Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hydraulik do usług


Hydraulik

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktoś zna jakiś sposób, pozwalający odpowietrzyć wężownice w zasobniku CWU?? Na tym obwodzie mam odpowietrznik (sprawny), ale powietrze tak tam zalego, że pompa nie jest w stanie go wypchnąć (zasilanie idzie od góry).

Co wy na to??

Troche dziwne że nie możesz odpowietrzyć przez odpowietrznik - spróbuj przez śrubunek albo jeżeli masz zawór na zasilaniu wężownicy to go zamknij i wtedy odkręć śrubunek - powietrze powinno elegancko zejść i wtedy możesz otworzyć zawór i będzie " raczej " ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym obwodzie jest odpowietrznik, ale trochę dalej, a pomiędzy zasobnikiem a odpowitrzeniem jest zawór zwrotny, powietrze nie ma szans tam dotrzeć...

Wczoraj był majster i właśnie mu powiedziałem, że dobrze by było żeby pomiędzy zaworem zwrotnym a zasobnikiem było odpowitrzenie...i jeśli problem będzie się powtarzał to chyba tak się zrobi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mój problem dotyczy hydroforu :(. Mam hydrofor z membraną i studnię wybitą na 24 metry. Od pewnego czasu hydrofor zaczął się bardzo często włączać. Dopomopowałem powietrza, lecz niestety hydrofor nadal włącza się bardzo często. Spryskałem hydrofor wodą z płynem do mycia naczyń, lecz nigdzie nie widać aby powietrze uciekało. Dalsza część układu też jest chyba OK, ponieważ nawet przy zakręconym zaworze zaraz za hydroforem, bardzo szybko nabija ciśnienie - nigdy wcześniej tak nie było. Zauważyłem, że włączaniu hydrofou towarzyszy dudnienie w rurze ze studni. Dudni tylko przy właczniu się hydroforu. Słychać to na zawnątrz domu, w miejscu gdzie zamontowany jest na rurze zawór zwrotny (chyba tak to się nazywa - ten który powoduje, że woda nie cofa się do studni). Nie wiesz co może być powodem dudnienia i złą pracą hydroforu ? A i jescze jedno - woda ma bardzo dużą zawartość żelaza. Dzięki za każdą pomoc.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy nie radzę sobie w żaden sposób :( Też mam tego dosyć i powoli rozglądam się za odżelaziaczem. Niestety mój hydrofor nie może współpracować z takim urządzeniem, także zanosi się na sporą inwestycję :( Do tego dochodzi jeszcze fakt, że nie mam miejsca na inny hydrofor i całą tę stację uzdatniania wody także jest beznadziejnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po kolejnej przerwie

W pierwszej kolejności chciałbym podziękować wszystkim tym którzy przejęli obowiązki gospodarza w tym wątku a tym samym przyczynili się do tego że nie spadł on na setne strony

 

 

 

 

Nie będę ukrywał że opinia na mój temat w tym roku nie jest najlepsza no cóż stało się nie jest to efektem zamierzonego działania ale zespół wielu czynników które dopadły mnie w tym roku ( takie siedem lat chudych) To prawda większość moich klientów może narzekać na to że rozwaliłem ich harmonogramy prac budowlanych wcale się tego nie wypieram

Takie działanie z mojej strony nie jest działaniem celowym i wcale lepiej mi się z tym nie żyje ale cóż stało się Jednym z głównych powodów nieterminowości moich prac jest to że mając zgraną ekipę ludzi prace rozplanowałem pod możliwości przerobowe firmy ( było nas trzech) ale niestety w szczycie sezonu bez żadnego uprzedzenia ze strony moich pracowników z dnia na dzień zostałem sam bez możliwości zatrudnienia kogoś nowego

To nie prawda że olewam swoich klientów ja naprawdę robię co mogę aby wywiązać się z rozpoczętych prac i choć w słuchawce słyszę że traktuję Was niepoważnie albo ale co mnie to obchodzi ja zostawiłem w domu żonę z nowo narodzoną córką a sam ruszyłem aby pokończyć to co zaczęliśmy Z mojego punktu widzenia robię co mogę aby problem rozwiązać Moi klienci uważają że ich oszukuję niestety klient ma rację

Niestety nie jest to jedyny powód spiętrzenia się prac ale nie będę się rozpisywał zwłaszcza że na tym Forum większość piszących to inwestorzy a ja samobójcą nie jestem

Wersja oficjalna jest taka ze nabrałem zbyt wiele prac i nie mogę tego przerobić niech tak i zostanie

 

 

Co ma zrobić inwestor któremu trafił się taki nieterminowy wykonawca sposobów jest kilka

Czekać cierpliwie

Zadzwonić do wykonawcy i złożyć propozycję nie do odrzucenia

Zlecić dokończenie prac innemu wykonawcy

 

Rzeczywiście w tym roku można mi zarzucić wiele ale zawsze stoję po stronie inwestora i nigdy nie idę na łatwiznę i nie wciskam materiału lub rozwiązań co do których nie jestem pewien że są najlepszym rozwiązaniem dla konkretnej osoby

 

WSZYSTKIM KTÓRZY Z POWODU MOJEJ DZIAŁALNOŚCI W JAKIKOLWIEK SPOSÓB SPOWODOWAŁEM OPÓŻNIENIA W BUDOWIE NALEŻĄ SIĘ PRZEPROSINY PRZEPRASZAM

 

 

 

A teraz czas na kolejna porcję zarzutów pod moim imieniem

 

 

Mam nadzieję że przynajmniej moja wiedza na tym Forum do czegoś się przyda, w miarę możliwości postaram się być częstszym gościem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser

 

Niezły, bardzo szczere i jak sądze bardzo na miejscu twoje wyjaśnienia...ale co one mają wspólnego z tym wątkiem??

 

 

Chyba ma

jest to watek który o ile pamiętam założyłem osobiście i właśnie tu odpowiadam na różne pytania a ostatnio i zarzuty

w końcu jest to też jakieś nowe doświadczenie i dla mnie też

 

 

Niezły jaki klucz w mm potrzebny jest do odkręcenia śrubunku 2 calowego czarnego lub ocynkowanego ?

 

 

 

W mm a co chcesz to zrobić kluczem płaskim Do skręcania lub rozkręcania holendra ( bo tak się to nazywa) potrzebne są dwa klucze rozkręcane i to nie byle jakie najprościej pożyczyć u hydraulika

 

http://www.eumor.com/pictures/narzedzie/max/21053.jpg</p><p> </p><p>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

chciałabym zapytać co będzie z instalacją jeśli budowlańcy w czasie murowania ścian zgieli mi tę niebieską rurę któa wprowadza wodę do domu.

 

Fakt teraz widzę że hydraulik który rozpowadzał wodę i kanalizę w poziomie "0" wyprowadził wodę zbyt blisko ściany zewnetrznej no i jak przeszkadzała budowlańcom to ją sobie zwyczajnie zgieli.

 

Teraz rura jest niby prosto ale widać że było na niej załamanie, no i jest zamontowana w taki sposób że widać iż lepiej się jej stało jak ściany nie było, od kiedy jest ściana rura jest lekko zgięta, zaraz przy posadzce.

 

Czy coś się z nią będzie działo, czy jak dojdzie ciśnienie wody to naprężenia uszkodzą rurę?

 

poniżej kilka fotek choć pewnie mało dokładnych:

http://www.prv.warco.pl/pages/PICT5444.htm

http://www.prv.warco.pl/pages/PICT5551.htm

 

teraz niestety wszystko już zalane i stoją ściany.... skuwć to i wymieniać rurę na nową czy mogę bez ryzyka używać tego co jest?

 

pozdr.

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

chciałabym zapytać co będzie z instalacją jeśli budowlańcy w czasie murowania ścian zgieli mi tę niebieską rurę któa wprowadza wodę do domu.

 

Fakt teraz widzę że hydraulik który rozpowadzał wodę i kanalizę w poziomie "0" wyprowadził wodę zbyt blisko ściany zewnetrznej no i jak przeszkadzała budowlańcom to ją sobie zwyczajnie zgieli.

 

Teraz rura jest niby prosto ale widać że było na niej załamanie, no i jest zamontowana w taki sposób że widać iż lepiej się jej stało jak ściany nie było, od kiedy jest ściana rura jest lekko zgięta, zaraz przy posadzce.

 

Czy coś się z nią będzie działo, czy jak dojdzie ciśnienie wody to naprężenia uszkodzą rurę?

 

poniżej kilka fotek choć pewnie mało dokładnych:

http://www.prv.warco.pl/pages/PICT5444.htm

http://www.prv.warco.pl/pages/PICT5551.htm

 

teraz niestety wszystko już zalane i stoją ściany.... skuwć to i wymieniać rurę na nową czy mogę bez ryzyka używać tego co jest?

Może okazać się, że nic się nie wydarzy przez okres rozkładu pp czyli z tego co wiem kilkaset lat, ale tez może sie okazać że przy pierwszym skoku ciśnienia po prostu strzeli. Polipropylenowe rury mnie mają "pamięci kształtu" więc sam zdecyduj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...