Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA CREATON - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


krzyszt17

Recommended Posts

Witam

 

Szanowni, czy ktoś usiłował już dochodzić w sądzie racji odnośnie jakości dachówki, która Creaton raczy sprowadzać na rynek Polski?? Chodzi mi głównie o procesy dotyczące wad dachówek, takich jak wszelkiego rodzaju znaczące różnice kolorystyczne jednej partii, odpryski, czy nacieki produkcyjne. Kilka tematów wcześniej był poruszany problem z dachówkami Creatona.

 

będę wdzięczny za informację.

Pozdrawiam

 

Zerknij do linków powyżej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

We wrześniu skończono nam układać 250m2 Creatona i muszę stwierdzić, że nie mam zastrzeżeń. Dachówki podstawowej potłuczone kilka sztuk, gąsiory poobtrącane na brzegach, ale reklamacja uwzględniona bez jakichkolwiek zastrzeżeń, dostaliśmy nowe (fakt, po miesiącu), ale żadnych poza tym problemów nie było. Dokupione 100 sztuk dachówki nie różni się kolorystycznie od wcześniejszej partii, może w dotyku są jakby gładsze, ale wizualnie ideał. Uważam, że ewentualną odpowiedzialnością należałoby jednak obciążać pośreników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu skończono nam układać 250m2 Creatona i muszę stwierdzić, że nie mam zastrzeżeń. Dachówki podstawowej potłuczone kilka sztuk, gąsiory poobtrącane na brzegach, ale reklamacja uwzględniona bez jakichkolwiek zastrzeżeń, dostaliśmy nowe (fakt, po miesiącu), ale żadnych poza tym problemów nie było. Dokupione 100 sztuk dachówki nie różni się kolorystycznie od wcześniejszej partii, może w dotyku są jakby gładsze, ale wizualnie ideał. Uważam, że ewentualną odpowiedzialnością należałoby jednak obciążać pośreników.

 

No to dobrze musisz się przyjrzeć ale nie w zimę tylko w środku lata przy słonecznej pogodzie najlepiej około południa czyli o godz. 12.00 i najlepiej na połaci skierowanej na południe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu skończono nam układać 250m2 Creatona i muszę stwierdzić, że nie mam zastrzeżeń. Dachówki podstawowej potłuczone kilka sztuk, gąsiory poobtrącane na brzegach, ale reklamacja uwzględniona bez jakichkolwiek zastrzeżeń, dostaliśmy nowe (fakt, po miesiącu), ale żadnych poza tym problemów nie było. Dokupione 100 sztuk dachówki nie różni się kolorystycznie od wcześniejszej partii, może w dotyku są jakby gładsze, ale wizualnie ideał. Uważam, że ewentualną odpowiedzialnością należałoby jednak obciążać pośreników.

 

No to dobrze musisz się przyjrzeć ale nie w zimę tylko w środku lata przy słonecznej pogodzie najlepiej około południa czyli o godz. 12.00 i najlepiej na połaci skierowanej na południe.

nie no z takim podejsciem to wg mnie upierdliwosc....

-srodek lata,

-slonecznie,

-okolo 1200 i jeszcze

-okreslone miejsce....

szukanie dziury w calym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu skończono nam układać 250m2 Creatona i muszę stwierdzić, że nie mam zastrzeżeń. Dachówki podstawowej potłuczone kilka sztuk, gąsiory poobtrącane na brzegach, ale reklamacja uwzględniona bez jakichkolwiek zastrzeżeń, dostaliśmy nowe (fakt, po miesiącu), ale żadnych poza tym problemów nie było. Dokupione 100 sztuk dachówki nie różni się kolorystycznie od wcześniejszej partii, może w dotyku są jakby gładsze, ale wizualnie ideał. Uważam, że ewentualną odpowiedzialnością należałoby jednak obciążać pośreników.

 

No to dobrze musisz się przyjrzeć ale nie w zimę tylko w środku lata przy słonecznej pogodzie najlepiej około południa czyli o godz. 12.00 i najlepiej na połaci skierowanej na południe.

nie no z takim podejsciem to wg mnie upierdliwosc....

-srodek lata,

-slonecznie,

-okolo 1200 i jeszcze

-okreslone miejsce....

szukanie dziury w calym...

 

Dokładnie, to już lekka przesada. Rozumiem: Creaton do tanich nie należy, ale skoro na moim dachu nie widzę żadnych różnic kolorystycznych (dachówka kładziona pod koniec lipca), to dlaczego mam ich szukać na siłę??? Wybaczcie, ale kto latem, czy zimą, czy nawet wiosną lub jesienią czeka na słoneczną pogodę i patrzy na dachówkę na połaci skierowanej na południe??? :o :o

Nawet jak taką różnicę zobaczę, to ludzie: kto będzie się przyglądał tej naszej dachówce z bliska, w słoneczną pogodę i to na połać skierowaną na południe??? Ja tam planuję latem siedzieć na tarasie, popijać zimne piwko i wierzcie lub nie, ale różne odcienie mojej dachówki (jeżeli tak owe w ogóle są) na południowej połaci będę miała wtedy w głębokim poważaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę że mam dachówkę Creatona - Premiona-Angobę. Brakło nam pół palety jak układalismy dach (nasza wina bo zmieniliśmy kształ dachu) -czekaliśmy miesiąc, przyjechała paleta która niczym się nie różni od reszty. Jest ułożona w centralnej części dachu więc jakakolwiek różnica byłaby widoczna od razu. Nie było żadnego problemu. Przedstawiciel przywiózł nam brakującą dachówkę bez żadnych dodatkowych kosztów.

Jak kupowaliśmy to przedstawicie ostrzegał nas że to nie czarna tylko ziemista. Nie chcieliśmy mu wierzyć, to zabrał nas na pole (dwór :lol: ) i pokazał nam, wielu ludzi ma do Creatona pretensje odnośnie tego koloru. Kominki wentylacyjne są zrobione bez zastrzeżeń, żadnej dachówki nie mielismy pękniętej, ani uszkodzonej. To o czym piszecie to wina przede wszystkim przedstawiciela a nie firmy. Ja polecam i jestem za

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu skończono nam układać 250m2 Creatona i muszę stwierdzić, że nie mam zastrzeżeń. Dachówki podstawowej potłuczone kilka sztuk, gąsiory poobtrącane na brzegach, ale reklamacja uwzględniona bez jakichkolwiek zastrzeżeń, dostaliśmy nowe (fakt, po miesiącu), ale żadnych poza tym problemów nie było. Dokupione 100 sztuk dachówki nie różni się kolorystycznie od wcześniejszej partii, może w dotyku są jakby gładsze, ale wizualnie ideał. Uważam, że ewentualną odpowiedzialnością należałoby jednak obciążać pośreników.

 

A co ma pośrednik do wiatraka ? że tak powiem, wiem jedno Creaton Premion (dawna Kera Pfanne) jest plamiasty jak kameleon :lol: zwłaszcza finesse brąz zwykła angoba , kominki went. bodaj najdroższe ze wszystkich producentów (wyglądają jak ręcznie robione w garażu sputniki) obojętnie czy dach ma 45 stponi czy 25 stopni, one są nie ustawialne względem kąta dachowego , co przy ich cenie jest dla mnie całkowitą porażką. Co ciekawe , podobno niemiecka norma nic sobie z tego nie robi, tak ma być i jest git według Creatona oczywiście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest chyba na takiej zasadzie:

np. ja teraz jestem na etapie kładzenia płytek... i gdziekolwiek nie pojde, gdziekolwiek nie jestem, przyglądam się jak są polozone... i o dziwo... w miejscach, w ktorych przebywam od 5-6 lat dostrzegam raptem niedorobki, niedociagniecia itp.... przez tyle lat nic nie widzialem, az tu nagle widze... poprostu zwracam uwage.. i tak samo z tymi dachowkami...

wydaje mi sie ze w wiekszosci przypadkow... zaproszeni goscie nie zauwazyli by roznicy gdybyscie mieli dom A i dom B.. gdzie A ma dachowki OK, a B nie... nie dostrzegli by tego... no chyba, ze nakierowalibyscie ich... no i oczywiscie musialoby byc jasno, widno, cieplo, latem, od strony poludnia, o godzinie 12:00, i nalezy patrzec pod kątem 45 stopni... cos przeoczylem???

nie dziwie sie sprzedajacym, jezeli on slyszy od Was ze reklamujecie dachowke... przyjezdza do Was... mowi ze jest ok a Wy... "no ale Panie... hola hola... jak Pan przyjdziesz jutro w poludnie i bedzie super slonce, to od polnocno-wschodniej strony domu na polaci jest lipa.. i nie mozna z tym zyc", ze troche Was zbedzie....

najgorzej jak polozycie dachowke pod koniec sierpnia... to trzeba czekac prawie rok na LATO...

UWAGA, nie mowie, ze wszystkie przypadki to DUPOTRUCIE... pewnie zdarzaja sie jakies hardcory, ale wiele przypadkow moze byc pod wplywem przeczytanych opisow, postow... przeczytalem ze jest zle to jutro sprawdze u siebie czy ja tez czasem nie padlem ofiarą....

z takim podejsciem to wspolczuje... wiecej stresu niz to warte...

ewentualne mankamenty dachowki to jedynie kominiarz bedzie widzial.. bo bedzie blisko.... no chyba ze urzadzacie przyjecia na dachu.. to inna kwestia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, znowu ludzie chwalą Creatona. To i ja się pochwalę:

- beton komórkowy był równy i niespękany

- cement nieprzeterminowany

- glazura i terakota w normie

- cegła na kominy super

- płyty gipsowe ok

- parkiet idealny

itd, itp.

Tylko k...a, dachówka Creatona trójkolorowa choć w jednym dniu produkowana. I widać to oczywiście w słoneczny dzień, ale z każdej strony świata, o różnych porach dnia i różnych porach roku.

Poczytajcie wyżej ile ta firma napsuła ludziom krwi i nie piszcie o czymś co powinno być oczywiste, że producent za duże pieniądze daje dobry produkt, a jak nie to przeprasza i wymienia na wolny od wad.

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, znowu ludzie chwalą Creatona. To i ja się pochwalę:

- beton komórkowy był równy i niespękany

- cement nieprzeterminowany

- glazura i terakota w normie

- cegła na kominy super

- płyty gipsowe ok

- parkiet idealny

itd, itp.

Tylko k...a, dachówka Creatona trójkolorowa choć w jednym dniu produkowana. I widać to oczywiście w słoneczny dzień, ale z każdej strony świata, o różnych porach dnia i różnych porach roku.

Poczytajcie wyżej ile ta firma napsuła ludziom krwi i nie piszcie o czymś co powinno być oczywiste, że producent za duże pieniądze daje dobry produkt, a jak nie to przeprasza i wymienia na wolny od wad.

Krzysztof

 

Nikt nie neguje, tego, że Wasza dachówka jest niepełnowartościowa i trefna. Po prostu wg mnie, jeżeli ktoś twierdzi, że każdy Creaton jest be i mój Premion jest w ciapki w słoneczną pogodę, na południowej połaci, to ja mam to gdzieś, bo tego nie widzę.

Mam jeszcze pytanie: przeglądaliście dachówki przy odbiorze, bo ja takiej trefnej dostawy po prostu bym nie przyjęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie: przeglądaliście dachówki przy odbiorze, bo ja takiej trefnej dostawy po prostu bym nie przyjęła.

 

A ja mam również pytanie:

Wyjmowaliście każdą dachówkę z kilkunastu palet i przykładaliście do siebie?

 

Tak, jasne i jeszcze ułożyliśmy je na południowej połaci, żeby sprawdzić, czy przypadkiem źle nam się nie wydaje, że wszystko z nimi OK.

Wypakowaliśmy z każdej palety po dwóch różnych zgrzewkach (??? nie wiem jak to nazwać, dachówki na palecie są jeszcze pakowane po ileś sztuk i spięte takimi plastikowymi paskami) i porównywaliśmy dachówki.

 

Wcześniej pisano, że dachówki miały 3 różne odcienie, więc raczej trudno tego nie wychwycić, zwłaszcza, że nie były to pojedyncze sztuki. No, ale może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie: przeglądaliście dachówki przy odbiorze, bo ja takiej trefnej dostawy po prostu bym nie przyjęła.

 

A ja mam również pytanie:

Wyjmowaliście każdą dachówkę z kilkunastu palet i przykładaliście do siebie?

 

Tak, jasne i jeszcze ułożyliśmy je na południowej połaci, żeby sprawdzić, czy przypadkiem źle nam się nie wydaje, że wszystko z nimi OK.

Wypakowaliśmy z każdej palety po dwóch różnych zgrzewkach (??? nie wiem jak to nazwać, dachówki na palecie są jeszcze pakowane po ileś sztuk i spięte takimi plastikowymi paskami) i porównywaliśmy dachówki.

 

Wcześniej pisano, że dachówki miały 3 różne odcienie, więc raczej trudno tego nie wychwycić, zwłaszcza, że nie były to pojedyncze sztuki. No, ale może się mylę.

 

oo no wlasnie, bo przeciez to nie jest problem trzech czy dziesieciu innych plytek, ale jak inni pisza ze jest 1/3 takich 1/3 innych i 1/3 jeszce innych to faktycznie wystarczy po kilka wyciagnac z kazdej palety i porownac.... ja bym jeszce proponowal zbudowac taki mini daszek na te 20-30 dachowek powybieranych z dostawy i ustawiac pod roznymi katami, a roznych porach dnia i nocy i w roznych kierunkach swiata...

pozwolilem sobie takie cosik wymyslec :

 

http://www.miniaturka.yoyo.pl/sym_dachu.JPG

tzw. symulator dachu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Ja bym poszedł jeszcze dalej niż Magda i Michał, czy Piotr_R. Można zbudować taki minidomek na próbę powiedzmy w skali 1:10, zaprosić znajome krasnoludki żeby zobaczyły jak tam się mieszka. Wtedy można by sprawdzić nie tylko superdachówkę Creatona ale wszystkie materiały budowlane. A tak na poważnie u mnie wszystkie dachówki miały tą samą datę produkcji i w jednaj palecie były różne kolory. Najlepszym rozwiązaniem było ułożyć cały dach - na próbę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...