Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA CREATON - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


krzyszt17

Recommended Posts

Witaj heath,

Sorry za szorstką odpowiedź ale... no właśnie. Jak sam stwierdziłeś wątek, do którego mnie odesłałeś jest raczej mało treściwy jeżeli chodzi o kolorystykę creatona. Żebyśmy się dobrze zrozumieli to powtórzę, że mnie interesuje teraz wyłącznie kwestia kolorystyki. Klamka już zapadła - creaton kera pfanne i koniec. Teraz tylko” miedziany z angobą czy glazura brąz finesse??? Z kolei stwierdzenie „a fenomen dachówki creatona pozostaje nierozwikłany” było raczej żartobliwą puentą mojej wypowiedzi. W sumie guzik mnie obchodzi, że ludziska kładą robena czy coś tam jeszcze. Ich kasa, ich sprawa. Dla mnie wybór dachówki (raczej kolorystyki budynku na którą decydujący wpływ będzie miała dachówka) to stres jak zauważyłeś. Cenię harmonię kolorów i kształtów. Ale się pewnie będą wszyscy natrząsać kiedy jak wyjdzie „kolorek koszmarek”. Będę codziennie patrzył na ten dach i nie chcę pluć sobie w brodę, że „trzeba było ...”. Z wyborami raczej nie mam problemów pod warunkiem posiadania odpowiedniej ilości materiału, na podstawie którego podejmuję decyzję. Również dzięki Tobie zgromadziłem mini albumik za co nie omieszkałem podziękować – przeważnie w swoich postach na forum.

Mój dealer ma z creatonem bardzo małe doświadczenie. Nie potrafił mi wskazać żadnego sprzedanego dachu z tą dachówką. Jest jednak rzetelnym rzemieślnikiem (dekarz). A swoją drogą ten forumowicz „benyś” trochę mnie zastanawia. Aktywny dekarz raczej ma mało albo bardzo mało czasu a nasz forumowicz jest wyjątkowo aktywny. Może posty pisze zimą??? Wszyscy dekarze z mojego rejonu a jest ich około kilkadziesiąt osób (kilkanaście firm) mają terminy tak napięte jak baranie jądra, że „igły nie wsadzisz”. Skąd więc tyle czasu u „benesia”? Zrestą to nie moja sprawa. Zamki creatona sam widziałem, kolorystyka gra i buczy. Będzie creaton a wczoraj namierzyłem dwa budynki z creatonem w swoim rejonie.

 

Pozdro i nie traktuj mojej wypowiedzi w charakterze zniewag. To, że czasem forumowicz jest opryskliwy ... no tak to w życiu bywa. W każdym razie urazić Cię nie chciałem. a w tych uśmieszkach i buźkach nie mam rozeznania - może burak ze mnie.

 

aresior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja zamawiałem Creatona jako pierwszy w mojej hurtowni i też za bardzo nie miałem gdzie porównać koloru. Na zakończenie sprawy wklejam fotki Kera Pfanne miedziana angoba (ciut lepsze oswietlenie niż ostatnio).

Pozdrawiam

 

http://foto.onet.pl/upload/17/84/_62607_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/41/96/_6260_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...
Witam

 

Czy moze mi ktos podac ceny Kera-Pfane miedziana angobowana

na dzien dzisiejszy

 

Polaciowa

boczna

gasior

 

Pozdrawiam

 

Witam

Mam z dnia dzisiejszego - miedziana angoba - 40,70 zł netto za 1m2, to wychodzi ok. 3,39 zł netto za 1 dachówke (ok. 12 dachówek na m2). Czy ktoś wie czy to dobra cena, czy wysoka ? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Masz racje cos pomieszalem z przeliczeniami ale finalnie rabatu dostalem 33% czyli 34,04 netto/m2 czyli 2.84 PLN/szt. Dostawa miala byc za 3 miesiace, placilem calosc na podstawie faktury proforma a vatowska miala byc gdy przyjdzie towar no i fakture vatowska dostalem po 3 tygodniach i dachowka czeka sobie u nich na placu do wiosny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałam wycenę na Kera-Pfanne miedziana angobowana dachówka 4,24 netto za szt. na końcu rabat 32% co daje 2.88+Vat 22%, czyli 3.51 za szt. Wycenę dostałam od dekarzy, którzy powiedzeli mi, ze gwarancję za wykonanie dachu dostanę, jeśli zamówię od nich materiały. Co najmniej dziwaczne podejscie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

witaj,

 

mamy creatona kera pfanne brąz glazura finesse. efekt wspaniały jeśli chodzi o strone wizualną. co do użytkowania to mamy ją bardzo krótko więc niewiele moge poradzic. tyle, że zalecam zobaczyc "na żywo" i najlepiej na dachu bo ten brąz wygląda na górze na ciemną czerwień. Sąsiad kupił koramika glazura czerwona szlachetna a my brązową i kolor z daleka taki sam czyli ciemnoczerwony, bardzo dostojny.

Zamki rzeczywiście bardzo szczelne i z innymi dachówkami to nawet nie ma co porównac. powłoka ładniejsza niż w innych dachówkach. Tylko ta cena. Nie jest niska ale jak trafisz na promocję. Tyle, że ona nawe w promocji jest droga. Nawet nie tyle dachówka połaciowa co te inne (ceny z VAT 22%): trójnik - 480 PLN, początkowy gąsior (83 PLN), gąsior (28 PLN).

kera pfanne ma taką ładną "szeroką" falę a częśc jest barwiona w masie. Gąsiory nie zachwycają forma (nam się podobają b dom ma bryłę nowoczesną) - są proste do bólu i na domki typu dworek nie nadają się.

polecam mimo wysokiej ceny.

 

pozdr.

 

aresior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...