Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Adresówki ważna rzecz


Gafinka

Recommended Posts

Tak przy okazji wątku o wyżle przyszła mi do głowy że powinnam o tym napisać.

Kochani zakładajcie swoim psom na obroże identyfikatory.

W tej chwili można już poza torebeczkami i innymi sklepowymi - nie najlepiej sie sprawdzającymi identyfikatorami zamówić identyfikatory, które znakomicie pełnią swoją funkcję:

Na pewno w sieci sklepów zoologicznych Kakadu można zamówić identyfikator z wygrawerowanym tym co chcemy - czyli np. telefonem do nas.

Inna firma :

http://www.pupil-id.pl/main.php?client=urhmtjsdj54jp8rc1tqgbavfb7

też robi podobne identyfikatory.

To bardzo ważna rzecz - nawet jak pies ma tatuaż to upływa sporo czasu zanim namierzy się właściciela, droga jest długa i czasem kręta do tego więc sam tatuaż niczego nei rozwiązuje.

Podobnie rzecz ma się z Chipem - nie każda lecznica czyta Chip a poza tym nie jest w stanie ustalić od razu właściciela - powie tylko że pies chip ma - i znowu droga długa do ustalenia danych właściciela.

Adresówka to najpewniejszy sposób - moje psiaki mają wygrawerowane gustowne niebieskie kosteczki przy obrożach - z wygrawerowanym imieniem i telefonem do nas oraz na odwrocie napisane jest, ze za odprowadzenie nagroda.

Na adresówce mojego Dzygita jest takze informacja iż cierpi na padaczkę i stale otrzymuje leki.

Zawsze może zdarzyć się, ze nasz pies czy kot zachowa się nietypowo i choć nigdy nie uciekał - ucieknie lub zgubi się w innych okolicznościach.

Identyfikator pomaga odnaleźć natychmiast własciciela.

Pamietajmy o tym wszyscy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do trwałości to pokazałam te dwie firmy bo mają dobre opinie.

Sama używam takich z kakadu od roku - napis trwały, przywieszka nadal ładna, kółeczko mocne. Poprzednie przywieszki różne - takie małe beczułeczki zakręcane, torebeczki itp starczały na bardzo krótko -a z tych grawerowanych jestesmy bardzo zadowoleni, moje dziewczyny ich nie zgubiły co oznacza naprawdę duzą trwałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj najstarszy kot (wszytkie moje koty sa wychodzace) od 5 lat nosi obrozke i adresowke. Dwa lata temu, kiedy przeprowadzilismy sie z UK do Polski, zgubil sie. Wynajmowalismy wtedy mieszkanie w Wwie i to dzieki adresowce pani, ktora go znalazla kilka ulic od naszego mieszkania, mogla do nas zadzwonic, ze Pilchard jest u niej. Teraz moja kotka, ktora ma 7 miesiecy i kotek 5 miesieczny tez chodza w obrozkach. Mieszkamy juz w domku na duzej dzialce, ale nie wyobrazam sobie aby kotki nie mialy przyczepionych adresowek. Wszystkie zwierzeta maja tez chipa, ale nie ma to jak adresowka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj najstarszy kot (wszytkie moje koty sa wychodzace) od 5 lat nosi obrozke i adresowke. Dwa lata temu, kiedy przeprowadzilismy sie z UK do Polski, zgubil sie. Wynajmowalismy wtedy mieszkanie w Wwie i to dzieki adresowce pani, ktora go znalazla kilka ulic od naszego mieszkania, mogla do nas zadzwonic, ze Pilchard jest u niej. Teraz moja kotka, ktora ma 7 miesiecy i kotek 5 miesieczny tez chodza w obrozkach. Mieszkamy juz w domku na duzej dzialce, ale nie wyobrazam sobie aby kotki nie mialy przyczepionych adresowek. Wszystkie zwierzeta maja tez chipa, ale nie ma to jak adresowka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...