Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hydraulik do usług


Hydraulik

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chętnie skorzystam z Twojego doświadczenia :smile:

Mam następujący problem. Zamierzam wykorzystywać deszczówkę do spłukiwania ustępu. Instalację zewnętrzną mam wykonywaną, teraz będę układał rurki wod-kan. Które rozwiązanie wybrać?

1. Do spłuczki prowadzę dwie osobne rury: jedna z deszczówką, druga z wodą bieżącą. Jak zabraknie deszczówki odkręcam kurek z wodą bieżącą, któa napełnia spłuczkę.

2. Do spłuczki prowadzę tylko jedną rurę z deszczówką. Podpinam do niej gdzieś rurę z wodą bieżącą poprzez zawór blokujacy dopływ deszczówki do instalacji wody w domu. Trzeba będzie pewno też zastosować jakiś filtr antybakteryjny.

 

Byłbym wdzięczny za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla TESKA

 

 

Trudno jest mi dawać rady globalne jednakowe dla wszystkich.

Do każdego klienta podchodzę indywidualnie .

Zaletą tego systemu to przystępna cena materiału i możliwość samodzielnego montażu (głównie)

Osobiście preferuje inne systemy ale nie będę odradzał Większość dostępnych systemów na rynku zdaje egzamin. Trzeba tylko uważać by ustrzec się niektórych błędów przy montażu

I by nie zawęzić srednic (inst. wodna)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla FranekF

 

 

Osobiście wykorzystał wody opadowe tylko do podlewania terenów zielonych itp. celów zewnętrznych .Moja żona gdyby się dowiedziała że mam zamiar spłukiwać kibel deszczówką to ......... .Koszty „utrzymania „ samego kibla z wodą wodociągową nie są aż tak wysokie by się bawić w takie rzeczy .

Odpowiadając na pytanie wybrał bym wariant pierwszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz mieszkam w stanach ale dom buduje w Polsce to mam okazje kupic taniej niz w Polsce armature firmy Delta co myslisz o tej firmie i czy bede mial jakies problemy z podlaczeniem do polskiego systemu rurek hydraulik w domu tego typu urzadzen jak kran prysznice do kuchni i.t.p Moge dodac ze np. kran do lazienki kosztuje okolo 60$ czy to duzo i czy za ta cene moglbym kupic dobrej marki kran w kraju wychodzi okolo 250do 300zl Pozdrawiam Ryszardj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza mi się instalować baterie ze stanów Myślę że dobry fachowiec podłączy wszystko

Co do ceny to za te pieniądze u nas kupisz baterie z najwyższej półki Moja rada jeżeli pracujesz za wodą przywieź pieniądze do polski i kup coś porządnego w sklepie, każdy to podłączy i nie będzie w przyszłości problemów i częściami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Niezły,

Mam piec węglowy i podłączony do niego zbiornik z wężownicą. Problem pojawia się gdy nad ranem w piecu wygasa a pompa nadal pracuje i wychładza wodę nagrzaną w bojlerze. Czy są może jakieś zawory które puszczałyby wodę na obieg z wężownicą tylko powyżej zadanej temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz dla RYSZARDA 1

 

 

Oczywiście że możesz ją zrobić samemu. Hepworth jest systemem który powstał chyba głównie po to by inwestor sam mógł zrobić sobie instalację. Do wykonania inst. potrzebne są tylko nożyce. Myślę że wadą systemu są tylko nieestetyczne duże złączki. Co do rad to w kilku zdaniach nie zrobię z Ciebie hydraulika, ale jak zawsze należy przestrzegać kilku podstawowych zasad np. rura musi być ucięta równo i bez zadziorów ,nie stanlejem lub brzeszczotem a nożycami , końce rur do połączeń muszą być czyste i suche. Osobiście nie jestem zwolennikiem tego systemu ale to tylko moje zdanie, wybrał bym system zgrzewany lub zaprasowywany. W przypadku inst. wodociągowej należy uważać by nie zawęzić średnic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp. dla GODUL 1

 

Myślę że najprostszym i najtańszym rozwiązaniem było by kupienie i zamontowanie

sterownika do pompki cena ok. 100 zł. Urządzenie to samo włącza pompkę gdy zaczynasz palić w piecu a wyłączy gdy temperatura spadnie poniżej nastawionej np. 45ºC. Brak obiegu w co. nie zabierze Ci ciepłej wody z zasobnika lub bojlera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

TESKA

 

Ja osobiście nie jestem zwolennikiem tego systemu. Na dzień dzisiejszy najbardziej powszechnym systemem jest wielowarstwowy. Wybrał bym znanych firm np.Herz lub Purmo. Ja robię w bardzo wielu, w jakim to zależy od wielu czynników np. rodzaj opału , region polski itp. Jeśli Masz już firmę to nie wiem czy wiesz że masz już i system.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...