Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA CREATON - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


krzyszt17

Recommended Posts

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

U nas od września leży na dachu Creaton Balance czarna angoba i gdybym miała wybierać jeszcze raz to byłoby to samo. Metr wyszedł w cenie Robena (akurat była promocja), fachowcy, którzy robili poprzedni dach z Robena właśnie stwierdzili, że nie ma porównania - dachówka najprostsza, z jaką mieli do tej pory do czynienia, bez rys czy pęknięć, twarda, ogólnie cmoki zachwytu, gwarancja 50 lat wywarła dodatkowe wrażenie. Dowieziona paleta nie różni się wcale kolorem, może w dotyku jest gładsza, ale wygląd identyczny, obtłuczone gasiory wymienione po jednym telefonie i bez żadnych zastrzeżeń (jedynie czas oczekiwania niezbyt błyskawiczny bo miesiąc). Myślę, że dużo zależy od sprzedawcy. Osobiście polecam Creatona z czystym sumieniem:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie towarzysze,

 

ja w dachówkach obecnie poszukuję drogi i z rozmów z wykonawcami wyłania się taka wieść wypracowana w relacjach sprzedawcy-wykonawcy : firma Creaton AG stała się właścicielem zakładów na Węgrzech ( Lenti) który chwilami odbiega nieco jakością wypuszczanych produktów od pozostałych zakładów. I w tym zakładzie produkowane są modele : Profil, Klassik , Ambiente, Balance ( to najpopularniejsza chyba ) i Rapido. Myślałem nad Balancem ( robią je tylko na Węgrzech - informacja od sprzedawcy ). W tych modelach z Węgier zdarzają się wpadki - choć to niezwykle rzadki temat i problemów raczej nie ma. Po prostu kupując te modele trzeba uważnie sprawdzać czy są w porządku. Wiele zależy od pośrednika który jeśli dba o swoją opinię nie wypuści do Klienta towaru który jest w jakiś sposób wadliwy. Mój dach będzie raczej z Creatona i nie mam problemu z tym że zdarzały im się wpadki. Sytuacja mamy wątku jest absolutnie poza dyskusją nie do pozazdroszczenia i gratuluję uporu w walce o swoje. A firma się nie popisała i jak tylko gdzieś dadzą u mnie ciała to też im nie odpuszczę na milimetr. Takie sprawy to się załatwia bezzwłocznie i tak żeby Klient był uśmiechnięty i dumny z tego że taki produkt wybrał.

Creaton dał d...y i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznego wyboru dachówki dokonaliśmy u dekarza, który wziął kilka sztuk różnych dachówek z hurtowni. Creaton premion wyglądał przy tamtych jak merc przy .. ( se wstawcie, bo nie chcę nikogo urazić). Zdecydowała jakość.

Przywieżli mi 14 palet Creaton Premion czarną glazurę. Obejrzałam sobie dokładnie i wyglada idealnie. Uszkodzenia-2 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Userów

Przeczytałem cały temat i tez mam ogromne watpliwości bo byłem nastawiony na CREATONA PREMION Grafit ( czarny ) angobowany (barwiony w masie niby)

Na wystawce wygląda I -sza klasa

Cenowo wyszedł - co było dla mnie zaskoczeniem - 1400 zł taniej niz inna dachówka która mi się podobała - Rupp Ceramika - Syrius 13 antracyt, ztym że na Ruppa jest 20 a na Creatona 50 lat "gwarancji"

Nie wiem co mam o tym wszystkim mysleć bo z tego co piszecie to chyba lepiej blachą przykryć i bedzie po problemie

Jestem z podkarpackiego (Jasło) i w mojej okolicy dachy CREATONA można policzyć na palcach jednej ręki a w wydaniu PREMION to jest chyba jeden (glazura)

 

PS: Było by wskazane aby każdy kto pisze posta z pozytywną lub negatywna opinią podawał dokładnie o którym modelu CREATONA pisze i gdzie go zakupił, bo widze że są dachówki Creatona i Creatona

pozdrawiam

kyniu

Edytowane przez kyniuSCS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Userów

Przeczytałem cały temat i tez mam ogromne watpliwości bo byłem nastawiony na CREATONA PREMION Grafit ( czarny ) angobowany (barwiony w masie niby)

Na wystawce wygląda I -sza klasa

Cenowo wyszedł - co było dla mnie zaskoczeniem - 1400 zł taniej niz inna dachówka która mi się podobała - Rupp Ceramika - Syrius 13 antracyt, ztym że na Ruppa jest 20 a na Creatona 50 lat "gwarancji"

Nie wiem co mam o tym wszystkim mysleć bo z tego co piszecie to chyba lepiej blachą przykryć i bedzie po problemie

Jestem z podkarpackiego (Jasło) i w mojej okolicy dachy CREATONA można policzyć na palcach jednej ręki a w wydaniu PREMION to jest chyba jeden (glazura)

 

PS: Było by wskazane aby każdy kto pisze posta z pozytywną lub negatywna opinią podawał dokładnie o którym modelu CREATONA pisze i gdzie go zakupił, bo widze że są dachówki Creatona i Creatona

pozdrawiam

kyniu

 

w folderze Creatona jest informacja który model gdzie jest produkowany, warto byłoby się przyglądnąć bublom skąd pochodzą... proponuję żeby Ci do dają negatyw podawali też skąd pochodziła ich seria dachówek, jeśli to możliwe to z datą produkcji, nikt się więcej na to nie nabierze.

ja jeszcze nie kupiłem ale jak będę kupował to dowiem się z której fabryki będzie pochodziła partia która trafi do mnie. Wykonawca mnie uczulił na węgierskie ale nie oznacza to że są jakieś gorsze. Po prostu zdarza się że przepuszczają do Klientów zamiast odrzucić partie z błędami. Niemieckie fabryki pewnie też nie są święte ale mój wykonawca nie natrafił jak dotąd na żadne problemy z materiałem z Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...

Witam ponownie

 

już wcześniej pisałem w sprawie swojej dachówki. Harmonie neu, brązowa glazurowana. Kupiłem ją w październiku i tak naprawdę od tamtej pory sprzeczam sie ze sprzedawcą. Mam trzy kolory dachówki. Creaton twierdzi że to dopuszczalne niuanse kolorystyczne (są tak widoczne, że mogę sobie ułożyć na dachu napis A.D. 2010). 22 czerwca mam sprawę w sądzie o tzw "sprzedaż towaru niezgodnego z umową" . Czy ktoś dochodził już na tej drodze swoich praw z Creatonem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach 400 m , dachówka VIVA NEU , cały transport prosto z Niemiec na budowę.

Sztuk uszkodzonych 2 (słownie dwie) Dachówki idealnie proste, majster strasznie wkurzony był że dla córki zamówił Robena bo sam stwierdził że nawet nie ma co porównywać ... Jedynie gąsiory odbiegały trochę od standardów .

 

Witam,

 

Mam ochotę na zakup właśnie tej ddachówki, precyzując, poleca mi się ją składzie budowalnym. Mam, w związku z licznymi (dość jednak negatywnymi) opiniami, pytanie - czy warto inwestować w VIVA NEU brąz w angobie? I pytanie drugie, nieskromne - jaka cena netto wychodzi za szt?, metr? Jesli uzyskam odpowiedź to będę bardzo wdzięczna.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domino jest tragicznie pakowana. Każda dachówka ma odciśnięte ślady. Na dachu tego nie widać ale jak wyglądam przez Veluxa to słabo mi się robi. Kominki wentylacyjne zamówić.....graniczy z cudem. Wszyscy mnie olali i robili łaskę. Za 3szt zapłacilem 1600zeta więc też warto mieć na uwadze koszt dodatków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może już czytaliście, ale postanowiłem to wrzucić. Dla wszystkich którzy myślą, że mają buble zamiast dachówek. Swoją drogą to jakiś nonsens, że taki bubel jest dobrą dachówką, że ktoś taką normę zatwierdził !!! Niezłe lobby producenckie musiało maczać w tym palce...

Poczytajcie :

 

 

Defekt czy kwestia estetyki?

 

W 2002 roku zostala wprowadzona norma, będąca jednocześnie normą europejską PN-EN 1304:2002 Dachowki ceramicyne-definicje i specyfikacja, która stanowi co jest defektem kwalifikującym pokrycie dachowe do poprawy a co jest jedynie kwestią estetyki.

 

Pierwszą i najwaźniejszą kwestią jest określenie przes normę tak zwanej standardowej odleglości od polaci dachowej, z jakiem moźno oceniać estetykę pracy dekarza. Odleglość obserwatora od krawędzi połaci dachowej powinna wynosić co najmniej 6 metrów. Norma precyzuje takźe granice tolerancji występujących negatywnych zjawisk na powierzchni dachówki.

 

Pęknięcia włosowate są dopuszczalne, takźe na dachówkach angobowanych i glazurowanych, pod warunkiem, źe występują wyłącznie na powierzchni a nie wplywają na przyczepność angoby czy glazury do powierzchni dachówki.

 

Na powierzchni dachówki mogą występować drobne rysy, czy teź nierówności. Spowodowane są one zbyt szybką utratą wody w procesie wypalania dachówki. Nie ma to wpływu na właściwości wodochronne i wytrzymałościowe dachówki.

 

Mogą występować lokalnie pęcherze, powstałe w procesie produkcji dachówki, pod warunkiem, źe pęcherze te nie posiadają średnicy większej niź 10 mm.

 

Moźe występować miejscowa utrata materiału, spowodowana zminą kształtu ziaren wapna czy pirytu; luka w materiale nie moźe być większa niź 7 mm w widocznym miejscu; nie rozpatruje się występowania takich ubytków w miejscach w których następuje przekrycie dachówki.

 

Dopuszczalne jest występowanie odłamków, czy to na naroźach dachówki, czy teź w innych jej obszarach, pod warunkiem, źe środkowa część odprysku nie przekracza 7 mm w widocznym miejscu.

 

Moźliwe jest miejscowe wystąpienie wykwitów, zmywalnych przes opady. Wykwity te pojawiają sie z uwagi na skutek obecności w glinie związków siarczkowych, tj. piryt, gips, sól gorzka czy sól glauberska. Sole te są usuwane w znacznym stopniu z masy gliny podczas procesu produkcji dachówki, jednak prawidłowa wentylacja pokrycia dachowego, a co za tym idzie niedopuszczenie do nadmiernego zawilgocenia spodniej części dachówek złagodzi występowanie wykwitów.

 

W przypadku dachówek tej samej barwy mogą wystąpić roźnice w odcieniach. Dachówki naturalne, w zaleźności od złoźa, z którego pochodzi glina, mogą przybierać odcienie źołtego (glina w zawartością wapieni i niewielką zawartością związków źelaza) lub ciemnobrązowego (glina z zawartością związków manganu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj ja zaczynam swoje rozmowy z Creatonem i hurtownia ktora mi go sprzedala, po poludniu bede wiedzial wiecej. Zakupilem dachowke futura braz glazurowany, wszystkie dachwki oprocz 2 palet przyjechaly na niezawinietych paletach. Z dachowek podstawowych ponad 40 jest uszkodzonych mechanicznie dodatkowo znalazlem jedna z ewidentna wada produkcyjna a to bez rozpakowywania paczek.Po odwinieciu folii okazalo sie,ze wiekszosc z 130 dachowek krancowych jest uszkodzona tzn. ukruszona lub wytarta, wyglada na to,ze zostalo to zdjete z jakiejs innej budowy lub gdziej z jakis zakamarkow magazynowych dodatkowo ktos to probowal zamalowac i rozlala mu sie puszka farby ktorej sople zwisaja z dachowek. Poki co wierze,ze to jakas niedopatrzenie i dzsiaj wszystko zostanie zalatwione po mojej mysli. Jesli nie zamieszcze na forum swoje zdjecia bo to duza pomylka to co do mnie trafilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Moja sprawa zakonczona pozytywnie, przyjechal przedstawiciel porobil zdjecia, dachowki ktore naprawde nie nadawaly sie do uzytku zostaly zareklamowane i wymienione. Po konsultacji z dekarzem okazalo sie,ze czesc dachowek jest powycierana w tylnej czesci i nawet nie ma sensu ich wymieniac bo i tak nie bedzie tego pozniej widac. Co do uszkodzen w dachowkach podstawowych to okazalo sie,ze mozna te dachowki wykorzystac wiec nie robilem problemu. Dachowek podstawowych naprawde zlych bylo akurat tyle,ze straty zostale pokryte przez dachowki ekstra dodane do zamowienia. Podsumowujac ze strony creatona wszytko odbylo sie bezproblemowo, choc czas nie jest oszalamiajacy. Gorzej z hurtownia,ktora to sprzedala bo na koncu okazalo sie,ze dachowek jest o 240 za duzo, dachowki naliczala hurtownia i nie chce teraz tego tak po prostu przyjac. Proponuja mi wziecie ich w komis i rozliczenie po sprzedazy. Nie bardzo mi to odpowiada, nie mam zamiaru jezdzic co chwile do hurtowni i sprawdzac czy juz zostaly sprzedane czy nie.

 

Tak wiec jesli ktos potrzebuje to mam na sprzedaz 240 sztuk dachowek futura braz glazurowany + 18 dachowek krawedziowych. Na dachu dachowka prezentuje sie tak:

 

http://images46.fotosik.pl/310/ca14c63e9f531885m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...