Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hydraulik do usług


Hydraulik

Recommended Posts

radomik Wysłany : 16 Sty 2006 23:29 Temat postu :

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Witam.

Może zadam lamerskie pytanie, ale czy kratkę odpływową w garażu łączy się bezpośrednio z kanalizacją wew. domu? Jeżeli tak to w jaki sposób?

pozdrawiam.

 

Jak kto ( inwestor)chce

Przeważnie tak ale zależy co rozumiesz pod pojęciem kratki w garażu jeśli jest to zwykła kratka ściekowa to normalnie jak każdą kratkę gorzej jeśli jest to odwodnienie liniowe bo żaden producent nie przewidział fachowego sposobu połączenia z kanalizacja poprzez syfon bo oto przecież chodzi ale i z tym można sobie poradzić dokupując na sąsiednim regale z odwodnieniem liniowym drobny element który spełnia role syfonu niestety nazwy nie pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ostatni gdzieś przeczytałem i zaświtał mi pomysł zrobienia podłogówki w łazienkach [no imoże w kuchni] z rury powrotnej kaloryfera. jakie są twoje doświadczenia z tego rodzaju rozwiązaniami? czy to bedzie działało?

pozdrowionka

 

Tak będzie działało ale jeśli zakręcisz grzejnik to również i podłogówkę

Lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie zaworu RTL (ograniczenia na powrocie) i zasilić podłogówkę jako oddzielny obieg najlepiej bezpośrednio z rozdzielacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Ty byś napisał parę słów o zbiornikach buforowych, czy często je robisz i jaki wydatek czega na inwestora w związku z tą opcją?Jaką musi mieć pojemność, żeby spełniał swoja rolę w domku o powierzchni 100 m2(piec na drewno).Twój kolega po fachu Grzesiek coś nie chciał udzielić konkretnych odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko że czasami robię Jest to impreza dość droga tak normalnie i trochę bez sensu do kotłowni na opał stały Możecie się wściekać za tą opinie ale powiedzcie czy nie mam racji kotłownia na opał stały ( drewno) z reguły jest do osób mniej zamożnych (sam mam taką) a tu wydatek kilkunastu tysięcy za kotłownię O ile kosztów robocizny nie można obniżyć ( wiem że można) to koszty materiału można i to znacznie Ostatnie bufory robiłem ze starych zbiorników hydroforowych (jeden bufor z dwóch zbiorników) i wyszły nawet ładowane warstwowo

Odnośnie buforów i całej innej wiedzy instalacyjnej polecam stronę

http://www.instalator.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że taka kotłownia działa lepiej ale też i kosztuje o ładnych kilka tysięcy zł więcej Bufory zakładamy dla oszczędności i dla lepszej pracy kotłowni, ile możemy zaoszczędzić w sezonie 20% opału W moich stronach opał można kupić od 40 zł/m Przyjmijmy że zużywamy rocznie 25 m drewna to ile czasu będzie się zwracał każdy dodatkowy tysiąc złotych włożony w kotłownię

Bufory są dobre ale to tak jak z pompa ciepła trochę to drogie ( ale to już mierzymy własna miarą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bo jeśli mamy zwykłą cyrkulacje to pompka będzie ganiać wodę tak długo aż ją ktoś wyłączy a w przypadku zaworu 3-d pompka będzie brała trochę zimnej wody bo temperatura na zaworze 3-d jest nastawiona niższa niż rzeczywista temperatura wody w zasobniku Tak że cały czas zimna woda będzie dopływać do instalacji a odbioru nie będzie i w pewnym momencie zawór 3-d się zablokuje czego oznaką będą dziwne dźwięki dochodzące z pompki Wyjściem z sytuacji jest wyłącznik który wyłączy pompkę w momencie gdy ciepła woda przewodem cyrkulacyjnym powróci do zasobnika Przykład na zaworze 3-d mamy nastawione 50 C a na wyłączniku 30 C dodam tylko że taki wyłącznik powinien być zamontowany do każdego rodzaju pompki cyrkulacyjnej zwłaszcza że koszt niewielki

 

Zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem (kolega taki sposób stosuje z powodzeniem): pompka cyrkulacyjna jest podłączona do prądu poprzez programator czasowy (można takie kupić za ok. 20-50 zł, do 10 różnych programów w różnych kombinacjach czasowych) i ma ustawione cykle załączania o określonych porach (np rano zanim się wstaj, kilka razy w ciagu dnia, wieczorek przed toaletą wieczorną). A o zaworze mieszającym myślałem tylko w momencie gdy było by bardziej ekonomicznie utrzymywać wyższą temperaturę w zbiorniku niż w sieci CWU

Co ty na to.

Poza tym jakiej pojemności naczynie wzbiorcze dla CWU zalecasz dla zasobnika 200l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj niezły

Mam prośbę czy dysponujesz schematem połaczeniowym instalacji CO +CWU w następującym układzie:

 

- kocioł gazowy jednofunkcyjny,

- zasobnik CWU,

- cyrkulacja

- instalacja w układzie zamkniętym

- bez podłogówki, tylko grzejniki w pomieszczeniach

- zawór mieszający do CWU

- naczynie wzbiorcze do CWU

 

Chciałbym potrzebny wykaz elemetów (bez konkretnych producentów)

- zasobnik,

- naczynie wzbiorcze do cwu,

- zawór zwrotny,

.............itp, itd,

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Niezły.

Wiem że masz ogrzewanie ścienne. Czy mógłbyś opisać jak sprawowało się w te mrozy?? Czy jakbyś mógł to zrobiłbyś w całym domu (masz bodajże na klatce). Twoje doświadczenia byłyby cenne ponieważ masz porównania z innymi systemami. Czy to taka fajna rzecz jak opisują w reklamach :wink:

Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda mam dwa obiegi ogrzewania ściennego ale na tej podstawie bardzo ciężko jest wydać obiektywną opinię Powiedzieć mogę tylko tyle że na klatce jest przyjemnie ciepło ale taki kawałek ogrzewania o niczym nie świadczy, jako uzupełnienie fajna sprawa ale przy ogrzewaniu całego domu tak jaki przy podłogówce należy brać pod uwagę inne czynniki i taką instalacje inaczej się wykonuje

Czy jest tak dobra jak to reklamują ,widzisz co ludzie piszą o podłogówce jednym pasuje innym nie .Ogrzewanie ścienne jest jeszcze jednym ze sposobów na ogrzanie domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka techniką Przecież jestem hydraulikiem Nawet chodnik do domu mam podgrzewany od centralnego

Do ogrzewania ściennego zastosowałem rury wielowarstwowe każdy obieg jest wpięty w rozdzielacz tak jak normalny grzejnik W związku z tym że obiegi są niewielkie to chodzą na takich parametrach jak grzejniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...