Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA CREATON - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


krzyszt17

Recommended Posts

ponawiam ;)

 

U siebie mam Viva Neu RG 12 z fabryki Trost jestem zadowolony ale, ja mam troszkę odmienne podejście do dachówki naturalnej, gdyż uważam, ze aby była ona bez "niedoróbek" musiała by być z plastiku wyprodukowana np. poza CHRL, a tak ma niedociągnięcia.

Na dachu prezentuje się bardzo ładnie, ciemny brąz bez przebarwień czy plam, początkowo byłem wystraszony formą pokrycia jej angobą, ale po ułożeniu jest bardzo ładna(zamki nie są do końca pokryte -pomalowane)

Odpadów niewiele- miałem dobrych fachowców.

Dachówki w transporcie uległy uszkodzeniu(ok 30-szt było w różnym stopniu pękniętych)ale wszystkie zostały poodcinane i wykorzystane.

Teraz są obciążone (testowane) ok 20 cm warstwą śniegu i czekają do wiosny, dach o pow 340m2 pozostało 16 szt dachówki i 4 gąsiory(miało pozostać 20 i 6 tak były obliczane w hurtowni)

Pozdrawiam

 

ps: czy bym wybrał Creatona Viva NEU -TAK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja swoja dachówkę creaton balance ceramiczną kupowałem w 2005roku i nie było to żadna nowość w tamtym czasie.

 

A jesteś pewien, że to ta sama dachówka. Ja szukając danych o balance trafiłam na niemieckie strony, które podawały zupełnie inne wymiary dachówek. Chyba wcześniej niemcy produkowali nieco inny balance, a teraz węgrzy od chyba 2008 robią ten, o którym my piszemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją dachówkę Creaton Harmonie Neu w kolorze miedzianym angoba kupiłem w pażdzierniku i czekam aż tą długo oczekiwana odwilż przyjdzie żeby zacząć klaść,

narazie stoi na paletach i nie wiem co jest w środku ale pierwsze wrażenie jest super patrząc po gąsiorach i osłonówkach.

Cenowo też bardzo przyzwoicie bo połaciowa po 2zł za sztukę,gąsior i boczne po ok.20zł za sztukę,najgożej poszło mi z tymi kominkami bo miałem 3 i za nie zapłaciłem prawie 1000zł!!!!!!! :evil:

Najważniejsze że cały koszt dachówki za 180metrów dachu wyszedł 10600zeta więc bardzo byłem zadowolony :D

Jak dachówka znajdzie się na dachu to się pochwalę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją dachówkę Creaton Harmonie Neu w kolorze miedzianym angoba kupiłem w pażdzierniku i czekam aż tą długo oczekiwana odwilż przyjdzie żeby zacząć klaść,

narazie stoi na paletach i nie wiem co jest w środku ale pierwsze wrażenie jest super patrząc po gąsiorach i osłonówkach.

Cenowo też bardzo przyzwoicie bo połaciowa po 2zł za sztukę,gąsior i boczne po ok.20zł za sztukę,najgożej poszło mi z tymi kominkami bo miałem 3 i za nie zapłaciłem prawie 1000zł!!!!!!! :evil:

Najważniejsze że cały koszt dachówki za 180metrów dachu wyszedł 10600zeta więc bardzo byłem zadowolony :D

Jak dachówka znajdzie się na dachu to się pochwalę 8)

 

Czy cena którą podajesz to za samą ceramikę??? Czy również z folią dachową, taśmami kalenicowymi, do obróbki kominów, wróblówki itd, itd????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją dachówkę Creaton Harmonie Neu w kolorze miedzianym angoba kupiłem w pażdzierniku i czekam aż tą długo oczekiwana odwilż przyjdzie żeby zacząć klaść,

narazie stoi na paletach i nie wiem co jest w środku ale pierwsze wrażenie jest super patrząc po gąsiorach i osłonówkach.

Cenowo też bardzo przyzwoicie bo połaciowa po 2zł za sztukę,gąsior i boczne po ok.20zł za sztukę,najgożej poszło mi z tymi kominkami bo miałem 3 i za nie zapłaciłem prawie 1000zł!!!!!!! :evil:

Najważniejsze że cały koszt dachówki za 180metrów dachu wyszedł 10600zeta więc bardzo byłem zadowolony :D

Jak dachówka znajdzie się na dachu to się pochwalę 8)

 

Czy cena którą podajesz to za samą ceramikę??? Czy również z folią dachową, taśmami kalenicowymi, do obróbki kominów, wróblówki itd, itd????

za samą ceramikę,drogo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Gość 80mariusz80

Przeczytałem cały post od A do Z.

Gratuluję przede wszystkim niezłomności i walki o swojej Ani [Ani@].

Za parę miesięcy ruszam z budową domu jednorodzinnego i wczytuję się w internetowe fora nt. materiałów. Między innymi dachówki.

Hurtownia wyceniła mi dwa rodzaje dachówki.

1) Koramic [Wienerberger] L15, tzw. renesansowa, angobowana szlachetna. Połaciowa całość za ~17.000 PLN.

2) Creaton Futura, glazurowana [!]. Połaciowa całość za ~15.000 PLN.

Jako że nie słyszałem wcześniej o Creatonie, z wrodzonym mi pietyzmem zacząłem szturmować internet na jego temat [staram się prześledzić przed zakupem najdroższych elementów domu opinie w internecie].

Niepokoi mnie fakt, że szkliwiona [glazurowana] Futura z Creatona jest tańsza od Koramica ["tylko" angoba szlachetna]. Może jakieś odpady? Może Creaton w Polsce zaniepokojony wynikami sprzedaży [?] obniża ceny [zasługa pani Ani :) ?]? Byłem na stronie Creatona, miałem pewne techniczne zapytanie nt. ich dachówki. Wysłałem wiadomość ze strony Creatona i ku mojemu zaskoczeniu nie minęło 5 minut i zadzwonił do mnie przedstawiciel z wyjaśnieniami [odpowiedzialny za rejon śląsko-opolski]. Błyskawiczna reakcja; byłem pod wrażeniem.

To tyle nt. moich kontaktów z Creatonem.

Wpadłem też na ciekawy pomysł.

Wpisałem powolutku w wyszukiwarce google hasła "creaton reklamacje" oraz "wienerberger reklamacje" i "koramic reklamacje". Powolutku, żeby google włączył autopodpowiedź z częstotliwością szukań. Wyniki były zaskakujące. Sprawdźcie!

To jest mój języczek u wagi. Zdecyduję się chyba na Koramica. Trochę żal że tylko angoba szlachetna, a tam glazurowana.

Mam nadzieję że za rok będę mógł wznowić mój post, kiedy dachówka będzie już na dachu.

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zdecydowałem na Creaton dlatego że mają antracytową marsylkę. Co ciekawe pomimo setek różnych dachówek na składach anracytową marsylkę jest trudno kupić.

 

Koramik też coś podobnego miał ale przerazła mnie jakość tego. To co widziałem już na pułkach wystaw miało odpryski, porysowania, .... Nieciekawie sie też wypowiadali o tej firmie sprzedawcy - cena wysoka, jakość niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mogę tylko potwierdzić że Creaton Premion Finese Brąz Glazura to u mnie także dachówka plamista (różne odcienie między dachówkami) - widoczne nawet przy obecnej pogodzie jak tylko słońce trochę wyjdzie zza chmur (a i bez słońca też widać) - odcieni będzie ze 3 a może i więcej :)

 

Zamawiane listopad/grudzień 2009 a ja naiwny liczyłem że mnie ten problem nie dotknie - dopłaciłem 8 tys więcej niż za Robena - mam na pewno technicznie lepszą dachówkę tylko nie wizualnie :(

Dachówki jak wcześniej przeglądałem z lipca 2009 (chyba z jednego dnia nawet)

A róznice są naprawdę spore bo jest cześć dachówek blada a cześć mocno ciemna-intensywniejszy kolor mają

 

Będziemy reklamować.

 

Znajomy tez czytal forum i z powodu plam odpuscil - kupil Robena i zadowolony - kolor jednolity i kasa w kieszeni.

 

Drugi raz to ja juz w Creatona nie wejde - tylko ilu Polakom zdarza sie ten drugi raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze to wychodzi na to, że miałam szczęście bo mam creatona Viva Neu miedziana i jest cudna. Majster chwalił, że taka równiutka, porządna- że takiej super dachówki jeszcze nie układał. No i wyszła mi w cenie robena (jakieś 28 pln za metr kwadratowy jeśli dobrze pamiętam). I naprawdę nie ma żadnych róznic w kolorze.

Ale nie mogę uwierzyć że firma, która próbuje stwarzać wrażenie, że są mercedesem wśród dachówke pozwala sobie na tak oczywiste błędy i zaniechania!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach 400 m , dachówka VIVA NEU , cały transport prosto z Niemiec na budowę.

Sztuk uszkodzonych 2 (słownie dwie) Dachówki idealnie proste, majster strasznie wkurzony był że dla córki zamówił Robena bo sam stwierdził że nawet nie ma co porównywać ... Jedynie gąsiory odbiegały trochę od standardów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam creaton Balance czerwona glazurowana i jest the best. Ułozona kilka lat temu do dzis wyglada jak nowa. majstrowie od dachu byli zachwyceni jakościa dachówki i mocno wkurzeni podczas docinania ich, poniewaz z tak tardą dachówka jeszcze sie nie spotkali. dach ma 420m2 i uszkodzonych bylo sztuk 1.

szkoda, ze nie wszyscy moga się cieszyć jakością mercedesa wśród dachówek tylko małym fiatem 126p. dziwię sie firmie, ze nie dba o wizerunek i nie potrafi umiejetnie rozwiązac problem wpływających reklamacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...