Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA CREATON - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


krzyszt17

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Rosek, jak idziesz do sklepu i chcą ci sprzedać obtłuczone talerze to bierzesz? I jesteś zadowolny?( bo mogły być bardziej uszkodzone?)

Basiu masz rację to granda. I trzeba walczyć o swoje. U nas utarło się że budujący to krezus, złodziej i naiwniak więc można go oszukiwać do woli. Chciało mu się domu - niech płaci. I masz potem fachowców, po zawodówce, z wycenami. A jak potem popatrzysz na czas pracy to wychodzi 1000zł/dniówkę.

 

Bez sensu,utarło się w twojej głowie. Co Cie obchodzi ile wychodzi dniówka twojego wykonawcy. Patrz na jego wydatki na dziewczynki i melanże za twoje pożyczone pieniążki. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich serdecznie

Chciałbym przestrzec wszystkich decydujących się na dachówkę firmy CREATON. Z żoną zdecydowaliśmy się na balanc czarna angobowana z myślą taką, że dopłacisz więcej raz, położysz i zapomnisz. Nic bardziej mylnego. Oto dachówka którą przywieźli na plac budowyDSC04369.jpgDSC04371.jpgDSC04368.jpgDSC04370.jpg

 

dzisiaj był przeedstawiciel i zgadnijcie co stwierdził .... wszystko w normie!!:jawdrop:

będziemy pisać reklamacje zobaczymy co odpiszą

Pozdrawiam jutro dodam wiecej zdiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie

Chciałbym przestrzec wszystkich decydujących się na dachówkę firmy CREATON. Z żoną zdecydowaliśmy się na balanc czarna angobowana z myślą taką, że dopłacisz więcej raz, położysz i zapomnisz. Nic bardziej mylnego. Oto dachówka którą przywieźli na plac budowy[ATTACH=CONFIG]93260[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]93261[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]93262[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]93263[/ATTACH]

 

dzisiaj był przeedstawiciel i zgadnijcie co stwierdził .... wszystko w normie!!:jawdrop:

będziemy pisać reklamacje zobaczymy co odpiszą

Pozdrawiam jutro dodam wiecej zdiec

 

popraw mnie jeśli się mylę, ale te krawędzie są przecież przykrywane przez sąsiednią dachówkę, czyż nie ?

zdjęcie pekniętej dachówki nie robi na mnie wrażenia, na palecie zawsze trafi się jakaś uszkodzona sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sa krawedzie widoczne na dachu a te pekniete to wentylacyjne i bylo ich tylko 8 i sie trafiło.

Połaciowych nawet nie fotografowałem a było ich sporo popekanych

Rozumiem ,że nie zapłaciłes za to badziewie.W przeciwnym przypadku dzwon do sprzedawcy i rządaj wymiany.Mogę sie założyc że to jakaś syfiata partia którą sprzedawca próbóje wcisnąc kolejnym naiwnym.Każdy to wraca a oni szukają następnego.Z nimi trzeba krótko.

Przypomniał mi się przypadek jak około10 lat temu robiłem dach u pewnego górala w Korbielowie.Dostarczono mu blachodachówkę na budowę.W momencie krycia szło zauważyć pod słońce że blacha jest dość mocno pofałdowana.Góral wezwał na budowę sprzedawcę ,który próbował mu wmówić ,że "ten typ tak ma".Odpowiedź górala była następująca: -Bier mi to z placu bo jak weznę sikiere to kur..... nie ręcze za siebie! Do dyskusji włączył się jeszcze syn górala ,który owego czasu w Niemczech pracował: cytat: W Niemcach to na szrocie lepsze blachy leżą!

Pracownik sprzedawcy od razu obiecał wymiane i sprawa się zakończyła pozytywnie.

Wniosek=Jak ktoś Ci gó..... chce wcisnąc to Ty z nim też musisz krótko polecieć.

P.S Nigdy nie płać więcej niż 50% za materiał którego jeszcze nie masz na placu budowy!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie

Chciałbym przestrzec wszystkich decydujących się na dachówkę firmy CREATON...

 

Myślę że należy przestrzec przed sprzedawcą który Ci to sprzedał...dlaczego? Opowiem swoją historię o Creatonie.

 

Decydowałem się na dachówkę bardzo szybko, padło na Creatona bo kolor i model ciekawy a przedstawiciel w regionie znany i długo na rynku.

Na pytanie co jeśli dachówka będzie uszkodzona wyjaśnił proces zamówienia i że największe ryzyko zniszczeń jest podczas transportu i że się to raczej rzadko zdarza. I gdyby tak sytuacja się zdarzyła to nie przyjmuje dostawy. Złożyłem zamówienie i zapłaciłem zaliczkę ok. 8% resztę po dostawie na plac budowy.

Mając moje szczęście, oczywiście transport uległ uszkodzeniu (ktoś wymusił pierwszeństwo i kierowca musiał gwałtownie hamować). Sprzedawca zadzwonił do mnie że towar dojechał uszkodzony i nie może go przyjąć. Poprosiłem o wstrzymanie decyzji do mojego przyjazdu. Na miejscu oblukałem towar. Bardzo było mi nie po drodze czekać kolejne 2-3 tygodnie na dachówki a najbardziej ucierpiały dach. boczne i gąsiory. Dogadałem się ze sprzedawcą i przewoźnikiem że wymienimy prawie wszystkie boczne i gąsiory a w zamian za uszkodzone dachówki dostanę rabat. Mogłem więc kontynuować prace na dachu zadowolony z rabatu a uszkodzone dachówki wykorzystałem na docinanie.

Z 270 m2 dachówek dosłownie kilka znalazło sie z wadą fabryczną, reszta uszkodzeń to tylko wina transportu. Nawet nie umiejętny transport na dach kruszy angobe na krawędzi dachówki w miejscu spięcia paskiem.

W moim przypadku sprzedawca w równej mierze zadbał o towar jak i klienta.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety zapłaciłem hurtownia a raczej creaton żąda 100% przedpłaty a co gorsze dekarze zauważyli to jak położyli połowę dachu.

 

-towar sprawdzam przy odbiorze i to dokładnie

-okien w zimowej promocji nie odważyłem się kupić bo trzeba 100% zapłacić i w razie jakiś komplikacji nie mam żadnych argumentów

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dostawe balance kilka razy z różnych źródeł, w każdej dostawie były uszkodzone dachówki jak i przy innych produktach innych marek. Raz miałem dostawę właśnie balance z uszkodzeniami około 30% dachówki podstawowej. Dachówki były uszkodzone wewnatrz palety jak i na zewnatrz, to była masakra z przebieraniem tego . No i ja stłukłem chyba paczkę dachówek,sorry :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...