Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hydraulik do usług


Hydraulik

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kuna

Ad : niezły

Mam termę elektryczną pojemnościową - 15 l . Jest wiekowa a producent nieznany , mimo to jest w dobrym stanie i nie chciał bym jej wymieniać . Terma jest połączona wężykami w oplocie stalowym z baterią dedykowaną do tej termy . Problem polega na tym , że pękł mi wężyk i nie mogę kupić nowego . Wężyk jest nietypowy pomierzyłem go suwmiarką i ma z jednej strony gwint zewnętrzny 13 mm a z drugiej strony gwint wewnętrzny 15 mm . Długość wężyka to 250 mm może być 300 mm . Gdzie kupić taki wężyk ?

 

Myślę że nie powinno być z tym problemu wymontuj wężyk i udaj się do pobliskiego sklepu hydraulicznego lub do super marketu Powinieneś dostać bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Skułem, a w zasadzie skuli ci co robili instalację. Przy osiadaniu ziemi zdeformował się kielich sztucera 110.

Nauczka już dla innych: układać rury na ubitym podłożu. Poza tym po zasypaniu żwir obficie polać wodą, to wstępnie osiądzie, i zapełni szczeliny między rurami.

Pozdrowienia Mergiel i dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły - mam prośbę o poradę. Problem jest następujący: niedawno w instalacji koło mojego domu skoczyło ciśnienie (może ma to związek z budowanym obok osiedlem?), w wyniku czego zaczął mi cieknąć zawór bezpieczeństwa - moim kilku sąsiadom również. Hydraulik, który robił instalacje w naszych segmentach doradził zamontowanie reduktora. Zamontował i pomogło ale tylko na chwilę... Teraz mam tak: w "stanie spoczynku" wszystko jest OK, przy normalnym użytkowaniu (zmywarka, pralka, zlew itp.) - jest OK, przy większym poborze wody (np. kąpiel) też jest OK, ale jak już się wspomniany większy pobór skończy to po chwili (czasami dłuższej, czasami krótszej) i załączeniu pieca (chyba dogrzewa wode w zasobniku) ciśnienie na manometrze przy reduktorze zaczyna powoli rosnąć i rosnąć... i cieknie z zaworu bezpieczeństwa... Tu już hydraulik się chyba poddaje bo rozkłada ręce mówiąc tajemniczo, że to może wadliwy reduktor? Ma rację? Mam wymieniać reduktor?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1950 czy mogę Cię prosić o opinie na temat jednego pionu na czwórniku

(2 posty wyżej)

 

Jutro hydraulik zaczyna kłucie a ja nie jestem pewien czy to jest właściwe rozwiązanie

wybacz, ale to jest wątek Niezłego

 

Aha...no to sorry nie doczytałem.

 

Ale problem nadal pozostał

 

To jeżeli jeszcze mogę to jeszcze mam inne pytanie do hydraulików.

 

Czy można na jednym podejściu do pionu 110 podłączyć dwie miski sedesowe.

 

Sedesy są każdy w innej łazience ale są oddzielone od siebie ścianką działową.

 

Oba te sedesy mają być podłączone do jedną rurą fi 110 Odległość miedzy podłączeniem jednego sedesa a drugim jest 30cm.

 

Czy jak zostanie spuszczona w woda z tego sedesa bliżej pionu to czy nie będą się cofać ścieki do tego górnego sedesa ta odległość 30cm jak dla mnie jest bardzo mała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i proszę o pomoc.

Problem stanowi niskie ciśnienie ciepłej wody w domku.

Ciśnienie wody na wejściu do budynku ustawione jest na poziomie 4 bar.

I z zimną wodą jest w porządku.

Problem jest z ciepłą woda. zaraz po odkręniu kranu ( w dowolnym miejscu w domu ) ciśnienie jest ok. Ale po chwili bardzo spada i wzięcie przysznica stanowi już problem. Co może być powodem ?

W domu zamontowany jest kocioł olejowy Vaillant z zasobnikiem na ciepła wode 150l.

Czy to zasobnik tak obniża ciśnienie ? Po odkręceniu kranu ciśnienie na wejściu utrzymuje sie na poziomie 3,4 - 4 bary.

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie proszę o poradę

hydraulik planuje u mnie instalację wykonać w taki sposób:

 

piec węglowy 25kW w układzie otwartym (czy daje się do układu otwartego pompkę ? kocioł ma być z automatycznym podawaniem groszku węglowego) i następnie wymiennik płytowy (chyba jakiś taki 25-30kW - czy mocniejszy oznacza lepszy ? warto kupić taki o wyższej mocy ?)

 

za wymiennikiem płytowym pompka i dalej dwa rozdzielacze jeden na parterze i jeden na poddaszu (ten drugi na poddaszu bo tam jest jeden obwód podłogówki i żeby ją odpowietrzyć to mówi że tam umieścić trzeba rozdzielacz) oprócz tego jeszcze dodatkowa pompka do cwu

 

pierwszy jak i drugi rozdzielacz miałby odsługiwać i kaloryfery i podłogówkę

 

jakoś tak mi tłumaczył że np. 8 sekcyjny rozdzielacz i od 1 do 5 byłyby podłączone kaloryfery, a od 6 do 8 - 3 pętle podłogówki.

 

wyjaśniam tak jak on mi to mówił, że podłogówki nie byłyby podłączone tak jak kaloryfery czyli zasilanie do zasilania tylko zasilanie podłogówki byłoby z powrotu wzięte (na rozdzielaczu) i regulowane RTL-ami

 

czy w taki sposób można wykonać tą instalację ? czy będzie to poprawnie działało ?

 

no i kolejna sprawa bo jeśli wszystko będzie na 2 rozdzielaczach to do tłoczenia tej wody mówi, że wystarczy pompka o wysokości podnoszenia 6m, no i zastanawiam się czy taka pompa da radę przetłoczyć wodę na 2 rozdzielaczach na których jeszcze do tego będą podłogówki ?

podłogówki na parterze na powierzchni 5m2, 5m2, 10m2 i 12m2 i na poddaszu na powierzchni około 14m2

 

i już ostatnia sprawa

do kaloryferów będzie wszystko szło na PEX-ie i mam pytanie czy w pionach i innych zbędnych przejściach rurek po podłodze zakłada się izolację na te rurki ? hudraulik twierdzi że nie ma sensu że tylko peszel zakłada się niebieski albo czerwony w zależności czy zasilanie czy powrót

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podogówke zrób sobie na oddzielnym rozdzielaczu i połącz poprzez mieszacz termost. ,będziesz miał możliwośc włączenia sobie samych podłogówek w okresach przejściowych

w tym układzie co planuje mój instalator też będę mógł puścić same ogrzewanie podłogowe jak pozamykam zawory na grzejmikach lub jak na rozdzielaczu pozamykam je

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podogówke zrób sobie na oddzielnym rozdzielaczu i połącz poprzez mieszacz termost. ,będziesz miał możliwośc włączenia sobie samych podłogówek w okresach przejściowych

w tym układzie co planuje mój instalator też będę mógł puścić same ogrzewanie podłogowe jak pozamykam zawory na grzejmikach lub jak na rozdzielaczu pozamykam je

ale komfort nizszy na rtl ,słaba regulacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem:

na początku lipca mają wchodzić instalatorzy (wod, kan, CO), prace przewidują na 2 tygodnie. potem wylewki + 28 dni = w połowie sierpnia należałoby przegrać podłogówkę

tymczasem bujam się z wodociągami o przyłącze wody, ponieważ czeka mnie dość karkołomna ekwilibrystyka, i nie wiem, czy zdązymy z przyłączem do 15 sierpnia. Gazu to na pewno do tego terminu nie przyłaczymy :(

Zatem pytanie: czy da się zrobić to przegrzanie podłogówki jakimś innym sposobem, bez przyłącza wody i gazu (piec CO)???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i pozwolę sobie zapytać ponownie.

Problem stanowi niskie ciśnienie ciepłej wody w domku.

Ciśnienie wody na wejściu do budynku ustawione jest na poziomie 4 bar.

I z zimną wodą jest w porządku.

Problem jest z ciepłą woda. zaraz po odkręniu kranu ( w dowolnym miejscu w domu ) ciśnienie jest ok. Ale po chwili bardzo spada i wzięcie przysznica stanowi już problem. Co może być powodem ?

W domu zamontowany jest kocioł olejowy Vaillant z zasobnikiem na ciepła wode 150l.

Czy to zasobnik tak obniża ciśnienie ? Po odkręceniu kranu ciśnienie na wejściu utrzymuje sie na poziomie 3,4 - 4 bary.

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Proszę o pomoc!

Szukam porady w sprawie przepływowego podgrzewacza wody - jaki i za ile?

Bo według producenta to sterowane elektronicznie są najlepsze - tylko dla kogo? (obecnie mam stary podgrzewacz sterowany ciśnieniowo - Simens 21 kW). Sterowane ciśnieniowo podgrzewacze przy słabym ciśnieniu w instalacji moim zdaniem są nie ekonomiczne - bo trzeba kran odkręcić na max aby załączyły sie grzałki i zaczęła płynąć ciepła woda. Ale wówczas czy tego chcę czy nie, płynie gorąca woda i to całym regulatorem - myślę, że to marnotrawstwo. Ale czy można zainstalować coś innego lepszego (pomijam solary, geotermalne źródła, termy, bojlery zasilane z pieca co, kominków i innych tego typu źródeł)? Chcę kupić nowy podgrzewacz ale nie chcę aby okazało się, że wydam pieniądze i kupię coś co już mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o radę - do tej pory podczytywałam forum, ale już na poważnie zabieram się do remontu szergowca.

Moje pytanie dotyczy odwodnień prysznicowych - specjalnych rynien ukrytych pod listwami, którymi jest odprowadzana woda z prysznica. Produkuje je firma tece - ostatnio reklamowali te systemy w Muratorze. Zastanawiam się nad tym rozwiązaniem, bo chyba estetycznie jest lepsze niż klasyczny prysznic bez brodzika z odpływem na środku i sporymi spadkami. Mam jednak wątpliwości jak to się sprawdza, chętnie przeczytałabym opinię fachowca.

Dodam jeszcze, że remont łazienek w szeregowcu jest generalny, czyli wymiana instalacji co i wod-kan, podłogi skuwane będą aż do stropu, więc jest miejsce na zagłębienie tych elementów w posadzce

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...