Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hydraulik do usług


Hydraulik

Recommended Posts

telesforek

 

Mam problem z "buczeniem" w kotłowni gdy odkręcę ciepłą wodę, po dłuższej przerwie. Ten dźwięk trwa do mniej więcej minuty a potem znika, niemniej jest denerwujący. Ktoś na forum wspomniał o kawitacji, ale nie nie wiem, co to za jedna.

 

Czym grzejesz ciepłą wodę kociołek 2-f zasobnik bojler elektryczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ale w czym jest problem?

przeciąć i założyć kolano

 

w tym że zgieli przy samym chudziaku.

 

Żeby założyć kolano trzeba skuć część chudziaka, no i to kolano będzie docelowo pod styropianem i wylewką. Więc jakby było nieszczelne to będe miała pod całą podłogą basen.

 

Ale faktycznie jest to jakaś myśl :)

 

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telesforek

 

Mam problem z "buczeniem" w kotłowni gdy odkręcę ciepłą wodę, po dłuższej przerwie. Ten dźwięk trwa do mniej więcej minuty a potem znika, niemniej jest denerwujący. Ktoś na forum wspomniał o kawitacji, ale nie nie wiem, co to za jedna.

 

Czym grzejesz ciepłą wodę kociołek 2-f zasobnik bojler elektryczny

 

Wodę grzeję kotłem elektrycznym i kominkiem z płaszczem, mam zasobnik 200l. biwalentny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły,

 

mam taki problem , zauwazyłem, iż mimo że piec na CO jest wyłączony i kominek wygaszony to kaloryfery w łazience są czasami ciepłe??!! :o :o

Układ mam taki piec jednofunkcyjny z zasobnikiem+kominek z płaszczem+podłógówka(łazienki,kuchnia i hall) na 2 RTL+ kaloryfery. Przypuszczam,ze to CWU dostaje się do tych "recznikowców" tylko dlaczego?? :cry: Jakis zawór nie trzyma czy cos innego

 

Niezły pomożesz?? :roll: :wink: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telesforek

 

 

Wodę grzeję kotłem elektrycznym i kominkiem z płaszczem, mam zasobnik 200l. biwalentny

 

Ale buczenie to występuje gdy wodę ciepłą bierzesz z obojętnie której baterii Główna przyczyną hałasu podczas korzystania z ciepłej wody jest uszkodzony (zużyty ) zawór zwrotny na zimnej wodzie przed zasobnnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek1 napisał:

Niezły,

 

mam taki problem , zauwazyłem, iż mimo że piec na CO jest wyłączony i kominek wygaszony to kaloryfery w łazience są czasami ciepłe??!!

Układ mam taki piec jednofunkcyjny z zasobnikiem+kominek z płaszczem+podłógówka(łazienki,kuchnia i hall) na 2 RTL+ kaloryfery. Przypuszczam,ze to CWU dostaje się do tych "recznikowców" tylko dlaczego?? Jakis zawór nie trzyma czy cos innego

 

 

Niezły pomożesz??

 

 

A w jaki sposób masz połączony zasobnik z kominkiem bo rozumiem że paląc w kominku latem możesz grzać ciepłą wodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bardzo często po nagrzaniu wody w zasobniku ciepłej wody działa on później jak bufor i nagrzaną wodę oddaje do centralnego dzieje się to przeważnie na dwa sposoby grawitacyjnie albo pompka ładująca do zasobnika od co w porę się nie wyłączy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły,

nareszcie Cię mogę zapytać; bardzo dobrze rozumiem kwestię że Ci pracownicy odzeszl; to w końcu odszedł Ci ten pracownik co zamiast rury z wodą u mnie zaczął odkręcać tę z gazem, cogroziło bezpośrednią eksplozją ? I tylko ja mu zwróciłem na to uwagę; żadna firma nie wytrzymała by odejścia tego pracownika tym bardziej że zawsze miałeś zatrudnidnienego tylko tego jednego specjalistę

 

pozdrawiam serdecznie iinwestor z Piastowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...