Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hydraulik do usług


Hydraulik

Recommended Posts

Wytnij wąski pasek chudziaka wzdłuż rury od ściany zewnętrznej na długości jakieś 2 mb utnij ją i wyprostuj i przełóż wodomierz tak będzie najprościej i kuciem się nie przejmuj i tak czeka Ciebie sporo przeróbek w przyszłości chociaż wersja z kolanem jest jak najbardziej poprawna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć niezły -jestem zszokowana !!!!!!!!!!!!! Przeglądam twój wątek pokrótce od początku (bez zagłebiania się -jestem kobietą i niezawiele z tego łapię :lol: )ale jestem pełna podziwu przez tak długi czas doradzasz ludziom i to tak z dobrego serca!!!!!!!! w dzisiejszych czasach mało spotykana cecha(niestety :oops: tylko troche się obawiam,że jakbym miała jakiś problem z hydrauliką oczywiście! (jeszcze nie mam)- to ty już zakończysz swój program charytatywny-postuluje nierób tego pozostań na straży!!! I powodzenia :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda która cieknie z zaworu bezpieczeństwa to ciepła woda użytkowa a nie z centralnego w przypadku gdyby była to woda z co to spadało by ciśnienie

Tak woda ma prawo cieknąć przez zawór bezpieczeństwa ( zawór działa) choć nie powinna

Rozwiązaniem problemu powinno być zamontowanie reduktora ciśnienia za wodomierzem lub jeśli jest reduktor to obniżenie jego ciśnienia do około 3 atmosfer i zamontowanie naczynka przeponowego przy zasobniku ciepłej wody

Wielkość naczynka zależy od pojemności zasobnika w większości przypadków wystarczy 8L

 

Witam

W ktorym miejscu powinien byc taki baniak? Na zasilaniu podgrzewacza

woda c.o., czy na wyjsciu wody, zawor bezpieczensta tez wtedy

powinien byc. Wystarczy dac trojnik do baniaka czy woda musi przez niego

przeplywac. Moze jakis uproszczony schemat.

Do podgrzewacza dwuplaszczowego 140 l wystarczy naczynie 10 l ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo jest tak:

zasilanie zimnej wody > zawór przelotowy kulowy > filtr osadnikowy > zawór zwrotny> no i za tym zaworem zwrotnym trójnik > i wtedy już do bojlera rurka czy tam coś :p a od tego trójnika musi być podłączone naczynko i zawór bezpieczeństwa :)

naczynko daj lepiej większe - coś około 12 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę jeszcze o poradę jak powinny być połączone w jednej

instalacji piec z podajnikiem na groszek i kominek z płaszczem wodnym?

Wymiennika nie trzeba bo i to i to powinno być w instalacji otwartej,

ale jak najlepiej podłączyć żeby była jedna pompka i jednocześnie

podczas pracy nie ogrzewać niepotrzebnie drugiego źródła ciepła.

Czy można dać zawory kulowe na wyjściu z pieca i otwerać je lub

zamykać w zależności od palenia w piecu czy kominku, ale czy to bezpieczne

bo co jak się zapomni je otworzyć?

Czy też lepiej jakoś rozwiązać to zaworami zwrotnymi, albo jakiś kolektor.

Bardzo proszę o wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że da się zrobić najlepiej to chyba na zaworach zwrotnych ale każdy kociołek powinien mieć własna pompkę na wspólnej to raczej bym tego nie robił i jeszcze prawdopodobnie każdy kocioł powinien mieć własne naczynie wzbiorcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie dotyczy instalcji kanalizacyjnej.

 

W tej chwili mam rozłożoną całą kanalizację z wyprowadzeniem głównej rury - 16 poza dom. W trzech miejscach przechodzi ona przez fundamenty domu.

W fundamencie wybito dziury o przepuszczono rurę. Czy te rury, w miejscach przechodzenia przez fundament powinny być w osłonach?

Co mozna zrobić teraz aby takie osłony nałożyc?

 

Czy poza kanalizcją, coś jeszcze robi się z hydrauliki w podłodze przed wylaniem chudziaka, cz reszta idzie już po podłodze?

Czy wprowadzenie wody pod ściane do pieca robi się w ziemi czy po chudziaku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rury przechodzące przez wszelkiego rodzaju przegrody powinny być zdylatowane i wcale nie musi to być coś specjalnego może być to nawet zwykła pianka do dylatacji ale jeśli tego nie zrobili to nie ma nad czym rozpaczać i tak większość ma zrobione w ten sposób ale jeśli chcesz zrobić to zgodnie ze sztuką to należy odkopać przejścia i prawdopodobnie odkuć wokół rury założyć coś co pozwoli róże w niewielkim stopniu pracować może to być rura o większej średnicy i opiankowana przestrzeń między nimi lub owinięta warstwą materiału elastycznego np. taśma do dylatacji itd. Po takiej czynności całość zacementować

Razem z kanalizacją stanu zero wyprowadza się rurę do zasilania budynku w ciepłą wodę i wyprowadza rurę do nawodnienia

Sprawdź czy wszystkie podejścia kanalizacyjne zostały zrobione łącznie z wyjściem pionu na poddasze i podejście kanalizacyjne w okolice komina

 

Pozostałe rury prowadzi się po chudziaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydraulicy pomóżcie!

Czy prawidłowe jest zredukowanie instalacji wodnej z rury 32mm na 20mm (3/4 cala) przed wodomierzem i prowadzenie dalej dwudziestką do rozdzielacza, z którego 16-tkami na 9 odbiorników? Dom typowa parterówka bez żadnych pionów. Czy 3/4 cala wystarczy, czy jednak powinna być rura do riozdzielacza 25mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlewozmywak Teka 1,5 komorowy kupiony z zestawem korków i rurek odpływowych podłączyłem wg zał. do zlewu obrazków. Nic nie przecieka, działa ale:

 

śmierdzi z otworu przelewowego , nie z odpływów dolnych ale właśnie z bocznego otworu zasysa mi perfymy z kanalizacji. Jak temu zaradzić?

 

Inny problem to hałas jaki wydobywa się właśnie ze zlewozmywaka, gdy spuszczana jest woda w w łazienkach (jedna nad drugą). Odległość od zlewozmywaka sąsiedniego ujścia z WC to ca. 3 m. Jak zlikwidować tę muzykę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję zainstalować piec dwufunkcyjny z zasobnikiem 40 lub 50 litrowym, moc 21-24 kW. Czy to wystarczu do wygodnego korzystania z panelu prysznicowego?

Jeszcze jedno pytanie: czy zarówno do grzejników jak i do podłogówki i wody bieżącej dać plastik czy gdzieś zdecydować się na miedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie odnośnie ogrzewania: jako główny system grzewczy planuję DGP + wspomagająco grzejniki elektryczne, ale w przyszłości jak znudzi mi się codzienne palenie i spłynie trochę gotówki zamierzam zainstalować piec olejowy i grzejniki c.o. Rozważam pozostawienie w podłodze kanałów dla późniejszego ułożenia tam instalacji c.o. bez prucia podłóg i ścian. Zapytuję zatem:

1. Czy takie rozwiązanie zda egzamin tzn czy da się w takich kanałach ułożyć poprawnie rurki?

2. Jeśli tak, to z czego wykonać takie kanały i jakich wymiarów? Domek parter+poddasze, razem 160 m2

 

Pozdrawiam [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katerhasser

Wydaje mi się że oba te problemy można połączyć jak spłukujesz kibelek to słyszysz hałas a może woda płynąca z kibla tworzy korek wodny i tym samym nadmiar ciśnienia wydostaje się w miejscu gdzie jest opór najmniejszy np. przez syfon w zlewie Niech ktoś spuści wodę w kibelku a Ty zobacz czy w tym czasie nie wydostają się bańki powietrza w syfonie zlewozmywakowym Przyczyną może być zbyt małe zamknięcie wodne w syfonie zlewozmywakowym ale jeśli został zamontowany prawidłowo to raczej nie dotyczy może brak odpowietrzenia pionu kanalizacyjnego albo zbyt duży spadek rur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edybre

Panel prysznicowy ma bardzo duży wydatek ciepłej wody podejrzewam że dla własnej wygody i komfortu ciepłej wody radził bym zasobnik ale najlepiej sprawdzić dwie rzeczy wydatek ciepłej wody w przypadku kotła który wpadł Ci w oko i zużycie cieplej wody przez konkretny panel bo przecież każdy kocioł jak i panel maja inne wartości

W przypadku kotła gazowego możesz spokojnie robić instalację w plastiku ale nie w tym za 2 zł /mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edybre

Panel prysznicowy ma bardzo duży wydatek ciepłej wody podejrzewam że dla własnej wygody i komfortu ciepłej wody radził bym zasobnik ale najlepiej sprawdzić dwie rzeczy wydatek ciepłej wody w przypadku kotła który wpadł Ci w oko i zużycie cieplej wody przez konkretny panel bo przecież każdy kocioł jak i panel maja inne wartości

W przypadku kotła gazowego możesz spokojnie robić instalację w plastiku ale nie w tym za 2 zł /mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MichAsiek

Ja bym się nie bawił kanały zgadzam się że w domu powinno być normalne centralne ogrzewanie ale najpierw robić kanały a później wpuszczać w nie rury sprawa ryzykowna i kosztowna Ja wiem że kanał nie zawiera w sobie żadnego materiału budowlanego bo jest przecież pusty ale to nie znaczy że nic nie kosztuje a i efekt końcowy niepewny Radzę rozprowadzić same rury do przyszłej instalacji grzewczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...