Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hydraulik do usług


Hydraulik

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

PeZet

 

Dzięki, Niezły. Jesteś skarbem na tym forum.

Mam pytanie: obwód w wiatrołapie wychodzi około 20m. Czy ma sens połączenie go z obwodem w innym pomieszczeniu?

Oczywiście że nie Zawsze jest tak że jakiś obieg będzie krótszy ale powinien chodzić oddzielnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek1

 

NIEZŁY,

 

możesz podać szacunkowy koszt z montażem:

2 panele solarne+300 l bufor+automatyka

 

ma to być wpięte w układ z piecem jednofunkcyjnym+kominek z PW

 

Niestety tym razem nie mogę pomóc ponieważ solary montuję sporadycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. Czy można skutecznie do jednego doprowadzenia CO dołączyć dwie "drabinki łazienkowe" tak aby jedna miała podłączenie dolne a druga górne. Powód - istniejąca "drabinka" ma za mała moc grzewczą a sięga do sufitu. Doprowadzenie CO na wysokości ok. 1,5 m od ziemi.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że można podłączyć dwa grzejniki do jednego wyjścia z rozdzielacza ale może lepiej kupić jeden grzejnik o większej mocy i nie wiem czy dobrze zrozumiałem jeden grzejnik miał by być podłączony od dołu a drugi od góry Nie można podłączać grzejników łazienkowych tylko od góry można od dołu z boku lub krzyżowo ale nie z góry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że można podłączyć dwa grzejniki do jednego wyjścia z rozdzielacza ale może lepiej kupić jeden grzejnik o większej mocy i nie wiem czy dobrze zrozumiałem jeden grzejnik miał by być podłączony od dołu a drugi od góry Nie można podłączać grzejników łazienkowych tylko od góry można od dołu z boku lub krzyżowo ale nie z góry

 

 

Dzięki. Tak myślałem, że mój pomysł nie jest dobry. Oczywiście lepiej kupić grzejnik o większej mocy ale nie wiem czy montaż takiego grzejnika będzie mógł się odbyć bez zmiany "rozstawu" podłączenia. Gdyby to nie była łazienka to by nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad : niezły

Mam termę elektryczną pojemnościową - 15 l . Jest wiekowa a producent nieznany , mimo to jest w dobrym stanie i nie chciał bym jej wymieniać . Terma jest połączona wężykami w oplocie stalowym z baterią dedykowaną do tej termy . Problem polega na tym , że pękł mi wężyk i nie mogę kupić nowego . Wężyk jest nietypowy pomierzyłem go suwmiarką i ma z jednej strony gwint zewnętrzny 13 mm a z drugiej strony gwint wewnętrzny 15 mm . Długość wężyka to 250 mm może być 300 mm . Gdzie kupić taki wężyk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

niezły czytając twoje posty widzę, że kumasz w sprawach co i kanalizy. Jeśli pozwolisz pomęczę Cię odrobinę.

 

W przyszłym tygodniu zaczynamy instalacje.

Piec gazowy kondensat

Dół 130m2 ok 2/3 podłogówka pozostała grzejniki

Góra łazienka korytaż podłogówka pozostałe grzejniki

Kominek z wymiennikiem wodnym ok. 9kW (zakładanym na czopuch)

Zasobnik 150l-300l ?

 

A teraz odrobinę gawędy:

Kominek w salonie (projekt Natalia MG Projekt) podłączony poprzez wymiennik płytowy(jaki?) do (jak mi sie wydaje) sprzęgła potem zawór 3 drożny(myślę, że z tym mój instalator sobie poradzi.

Chciałbym uzyzkać nastepujace sytuacje w czasie palenia w kominku.

- gdy rozpalę w kominku czójnik temp. na scianie w salonie wyłączy piec gazowy(no i pierwszy problem stygnie łazienka w której nie chcę zakładać grzejnika elektrycznego),

Wyprowadziłem przewody do sterowania do salonu, łazienki i sypialni na dole.

czy mozna zrobić układ w którym w czasie ogrzania salonu w łazience dalej będzie grzała podłogówka sterowana sterownikiem w łazience.

chyba pisze mało czytelnie z góry przepraszam

chodzi mi oto aby układ się przełączył na sterowanie z łazienki i nie zrobił mi piekarnika z salonu.

 

Jak coś zrozumiesz i sie odezwiesz to będę marzył dalej aby nie zanudzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sorry, że w kilku wątkach ale sprawa dla mnie pilna. Jaka powinna być szczelność kanalizy pod domkiem?? Zatkałem odpływ, nalałem wody, a ta ucieka 5cm/godz., a tu już chudziak wylany. (różnica poziomów około metra, czyli ciśnienie nie za duże, wydaje mi się, że uszczelki powinny wytrzymywać)

Kuć czy nie kuć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja mam pytanie hydrauliczne

 

Czy można na jednym pionie fi 110 podłączyć poprzez czwórnik aż tyle odbiorników

 

2x miska ustępowa

 

1x bidet

 

2x prysznic

 

4x umywalka

 

1x wanna

 

1x pralka + mała wanna 140 do pralki

 

Czy jest tego bardzo dużo. W projekcie archonu mam to wszystko wpięte pod dwa piony fi 110 ale mam problemy z puszczeniem 2 pionu dlatego hydraulik wymyślił 1 pion ale na czwórniku.

 

Jak mylicie będzie to chodzić? Dla mnie jako laika wydaję się że będzie wpiętych za dużo rzeczy na raz. Ale jeżeli jest to możliwe to czy należy zwiększyć przekrój z fi 10 np. na fi 160

Wszystkie te urządzenia są położone blisko siebie w sąsiadujących ze sobą pomieszczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sorry, że w kilku wątkach ale sprawa dla mnie pilna. Jaka powinna być szczelność kanalizy pod domkiem?? Zatkałem odpływ, nalałem wody, a ta ucieka 5cm/godz., a tu już chudziak wylany. (różnica poziomów około metra, czyli ciśnienie nie za duże, wydaje mi się, że uszczelki powinny wytrzymywać)

Kuć czy nie kuć?

niestety kuć :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...