszosc tych dachow jak by byla w Polsce zrobione znajac zycia zaraz by sie na Muratorze znalazla i wszyscy by sie podniecali jak to zwalone jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nic nie wie? :(

 

Ja zamówiłem

CREATON VIVA NUANCE NEU RG 12

kolorek...dark brown engobe slipped...

http://www.creaton.de/en/productrange/roof/interlocking-tiles/viva-neu-rg-12-127-pcsm2/

Piąta w górnym rzędzie

Zamówiłem sobie:

Dachówka połaciowa 12,7szt/m2 -4320 szt.

Dachówka wentylacyjna 16 szt.

Gąsior 3szt /mb 193 szt.

zamknięcie gąsiora 6 szt.

Trójnik łącznik gąsiorów 4 szt.

Kominek wentylacyjny 1 szt.

 

I czekam ma być jutro ale pada więc sobie w hurtowni poczeka :cry: aż przestanie padać

Ma 50 lat gwarancji i czy zleźie z niej Angoba-wątpię nie słyszałem o takim przypadku-mam próbną dachówkę -jest super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CityMatic - chcę zamowic dokladnie ta sama ! Tez mam nie ukrywam obawy, gdyz sprzedawca zbytnio wylewny jakis...

Z ciekawosci napisz ile placiles? Mi zaśpiewał 22,90/m2 co jest jak na creatona powalajaco nisko dlatego wlaczyla mi sie dioda czy cos z nia nie teges...

Piekny tez jest Premion miedz brazowa tylko w okolicach 36pln/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszynianka:

 

Czytanie ze zrozumieniem sie klania. Przepraszam bardzo, ale jakos tam nie widzialem zdjec Vivy ze zlazaca angoba.

 

 

Czytanie ze zrozumieniem się kłania, pisałam w moim pierwszym poście, że

 

Może coś jest na rzeczy

 

:D

Zdjęć nie przeglądałam, bo mi to niepotrzebne, stwierdziłam, że są zdjęcia dachówek, które można obejrzeć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CityMatic - chcę zamowic dokladnie ta sama ! Tez mam nie ukrywam obawy, gdyz sprzedawca zbytnio wylewny jakis...

Z ciekawosci napisz ile placiles? Mi zaśpiewał 22,90/m2 co jest jak na creatona powalajaco nisko dlatego wlaczyla mi sie dioda czy cos z nia nie teges...

 

Nic nie jest nie teges-firma ma taką politykę aby odciążyć fabrykę na Węgrzech a aby nie stracić klijenta dała promocję na kolejną nowość wchodzącą na rynek dachówka jest bardzo ładna, zamki kształt oglądałem zamówioną dla klienta, otrzymałem również jedną na "przyzwyczajenie"

Cenę otrzymałem troszke wyższą a dachówka to zakłady TROST

 

Piekny tez jest Premion miedz brazowa tylko w okolicach 36pln/m2

Ta jest ładna-barwiona w masie...ja niestety mam zbyt duży dach aby porywać się na taką kasę-jest zbyt droga(powyżej 10% całości budowy) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm czyl iraczej wynika z tego ,że to schodząca angoba to jakas ściema. Tak myślałam. Chociaż niska cena tez oczywiście wzbudza trochę obaw. Mi tego creatona wycenili na 26,8 za metr - ale może jeszcze zbiję trochę cenę. Inni sprzedawcy nic nie słyszeli o schodzącej angobie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inni sprzedawcy nic nie słyszeli o schodzącej angobie ;)

 

Nie tylko sprzedawcy, to co słyszeli o Creatonie to wiemy na forum i nie tylko ...kiedyś przeglądałem cały net-pod względem postów o tej firmie prócz oczywiście wątków wskazujących wady tej dachówki i były to bodajże 3 czy 4 przypadki uzasadnione reszta to wątki powielane(niejednokrotnie tych samych osób lub osób czytających posty na muratorze a przypisujący sobie jakieś pechowe zakupy :-? dziwne?)

Ostatnio słyszałem najlepsze chyba wyjaśnienie jednej kwestii, a mianowicie otarcia na dachówkach podczas transportu.

Wiadomo to nie jest nic nowego ze zamówienie nasze gdy je składamy dociera do producenta tam dach jest "składany"kompletowany i licząc od kabiny kierowcy-kształtki wentylacyjne,gąsiory,dachówka boczna prawa i lewa,dachówka podstawowa...czyli ta jest na końcu i ją najbardziej trzęsie na naszych "dobrych" drogach.Jest sztywna dobrze pospinana ale kilometry i wertepy robią woje więzi się luzują i się rysuje.

To, ze ma różne barwy czy uszkodzenia natury technologicznej wynika z błędu człowieka-kontroli jakości już w samym zakładzie bo wydaje się i jest to zasadne ze przy tak masowej produkcji wszędzie zdarzają się buble które na pewnym etapie trzeba odrzucić. Jakość i marka produktów danej firmy zależy od tego ile wadliwych wyrobów przepuści kontrola i dotrze do nabywcy; który postawiony w roli kontrolera będzie zmuszony sam odrzucić ich produkt. Niestety gdy dochodzi już do takiego etapu traci nie tylko producent ale i cała marka danych produktów. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inni sprzedawcy nic nie słyszeli o schodzącej angobie ;)

 

Nie tylko sprzedawcy, to co słyszeli o Creatonie to wiemy na forum i nie tylko ...kiedyś przeglądałem cały net-pod względem postów o tej firmie prócz oczywiście wątków wskazujących wady tej dachówki i były to bodajże 3 czy 4 przypadki uzasadnione reszta to wątki powielane(niejednokrotnie tych samych osób lub osób czytających posty na muratorze a przypisujący sobie jakieś pechowe zakupy :-? dziwne?)

Ostatnio słyszałem najlepsze chyba wyjaśnienie jednej kwestii, a mianowicie otarcia na dachówkach podczas transportu.

Wiadomo to nie jest nic nowego ze zamówienie nasze gdy je składamy dociera do producenta tam dach jest "składany"kompletowany i licząc od kabiny kierowcy-kształtki wentylacyjne,gąsiory,dachówka boczna prawa i lewa,dachówka podstawowa...czyli ta jest na końcu i ją najbardziej trzęsie na naszych "dobrych" drogach.Jest sztywna dobrze pospinana ale kilometry i wertepy robią woje więzi się luzują i się rysuje.

To, ze ma różne barwy czy uszkodzenia natury technologicznej wynika z błędu człowieka-kontroli jakości już w samym zakładzie bo wydaje się i jest to zasadne ze przy tak masowej produkcji wszędzie zdarzają się buble które na pewnym etapie trzeba odrzucić. Jakość i marka produktów danej firmy zależy od tego ile wadliwych wyrobów przepuści kontrola i dotrze do nabywcy; który postawiony w roli kontrolera będzie zmuszony sam odrzucić ich produkt. Niestety gdy dochodzi już do takiego etapu traci nie tylko producent ale i cała marka danych produktów. :(

chyba niewiele zrozumiałam z Twojego wywodu- sorry ;-) Ale to znaczy że może schodzić ale nie jest to kwestia tej konretnej dachówk itylko ewentualnej partii produkcyjnej tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może schodzić angoba? - pewnie może ale nigdy i nikt się z tym nie spotkał(nikt tego nie opisał)

Czy wystąpiły wady tej dachówki? - tak jak wielu innych, nie jest to nieuniknione podczas produkcji - nic nie jest doskonałe - a czy się zdarzyło ? - tak przypadki i fotki są pokazane na forum i w necie.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...