Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA CREATON - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


krzyszt17

Recommended Posts

A to mnie na dzien dobry pocieszyliscie :(

Moj wspanialy Architekt zaprojektowal dom pod dachowke, gdzie garaz i dach ogrodu zimowego maja nachylenia 15stopni. Juz mialem sie pogodzic z gontem bitumicznym, kiedy odkrylem Creatona - Premion, ktory w zaleznosci od spodniej warstwy mozna klasc na 10/12/14 stopni; weic na Creatona jestem niejako skazany. Tylko co moge zrobic, wiedzac, ze czesto zdarzaja sie buble zeby sie przed nimi ustrzec...???

Na szczescie chce klasc "kolor naturalny", wiec moze odbarwien u mnie nie bedzie?

Edytowane przez Deryl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

u mnie dzisiaj jedna prawie cała połać położona - Creaton Harmonie Neu łupek angobowany. Jednolita barwa dachówek, odciśnieć raczej nie ma. bardziej mnie martwi dość spora ilość dachówek popękanych (kilkadziesiąt sztuk na prawie 2000), ale to raczej wynika z transportu. Będę musiał się bujnać z połamanymi do składu, zeby wymienili. Poza tym dachówka prosta, majster chwali sobie, zobaczymy jak będzie w eksploatacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich ,

Chciałabym podzielić się naszymi bardzo złymi doświadczeniami z firmą Creaton. Zakupiliśmy z Mężem dachówki tego producenta typu Aureus Antracyt. Wybraliśmy ich dachówkę kierując się wieloma względami, ale głównym była rzekoma marka firmy i świetna jakość produktów. Zakupu dokonaliśmy w połowie maja 2011 w Melle Polska Kraków, a 2 czerwca ruszyliśmy z pracami wymiany dachówki na zamieszkanym przez nas domu. W trakcie prac okazało się, że dachówki zawierają odpryski marglowe niemal na każdej dachówce (mniejsze bądź większe białe dziury dość widoczne na ciemnej dachówce), czego oczywiście nie było widać przy odbiorze towaru,który obejrzeliśmy z grubsza przy dostawie.

Zdjęcia załączę w wolnej chwili.

 

Natychmiast złożyliśmy reklamację. Przyjechał do nas Pan przedstawiciel na oglądanie wadliwej dachówki, który próbował nas przekonać, że odpryski nie będą wcale widoczne na dachu (to prawie jak zgodnie z hasłem „Nasza dachówka wygląda dobrze JUŻ z 10 m” i żebyśmy ją jednak założyli, ponieważ Creaton do 5 lat daje gwarancję na to, że w przypadku, gdy dziury się powiększą, to wymiana pokrycia będzie na ich koszt. Poza tym, powoływał się na polską Normę PN-EN 1304 mówiącą, że dopuszczalne są tego typu odpryski, jeśli ich wielkość na wierzchniej stronie dachówki nie przekracza 7 mm (!!!!!). Nie daliśmy sobie wcisnąć kitów i nalegaliśmy na wymianę towaru. Creaton łaskawie się zgodził, a kolejna dostawa miała dotrzeć jak najszybciej. Dotarła dopiero 5 lipca 2011, po licznych telefonach z prośbami o szybkie załatwienie sprawy ( bo byliśmy z otwartym dachem na domu), do firmy EBM Polska, która zajmowała się reklamacją. Przy odbiorze rozpakowaliśmy kilka palet i okazało się, że i ta partia to jeden wielki dziurawy bubel. Odesłaliśmy dostawę i natychmiast zażądaliśmy rozwiązania umowy kupna i zwrotu kosztów. Firmie EBM Polska ponad tydzień zajęło ustosunkowanie się do naszego pisma i wyrazenie zgody na zwrot kosztów. Na chwilę obecną mamy początek sierpnia i nadal jesteśmy bez dachu nad głową (nie muszę pisać co to oznacza przy każdym deszczu i większej burzy,a jest ich jak do tej pory niemało).

To co przeżyliśmy z zakupem dachówek firmy Creaton, to jeden wielki koszmar. Liczyliśmy na markowy produkt i profesjonalną obsługę, a dwukrotnie próbowano nam wcisnąć bubel i wmówić, że dziury to nie problem. Stracilismy mnóstwo nerwów i przede wszystkim czasu na dochodzenie swoich praw, a co najgorsze zamiast zamknąć remont z końcem czerwca, otwarty dach na domu będziemy mieć nawet do końca sierpnia.

Jeżeli chcecie sobie zafundować kilka miesięcy stresów, szarpania o reklamację i wadliwy towar-Creaton jest specjalistą.

Pozdrawiam i życzę żeby Wasze wybory były lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi odpryskami do 7mm to rzeczywiście tak pisze w normie. Oczywiście niezmienia to faktu, że nikt niechciałby takich mieć. Widziałem mniejsze lub wieksze odpryski marglu na dachówkach chyba wszystkich producentów, produkowanych zarówno w Polsce jak i w Niemczech. Z Creatona często zdarza się też na Harmonia Neu. A to, że przy dostawie nie widziałas tego to normalka bo margiel "puchnie" dopiero jak dostanie wilgoci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosek, wiem, wiem,że norma dopuszcza takie odpryski.Chodzi mi o to ,że to absurdalna norma (kto chce mieć dach z dziurami?!), na którą bezczelnie producent się powołuje i oczekuje ,że klient da sobie wcisnąć bubel.Może i jakiś klient go weźmie, ale ja płacąc 100% wartości produktu oczekuję materiału bez wad.

Wojgoc, zamówiłam dachówkę Achat 10V Moniera.Dotarła już, też z przygodami niestety , ale przynajmniej bez wad fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zastanawialiście się dlaczego niemieckie dachówki pojawiają się w Polsce w korzystnej cenie? Przecież nie każda partia produkcyjna musi być udana. A niszczenie partii spowodowałoby wielkie straty finansowe. A przecież takiego towaru nie można sprzedać u siebie czy też w Austrii, czy Szwajcarii.

 

Niestety ja też mam wrażenie, że do nas do Polski trafiają jakieś odpady, z tych "lepszych" krajów. W lipcu robilismy dach z CREATON DOMINO łupek angobowany (płaska, antracytowa) i faktycznie uszczerbki na dachówce bardzo często sie zdarzały. Jednak u nas jeszcze był lepszy bajer, spora część dachówek była poprostu krzywa. Falowała sobie i już. Wyglądały jak KARPATKA. :( Sprzedawca tłumaczył mi , że oni mają jakąś normę możliwych odchyłów i te oczywiście w normie się mieszczą. :mad: Mnie się tez wydaje że do nas trafia jakiś szmelc. a to co pikne leży na dachach landów. Zresztą, sprzedawcy zgodnie twierdzą, że wysyłka na nasz kraj jest limitowana i stąd się biorą te długie terminy oczekiwania na nią. Pytam się zatem dlaczego jest "limitowana" . Jak długo trzeba czekać, aż się uzbiera bubel , który można wysłac do Polaczków. :mad:

 

:mad:

:mad:

:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu kochana, nie wygląda to dobrze:( Ale szczerze mówiąc to myśle, że to nie jest wina dachówki tylko cieśli i dekarzy. Najlepiej jak wrzucisz fotki w tym wątku tutaj http://forum.muratordom.pl/showthread.php?145451-Dachówka-Creaton-Domino-wybrzuszenie/page2 i tam jest MISTRZJAN , który ci wygarnie problem. a fachura z niego jest bez dwóch zdań.

 

Lub załóż osobny wątek tak jak np ten http://forum.muratordom.pl/showthread.php?172653-Prośba-o-ocenę-dachu i niech oceniają znawcy teamtu co i jak. Na moje oko zawalili fachowcy. Jesli chcesz dam ci namiary na faceta który nam robił dach a wczesniej zrobił kupe dachów na Creatonie w niemczech, zawsze może Ci porawić. Ale jak cos to pisz na priv Basieńko .

Edytowane przez malkul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna są osadzone na krokiwach 15cm od łaty, czy to błąd? Na tej połaci gdzie jest jedno okno jest zrobiony wymian. okapniki są z blachy tytan-cynk nie kumam o co dokładnie chodzi (:D jestem kobietką, chociaz nie blondynka :cool:) być może ta fotka coś wyjasni

<a href=http://images40.fotosik.pl/1019/392e272bd8e2616bmed.jpg' alt='392e272bd8e2616bmed.jpg'>

Edytowane przez malkul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam wszystkich,

 

Jak w temacie poszukuje dachów pokrytych w/w dachówkami.

Stoję przed wyborem i chciałbym zobaczyć jak wyglądają

gotowe dachy.

 

Lokalizacja: południowe okolice Wrocławia .

 

Z góry dziękuje za jakiekolwiek namiary.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Witam! Ja też długo zastanawiałam się jaką dachówkę kupić. Czytając niezbyt pozytywne komentarze o Creatonie powiem szczerze, że trochę się bałam. Ostatecznie zdecydowałam się na Creatona PREMION miedziana angobowana. Teraz muszę powiedzieć, że jestem z niej baaaardzo zadowolona. Nigdy nie zamieniłabym jej na żadną inną dachówkę. Jest piękna :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...