Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziennik lidszu - komentarze


anSi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam bardzo prosty przepis, nawet z mojej bezglutenowej mąki się udaje, a nie każde z niej wychodzi, bo ta mąka tak jakby bez ... kleju :rolleyes:

 

kostka margaryny

niecała szklanka cukru

3 jaja

2 szklanki mąki

2-3 łyżki śmietany

czubata łyżeczka proszku do pieczenia

ok. 1kg śliwek (ja najbardziej lubie węgierki, ale inne też dobre)

2 łyżki cukru pudru (to na koniec do piany)

 

Margarynę trzeba rozetrzeć z cukrem, potem dodać żółtka, śmietanę, mąkę z proszkem do pieczenia. Ciasto powinno być takie dosyć gęste. Ubić pianę z białek, odłożyć 3-4 łyżki piany, a resztę połączyć z ciastem. Potem ciasto do blachy, a na wierzch ułożyć połówki wydrylowanych śliwek skórkami do dołu. Do reszty piany dodać cukier puder i posmarować wierzch ciasta. W piekarniku wybieram grzanie górne i dolne, półka nr 2 od dołu, temp. 200st. C i na godzinkę.

 

Ps. jak za mało słodkie, to można cukrem pudrem posypać :)

Edytowane przez Elena76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cincin.cc/index.php?showtopic=15544&pid=353408&mode=threaded&start=

 

zamiast skrobi kukurydzianej mozna dac ziemniaczana, ja ostatnio dodalam jeszcze maki kukurydzianej z 2 lyzki zeby bylo troszke gestsze

tu fota dla zachety z watku powyzej

http://img213.imageshack.us/img213/8593/light004kopiajl7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale się super słodko i ciastowo zrobiło :D

 

wklejajcie dziewczyny przepisy, to sobie będę je mogła wykorzystać jak już się przeprowadzimy i uruchomimy piekarnik :D

 

byliśmy dzisiaj z Wynajętym na Harrym Potterze - wkurzało mnie, że grają tylko w 3D, bo niewygodnie mi było w tych specjalnych okularach. Film fajny, ale chyba pierwsza część mi się bardziej podobała.

 

Jutro jedziemy do Ikiei, żeby wybrać meble do pokoi dziewczynek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...