Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hydraulik do usług


Hydraulik

Recommended Posts

Dzięki za odpowiedzi,

czyli tak jak przypuszczałam do poprawki.

A czy to w ogóle nie powinno być ułożone w ślimaka ?

Rozmawiałam już z wykonawcą, twierdzi że wszystko jest o.k. i będzie grzało, ale jeśli chcę to on mi to położy jeszcze raz, gęściej. Facet jest z polecenia kilku osób, terminowy,przystępny cenowo i taki babok by odwalił ?

...może poszukać innego wykonawcy do samej podłoogówki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zaciekawia mnie co to będzie na środku pomieszczenia, o kształcie kwadratu, gdzie nie ma ogrzewania ? Kominek ? Czy ma tam stać jakiś mebel ?

Przez środek tego kwadratu przebiega jakaś linia. Czy to jest dylatacja ?

Wówczas przepusty dylatacyjne z peszla trzeba by nałożyć nie tylko w progach, ale i w tej linii.

Myślę że dla dokładniejszej oceny trzeba by znać powierzchnie pokoju i sumaryczną długość rurki ułożonej w tym pokoju.

Jeśli te rurki miały by pozostać nie zagęszczone to warto rozważyć zawieszenie dodatkowo małego grzejnika (jeśli w budynku są obiegi z temperaturą grzejnikową, a nie sama podłogówka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie zaczynam remont łazienki i musze niestety zmienić instalacje odpływową z wanny. Wspomnę ze mieszkam w wieżowcu z wielkiej płyty, system odpływowy wanny, stary typ z odpływem w podłodze.

 

Jak wiemy ten typ odpływu nie zdaje rezultatu ponieważ ciągle sie zapowietrza a co za tym idzie ciągle rozlewa się woda po podłodze łazienki. Aktualnie woda z wanny musi leciec kropelkami żeby nie zalało podłogi :(

 

No i teraz się zastanawiam w jaki sposób dokonać wymiany tej instalacji. Na pewno trzeba się dostać do głównego pionu. Ale co stosować, jak to wszystko połączyć żebym nie miał problemu z normalnym odpływem wody z wanny tego niestety nie wiem :(

 

przepychanie rury nic niestety nie dało....

 

Prosze o pomoc

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym że moje notowania na Forum ostatnio spadły chciałem być miły ale rzeczywiście jest to wielowątkowy przykład jak nie należy robić podłogówki Ciekawe jak wyglądają inne zdjęcia

Oprócz wykonywania instalacji kompleksowo zdarza mi się robić tylko sama instalację centralnego odkurzacza w momencie gdy na budowie jest inny hydraulik i powiem że mimo że jestem z dalekiej prowincji to nie mam żadnych kompleksów zawodowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remonty w starych i zamieszkałych budynkach wielorodzinnych mioooodzio to chyba każdy lubi

Najprościej o ile nie zrujnuje to sufitu w łazience na dole wymienić rurę odpływową ( prawdopodobnie żeliwną) aż do samego pionu na PCV fi 50 a jeśli może to zrujnować świeżo wyremontowaną łazienkę na dole to też wymienić W takich przypadkach należy improwizować ale zawsze zgodnie ze sztuką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

W naszej starej chałupie wiejskiej którą chcemy z żoną wyremontować chciałbym zamontować kilka "systemów" grzewczych wspomagających się nawzajem, czy można je połączyć w jeden duży system grzewczy, tzn Główny piec CO na drewno+kominek z płaszczem wodnym+wężownica w zwykłym kominku otwartym. Czy można połączyć te żródła ciepła w jeden wspólny system wspomagały by się nawzajem, tzn palę w piecu CO, ale chcę aby szybciej było ciepło, rozpalam w kominku i wode w systemie ogrzewają dwa źródła ciepła, późną wiosną gdy przyjdzie chłodny wieczór rozpalam w kominku i powolutku kaloryferki nagrzewają się do osiągnięcia przyjemnej temperatury? Wiem że to dość dziwne, ale tak sobie to wymyśliłem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie dotyczace rozprowadzenia gazu w mieszkaniu otoz

jestem w trakcie generalnego remontu instalacje wszystkie, sciany,okna, grzejniki, drzwi itp. instalator ktory zajmuje sie rozprowadzeniem instalacji gazowej (kuchenka + "junkers") proponuje instalacje od licznika w miedzi i w kuchni schowane pod poziomem blatu za szafkami. czy jest to wlasciwe? zgodnie z przepisami jesli tak to super bo nic nie bedzie widac a jesli nie to jak to powinno wygladac.

za pomoc bede wdzieczny instalacje zaczynam od 19-20 lipca

dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzać to będzie, tyle, że z jaka mocą? Wężownica też lepiej żeby była w układzie ślimakowym, gdzie dylatacje?, jaką moc podłogówki wyliczył, na jaką wykładzinę?

Sorki Niezły za wcinkę w temat.

ja położyłem osobiście tak czy może być?

http://foto.onet.pl/albumy/zdjecie.html?no=4&id=30033&q=134&k=7&nxt=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam, czym będzie skutkowało położenie rur podłogówki w miejscu w którym będą stały meble (kuchnia). Kuchnia będzie w kształcie L i w jednym boku (tam gdzie będzie zlew, zmywarka) nie ma rur a w drugim są (ok.5 rzedów, instalacja ślimakowa). Instalator twierdzi, że musiał je tam dać żeby zmieścić w pomiesczeniu dostaeczną ilość rur. Co Wy na to?

W środe maja wchodzić z wylewkami. ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czym będzie skutkowało położenie rur podłogówki w miejscu w którym będą stały meble (kuchnia). Kuchnia będzie w kształcie L i w jednym boku (tam gdzie będzie zlew, zmywarka) nie ma rur a w drugim są (ok.5 rzedów, instalacja ślimakowa). Instalator twierdzi, że musiał je tam dać żeby zmieścić w pomiesczeniu dostaeczną ilość rur. Co Wy na to?

W środe maja wchodzić z wylewkami. ....

To już nieaktualne - kazałem to poprawić. Czy Niezły bądź inni fachowcy zaglądają tu jeszcze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, może dla was bardzo proste ale ja jestem laikiem w temacie.

 

Murarz układa mi rury kanalizacyjne przed zasypaniem fundamentów. Jutro ma połączyć je z kanalizacją. Chciałabym, aby był założony zawór, czy jak to się nazywa zapobiegający cofaniu sie śącieków. Jak to się robi, prosze o w miarę "łopatologiczne" wytłumaczenie. Czy to jest studzienka przed studzienką kanalizacyjną? Czy to jest proste w montażu? Gdzie to się kupuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 1 month później...

Witam

Mam problem z odpływem wody ze zlewu w kuchni (woda po odkręceniu kranu "stoi" w zlewie). Przypuszczam, że przyczyną jest rura do odpływu, którą musiałem zamontować nieco wyżej aby zachować wymagany spad i stąd mam problem z odpowiednim ustawieniem syfonu. Jak widać na zdjęciu zlew jest jednokomorowy z charakterystycznym "szerokim" otworem. Próbowałem znaleźć jakiś zamiennik syfonu w obi ale oczywiście są tylko do zlewów ze standardowym wycięciem. Proszę o radę, bo syfon obkręciłem już na milion możliwych sposobów, naturalnie sprawdziłem też drożność odpływu i nic.

Pozdrawiam i proszę o wskazówki.

http://img105.imageshack.us/img105/7130/12js6.jpg[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...