Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hydraulik do usług


Hydraulik

Recommended Posts

Niezły- proszę o pomoc- rade.

Sytuacja wyglada tak: mam zrobioną wylewkę z pdłogówką w miejscu gdzie ma być prysznic. Chcielibyśmy bardzo nie mieć brodzika a wode odprowadzać odplywem liniowym.

Niestety rury odpływowe zostały wyprowadzone pod ścianą boczną prysznica, a obok nich biegnie rurka podłogówki. Od Sciany do rurki mamy jakieś 12cm.

Widziałabym szanse na zamontowanie odpływu liniowego (można skuć te 10cm wylewki nie narażajac sie na uszkodzenie rurki) ale czy są takie wąskie odpływy?

A jeśli nie odpływ liniowy, to czy możemy jakoś odprowadzić wodę bez koniecznosci montażu brodzika- oczywiście wyżej.

Pomóz prooszę bo skończyły nam się pomysły na rozwiazanie tego problemu.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanie?

 

Piec na paliwo stałe i podłogówka w całym domu, takie są plany!

Chciałbym to podłączyć przez płytowy wymiennik ciepła ze względu na układ otwarty kotła i zamknięty podłogówki!

 

Ale zastanawiam się czy nie zrobić układu zamkniętego bez wymiennika :roll:

Wiem że to niezgodne z normami ale ,,,

 

Czy można zrobić układ zamknięty i dać niższe ciśnienie niż 1,5 bara bo tyle może być w piecu ?

Wszystko na parterze,żadnych podnoszeń,zaniżeń i pięter ,,,

Ok. 600 mb rurki fi 16 w podłodze!

 

Dla mnie zalety to tylko 1 pompka, tańszy rozdzielacz i zwykły zawór mieszający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie?

 

Piec na paliwo stałe i podłogówka w całym domu, takie są plany!

Chciałbym to podłączyć przez płytowy wymiennik ciepła ze względu na układ otwarty kotła i zamknięty podłogówki!

 

Ale zastanawiam się czy nie zrobić układu zamkniętego bez wymiennika :roll:

Wiem że to niezgodne z normami ale ,,,

 

Czy można zrobić układ zamknięty i dać niższe ciśnienie niż 1,5 bara bo tyle może być w piecu ?

Wszystko na parterze,żadnych podnoszeń,zaniżeń i pięter ,,,

Ok. 600 mb rurki fi 16 w podłodze!

 

Dla mnie zalety to tylko 1 pompka, tańszy rozdzielacz i zwykły zawór mieszający.

 

Witam

Może bufor z wężownicą podpiętą do pieca?? U mnie właśnie tak montują kominek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bufor ty tylko jako wymiennik a to już duży koszt,dużo miejsca i dublowanie rozwiązań!

Przerabiałem to już, jeśli już wymiennik ciepła to tylko płytowy.

Fakt, jeśli znalazłbym bufor spełniający moje wymaganie ( 2 wężownice przepływowe, 1 do podłogówki a 2 do CWU ) tak do 4 tyś to może bym się zastanowił ,,,

Zresztą mam jeszcze pół roku i nic nie jest przesądzone :roll:

 

PS. Witam Leżajsk !

Napisz gdzie budujesz ,,,

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowego bufora z taką konfiguracją w tej kasie raczej nie uda się kupić. Może budowa w własnym zakresie. U mnie nie będzie wymiennika. Bufor mam 400/200 Galmetu z dwiema wężownicami ma być w dobrej cenie. Tak mi obiecała znajoma co robi instalacje. Powiedziała że czeskimi nie handluje i załatwi tanio Galmetu. Budowa pod Rzeszowem to połowa bliźniaka żony. Mamy zamiar się wprowadzić po nowym roku

 

P.S. A może taki bufor? http://www.allegro.pl/item488545986_500l_zbiornik_akumulacyjny_z_2_wezownicami.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Problemów z kotłownią ciąg dalszy..

 

Tak więc:

 

Posiadam 2 obwody ( zamknięty i otwarty ).

Zamknięty -> kocioł gazowy, otwarty -> kocioł na paliwo stałe..

Podłączone przez wymiennik.

 

i teraz pojawia się problem..

 

Przy wymienniku sa 2 pompy ( jak Pan Bóg przykazał )..

 

Kocioł gazowy mam ustawiony na 20 stopni poprzez programator pokojowy..

 

Kocioł grzeje także CWU poprzez zawór trójdrożny..

 

Problem pojawia się w momencie palenia w kotle na paliwo stałe.

 

Jeżeli kocioł gazowy zacznie grzać CWU, to po zakończeniu zawór trójdrożny nie przełącza się spowrotem na C.O.

 

Muszę ręcznie na czujniku pokojowym podnieść tempperaturę powyżej aktualnej, wtedy kocioł gazowy włącza się na kilka sekund, pompa w nim rusza i zasysa podgrzaną wodę z wymiennika płytowego i przełącza zawór tródrożny.

 

W tym momencie przez kocioł przepływa woda podgrzana przez wymienik i wszystko gra...

 

Złości mnie to przełączanie, ponieważ po wygaszeniu kotła na paliwo stałe, musze pilnować aby przestawić starownik pokojowy na niższą temperaturę , ponieważ w innym przypadku kocioł gazowy po wystygnięciu kotła na paliwo stałe grzeje mi do zadanej ( wyższej temperatury )...

 

Co z tym fantem można zrobić żeby było po ludzku..?

 

Tak na oko to trudno określić co jest przyczyną a co na to serwisant kotła czy według niego (producenta kotła) zawór powinien powrócić do pozycji na co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toaleta i bidet z USA, i w ogole baterie z usa- firma Kohler

czy to w ogole podejdzie do naszych polskich rur? Dziekuje z gory za odpowiedz ;)

 

Kiedyś miałem okazje instalować baterię prysznicową z USA jakieś problemy miałem ale już nie pamiętam jakie

Odpowiedz brzmi nie wiem ponieważ nie miałem z tym do czynienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły...

 

Nie wiem czy kocioł powinien powrócić z zaworem na CO, natomiast szukam jakiegoś rozwiązania ( może to być nowy zawór, setrownik, lub cokolwiek innego, co spowoduje że po zagrzaniu CWU zawór powróci na pozycję CO..

 

jeżeli posiadacie jakieś sugestię prosze o pomoc, bo dziś mi się zagotowała woda w kotle.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam piec 20/27 KW temperatura na piecu 50 stopni w domu 23 i zastanawiam się czy jest to zdrowe dla pieca , czy lepiej jest zwiększyć temperaturę na piecu a przykręcić grzejniki Zamontowany jest zawór trójdrożny także nie będzie problemów z obiegiem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Mam pewien problem z kotłem gazowym Vaillanta ecoTEC VC 246 oraz kominkiem z płaszczem wodnym.

 

Otóż:

Problem polega na tym, że kominek z PW jest wpięty na powrocie z instalacji CO a zasobnik jest zasilany z oddzielnego wyjścia przeznaczonego do podgrzewania CWU i w czasie, kiedy piec musi dogrzać zasobnik (priorytet CWU) zamyka wtedy obieg CO. W tym momencie nie ma obiegu w CO i wymiennik nie ma gdzie oddać ciepła a co za tym idzie wzrasta dość szybko temperatura w obiegu kominka (oczywiście w zależności od intensywności palenia w kominku).

Niw eiem co z tym fantem począć. Co prawda mam jeden taki tajemny zaworek, po otworzeniu którego pomijany jest kocioł gazowy (był zamontowany, żeby można było grzać kominkiem kiedy jeszcze nie był odpalony kocioł) ale nie mam zamiaru ciągle obserwować czy wzrasta temp w kominku i biegać do kotłowni.

 

Czy ktoś ma/miał podobny problem? Może jakieś podpowiedzi ze strony fachowców??

 

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Planuję kotłownię z kotłem gazowym 2-funkcyjnym.

Czy w układzie zamkniętym c.o. w jakim będzie pracował (nie będzie póki co drugiego pieca na paliwo stałe, żadnego kominka, wymiennika ciepła itd.) konieczne jest zastosowanie naczynia przeponowego i grupy bezpieczeństwa? Kocioł gazowy ma przecież zabezpieczenie przed wzrostem ciśnienia w instalacji. Jeżeli takie naczynie musi być to jakie: czerwone, czy niebieskie? Jak się je dobiera jeżeli chodzi o pojemność?

 

Z góry dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Mam pewien problem z kotłem gazowym Vaillanta ecoTEC VC 246 oraz kominkiem z płaszczem wodnym.

 

Otóż:

Problem polega na tym, że kominek z PW jest wpięty na powrocie z instalacji CO a zasobnik jest zasilany z oddzielnego wyjścia przeznaczonego do podgrzewania CWU i w czasie, kiedy piec musi dogrzać zasobnik (priorytet CWU) zamyka wtedy obieg CO. W tym momencie nie ma obiegu w CO i wymiennik nie ma gdzie oddać ciepła a co za tym idzie wzrasta dość szybko temperatura w obiegu kominka (oczywiście w zależności od intensywności palenia w kominku).

Niw eiem co z tym fantem począć. Co prawda mam jeden taki tajemny zaworek, po otworzeniu którego pomijany jest kocioł gazowy (był zamontowany, żeby można było grzać kominkiem kiedy jeszcze nie był odpalony kocioł) ale nie mam zamiaru ciągle obserwować czy wzrasta temp w kominku i biegać do kotłowni.

 

Czy ktoś ma/miał podobny problem? Może jakieś podpowiedzi ze strony fachowców??

 

 

Pozdrawiam

Krzysiek

 

 

 

No kurcze, nik nie chce się zmierzyć z problemem???

 

Panowie POMOŻECIE??

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kocioł Vaillant kondesacyjny nie pamiętam jaki symbol i posiada dwa wyjścia zasilające i dwa wejścia po jednym dla CO i CWU i podobnie jak u Ciebie z priorytetem CWU . Jak załączona jest CWU piec gazowy blokuje u mnie powrót z CO i dlatego podłączyłem piec węglowy równolegle . W tej chwili jak podgrzewam wodę w zasobniku ogrzewanie funkcjonuje cały czas , muszę dokonać jeszcze małej modyfikacji ale nie będzie to miało wpływu na funkcjonowanie pieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kocioł Vaillant kondesacyjny nie pamiętam jaki symbol i posiada dwa wyjścia zasilające i dwa wejścia po jednym dla CO i CWU i podobnie jak u Ciebie z priorytetem CWU . Jak załączona jest CWU piec gazowy blokuje u mnie powrót z CO i dlatego podłączyłem piec węglowy równolegle . W tej chwili jak podgrzewam wodę w zasobniku ogrzewanie funkcjonuje cały czas , muszę dokonać jeszcze małej modyfikacji ale nie będzie to miało wpływu na funkcjonowanie pieca

 

Może to i dobry pomysł z wpięciem równolegle. Musze to sobie przemyśleć. Ale u Ciebie także piec węglowy nie podgrzewa wody w zasobniku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey

 

Pomóżcie towarzysze fachowcy,mrozy póki co odpuściły,ale postanowiłem,że jednak zrzuce wode z instalacji,bo strzeżonego itd.

Sytuacja jest taka instalacja w systemie zamkniętym,podłogówka,zrobione podejscia pod grzejniki(grzejników nie ma),zasobnik CWU.

Rozdzielacz od podłogówki jest na pietrze(poddasze).

I teraz tak,spuscilem wode z instalacji,zaworem przy kotle,na zegarze cisnienie spadło do zera,ale wlasnie co z woda która jest w rurkach od podłogówki??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam instalację CO rozprowadzoną w następujący sposób:

parter - ogrzewanie podłogowe na rozdzielaczu KAN + 3 grzejniki

piętro - grzejniki + podłogówka w łazience (z tego samego rozdzielacza).

 

Sterownik połączony z czujnikiem pogodowym jest umieszczony w pomieszczeniu na parterze, w którym jest grzejnik.

 

Według mnie ogrzewanie zachowuje się bardzo dziwnie: w czasie kiedy sterownik pokazuje na kotle temperaturę np. 55 stopni, grzejniki na piętrze są ciepłe, na rozdzielaczu podłogówki jest temperatura ok. 30 stopni (oczywiście zależnie od ustawienia), natomiast grzejniki na parterze są w tym samym czasie chłodne. Kiedy zakręcę wszystkie grzejniki na piętrze i podłogówkę, grzejniki na parterze nagrzewają się.

przekroje rur są - z tego co pamiętam - wszędzie równe (chyba tylko poza pionem i wyjściem z kotła/powrotem - o ile dobrze pamiętam, tam przekrój był większy).

 

Czy ktoś może wie, co może być przyczyną tego zjawiska i jak można sprawić, żeby ciepła woda była równo dystrybuowana do wszystkich grzejników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...