Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hydraulik do usług


Hydraulik

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wyczytałem tutaj, że układamy rury co 15 cm, wychodzi mi że 7 metrów rur na metr powierzchni. Czyli na 30 metrów powierzchni 200 metrów rur?

Niekoniecznie co 15 cm. Sam szukałem niedawno info na ten temat i tak naprawdę należy to policzyć . Np kisan ma tabelę z której da się odczytać moc podłogówki w W/m2 w zależności od ich rozmieszczenia, materiału pokrycia podłogowego, średniej różnicy temperatur ( temp zasilania+powrotu/2 - temp pomieszczenia) . Np dla zasilania 45'C, powrotu 35'C i temperatury w pomieszczeniu 20 'C i podłogi z płytek ceram. moc podłogówki wynosi przy rozstawie co 15 cm - 102W/m2, co 20 cm 98 W/m2 co 25cm 85 W/m2 itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamierzam calkowicie zmodernizowac lazienke w bloku.Na poczatek chce zrezygnowac z gazowej termy i zalozyc przeplywowy elektryczny ogrzewacz wody z elektonicznym sterowaniem.Dlatego tez mam pytanie.

Czy elektryczny ogrzewacz wody o mocy 21 kW wystarczy do zasilania w ciepla wode wanny,prysznica i umywalki ?

Naturalnie nie wszystkie te odbiorniki bede jednoczesnie wlaczone.

Pozdrowka

Mac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam pytanko, ponieważ w tym roku najprawdopodobniej zakupie dzialke (niestety nieuzbrojoną) ,ile mniej więcej bedzie mnie kosztowalo przeciągnięcie wody i kanalizacji( która ma być w przyszlym roku) okolo 30-40 mb od drogi?

 

Moze będę smieszny , ale raczkuje w tej dziedzinie( poprostu narazie robie rozeznanie) Czy duzo większy koszt bylby za zrobienie szamba i wykopanie studni głębinowej??

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betsi2006

 

Czy znacie może piece gazowe kondesacyjne firmy ACV.

Podobno wszystko jest wykonne z kwasówki i są niezniszczalne i mają bardzo wysoką sprawność.

 

Czy do domu ok 220m2 z podłogówką i grzejnikami tradycyjnymi taki kocioł by sie nadawał, czy lepiej wziąć Vailant eco tec plus?

 

Firmę ACV znam dobrze jeszcze z czasów kiedy to modne było ogrzewanie olejowe Na temat kotów nie będę się wypowiadał ponieważ ich nie montuje ale mają bardzo dobre zasobniki z nierdzewki Generalnie firma jest OK. Wiem że właśnie w niektórych hurtowniach jest promocja na zestaw kociołek kondensacyjny ACV i zasobnik nie wiem jak jest z automatyka jeśli chodzi o podłogówkę Mój faworyt to Vaillant

Ale zawsze powtarzam że dobór kotła to sprawa indywidualna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widmoboy

 

witam, jestem na etapie zamawiania dachówki i zastanawiam sie czy zamawiać kominki wentylacyjne do pionów kanalizacyjnych, coś takiego jest w projekcie, przyglądając się innym dachom nie wszędzie widziałem takie kominki,

proszę o podpowiedź jak sobie inni bez nich radzą i czy są one niezbędne ?

 

Jest kilka sposobów na odpowietrzenie pionów kanalizacyjnych (odpowietrzniki automatyczne, wyprowadzenie odpowietrzenia poprzez komin , i najbardziej prawidłowe właśnie poprzez kominek w dachówce

Rozumiem Wasze mieszane uczucia chociażby ze względu chociażby na cenę ale uważam że jest to najbardziej odpowiedni sposób połączenia pionu kanalizacyjnego z atmosferą i to w odpowiedniej odległości od komina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest kilka sposobów na odpowietrzenie pionów kanalizacyjnych (odpowietrzniki automatyczne, wyprowadzenie odpowietrzenia poprzez komin , i najbardziej prawidłowe właśnie poprzez kominek w dachówce

Rozumiem Wasze mieszane uczucia chociażby ze względu chociażby na cenę ale uważam że jest to najbardziej odpowiedni sposób połączenia pionu kanalizacyjnego z atmosferą i to w odpowiedniej odległości od komina

 

A dlaczego ??

 

Dlaczego gorszą metodą jest wyprowadzenie wentylacji pionu kanalizacyjnego jednym z przewodów wentylacyjnych w kominie ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

A co z zastosowaniem wody studziennej do spłuczki (2 spłuczki)? Opłacalna zabawa?

Myślałem o zakupie małego hydroforu (ok 10-15 litrów powinno wystarczyć) wykorzystać go na początku na budowie, a potem do spłuczki. Tylko jak rozwiązać problem podlewania ogrodu i mycia samochodu?

Z góry dzięki za odp.

Pozdrawiam

 

Na dzień dzisiejszy własna woda do spłuczki to dość droga impreza wiąże się z dodatkową instalacją zimnej wody

Może z czasem będzie moda na podobne wykorzystywanie wód opadowych ale na razie modna jest energia odnawialna

Mały hydroforem w zupełności wystarczy na potrzeby budowy oraz do zasilania spłuczek i mycia samochodu ale jeśli planujesz podlewanie działki radzę odsprzedać hydrofor komuś budującemu się na Forum i kupić pompę głębinową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maj1983

 

czy ktoś potrafi mi odpowiedziec ile kosztuje studzienka rewizyjna (kanalizacyjna) - muszę taką mieć (typ klasy BS 1200) wcisk do istniejącej sieci PCV fi 200

 

obawiam sie, że to dużo - w końcu to studzienka w jezdni..

 

no i potem na działce mamy 2 studzienki rewizyjne niewłazowe fi 315

 

to jakieś standardowe?

 

no i jedną studzienkę wodomierzową właz żeliwny klasy B125

 

jak to wszystko wycenić?

 

Nie robię sieci zewnętrznych i przyłączy a o ceny popytaj w pobliskiej hurtowni hydraulicznej lub budowlanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skynyrd78

 

Witam,

 

czy mogę poprosić o sugestie odnośnie rur do podłogówki?

Którzy producenci są godni polecenia?

pozdrawiam

sk

 

Rury wielowarstwowe a zacznę od samej góry Rehau, Uponor, TC, Kisan, Wavin, Purmo,

 

Mój faworyt to Uponor i oczywiście jeśli ktoś by potrzebował kilka krążków w okolicy Warszawy to mogę podrzucić w dobrej cenie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stach_past

 

Pytanie dotyczy podłogówki. Sprzedają gotowy zestaw za 1700zł - ma być na 20-30 metrów kwadratowych.

Ile potrzeba rur na taką powierzchnię, wyczytałem tutaj, że układamy rury co 15 cm, wychodzi mi że 7 metrów rur na metr powierzchni. Czyli na 30 metrów powierzchni 200 metrów rur?

 

Rozstaw rur do podłogówki zależy od kilku czynników najlepiej jest to policzyć ale należy jeszcze pamiętać o dobiegach zawsze może to być dodatkowe kilkanaście metrów rury lub i więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RURKA

 

witam

Mam piec gazowy Vaillanta z kotłem do ogrzewania domu.

Proszę o informację/poradę, czy możliwe jest abym mógł zainstalować w pomieszczeniach czujniki temperatury, które regulowałyby pracę pieca. Ewentualnie jakie najlepiej i jaki koszt może być takiej inwestycji.

Dom ma 190 m2.

 

Takowych czujników w domu nie ma jest tylko mozliwość ustawienia temperatury na piecu i wszystko.

Nie wiem czy jest sens montazu czujników

 

Zawsze jest sens montowania czujnika temperatury do kotła jest na to kilka sposobów

Pierwszy kupujesz oryginalny odpowiedni do danego rodzaju kotła może być przewodowy lub bezprzewodowy albo tez kupujesz któryś z szerokiej gamy Eurosterów

 

Cena od 150 zł do 400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Big_Mac

 

Witam

Zamierzam calkowicie zmodernizowac lazienke w bloku.Na poczatek chce zrezygnowac z gazowej termy i zalozyc przeplywowy elektryczny ogrzewacz wody z elektonicznym sterowaniem.Dlatego tez mam pytanie.

Czy elektryczny ogrzewacz wody o mocy 21 kW wystarczy do zasilania w ciepla wode wanny,prysznica i umywalki ?

Naturalnie nie wszystkie te odbiorniki bede jednoczesnie wlaczone.

Pozdrowka

Mac

Tak ale pod pewnymi warunkami prawidłowa instalacja elektryczna i maksymalny przepływ określony przez producenta i ani litra więcej na minutę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boodzisz

 

Witam. mam pytanko, ponieważ w tym roku najprawdopodobniej zakupie dzialke (niestety nieuzbrojoną) ,ile mniej więcej bedzie mnie kosztowalo przeciągnięcie wody i kanalizacji( która ma być w przyszlym roku) okolo 30-40 mb od drogi?

 

Moze będę smieszny , ale raczkuje w tej dziedzinie( poprostu narazie robie rozeznanie) Czy duzo większy koszt bylby za zrobienie szamba i wykopanie studni głębinowej??

 

Nie wiem jakie są koszty przyłączy zależą one tez od regionu kraju ale jeśli jest taka możliwość to ja bym się nie zastanawiał dużo mniej kłopotów na przyszłość niż w przypadku własnego ujęcia wody i własnego szamba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablitoo

 

niezły napisał:

 

 

Jest kilka sposobów na odpowietrzenie pionów kanalizacyjnych (odpowietrzniki automatyczne, wyprowadzenie odpowietrzenia poprzez komin , i najbardziej prawidłowe właśnie poprzez kominek w dachówce

Rozumiem Wasze mieszane uczucia chociażby ze względu chociażby na cenę ale uważam że jest to najbardziej odpowiedni sposób połączenia pionu kanalizacyjnego z atmosferą i to w odpowiedniej odległości od komina

 

 

A dlaczego ??

 

Dlaczego gorszą metodą jest wyprowadzenie wentylacji pionu kanalizacyjnego jednym z przewodów wentylacyjnych w kominie ...

 

Pozdrawiam

 

Ponieważ w sytuacjach skrajnych może nastąpić zassanie wyziewów kanalizacyjnych przez kanał wentylacyjny w łazience na przykład a może się tak dziać w momencie gdy w domu wytworzy się podciśnienie spowodowane kotłem z palnikiem atmosferycznym lub przez kominek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady w sprawie podłogówki. Jest na rozdzielaczu razem z grzejnikami. Tak to wygląda na zdjęciach. Czy to jest właściwie podłączone?

Podłogówka grzała dobrze na początku sezonu, potem coś się zaczęło dziać (grzła połowicznie, w jednym pomieszczeniu tak w innym nie). Zastosowałam się do paru rad, m.in. odpowietrzanie, przepompowanie wody, ale niewiele pomogło. Potem odłączyliśmy ją sami, bo być może szła do niej za duża temperatura. Podłogówka w tym rozdzielaczu idzie do 3 pomieszczeń. Może trzeba to jakoś w tym rozdzielaczu ulepszyć?

http://images25.fotosik.pl/67/fe16b5a19b9cb253m.jpg

http://images26.fotosik.pl/67/5d2bb4e4c0fa1dabm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy.

Podłaczamy wode wodociagowa ze studzienki kanalizacyjnej do istniejacej juz instalacji. Napotkalismy na problem. Problem polega na przeprowadzeniu rury przez ścianę budynku. Przekopaliśmy sie przez fundament, ale w pomieszczeniu gdzie powinniśmy wyprowadzic rure jest zbrojona podloga i nie mozemy jej rozkuc. Najgorsze ze tam znajduja sie urzadzenia, ktorych nie mozna przenosic.

Czy sa jakies inne sposoby przeprowadzenia rury, czy jednak musimy walczyc z podloga?

Czy mozna wejsc z rura przez sciane i obudowac przylacze murkiem ocieplonym styropianem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...