Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA CREATON - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


krzyszt17

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kto ma dachówkę creaton? Jak się sprawdza? Jak wyglądała cenowo w porównaniu z innymi firmami? Jako jedyna (którą znalazłam)nadaje się na dachy o kącie nachylenia 14 stopni. A może ktoś wie o innej firmie?

 

witam

 

Ja bede dopiero kupowalem ale juz mam zrobione zmowienie na Kera -Phane , angoba w kolorze lupka , tez barwiona w masie ale barwia tylko na dwa kolory to jest braz i czerwony - czyli w sumie na jedne kolor! Tak ze trzeba uwazac aby sie nie nabrac !! Kolor lupka - taki sobie ciemno -szary jak bede za jakis czas juz pogwarancji to raczej nie powino sie mocno rzucac w oczy. Jezeli mozesz to radze kolor brazu (wtedy brawienie w masie ma jakis sens!!)

 

pozdr. zender

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Creaton zdecydowanie najlepszy współczynnik jakość/cena

 

z różnych składów mialem w domu po 1 z różnych firm i powiem szczerze, kicha to roben i koramic.... podobne zdanie mieli moi dekarze, rupp może być, szczególnie gdyby był w dobrej cenie, ale creaton bije wszystkich super jakość w rozsądnej cenie....

 

szwagier miał robena a ja creatona w stanie surowym u niego śnieg na na folii a u mnie nic, sam się za głowe łapał aż tak creaton bił robena.....

 

polecam Creatona

 

p.s. ale swoją drogą uważam że najgorsza ceramika lepsza jak blacha.... szczególnie pod kontem kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

polecam Creatona

Ktorego , no chyba ze wszystkie jak leca :roll:

 

 

osobiście mam Kera-phane (kurde jak się to pisało:))

koszt dla mnie wyszedł 1000 zł drożej niż roben, więc chyba nikt by sie nie zastanawiał, rupp ta sama kasa, ale by wziął ruppa musiałby być tańszy.... dekarze powiedzieli że większego dziadostwa jak koramic to nie ma, osobscie wydawało mi się żee roben najgorszy....., ale każda dachówka o niebo lepsza niż blacha...., to tylko moje zdanie myśląc pod względem finansowym....i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat, widzę, już troszkę stary, ale skoro wypłynął :)

14 st. dla dachówki, jakiejkolwiek, to za mało. Zapewne jeśli wgłębić się w zalecenia producenta, można będzie znaleźć "konieczność stosowania dodatkowych zabezpieczeń przy kącie pochylenia poniżej 22 st."..

Folia dachowa (membrana), aż po deskowanie z papą łącznie. W zasadzie nie ma w tym nic złego, przy takim zabezpieczeniu nie grozi podciąganie kapilarne wody, ani śnieg itp.

Jest jeszcze jeden aspekt kładzenia dachówek przy tak małym kącie nachylenia, zupełnie nie techniczny. Czy na takiej połaci w ogóle widać, że na dachu leżą dachówki? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Co do wyboru dachówki, to też mieliśmy małe kłopoty? Z powodu wykonania wolego oka musieliśmy kupić karpiówkę . Wyboru na Opal miedziany angobowany dokonaliśmy po analizie wszystkich dachówek ( różnych producentów, ich parametrów no i oczywiście ceny- po negocjacji), co do ceny to należy negocjować jak najdłużej, my dostaliśmy upust od cen wytwórcy 28%. Ponadto znaczący dla mnie był także fakt, że Opal miedziany angobowany nie jest wykonywany w Polsce ( jak niektóre inne wyroby tego producenta). Po takiej analizie wybraliśmy Opal Rupp Ceramika. Dachówka ma piękny miedziany kolor, wcale nie błyszczy, ale i nie zarasta tak jak inne dachy ceramiczne w okolicy.

 

http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/chata017.jpg

 

http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/20061023-1.jpg

 

http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/Obraz020-3.jpg

 

pozdrawiam :D

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...