Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA CREATON - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


krzyszt17

Recommended Posts

W ubiegłym roku kładłem dwa dachy z podobnej dachówki i nie było problemów z obróbką okien, trochę prac z dachówką bo trzeba ją delikatnie poszlifować przy obróbce okna. Co do samego sposobu kładzenia do według zaleceń producenta trzeba dachówkę kłaść na przemian, czyli następny rząd do góry kładziemy zaczynając od połówki a następny od całej itd. Podobno jakieś problemy przy dużych deszczach ze szczelnością bo w rynienkach ściekowych dachówki nie mieściła sie cała woda i w mniej więcej 1/4 długości połaci następowało podciekanie strumienia wody pod dachówkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

O koszach tak , choć jestem przeciwnikiem ( za słaba wentylacja ) A np przy kominie na dolnej dachówce powstaje uskok . Awieuro , bądż cicho i się ucz. Jan.

 

Od kogo mam się uczyć? Od Mistrza Papy....:) wszedzie widzę tylko papa, papa, papa.... Trochę się pozmieniało od czasu jak byłeś w pełni sił...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • 2 weeks później...
My się zastanawiamy nad Creatonem Domino Nuance szara angobowana lub RuppCeramika - Turmalin. Jacekh, dzięki za info, sprawdziłam Creatona - jest produkowany w Niemczech, więc chyba nie powinno być kłopotów z jakością.

 

A nie zastanawialiście się dlaczego niemieckie dachówki pojawiają się w Polsce w korzystnej cenie? Przecież nie każda partia produkcyjna musi być udana. A niszczenie partii spowodowałoby wielkie straty finansowe. A przecież takiego towaru nie można sprzedać u siebie czy też w Austrii, czy Szwajcarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domino jest tragicznie pakowana. Każda dachówka ma odciśnięte ślady. Na dachu tego nie widać ale jak wyglądam przez Veluxa to słabo mi się robi. Kominki wentylacyjne zamówić.....graniczy z cudem. Wszyscy mnie olali i robili łaskę. Za 3szt zapłacilem 1600zeta więc też warto mieć na uwadze koszt dodatków

 

Potwierdzam, nasze Creaton Domino na każdej dachówce ma odciśnięty (pomarańczowy) ślad poprzedniej dachówki... Po wyczyszczeniu wygląda tak:

 

http://img51.imageshack.us/img51/1720/beztytuutfd.jpg

 

Ale przecież nie będę czyściła każdej dachówki :sick:

Dodatkowo, część palet była ofoliowana, a część już nie, przez co, niektóre są obite...

 

http://img683.imageshack.us/img683/6311/img3094mt.jpg

 

Gdybym miała kupować drugi raz, to prawdopodobnie wybrałabym dachówkę w całości barwioną w masie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rosek po co się wypowiadasz nie na temat? jak nie masz potrzeby to nie zaglądaj do tego wątku.

Ja uważam, że zapłaciłam dwa razy więcej niż za "zwykłą" dachówkę, a prawie każdą sztukę mam "porysowaną/odgniecioną"... Więc chyba mam prawo wypowiedzieć się w tym wątku.

Dwa razy taniej wyszedł by mnie dach ze zwykłej, falowanej i może wtedy przymknęłabym oko na jakieś odgniecenia... :stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosek, jak idziesz do sklepu i chcą ci sprzedać obtłuczone talerze to bierzesz? I jesteś zadowolny?( bo mogły być bardziej uszkodzone?)

Basiu masz rację to granda. I trzeba walczyć o swoje. U nas utarło się że budujący to krezus, złodziej i naiwniak więc można go oszukiwać do woli. Chciało mu się domu - niech płaci. I masz potem fachowców, po zawodówce, z wycenami. A jak potem popatrzysz na czas pracy to wychodzi 1000zł/dniówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...