Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hydraulik do usług


Hydraulik

Recommended Posts

kolakao

 

niezły napisał:

Cytat:

kolakao

 

 

Bardzo dziekuje za odp, jak dzisiaj pojade na dzialke to porobie zdjecia i wysle panu- jaka jest cena separatora???

pozdrawiam

monika

 

 

 

 

Tak około 300 zł

http://www.makroterm.pl/turbosolar/1653/2853/4e4e124912a9d474/

 

 

czy jeszcze w mojej sprawie cos bys dodal bo nie dostalam odpowiedzi po wyslaniu zdjec - bardzo prosze - grzejniki dalej zapowietrzone!!!! a tam gzie sie pytales o odpowietrznik na rozdzielaczu - to jest tylko reczny a nie automatyczny!!!!

 

Uważam że jest to błąd że na rozdzielaczu nie ma odpowietrznika automatycznego ale może jeszcze dodatkowo jak go wymienisz zmniejsz bieg na pompce od grzejników Niestety w kotłowni nic nie wykombinujesz poza ewentualnym separatorem ponieważ kotłownia jest wykonana prawidłowo od strony instalacyjnej

 

Bardzo dziekuje za odpowiedz :* :* - dzisiaj wlasnie sciagnelam hydraulika na dzialke i wszystko zalozylismy tzn automatyczne odpowietrzniki i pompa na pierwszy bieg!!!! jak wyjezdzalam wszystko grzalo - zobaczymy jutro!!!!! Pozdrawiam serdecznie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Natalia Stanko

 

Cytat:

kupić kociołek taki na wszystko z prostą automatyką albo tylko z termostatem i pompką (koszt około 3 tys zł ) do tego podłączyć zasobnik Na dwa lata starczy a jak będzie gaz to obok wieszasz gazowy podłączasz do zasobnika razem ze starszym

Dla wygody będzie kociołek gazowy a dla oszczędności na paliwo stałe

Odnośnie kotłów na pelets i groszek polecam HEF-a

 

Drąże dalej....taki kociołek z termostatem i pomką z zasobnikiem na drewno (bo juz zgromadziłam go na 2 lata) jaki? Rozumiem że piec firmy HEF to na pellety i wegiel sortymentu groszek czy też na polana ????

 

Nie wiem czy zostałem dobrze zrozumiany ale ja proponuję kociołek taki na wszystko aby można było w nim palić zarówno węglem, drzewem jaki kartonami np. po kupionej lodówce

Kociołek ten pozostawić sobie po podłączeniu gazu i wykorzystywać dla oszczędności lub dla pozbycia się niepotrzebnych pozostałości typu jakieś kartony deski czy palety

Zaletą takiego rozwiązania jest tanie grzanie a wadą spore nakłady pracy

Wiem że kociołek na eko-groszek nawet z rusztem awaryjnym wymaga mniejszych nakładów pracy ale koszt opału jest większy a i cena kotłowni spora a to wszystko tylko na dwa lata

Hef robi tez zwykłe kotły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic

 

Witam

niezły mam takie pytanie.

Planuję wykonać instalację co od pieca do rozdzielaczy w miedzi (piec na paliwa stałe), a od rozdzielaczy do grzejników w pex/alu/pex.

Chcę zastosować czujnik temperatury , który wyłączy mi pompę cyrkulacyjną kiedy woda wukładzie przekroczy np 90st gdy zagotuje się woda w układzie.

Czy bez włączonej pompy cyrkulacyjnej gorąca woda popłynie grawitacyjnie do grzejników? Jeśli tak, to czy mogę zastosować jakiś zawór zwrotny?

Tak mi podpowiedział sprzedawca w sklepie i nie wiem czy to dobre rozwiązanie?

 

W przypadku gotującej się wody w instalacji trudno jest wszystko przewidzieć ale należy założyć najgorsze Wyłączenie pompki nic nie pomoże ale należało by zrobić instalację kotłową w taki sposób aby gotująca się woda poszła do naczynka np. tak rura z kotła do naczynia wzbiorczego powinna być oddzielna a nie wykorzystywać zasilanie do rozdzielaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rura z kotła do naczynia wzbiorczego powinna być oddzielna a nie wykorzystywać zasilanie do rozdzielaczy

Dzięki bardzo.

Chcę dać naczynko wzbiorcze poprzez trójnik zaraz za kotłem.

Mam jeszcze jedno pytanie.

Czy możliwe jest podmieszanie wody poprzez zawór trójdrogowy tak aby na rozdzielaczu z grzejnikami temperatura wody wynosiła max 80st?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogloszka

 

niezły wielkie dzieki za odpowiedz troche mnieto zmartwiła. a w takim razie czy moę zainstalować piec w garażu będzie wtedy stał plecami do komina pozdrawiam

 

Kotły gazowe nie powinny stać w garażu ale z kotłem na opał stały nie powinno być problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic

 

niezły napisał:

 

rura z kotła do naczynia wzbiorczego powinna być oddzielna a nie wykorzystywać zasilanie do rozdzielaczy

 

Dzięki bardzo.

Chcę dać naczynko wzbiorcze poprzez trójnik zaraz za kotłem.

Mam jeszcze jedno pytanie.

Czy możliwe jest podmieszanie wody poprzez zawór trójdrogowy tak aby na rozdzielaczu z grzejnikami temperatura wody wynosiła max 80st?

 

Oczywiście ż można coś wykombinować najlepszy były zawór 3drogowy termostatyczny może coś z ESBE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puszka

Jak najlepiej połączyć grzejniki i podłogówke w instalacji z kotłem kondensacyjnym??

 

 

Najlepszym sposobem jest zrobienie tego w kotłowni Wszystko zależy od ilości podłogówki i rodzaju sterowania ( automatyki) Najlepszym rozwiązaniem jest zawór 3 drogowy może być termostatyczny z nastawą ręczną lub z siłownikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój instalator zaproponował mi rozwiązanie centralnego ogrzewania następujące:

chcę mieć na parterze podłogowe (oprócz sypialni) a na piętrze tylko w łazience.

On chce to rozwiązać w następujący sposób:

ogrzewanie na kocioł gazowy - woda idzie do grzejników (ustawionych w każdym z pomiesczeń) które są zwymiarowane na ok. 1/2 zapotrzebowania na ciepło. Woda powrotna z grzejników idzie rurami ogrzewania podłogowego do kotła.

Ponoć to jest proste i mało kosztowne rozwiązanie, tylko nie wiem jak się będzie miało to do temperatury podłogówki, czy nie będzie jej czasem przegrzewało?

I czy to jest rzeczywiście rozwiązanie, które zastępuje montaż zaworów mieszających, RTL czy innych które utrzymują temperaturę podłogówki na odpowiednim poziomie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój instalator zaproponował mi rozwiązanie centralnego ogrzewania następujące:

chcę mieć na parterze podłogowe (oprócz sypialni) a na piętrze tylko w łazience.

On chce to rozwiązać w następujący sposób:

ogrzewanie na kocioł gazowy - woda idzie do grzejników (ustawionych w każdym z pomiesczeń) które są zwymiarowane na ok. 1/2 zapotrzebowania na ciepło. Woda powrotna z grzejników idzie rurami ogrzewania podłogowego do kotła.

Ponoć to jest proste i mało kosztowne rozwiązanie, tylko nie wiem jak się będzie miało to do temperatury podłogówki, czy nie będzie jej czasem przegrzewało?

I czy to jest rzeczywiście rozwiązanie, które zastępuje montaż zaworów mieszających, RTL czy innych które utrzymują temperaturę podłogówki na odpowiednim poziomie?

Pozdrawiam

Też się interesuje ro związaniem ogrzewania mieszanego (podł i grzejniki) i się mało znam, ale ja bym w życiu na coś takiego nie poszedł albo będzie wrzątek albo antarktyda hieloł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły możesz zerknąć na ten schemacik.

Witam

Zrobiłem schemat instalacji c.o. i proszę o komentarze.

Wykonawstwo zlecę hydraulikowi, ale chcę być dobrze przygotowanym.

Czy układ jaki zrobiłem będzie działać, co i gdzie należałoby jeszcze dodać.

Zawór cztrodrogowy ma zabezpieczyć rurki pex/alu/pex od rozdzielacza do grzejników i oczywiście podwyższyć temperaturę powrotu do kotła.

Zależy mi głównie na tym gdzie wstawić zawory (odcinające, zwrotne itp).

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=041b42dcd6b9cf01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomzoo Wysłany: 30 Sty 2008 18:14 Temat postu:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Witam, mój instalator zaproponował mi rozwiązanie centralnego ogrzewania następujące:

chcę mieć na parterze podłogowe (oprócz sypialni) a na piętrze tylko w łazience.

On chce to rozwiązać w następujący sposób:

ogrzewanie na kocioł gazowy - woda idzie do grzejników (ustawionych w każdym z pomiesczeń) które są zwymiarowane na ok. 1/2 zapotrzebowania na ciepło. Woda powrotna z grzejników idzie rurami ogrzewania podłogowego do kotła.

Ponoć to jest proste i mało kosztowne rozwiązanie, tylko nie wiem jak się będzie miało to do temperatury podłogówki, czy nie będzie jej czasem przegrzewało?

I czy to jest rzeczywiście rozwiązanie, które zastępuje montaż zaworów mieszających, RTL czy innych które utrzymują temperaturę podłogówki na odpowiednim poziomie?

Pozdrawiam

 

Moim zdaniem rozwiązanie zaproponowane przez hydraulika jest nieprawidłowe i odkąd są zawory TRL nie powinno być stosowane Ogrzewanie podłogowe pociąga za sobą spore koszty zarówno po stronie samej podłogówki jak i instalacji w kotłowni razem z automatyka Poniżej pokażę Ci jak powinna wyglądać kotłownia z prawidłowo wykonaną podłogówką z możliwością sterowania nią i za rozsądne pieniądze a łazienkę na poddaszu musisz zrobić na RTL

Dla wyjaśnienia kotłownia ta pracuję na prostej porodówce a podłogówka jest sterowana zaworem termostatycznym 3 drogowym z nastawą ręczną Podłogówka jest w kuchni, holu i części salonu W salonie jest również i grzejnik ale gdyby w salonie była na całości podłogówka to oczywiście grzejnika by nie było ale i sterowanie było by inne Prawdopodobnie była by 630 i zawór 3 drogowy z siłownikiem sterowany automatycznie

 

http://mendrycki.pl/galeria/image.php?photo=kotlownia 21.jpg&galeria=kotlownie&podpis=kotlownia 21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic Wysłany: 31 Sty 2008 19:38 Temat postu:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Niezły możesz zerknąć na ten schemacik.

Atomic napisał:

Witam

Zrobiłem schemat instalacji c.o. i proszę o komentarze.

Wykonawstwo zlecę hydraulikowi, ale chcę być dobrze przygotowanym.

Czy układ jaki zrobiłem będzie działać, co i gdzie należałoby jeszcze dodać.

Zawór cztrodrogowy ma zabezpieczyć rurki pex/alu/pex od rozdzielacza do grzejników i oczywiście podwyższyć temperaturę powrotu do kotła.

Zależy mi głównie na tym gdzie wstawić zawory (odcinające, zwrotne itp).

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=041b42dcd6b9cf01

 

 

Taki układ jaki tu widzę będzie na pewno działał ale ja dokonał bym kilka zmian Nie jestem zwolennikiem zaworów 4 drogowych wole 3 drogowe ale wracając do tego 4 drogowego to co ma być priorytetem niska temperatura do instalacji czy wygrzany powrót do kotła i w jaki sposób ma to być regulowane ustawiając pokrętło na 3 Jak wiadomo temperatury czynnika grzejnego instalacji cały czas się zmieniają i taki zawór pracuje oczywiście jeśli ma napęd a sam napęd jest podłączony do odpowiedniej automatyki ale to drobnostka

Co będzie zasilało grzejniki jaka pompka W przypadku gdy mamy ogrzewanie grzejnikowe i podłogówkę ja daje za kotłem sprzęgło hydrauliczne i potem niezależne dwa obiegi grzewcze każdy z własną pompką a jeśli tej podłogówki masz niewiele może zrób jeden obieg grzewczy a podłogówka na RTL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! i przyłączę się do pytania

 

 

Puszka

Jak najlepiej połączyć grzejniki i podłogówke w instalacji z kotłem kondensacyjnym??

 

 

Najlepszym sposobem jest zrobienie tego w kotłowni Wszystko zależy od ilości podłogówki i rodzaju sterowania ( automatyki) Najlepszym rozwiązaniem jest zawór 3 drogowy może być termostatyczny z nastawą ręczną lub z siłownikiem

 

 

a co lepsze przy Vaillancie kondensacyjnym (ecoTEC plus 246) plus pogodówka calormatic 630 : termostat z nastawą ręczną czy z siłownikiem?

Mamy 4 pola podłogówki (35m2) reszta to grzejniki. Czy odczujemy dużą różnicę przy zastosowaniu zaworu trójdrogowego sterowanego z pieca - automatycznego (pogodówki) zamiast ręcznego?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wracając do tego 4 drogowego to co ma być priorytetem niska temperatura do instalacji czy wygrzany powrót do kotła

Bardziej zależy mi na zabezpieczeniu rurek pex.

i w jaki sposób ma to być regulowane ustawiając pokrętło na 3 Jak wiadomo temperatury czynnika grzejnego instalacji cały czas się zmieniają i taki zawór pracuje oczywiście jeśli ma napęd a sam napęd jest podłączony do odpowiedniej automatyki

Na razie zawór regulowany ręcznie w przyszłości dokupię siłownik i automatykę sterującą.

Co będzie zasilało grzejniki jaka pompka

tak myślałem, że trzeba będzie na obieg grzejników dodać pompę.

jeśli tej podłogówki masz niewiele może zrób jeden obieg grzewczy a podłogówka na RTL

Też się nad tym zastanawiałem. Do tego będę mógł oddzielnie regulować każdym obwodem podłogówki.

A jak zastosować zawór trójdrożny, to zwykły czy termostatyczny?

 

Podsyłam kolejny schemat:

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1d70c71d6ae1b857

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniecaga

 

a ja mam pytanie o TERMOSTAT.

 

mam w domu rodziców w łazience na poddaszu baterię z termostatem (Oras) no, ale nie działa

tzn. po pierwsze trzeba spuścić ze 4L wody zimnej, żeby zaczęła lecieć ciepła, no i w trakcie jak już leci woda z żądaną temperaturą (38C) to strumień wody raz słabnie raz wzmaga na sile...

czytałam gdzieś, że Termostat potrzebuje odpowiedniego ciśneinia. Co zrobić, żeby je uzyskać? Teraz buduję już swój domek (dziś stan surowy otwarty, ale właśne szukam hydraulika) i chcę zrobić wszystko tak, aby baterie z termostatem działały bez zarzutu.

 

Powodem na czekanie z ciepłą woda może być brak cyrkulacji lub cyrkulacja niewłaściwie wykonana W przypadku baterii termostatycznych musimy spełnić jeden bardzo ważny warunek zasilanie zimnej wody musi być z prawej strony w innym przypadku albo bateria nie będzie działać albo będzie działać dziwnie sprawdź to

Ciśnienie w instalacji można podnieść na kilka sposobów to zależy z jakiego ujęcia jest woda własna studnia a może wodociąg

 

zimna z prawej? chyba jest odwrotnie. Tzn stojąc przodem do baterii jest z lewej strony... no sprawdzę to jeszcze...

mamy studnię i ostatnio, to juz ledwo ciurka ta woda, zwłaszcza ciepła :( Można szału dostać pod prysznicem! Już było dwóch "fachowców" i nadal to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytam tutaj

 

Ja zamontować zwór różnicowy na powrocie ?

strzałką w kierunku przepływu ?

czy strzałką w górę , pionowo ?

 

Chodzi o to że na zasilaniu wszystko pasuje i kierunek i strzałka do góry, a na powrocie ?

Zauważyłem że zawór ma z jednej strony równy wylot a z drugiej są takie stałe dystanse ,wiec kierunek jest ważny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...