Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hydraulik do usług


Hydraulik

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

1. Mam mieszkanie ok 100m2. Zamierzam wstawic kominek z plaszczem (6 kaloryferow) jako glowne zrodlo ciepla. Do tego kociol gazowy jednofunkcyjny z zasobnikiem ok 120 litrow. Gdzie i jakie zawory zastosowac do odciecia drugiego ukladu (gazowego) w przypadku pracy kominka? Jaki wymiennik zastosowac? Czy duze straty sa na wymienniku? czy moze lepiej zakupic piec na pellet? w tym przypadku musialby chodzic 365 dni w roku aby ogrzac cwu. Jaki kociol gazowy zakupic?

2. O zaworach trojdroznych juz sie naczytalem, ale mam jeszcze pytanko. W Vaillancie dwufunkcyjnym zawor trojdrozny dziala bez zarzutow - trzpienie chodza dobrze. Natomiast Trzpienie steruja poprzez *plastikowe wahadelko* jakims tam wlacznikiem, ktory powoduje uruchomienie piecyka w przypadku odkrecenia kurka z ciepla woda. I otoz to nieszczesne wahadelko ulamalo sie. Stwierdzilem to organoleptycznie po zdjeciu pompy i odkreceniu zaworu. Pytanie: gdzie mozna dostac takie wahadelko? Czy jest to moze w komplecie z tym wlacznikiem? Czy wlacznik moze jest w komplecie z zaworem??? Pomozcie ludzie bo na rachunki nie wyrobie!!! Musze uruchamiac centralne o aby wykapac sie w cieplej wodzie. Mimo wysokiej temperatury zewnetrznej piec dziala non stop. :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zaworem to też prawda ale nie o to mi chodziło W dobie materiału z Chin zawory odcinające powinno zamykać się na każdym kroku U siebie tez już wymieniałem krzywki w baterii zaworek od pralki który odpadł i w sobotę gdy chciałem umyć samochód do zaworu czerpalnego w garażu chciałem podłączyć wąż ogrodowy i zawór odpadł od ściany

Miałem na myśli to że po kilkudniowej nieobecności w domu woda użytkowa zaczyna się starzeć i po takim powrocie np. z nart zamiast robienia sobie kawy powinniśmy najpierw wstawić pranie celem przepłukania instalacji To takie ciekawostki o których wiemy ale nie zawsze pamiętamy a o tym że do czajnika nie powinno się wlewać wody z czerwonym kurkiem tylko niebieskim tez wszyscy wiemy i o tym że bramie prysznica jest bardziej niebezpieczne dla zdrowia niż kąpiel w wannie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa jeśli planujesz grzanie ciepłej wody za pomocą kominka z płaszczem to radził bym zasobnik trochę większy 150L

W przypadku instalacji gdzie z kotłem gazowym lub olejowym współpracuje kominek z płaszczem wodnym łącze te dwa kotły za pomocą wymiennika płytowego a do sprawnej i bezobsługowej pracy kominka z kotłem najczęściej stosuje zawory zwrotne zarówno na instalacji co jak i przy zasobniku

Mając tak małą powierzchnię do ogrzania i jeśli masz gaz ziemny to kup sobie kociołek kondensacyjny z zasobnikiem np. 120 L i do tego kominek w salonie do ozdoby lub z rozprowadzeniem powietrza i nie baw się dodatkowe bardzo drogie w montażu i zajmujące miejsce i w tak małym domu dodatkowe źródła ciepła bo zarówno kominek jak i kocioł na pelety kosztuje do 10 tyś a koszty utrzymania wcale nie są niższe

Napisze to jeszcze raz najtańszy źródłem grzania jest kocioł na opał stały (na wszystko) i jest o połowę tańszy w eksploatacji niż kominek z płaszczem wodnym bo to nie kominek przynosi oszczędności a tani opał do niego kupiony

W sprawie kotła gazowego niestety nie mogę pomóc tu kłania się serwisant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawdę nie mam nic do Szczecina Chodzi mi o to że w Szczecinie generalnie macie bardzo ciepłe zimy i przy takich chłodach ( nie napisze że mrozach) to dom o takim metrażu możesz ogrzać nawet prądem , gorzej mamy my mieszkańcy regionów północno-wschodnich u nas zimy są srogie Analizując zapotrzebowanie ciepła dla domu w tamtym rejonie , wielkość domu a co za tym idzie i pomieszczenia na kotłownię i opał oraz koszty takiej instalacji powiem że nie zawracaj sobie głowy tylko kup kociołek kondensacyjny a w kominku pal dla relaksu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że niektórzy kupują kotły przez intarnet pewnie z powodów finansowych ale czy braliście pod uwagę dwie rzeczy

PIERWSZA czy decyzja o kupnie kotła została przemyślana pod względem dostosowania do indywidualnych warunków takich jak opcje automatyki czy sposób odprowadzenia spalin czy konsultowaliście to z hydraulikiem który będzie robił instalację a może kierowaliście się tylko ceną i jako doradca występował tylko sprzedający

DRUGA czy kupując taniej kociołek braliście pod uwagę że robocizna hydraulika w takim przypadku może być znacznie większa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce wykorzystac ciepło spalin z kominka (specjalny wymiennik rura z podwojna scianka, zakladany miedzy wylot spalin z kominka a wejscie do komina) do podgrzewania w.u. Jaki zasobnik zastosowac, dla rodziny 2+2 (300 l ?). Czy w lecie podgrzewanie go pradem bedzie bardzo nieekonomiczne? Czy moze dojsc do zagotowania w zasobniku wody (kominek 18 kW). Jak sie przed tym zabezpieczyc (myslalem o wykonaniu fragmentu podlogowki lub podlaczeniu 1-2 grzejnikow jezeli woda przkroczy pewna wartosc)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mar_ch

 

Podstawowe pytanie czy oprócz kominka z rozprowadzeniem ciepła i czopuchem do grzania wody będzie jeszcze jakieś urządzenia do grzania domu mam na myśli kociołek gazowy lub olejowy zakładam że tak W takim przypadku radzę kupić zasobnik z podwójna wężownicą o pojemności 200-250L i podpiąć go w jedną z nich można to też zrobić w przypadku zasobnika z jedną wężownicą ale ze względu na to że instalacja od kominka będzie otwarta będzie ona za bardzo skomplikowana jak do grzania samej cwu chyba że wówczas podłączyć do tego i grzejniki Taka nadstawka do kominka nie wiadomo jaką może mieć moc ale należy to traktować jako szczególnego rodzaju kocioł na opał stały i tu zawsze należy nauczyć się w nim palić ponieważ nie mamy żadnej regulacji Najlepiej jest wyczuć na podstawie doświadczeń jaka ilość opału będzie potrzebna do ogrzania wody w zasobniku jak przesadzimy proponuję zrobić dwie rzeczy włączyć pompkę do cyrkulacji na stałe i wysłać kogoś do kąpieli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Pytanie do "Guru" tego tematu! Przejrzałem wszystkie wpisy i albo jestem ślepy albo nie było tu nic na temat instalacji pompy głębinowej w studni. Chcę sam zainstalować pompę. Czytałem trochę na ten temat, pytałem też( opinie były różne) a wątpliwości pozostały. Jak prawidłowo to zrobić by nie utopić pompy na 30metrze. Na stronie bodaj "instalsystem" fachowcy z Grundfosa powiesili pompę na rurze niebieskiej PE co widoczne jest na zdjęciach i wynika z opisu, linka zabezpieczająca jest luźna! Jeżeli tak można zrobić to jakich złączek użyć łącząc rurę PE z pompą by trzymała się nie tylko na słowo honoru. Boję się żeby pompa nie odpadła przy użyciu zwykłej plastikowej złączki na skręcanie(PE) i gwint(pompa). Czy ten sposób jest zgodny ze sztuką? Prosiłbym też o adresy stron z tym problemem związanych. Cierpliwie czekam na odzew i z góry dziękuję. Pozdrawiam i życzę WSZYSTKIEGO DOBREGO w związku ze Świetami Wielkiej Nocy dla wszystkich forumowiczów ze szczególnym uwzględnieniem Guru - niezłego i Jego rodzinki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wielkorządcy tego formu. Od czego zależy to czy należy spuszczać wodę z instalacji CO. niektórzy mówią, ze nie spuszczają inni znowu co roku zlewają wodę z CO. Ja w domu instalację CO odpaliłem dosłownie na 5 dni tej zimy bo paliłem kominkiem i zastanawiam się czy spuszczać wodę czy nie?

 

A drugie pytanie dotyczy hydroforu. Mam Hydrofor firmy HYDRO-VACUM z Grudziądza. Zauważyłem ostatnio, że bardzo często zaczęł mi się włączać pompa w studni, wyadje mi się że dlatego, że cisnienie w hydroforze szybko spadało. Bo na wskaźniku ciśnienia, wskazówka bardzo szybko "kursowała" między 0,2 a 0,4 i spowrotem. Dlatego też spuściłem wodę z Hydroforu, bo myślałem że to wina tego, że jest za mało powietrza w nim. Taką operację po raz pierwszy zrobiłem ok 2 miesiące temu. Ale ostatnio to się powtórzyło. Dlaczego tak się dzieje. Moze być nieszczelność na zaworach u góry hydroforu. Co mam robić? Porozkręcać i po wymieniać włosy??

Proszę o pomoc w obu przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wielkorządcy tego formu. Od czego zależy to czy należy spuszczać wodę z instalacji CO. niektórzy mówią, ze nie spuszczają inni znowu co roku zlewają wodę z CO. Ja w domu instalację CO odpaliłem dosłownie na 5 dni tej zimy bo paliłem kominkiem i zastanawiam się czy spuszczać wodę czy nie?

 

A drugie pytanie dotyczy hydroforu. Mam Hydrofor firmy HYDRO-VACUM z Grudziądza. Zauważyłem ostatnio, że bardzo często zaczęł mi się włączać pompa w studni, wyadje mi się że dlatego, że cisnienie w hydroforze szybko spadało. Bo na wskaźniku ciśnienia, wskazówka bardzo szybko "kursowała" między 0,2 a 0,4 i spowrotem. Dlatego też spuściłem wodę z Hydroforu, bo myślałem że to wina tego, że jest za mało powietrza w nim. Taką operację po raz pierwszy zrobiłem ok 2 miesiące temu. Ale ostatnio to się powtórzyło. Dlaczego tak się dzieje. Moze być nieszczelność na zaworach u góry hydroforu. Co mam robić? Porozkręcać i po wymieniać włosy??

Proszę o pomoc w obu przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wielkorządcy tego formu. Od czego zależy to czy należy spuszczać wodę z instalacji CO. niektórzy mówią, ze nie spuszczają inni znowu co roku zlewają wodę z CO. Ja w domu instalację CO odpaliłem dosłownie na 5 dni tej zimy bo paliłem kominkiem i zastanawiam się czy spuszczać wodę czy nie?

 

A drugie pytanie dotyczy hydroforu. Mam Hydrofor firmy HYDRO-VACUM z Grudziądza. Zauważyłem ostatnio, że bardzo często zaczęł mi się włączać pompa w studni, wyadje mi się że dlatego, że cisnienie w hydroforze szybko spadało. Bo na wskaźniku ciśnienia, wskazówka bardzo szybko "kursowała" między 0,2 a 0,4 i spowrotem. Dlatego też spuściłem wodę z Hydroforu, bo myślałem że to wina tego, że jest za mało powietrza w nim. Taką operację po raz pierwszy zrobiłem ok 2 miesiące temu. Ale ostatnio to się powtórzyło. Dlaczego tak się dzieje. Moze być nieszczelność na zaworach u góry hydroforu. Co mam robić? Porozkręcać i po wymieniać włosy??

Proszę o pomoc w obu przypadkach.

 

 

możliwe że masz "dziórkę" w membranie w zbiorniku. musiałbyś wyjąć balon ze zbiornika i sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...