Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hydraulik do usług


Hydraulik

Recommended Posts

WIELKIE DZIEKI.

POWIEDZ MI JESZCZE JEDNO.

JAKIE JEST ZAPOTRZEBOWANIE NA kW któwe przyjmowane jest przy grzejniku w stosunku do 1m^2 poierzchni. Domek ocieplony i wymienione okna. CHCIALBYM SIE DOWIEDZIEC COS NA TEN TEMAT.

WIELKIE PODZIEKOWANIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ray23

 

Witam

 

Moglbys mi po krotce omowic zasade odpowietrzenia kanalizacji ?

W swoim pierwotnym projekcie mam 6 kominkow wentylacyjnych .

Ale zamierzam miec rekuperator i nie wiem ile powinienem miec tych kominkow.

 

Generalnie każdy pion kanalizacyjny powinien być zakończony wywiewką ( daszkiem) ale aż 6 Wiem że są osoby które próbują zaoszczędzić i zamiast wywiewek dają automatyczne zawory napowietrzające ale nie zawsze jest to dobre rozwiązanie

Zakończenie piony daszkiem ponad dachem ma za zadanie wyrównać ciśnienie w pionie kanalizacyjnym podczas spuszczania wody jak i usuwać gazy z kanalizacji a w przypadku szamba lub oczyszczalni również te ostatnie Jeśli masz łazienkę na poddaszu i jest tam kibelek to pion kanalizacyjny od tej łazienki powinien być zakończony wywiewką (daszkiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrulex

 

mam podlogowke na rozdzielaczu i kaloryfery bez rozdzielacza. na te instalacje sa osobne pompy. jak moge wylaczyc podlogowke? myslalem po prostu o zakreceniu w rozdzielaczu lub odcieciu zaworu od pieca ale pompa przeciez i tak bedzie pracowac (jest podpieta pod piec elektromet ekogroszek z podajnikiem 25KW). Chodzi co prawda na 1 biegu ale i tak sie kreci. pompy to jakies leszno koloru niebieskiego

 

rowniez non stop odpowietrzam kaloryfery

Ale po co wyłączać pompkę od podłogówki Najprostszym sposobem jest wyciągnięcie wtyczki z gniazdka a bardziej fachowo jeśli powodem chęci wyłączenia pompki jest zbyt wysoka temperatura w pomieszczeniu to radził bym zacząć od obniżenia temperatury na zasilaniu podłogówki Zakładam że masz taką możliwość ( zawór 3-drogowy ) ale do pompki od podłogówki podłączył bym jakiś programator Jeśli możesz pociągnąć kabelek od pompki do pomieszczenia to każdy programator nawet ten najprostszy a jeśli dom jest już wykończony to pozostaje programator bezprzewodowy jakiś Euroster i to on załatwi sprawę pracy pompki Niestety prawda jest taka że najlepiej jeśli temperatura zasilania podłogówki będzie niska około 30-35 st C a pompka będzie pracowała prawie non stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lbryndal

 

Witam

Buduję nowy dom powierzchnia około 130m2 z poddaszem użytkowym, ściany z pustaka max (29cm grubość muru) i na to będzie keidyś szedł styropian 10 lub 12cm z zewnątrz.

 

Mam pytanie czy zakup do takiego domu kotła na miał lub eko-groszek z podajnikiem ma sens ?

Czy orientujesz się jakie mogą być koszty ogrzewania takiej powierzchni gazem i węglem ?

 

Może masz jakieś typy odnośnie pieca z podajnikiem ?

 

czy przy kotłach na paliwo stałe konieczny jest układ otwarty instalacji lub dodatkowy wymiennik do pieca np. płytowy a wtedy instalacja w układzie zamkniętym ?

Jeśli masz możliwość ogrzewania domu gazem ziemnym to nawet nie kombinuj Odnośnie kotłów z podajnikiem to własne zdanie musze jeszcze poczekać za krótki okres i zbyt mało takich kotłów zamontowałem a mój typ to Hef

Każdy kocioł na opał stały musi pracować w układzie otwartym ale sama instalacja już niekoniecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lbryndal

 

Witam

Buduję nowy dom powierzchnia około 130m2 z poddaszem użytkowym, ściany z pustaka max (29cm grubość muru) i na to będzie keidyś szedł styropian 10 lub 12cm z zewnątrz.

 

Mam pytanie czy zakup do takiego domu kotła na miał lub eko-groszek z podajnikiem ma sens ?

Czy orientujesz się jakie mogą być koszty ogrzewania takiej powierzchni gazem i węglem ?

 

Może masz jakieś typy odnośnie pieca z podajnikiem ?

 

czy przy kotłach na paliwo stałe konieczny jest układ otwarty instalacji lub dodatkowy wymiennik do pieca np. płytowy a wtedy instalacja w układzie zamkniętym ?

Jeśli masz możliwość ogrzewania domu gazem ziemnym to nawet nie kombinuj Odnośnie kotłów z podajnikiem to własne zdanie musze jeszcze poczekać za krótki okres i zbyt mało takich kotłów zamontowałem a mój typ to Hef

Każdy kocioł na opał stały musi pracować w układzie otwartym ale sama instalacja już niekoniecznie

dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrulex

 

mam podlogowke na rozdzielaczu i kaloryfery bez rozdzielacza. na te instalacje sa osobne pompy. jak moge wylaczyc podlogowke? myslalem po prostu o zakreceniu w rozdzielaczu lub odcieciu zaworu od pieca ale pompa przeciez i tak bedzie pracowac (jest podpieta pod piec elektromet ekogroszek z podajnikiem 25KW). Chodzi co prawda na 1 biegu ale i tak sie kreci. pompy to jakies leszno koloru niebieskiego

 

rowniez non stop odpowietrzam kaloryfery

Ale po co wyłączać pompkę od podłogówki Najprostszym sposobem jest wyciągnięcie wtyczki z gniazdka a bardziej fachowo jeśli powodem chęci wyłączenia pompki jest zbyt wysoka temperatura w pomieszczeniu to radził bym zacząć od obniżenia temperatury na zasilaniu podłogówki Zakładam że masz taką możliwość ( zawór 3-drogowy ) ale do pompki od podłogówki podłączył bym jakiś programator Jeśli możesz pociągnąć kabelek od pompki do pomieszczenia to każdy programator nawet ten najprostszy a jeśli dom jest już wykończony to pozostaje programator bezprzewodowy jakiś Euroster i to on załatwi sprawę pracy pompki Niestety prawda jest taka że najlepiej jeśli temperatura zasilania podłogówki będzie niska około 30-35 st C a pompka będzie pracowała prawie non stop

 

pompke mam podlaczona chyba do pieca wiec wylaczyc nie ma jak

 

ustawione mam 40 stopni, zmniejsze na 30 - dzieki

 

dom jest jeszcze w budowie i jak chlopaki robia np. sufity z KG to po prostu jest im za goraco

 

pozniej na podlogowke mam w planie zrobic takie elektrozawory na rozdzielacz i mam kable do kazdego pomieszczenia - hydraulik powiedzial 3x1,0 linka a kolega powiedzial ze jemy hydraulik kazal wiecej zyl pociagnac, ile w koncu ma ich byc do tzw eurostera i zaworu w rozdzialaczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Skoro się polecasz to pytam:

Jaka jest kolejność elementów instalacji wodnej w domku 130 m2, 5 mieszkańców, czego ewentualnie brakuje? Woda oczywiście z wodociągu a nie studni.

1. złączka(przejście) z niebieskiej rury 32mm w miedź 20

2. zawór odcinający

3. wodomierz

4.zawór odcinający

5. filtr

6. zawór odcinający

7. trójnik (rozejście na zasilanie odbiorów w domu i na drugi wodomierz do wody ogrodowej)

8. manometr wpięty gdzieś za filtrem aby wiedzieć czy jest ciśnienie z sieci

9. dalej przez np. rozdzielacze, trójniki w układ odbioru wody

 

Czy coś jeszcze?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nogawa

 

WIELKIE DZIEKI.

POWIEDZ MI JESZCZE JEDNO.

JAKIE JEST ZAPOTRZEBOWANIE NA kW któwe przyjmowane jest przy grzejniku w stosunku do 1m^2 poierzchni. Domek ocieplony i wymienione okna. CHCIALBYM SIE DOWIEDZIEC COS NA TEN TEMAT.

WIELKIE PODZIEKOWANIA.

[/quote

 

 

Niestety na to pytanie tez nie odpowiem ponieważ zapotrzebowanie ciepła oblicza się na podstawie kilku danych takich jak strefa klimatyczna, rodzaj przegród budowlanych , rodzaj i wielkość stolarki okiennej ale tak średnio jest to około 50 w/mkw nawet na tym Forum jest wątek o tzw. OZC możesz pyzatym na wielu stronach producentów grzejników znaleźć taki program

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezły jaka wielowarstwówkę byś polecił ?

potrzebna do zasilania grzejników od rozdzielacza, dodam że kocioł będzie z podajnikiem ,od razu przyjmijmy że sie nie zagotuje :wink: dodatkowo przy kotle bedzie schładzanie na zasilaniu ,gdy tem. wzrośnie do 95st. co nie powinno sie zdarzyć ale jest to możliwe :-?

 

sprzedajesz też coś ? jakoś sie zgadamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cbartek

 

Witam,

mam pytanie, jaka powinna byc p[rwidłowa odleglosć osi odpływu od ściany w przypadku misek wc( kompakt wc bez stelaża) z odplywem poziomym i pionowym.

pozdrawiam

 

Odpowiedz jest prosta należy się zdecydować na konkretny typ i sprawdzić jakie ma odległości do montażu

Tak dla większości

http://1.1.1.1/bmi/www.kolo.com.pl/rysunki/ceramika/impuls/K03202/K03202_1.GIF

 

 

http://1.1.1.4/bmi/www.kolo.com.pl/rysunki/ceramika/impuls/K03205/K03205_1.GIF

 

Należy pamiętać że są to wymiary na gotowo po ułożeniu glazury i terakoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vax

 

Witam

 

Czy do rozdzielacza podlogówki, który fabrycznie nie mial wskazników przepływu mozna je zamontować o ile wogóle są dostępne jako czesci wyminne?

Tak oczywiście że są dostępne ale cena takiego jednego elementu to kwota 80-100zł jeżeli masz już kupiony rozdzielacz bez przepływomierzy to zwróć go lub odsprzedaj na Allegro a sobie kup z przepływomierzami, w rozsądnej cenie ma Techniprot na belce mosiężnej

 

Napisze to jeszcze raz czasami mogę pomóc kupić coś w rozsądnej cenie ale dotyczy to głownie Warszawy ponieważ nie opanowałem jeszcze sztuki wysyłki :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz rozprowadzone dgp w domu i w będzie piec kondensacyjny jednofunkcyjny + 30 do 40 m2 podłogówki-hydraulik zaproponował mi zamiast wodnej podłogówki elektryczną-czy uważacie ze to dobry pomysł- nie trzeba by było włączac pieca gdy chodzi dgp. Dołożyłby tez grzałki elektryczne do grzejników zeby móc tym osobno sterowac-jak wychodzi cenowo taka elektryczna podłogówka? I czy faktycznie lepiej rezygnowac z tej wodnej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrulex

 

niezły napisał:

Cytat:

piotrulex

 

mam podlogowke na rozdzielaczu i kaloryfery bez rozdzielacza. na te instalacje sa osobne pompy. jak moge wylaczyc podlogowke? myslalem po prostu o zakreceniu w rozdzielaczu lub odcieciu zaworu od pieca ale pompa przeciez i tak bedzie pracowac (jest podpieta pod piec elektromet ekogroszek z podajnikiem 25KW). Chodzi co prawda na 1 biegu ale i tak sie kreci. pompy to jakies leszno koloru niebieskiego

 

rowniez non stop odpowietrzam kaloryfery

 

 

Ale po co wyłączać pompkę od podłogówki Najprostszym sposobem jest wyciągnięcie wtyczki z gniazdka a bardziej fachowo jeśli powodem chęci wyłączenia pompki jest zbyt wysoka temperatura w pomieszczeniu to radził bym zacząć od obniżenia temperatury na zasilaniu podłogówki Zakładam że masz taką możliwość ( zawór 3-drogowy ) ale do pompki od podłogówki podłączył bym jakiś programator Jeśli możesz pociągnąć kabelek od pompki do pomieszczenia to każdy programator nawet ten najprostszy a jeśli dom jest już wykończony to pozostaje programator bezprzewodowy jakiś Euroster i to on załatwi sprawę pracy pompki Niestety prawda jest taka że najlepiej jeśli temperatura zasilania podłogówki będzie niska około 30-35 st C a pompka będzie pracowała prawie non stop

 

 

pompke mam podlaczona chyba do pieca wiec wylaczyc nie ma jak

 

ustawione mam 40 stopni, zmniejsze na 30 - dzieki

 

dom jest jeszcze w budowie i jak chlopaki robia np. sufity z KG to po prostu jest im za goraco

 

pozniej na podlogowke mam w planie zrobic takie elektrozawory na rozdzielacz i mam kable do kazdego pomieszczenia - hydraulik powiedzial 3x1,0 linka a kolega powiedzial ze jemy hydraulik kazal wiecej zyl pociagnac, ile w koncu ma ich byc do tzw eurostera i zaworu w rozdzialaczu?

 

Możliwość odcięcia poszczególnych obwodów można zrobić na dwa sposoby bezprzewodowo i za pomocą czujników łączonych za pomocą przewodu elektrycznego W obu przypadkach do szafki rozdzielaczowej należy doprowadzić napięcie 230V W przypadku czujników przewodowych wystarczą dwie żyły Ja bym dał 2x 0.5 Oczywiście może koncepcja instalatora jest dobra niech przytoczy argumenty

W przypadku programatorów pogodowych do niedawna większość potrzebowała 3 żył ale są już do których wystarczą dwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris2222

 

niezły jaka wielowarstwówkę byś polecił ?

potrzebna do zasilania grzejników od rozdzielacza, dodam że kocioł będzie z podajnikiem ,od razu przyjmijmy że sie nie zagotuje dodatkowo przy kotle bedzie schładzanie na zasilaniu ,gdy tem. wzrośnie do 95st. co nie powinno sie zdarzyć ale jest to możliwe

 

sprzedajesz też coś ? jakoś sie zgadamy

Niestety nalezę do tej grupy wykonawców która dla zapewnienia spokoju inwestora jak i własnego używa materiałów które potocznie są uważane za solidne

Jeśli chodzi o rury wielowarstwowe to od momentu gdy udało mi się uzyskać cenę akceptowana przez inwestorów robie to w Uponorze Oprócz kupowania materiału tej firmy na własne potrzeby czasami coś komuś odsprzedam Daj znać czego potrzebujesz może się dogadamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krk women

 

Mam juz rozprowadzone dgp w domu i w będzie piec kondensacyjny jednofunkcyjny + 30 do 40 m2 podłogówki-hydraulik zaproponował mi zamiast wodnej podłogówki elektryczną-czy uważacie ze to dobry pomysł- nie trzeba by było włączac pieca gdy chodzi dgp. Dołożyłby tez grzałki elektryczne do grzejników zeby móc tym osobno sterowac-jak wychodzi cenowo taka elektryczna podłogówka? I czy faktycznie lepiej rezygnowac z tej wodnej?

 

Hydraulik chce Ci zrobić podłogówkę elektryczną

Ja jestem za wodną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam rozprowadzoną w na parterze domu przez Developera podłogówkę wodną firmy Roth o długości rurki około 54 metrów.

Niestety nie mogę się doprosić informacji, jakiej mocy z tej podłogówki mogę oczekiwać, a chciałbym zamienić grzejnik panelowy na grzejnik kanałowy, więc chciałbym wiedzieć o ile mniej mocy muszę od tego drugiego ewentualnie wymagać.

Bardzo liczę na Waszą pomoc lub sugestie – ile mocy może dawać podłogówka o takiej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam rozprowadzoną w na parterze domu przez Developera podłogówkę wodną firmy Roth o długości rurki około 54 metrów.

Niestety nie mogę się doprosić informacji, jakiej mocy z tej podłogówki mogę oczekiwać, a chciałbym zamienić grzejnik panelowy na grzejnik kanałowy, więc chciałbym wiedzieć o ile mniej mocy muszę od tego drugiego ewentualnie wymagać.

Bardzo liczę na Waszą pomoc lub sugestie – ile mocy może dawać podłogówka o takiej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...