Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA CREATON - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


krzyszt17

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

City....

Dzis widzialem kilka palet na składzie z ta dachowka. Dobrze obejrzalem tyle ile bylo mozna i wnioski:

- na plus piekielnie równa

- na minus jakoś wydaje mi sie ze to jej wybarwienie nie jest idealne. Zwroc uwage ze w miejscu zalaman czyli tzw fali widac jakby nie dociagneli farba i przebijała spodnia czesc.

Z drugiej strony martwi mnie troche ta jej matowatość choc rzeczywiscie w sloncu nieco sie swieci - uwazam ze bedzie duzo szybciej łapała syf niz te szkliwione.

Kurcze coraz bardzie przekonuje sie do tego premiona bo miedz jest piekna i ma idealny polysk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok- teraz rozumiem :-)

a że wady mogą być- no cóż każdej firmie zdarzają się wpadki. Ale faktycznie z tą schodzącą (z chodzącą?? ) angobą to ściema ;-)

 

:o sorki ale ja ściemniam-coś mi się zainstalowało przy wtyczkach likwidujących wyskakujące reklamy i poprawia błędy nawet o tym nie wiem :( i wychodzą takie kwiatki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok- teraz rozumiem :-)

a że wady mogą być- no cóż każdej firmie zdarzają się wpadki. Ale faktycznie z tą schodzącą (z chodzącą?? ) angobą to ściema ;-)

 

:o sorki ale ja ściemniam-coś mi się zainstalowało przy wtyczkach likwidujących wyskakujące reklamy i poprawia błędy nawet o tym nie wiem :( i wychodzą takie kwiatki :lol:

a spoko- nie byłam pewna- "polska język trudna język" :)

muszę się dokładnie przyglądnąć jak będę zamawiać dachówkę i jeszcze dokładniej jak będę ją odbierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę się dokładnie przyglądnąć jak będę zamawiać dachówkę i jeszcze dokładniej jak będę ją odbierać

 

Nie ukrywam, że sam mam pewne obawy, naczytam się o wadach,odpadających elementach :lol: zarysowaniach i pęknięciach i będę później musiał sam odebrać to co przywiozą-ale jestem optymistycznej myśli.

Jak tylko coś bliżej będę wiedział nie omieszkam napisać i podzielić się fotkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna kwestia, jak przedmówca zauważył - jest to jedynie sygnowane logo Creatona, bo dachówka jest własciwie od Trosta - nimieckiego producenta mało znanego na naszym rynku wykupionego przez konkurenta

 

Ale ja o tym doskonale wiedziałem-mam dachówkę jako promocję do patrzenia-1 sztukę dostałem z hurtowni - i na odwrocie pisze Trost made in Germany natomiast na folii opakowującej paletę z tymi dachówkami oraz na nalepce na tej folii oraz katalogu -podręczniku dekarza pisze już Creaton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie otrzymałem dostawe dachówki z Creatona Harmonie Neu. Byly palety z dwiema różnymi datami produkcji ,co wzbudzilo moje podejrzenie zaczolem rozpakowywac paczki i stalo sie. TOWAR DRUGIEGO GATUNKU firma creaton sprzedaje w Polsce bez informowania o tym klientów. Na 20 paczek ; 31 dachówek jest wadliwych , posiadaja centki i nie moga spełniac swojej funkcji jak jest to opisane w folderach. Przy ilosci 4000szt. moge sie spodziewc 1400 dachówek podstawowych nie nadajacych sie do założenia na dach. Takze rzeczoznawca stwierdzil inne nie dociagniecia w dachówkach ktore mu zawiozlem. Jutro zabieram sie do pisania reklamacji. Ostrzegam wyszystkich przed przemysleniem zakupu dachówki z firmy creaton , poniewaz ta firma raczej opanowala sztuke oszukiwania klientów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

melduję, że zamówiłam Creatona Viva Neu (kolor miedziany) - na dachówce faktycznie podana jest nazwa fabryki Trost. Jakoś nie obawiam się, że coś się podzieje- a wybrałam tę właśnie dachówkę bo mi się po prostu najbardziej podobała :wink:

 

Moja zamówiona dachówka jest już na składzie w hurtowni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój 1 post ale myslę, że może być w tym wątku.

Własnie przebrnąłem przez eliminację wielu wyrobów. To ze względu na cenę, to na wygląd - choć to pierwsze przede wszystkim :D. Na placuj boju o dnia dzisiejszego pozostała właśnie Viva RG12 miedziana angoba oraz Koramic L-15 też w angobie. Ceny niemalże identyczne ale w dwóch róznych składach. Do tej pory byłem przekonany, że w takim przypadku Creaton Viva będzie dobrym wyborem.

Dzisiaj niestety odwiedziłem kolejny skład w poszukiwaniu kolejnej oferty i sprzedawca stwierdził, że Viva to wśród wyrobów Creatona raczej mniej udane dzieło i jesli on miałby coś polecać to właśnie L-15 Koramica lub Harmonie Creatona. Jako, że cenowo oferta nie była atrakcyjna to sobie darowałem jakieś negocjacje, ale pozostał niepokój "co facet miał na mysli?". Czy faktycznie jest się czego obawiać? Czy po prostu zrobić tak jak powiedział znajomy: obie dobre, jakościowo porównywalne, weź tą, która ci sie bardziej podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ten kto twierdzi ze L15 jest lepsza od Vivy Neu to chyba jakis....

Przeciez nawet nie trzeba duzo na to patrzec zeby dojrzec co jest bee a co nie.

Po drugie smiem twierdzic, ze moze Harmonie ma lepsze zamki, ale Viva jest dokladniej zrobiona. Poki co jestem ta dachowk pozytywnie zaskoczony. W cenie poniezej 30 zl bo po tyle ja mozna kupic to naprawde solidny towar. Premion to jest znowklasa premium, no ale tez i inne pieniazki kosztuje. A co chodzi o ceny to na Harmonie i Vive sa bardzo duze znizki wiec roznice cenowe miedzy nimi nie sa az tak duze. W chwili obecnej u producentow dachowek ceramicznych rozpetala sie wojna, ktora zapoczatkowal Roben. Creaton, pozniej Rupp a teraz nawet Koramic podjeli wyzwa nie i walcza promocjami. Co w tym dziwnego? Nie doszukiwal bym sie zadnego podstepu. Prawda jest poprostu taka Roben byk atrakcyjny rok temu bo byl jedyna dachowka w tak atrakcyjnej cenie teraz kiedy mamy to co mamy nie jest ani atrakcyjny jakosciowo ani cenowo. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

trafiłam tu na forum z takim samym problemem a mianowicie, zamowilam harmonie neu braz glazurowany , w hurtowni oczywiscie obiecano mi, że będzie jedna data produkcji- marzenie

dostawa przyjechala na budowe- w kazdej z paczek pakowanych po 5 dachowek przynajmniej 3 sa uszkodzone, wyglada to tak, jak juz wczesniej kolezanka mika pisala na forum, na ksztalt odcisnietego papierosa, przy czym wartwa lakieru jest zdarta i wyglada to paskudnie :evil: :evil: :evil:

 

zlozylam reklamacje, przyjechal przedstawiciel, zachowywal sie nadzwyczaj dziwnie, co prawda porobil kilka zdjec, OBSLUGA FATALNA !!!!!!

czekam teraz na odpowiedz, ale czytajac to forum jestem zalamana

:cry:

bardzo zaluje ze nie traafilam tu wczesniej :evil:

LUDZIE NIE DAJCIE SIE NABRAC TAK JAK JA, SZKODA NERWOW I CZASU, TA DACHOWKA TO DZIADOWSTO, POTWIERDZAJA TO TE WSZYSTKIE WPISY NA FORUM I TO NIE PRZYPADEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) TA DACHOWKA TO DZIADOWSTO, (...)

 

Niekoniecznie musi być dziadostwem... Dziadostwem nazwałabym tu podejście do Ciebie jak i wielu innych zarówno sprzedawcy jak i przedstawiciela. Takie zachowania są karygodne.

Ostatnio mam dość często do czynienia właśnie z Creatonem i powiem że ani razu nie miałam takich problemów jak są tu opisywane. Może wiąże się to z tym że nie pozwoliłabym sobie na "wypuszczenie z placu" czegoś co mi osobiście nie odpowiada. Kontroluję każdą dostawę i jeśli coś mi się nie podoba to działam zanim materiał wyjedzie na budowę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie musi być dziadostwem... Dziadostwem nazwałabym tu podejście do Ciebie jak i wielu innych zarówno sprzedawcy jak i przedstawiciela. Takie zachowania są karygodne.

 

 

Moze i niekoniecznie musi byc dziadostwem ale zobacz ile ludzi opisuje tu swoje problemy takie jak jak z pseudo creatonem :evil:

ja tez sprawdzalam material na budowie, polowa jest u mnie na dzialce, a drugiej dostawy juz nie przyjelam.

I tak wlasnie zaczyna sie moja batalia z creatonem.

Jak widac u nich jest jak w ruletce, na kogos musialo trafic :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...