Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hydraulik do usług


Hydraulik

Recommended Posts

Niezły ma swoje problemy których jeszcze nie rozwiązał i nie prawdą jest że jest aż takim krwiopijcą no może krwiopijcą ale nie aż takim

Jeszcze żyję i co gorsza nadal sieję dzieło zniszczenia To nie prawda że nie mam zamiaru wyjaśnić i rozwiązać Pana (Pani) problemów których to ja jestem autorem myślałem że skoro śledzi Pan wszystkie moje kroki w Internecie to prywatne wiadomości tez odbiera widocznie nie ( na pewno)

Informuje więc Pana że mam zamiar pojawić się u Pana i rozwiązać Pańskie problemy pozostaje tylko pytanie czy ujdę z życiem i kiedy bo są ferie bo Pan pracuje a i mam kawałek drogi

 

Niezły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Najpierw opiszę to co mam. Piec Broetje 24kW, jednofunkcyjny + zasobnik CWU 200l, parter podłogówka 5 sekcji napędzana dodatkową pompą obiegową przed rozdzielaczem, poddasze kaloryfery w systemie rozdzielaczowym napędzane pompą pieca.

-Problem pierwszy – gdy sterownik temperatury zasobnika CWU przesteruje zawór trójdrożny na podgrzewanie CWU w instalacji podczas przełączania w okolicach pieca występuje wycie. Instalator nie jest w stanie podać przyczyny mimo że pierwsze podejrzenie padło na zawór trójdrożny. Specjalista z Broetje sprawdził wszystko i wykluczył zawór jako źródło wycia sugerując sprzężenia w instalacji. Instalator zmniejszył moc pieca i poziom wycia również się trochę zmniejszył ale nadal wyje przy przełączaniu zaworu.

-Problem drugi - po zmniejszeniu mocy pieca wyszedł nowy kwiatek. Okazało się że pompa obiegu podłogówki ma tak duży wydatek że zasysa wodę i z pieca i z kaloryferów. Żeby było jaśniej to opiszę dokładniej. Z pieca wychodzi rurka i rozgałęzia się na belkę kaloryferów oraz pompę a dalej belkę podłogówki. Powrót z obiegów przez belki, rurkami łączy się w jeden powrót do pieca. Po zmniejszeniu mocy pieca i ustabilizowaniu się układu okazało się że kaloryfery są całkowicie zimne. Metodą prób i błędów doszedłem że jak wyłączę pompą podłogówki to mam ogrzewanie i kaloryferów i podłogowe, czyli gdy wszystko chodzi tylko na pompie pieca. Jednocześnie zauważyłem że odbiór ciepła w podłodze jest na tyle duży że powrót podłogówki jest zupełnie zimny natomiast obie belki kaloryferów są ciepłe. W momencie gdy załączam pompę podłogówki stygnie mi belka powrotu z kaloryferów a po chwili belka zasilania kaloryferów co znaczy że zimna woda z powrotu podłogówki jest zasysana pompą podłogówki przez kaloryfery tylko w przeciwnym kierunku.

Proszę o pomoc i ocenę sytuacji.

Czy wstawienie zaworu zwrotnego na powrocie obiegu kaloryferów rozwiąże drugi problem?

Co może być powodem wycia w instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak sprzęgła hydraulicznego

Masz instalacje grzewcza niezrównoważoną hydraulicznie jeśli chodzi przepływy

Prawidłowo wykonana instalacja ( kotłownia ) przypadku dwóch obiegów ( grzejniki i podłogówka ) powinna wyglądać tak Kociołek gazowy z własną pompą potem na wyjściu kotła sprzęgło hydrauliczne taka gruba rura łącząca powrót z zasilaniem obowiązkowo o średnicy większej od rur wychodzących z kotła 3x i potem normalnie jak przed sprzęgłem dwie rury wychodzące że sprzęgła zasilanie i powrót i teraz jeszcze po jednej pompce do każdego obiegu ( grzejniki i podłogówka) na zasilaniu do podłogówki dajemy jeszcze zawór 3 drogowy ręczny lub z napędem i tak wykonana kotłownia będzie działać bez żadnych zgrzytów

 

Oczywiście wycie powoduje pompka od podłogówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły mam takie pytanie:

 

1 Piec z podajnikiem na paliwo stałe, instalacje zrobic z miedzi, czy plastiku?Co lepsze,trwalsze?cena mało ważna

2 Jeśli miedz to czy moze byc tak :

-od pieca do rozdzielacza na parterze miedz(jaki przekrój rury?)pierwszy pion

-od rozdzielcza do grzejników rury wielowarstwowe (przekrój?)oraz do łazienki i kuchni podłogówka która ma spełniać tylko role ogrzania płytek,nie ogrzewać pomieszczenie,bo planuje również grzejniki w tych pomieszczeniach( po prostu chce stapac po ciepłych płytkach nie zimnych :) )

-jakie długości sa dopuszczalne do rur wielowarstwowych,bo obawiam sie ze nie bedzie możliwości ustawienia rozdzielacza centralnie

 

- na poddasze drugi pion +rozdzielacz i tak jak wyżej )

 

3 . Co powinno sie znajdować zaraz za piecem?kolejność zaworów pompki itd.

4.Pompka na zasilaniu czy powrocie?

 

Czekam na odpowiedz z niecierpliwoscią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły ma swoje problemy których jeszcze nie rozwiązał

 

NIEZŁY, g ó w n o mnie obchodzą twoje problemy!!!!!! Byłem cierpliwy, ale moja cierpliwość ma granice!!!!!

Każdy ma jakieś problemy i jakoś sobie z nimi radzi!

Co ty myślisz, że ile można na łaskawego pana hydraulika czekać??? Ile można słuchać twoich wykrętów, ile razy może się samochód zepsuć i jeszcze sto innych wymówek!!!!! Zamiast przyjechać i zrobić to co trzeba, to kręcisz się bez sensu i rozwlekasz pracę w nieskończoność, a mnie już szlag trafia!!!!

Nie ma z tobą żadnego kontaktu - bo NIEZŁY ma problemy!!! Ja nie wiem, czy ty masz problemy, czy ty odpoczywasz w ciepłych krajach, czy może robisz instalacje w Anglii, czy ty w ogóle żyjesz i kiedykolwiek się pojawisz i dokończysz!!!!! Wiem, że ja mam problemy - PRZEZ CIEBIE!!!

 

Jak nie masz czasu, to nie zawracaj D U P Y !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytając ten temat wychodze z założenia, że autor zamiast rozreklamować sie na całego to dokonał samodestrukcji jako fachowiec.

Cała ta sytuacja świadczy o tym, że nie każdy forumowicz co ma duzo postów jest rewelacyjnym specjalistą.

Mam tyklo jeszcze pytanie co wyjaśni mi ludzką naiwność, mianowicie od kogo bądz z jakiego źródła dowiedzieliście się i co wami kierowało decydując sie na NIEZŁEGO

 

Jestem bardzo ciekaw :o :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Mam pytanie do wielkich hydraulików tego forum. Proszę od razu o nie krzyczenie na mnie jeśli już było (szukałem – nie znalazłem).

Chodzi mi o rozprowadzenie centralnego ogrzewania pod wylewkami w styropianie. Rurki miedziane. Na chudziaku będzie 13 cm styropianu w dwóch warstwach 8cm i 5cm. Nie wiem w jakiej warstwie przewidzieć rozprowadzenie rurek. Bezpośrednio na chudziaku czy ma pierwszej warstwie tej 8 cm. Musze w tej chwili wykuć przejście przez ścianę z kotłowni i nie wiem na jakiej wysokości (poniżej lub powyżej przejścia pójdą inne media, które musze rozprowadzić już teraz)

Mam jeszcze dodatkowo pytanie. Czy rurki z rozprowadzenia C.O. musza mieć spadek? Jeśli tak to w jakim kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rury od rozdzielaczy do grzejników prowadzone po wylewkach (stropie) prowadzi się bez spadków wszak będzie to obieg wymuszony

Przez takiej ilości styropianu można ( powinno) rury położyć na warstwie styropianu a jaka to będzie dokładnie nie ma to znaczenia jeśli styropian nie jest jeszcze kupiony to ja bym proponował w związku z tym ą rura w otulinie będzie miała około 3 cm średnicy takie rozwiązanie Styropian 5 cm na ten styropian rura miedziana w otulinie do tej rury dociąc styropian 3 cm i całośc przykryć styropianem 5 cm ale jeśli masz kupiony o grubościach 5cm i 8 cm to układasz na jednym z nich a w drugim możesz wydłubać bruzdy na rury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim zadzwonie do wykonawcy chciałbym poznać opinie hydraulika:

z zaworu bezpieczeństwa chyba podczas podgrzewania wody w zbiorniku CWU cieknie -jakieś 1 l na dobę, na forum pojawiła się wzmianka o naczyniu wzbiorczym nie wiem czy mam takie naczynie wzbiorcze (bo chyba nie jest to otwarte naczynie wzbiorcze z instalacji CO).

 

Czy woda która cieknie przez zawór bezpieczeństwa to woda ze zbiornika CWU czy też woda z instalacji CO?

 

Czy ma prawo cieknąc przez zawór bezpieczeństwa podczas podgrzewania wody (bo przecież rosnie wtedy ciśnienie?

 

czy należy zawsze instalować naczynie wzbiorcze na obiegu CWU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda która cieknie z zaworu bezpieczeństwa to ciepła woda użytkowa a nie z centralnego w przypadku gdyby była to woda z co to spadało by ciśnienie

Tak woda ma prawo cieknąć przez zawór bezpieczeństwa ( zawór działa) choć nie powinna

Rozwiązaniem problemu powinno być zamontowanie reduktora ciśnienia za wodomierzem lub jeśli jest reduktor to obniżenie jego ciśnienia do około 3 atmosfer i zamontowanie naczynka przeponowego przy zasobniku ciepłej wody Jest to baniak koloru niebieskiego lub białego np. tak jak tu

http://mendrycki.pl/galeria/image.php?photo=kotlownia%2009.jpg&galeria=kotlownie&podpis=kotlownia%2009

 

 

Wielkość naczynka zależy od pojemności zasobnika w większości przypadków wystarczy 8L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Rok temu hydraulik wymienił w mojej łazience bojler elektryczny ( stary zaczął przeciekać ) . Pojemność nowego bojlera ( 80 l) i miejsce jego instalacji nie zmieniło się . Od czasu zamontowania nowego urządzenia, po odkręceniu kurka z ciepłą wodą z instalacji, dochodzą odgłosy "huczenia". Ustają one jedynie przy maksymalnym otwarciu kurka z ciepłą wodą . Odpowietrzanie bojlera za pomocą zaworu odpowietrzającego umieszczonego tuż pod bojlerem nie przynosi żadnych efektów .

Pomocy :( ,bo już nie mam siły tego słuchać !!!.

Czy jest jakiś sposób by pozbyć się tej "muzyki" i co należy zrobić ?

Z góry dziękuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być kilka

- hałas jest jeśli korzystasz z jednej konkretnej baterii czy może z każdej czasami mogą hałasować również baterie

- innym źródłem hałasu może być zawór zwrotny przed bojlerem lub starego typu (ocynkowany) zawór do wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy korzystam z różnych baterii - hałas się powtarza . Gdy otwieram dwie baterie jednocześnie (ciepłą wodę ) - hałas ustaje . Stary zawór do wody ( czy chodzi tu o zawór na zasilaniu budynku ? ) obsługuję również pomieszczenia na innej kondygnacji i tam nie ma hałasu . Zostaje więc chyba zawór zwrotny przed bojlerem . Ale dlaczego właściwie on hałasuje :roll: ?

Nic na to nie poradzę ,że jestem dociekliwa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ja tego nie robiłem próbuje tylko pomóc podpowiadam gdzie są najczęściej problemy Głównymi źródłami hałasu są zawory odcinające przed Bilerem zawory zwrotne i baterie a bojler jest podłączony rurami na sztywno czy też może wężykami a jeśli wężykami to czy nie są gdzieś załamane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły, nie złość się :D przecież wiem , że tego nie robiłeś . Szukam tylko sposobu by pozbyć się hałasu i wcale nie mam zamiaru Cię obarczać winą .

Za Twoje podpowiedzi dziękuję,

myślę jednak ,że to jakieś zapowietrzenie instalacji, może bojlera .

Będę szukać dalej, a Tobie życzę powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie złoszczę w poniedziałek mam tylko wizytę u chirurga szczękowego co powinno przynieść ulgę kilkudniowej męczarni i może dla tego nie jestem dość cierpliwy a może możesz zrobić jakąś fotkę tego bojlera i podłączeń i mi wysłać to mogło by coś wyjaśnić a odnoście powietrza to powinno ono samoczynnie się wydostać przy spuszczeniu ciepłej wody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do hydraulików!

Pod moją nieobecność w kraju zrobiono mi przyłącze wodne. Tak się składa, że rura wodna PE 32mm wychodzi z chudziaka dokładnie na środku garażu a nie przy ścianie. Jak teraz dociągnąc do ściany? Rozważam rozkucie kawałka chudziaka przy wyjściu rury, ucięcia jej i wstawienia kolanka i dociągnięcia do ściany a potem kolejne kolanko aby pójść rurą w pionie i wstawienie zawora, licznika ...

Proszę o radę jaki sposób łączenia zastosować? Skrętny (podobno niezalecany do chowania w wylewkach) czy zaciskany. Czy jest w ogóle możliwy wariant zaciskania przy średnicy 32 mm? Gdzie można zdobyć, wypożyczyć zaciskarkę?

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...