Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hydraulik do usług


Hydraulik

Recommended Posts

Witam

Zauważyłem problem w moim kotle Viessmann Vitopend 100. Instalacja c.o. ma 1,5 roku, cisnienie zawsze bylo ustawione na okolo 2 bary.

Ostatnio zauważyłem że cisnienie jest w granicach 1,5bara a w czasie gdy kociol pracuje z c.o., cisnienie powoli wzrasta do ponad 2,5bara. Po wyłączeniu spowrotem wraca na 1,5

Czy cos sie stalo z kotlem czy z instalacja? Czy moge cos zrobic, czy wezwac serwis?

 

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki, ale chciałem sam sobie wybrać kociołek i miałem nadzieję że ktoś mnie wyręczy w przeszukiwaniu wszystkich ofert!!!

Może jest osoba która coś takiego wykonała i podzieli się wynikiem.

A ten Immergass, to jaki model?.

Pozdrawiam.

 

http://www.immergas.com.pl/menu_2/z_zasobnikiem/avio_zeus_kw/models/zeus_24_kw.htm

 

katły te nie sa tanie ale mam mozliwośc kupienia w dobrej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zauważyłem problem w moim kotle Viessmann Vitopend 100. Instalacja c.o. ma 1,5 roku, cisnienie zawsze bylo ustawione na okolo 2 bary.

Ostatnio zauważyłem że cisnienie jest w granicach 1,5bara a w czasie gdy kociol pracuje z c.o., cisnienie powoli wzrasta do ponad 2,5bara. Po wyłączeniu spowrotem wraca na 1,5

Czy cos sie stalo z kotlem czy z instalacja? Czy moge cos zrobic, czy wezwac serwis?

 

Karol

 

Różnice w ciśnieniu instalacji grzewczej to nic nowego Na wartość wskazaną na manometrze ma wpływ kilka czynników pracująca lub wyłączona pompka , temperatura wody ale jeśli kiedyś było inaczej niż jest teraz to może oznaczać tylko jedno należy sprawdzić i dopompować powietrza do naczynka w kotle

Bez problemu zrobisz to sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem się jeszcze zapytać o rozwiązanie ogrzewania podłogowego.

mam zamontowane 2 rozdzielacze. jeden 6 sekcyjny na grzejniki oraz drugi 3 sekcyjny z przepływomierzami.

do tego 6 sekcyjnego chcę podpiąć jeden mały obieg podłogówki, taki ok 5mk, hydraulik proponuje zrobić to na zaworze rtl.

ten 3 sekcyjny również chce zrobić na zaworze rtl tylko z kapilarą zamiast na zaworze termostatycznym 3 drożnym mieszającym- które rozwiązanie w tym przypadku było by leprze. dodam że każdy z tych 3 obiegów ma po około 11mk.

 

1.http://www.allegro.pl/item482766444_zestaw_do_ogrzewania_podlogowego_do_120_m2.html

2. http://www.allegro.pl/item482766463_zestaw_do_ogrzewania_podlogowego_do_150_m2_zawor.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zauważyłem problem w moim kotle Viessmann Vitopend 100. Instalacja c.o. ma 1,5 roku, cisnienie zawsze bylo ustawione na okolo 2 bary.

Ostatnio zauważyłem że cisnienie jest w granicach 1,5bara a w czasie gdy kociol pracuje z c.o., cisnienie powoli wzrasta do ponad 2,5bara. Po wyłączeniu spowrotem wraca na 1,5

Czy cos sie stalo z kotlem czy z instalacja? Czy moge cos zrobic, czy wezwac serwis?

 

Karol

 

Różnice w ciśnieniu instalacji grzewczej to nic nowego Na wartość wskazaną na manometrze ma wpływ kilka czynników pracująca lub wyłączona pompka , temperatura wody ale jeśli kiedyś było inaczej niż jest teraz to może oznaczać tylko jedno należy sprawdzić i dopompować powietrza do naczynka w kotle

Bez problemu zrobisz to sam

 

Ok, jakie czynności sa tu wymagane po kolei oprócz posiadania pompki lub sprężarki? Spuszczenie wody z instalacji itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zauważyłem problem w moim kotle Viessmann Vitopend 100. Instalacja c.o. ma 1,5 roku, cisnienie zawsze bylo ustawione na okolo 2 bary.

Ostatnio zauważyłem że cisnienie jest w granicach 1,5bara a w czasie gdy kociol pracuje z c.o., cisnienie powoli wzrasta do ponad 2,5bara. Po wyłączeniu spowrotem wraca na 1,5

Czy cos sie stalo z kotlem czy z instalacja? Czy moge cos zrobic, czy wezwac serwis?

 

Karol

 

Różnice w ciśnieniu instalacji grzewczej to nic nowego Na wartość wskazaną na manometrze ma wpływ kilka czynników pracująca lub wyłączona pompka , temperatura wody ale jeśli kiedyś było inaczej niż jest teraz to może oznaczać tylko jedno należy sprawdzić i dopompować powietrza do naczynka w kotle

Bez problemu zrobisz to sam

 

Ok, jakie czynności sa tu wymagane po kolei oprócz posiadania pompki lub sprężarki? Spuszczenie wody z instalacji itp ?

 

Podstawowa zasada jest taka że powietrze dopompowujemy do naczynka które nie jest podłączone do instalacji pod ciśnieniem W przypadku kotła ( dotyczy kotłów wiszących z wbudowanym naczyniem przeponowym) wystarczy zamknąć zawory na zasilaniu i powrocie pod kotłem spuścić ciśnienie wody z samego kotła sprawdzić ciśnienie w naczynku i ewentualnie dopompować w większości przypadków będzie to 1 ½ Bara ale najlepiej jest sprawdzić w instrukcji obsługi kotła

Odkręcamy zawory pod kotłem i dopuszczamy wody do wymaganego poziomu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko co moze byc przyczyną dudnienia w piecu ,piec jest na paliwo stałe .

 

Najczęściej wysoka temperatura pracy tak powyżej 80 st C Czasami jest to wada konstrukcyjna kotła (zbyt bliska odległość od dwóch blach) towarzyszy temu wytrącanie się baniek powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie wymagany sposób podłączenia rur do kominka (z płaszczem wodnym, ulrich). Jestem kompletnym laikiem (proszę wybaczyć), ale niezbędna jest mi odpowiedź na pytanie związane ze sposobem podłączenia rur do kominka i wpływem tegoż podłączenia na wydajność ogrzewania. Toczy się pewna dyskusja między hydraulikami - czy te rury, które podłącza się bezpośrednio do kominka (nie spalinowa! - te, które idą z boku) mają być podłączone po jednej stronie czy po przeciwnych?

Bardzo proszę o szybką i rzeczową odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie wymagany sposób podłączenia rur do kominka (z płaszczem wodnym, ulrich). Jestem kompletnym laikiem (proszę wybaczyć), ale niezbędna jest mi odpowiedź na pytanie związane ze sposobem podłączenia rur do kominka i wpływem tegoż podłączenia na wydajność ogrzewania. Toczy się pewna dyskusja między hydraulikami - czy te rury, które podłącza się bezpośrednio do kominka (nie spalinowa! - te, które idą z boku) mają być podłączone po jednej stronie czy po przeciwnych?

Bardzo proszę o szybką i rzeczową odpowiedź.

 

Z mego doświadczenia wynika że nie ma to żadnego znaczenia zależy to od indywidualnych warunków (nie zawsze jest miejsce) Kominek to nie grzejnik aby rodzaj podłączenia miał wpływ na ilość oddawanego ciepła Chyba ż instrukcja montażu mówi co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrew01

 

 

jestem na etapie adaptacji projektu i jeszcze mogę co nieco pozmieniać w kwestii ogrzewania (domek jednorodzinny ok 140 m2 pow. uż.). Jako, że na działce gazu nie ma i nie będzie, więc wybór padł na piec na ekogroszek (najprawdopodobniej ling combi 23,3 kW). Największy mam dylemat z kominkiem, który jest już w projekcie ale jako wolnostojący, czyt. rekreacyjny. Zastanawiam się czy jest sens dokładać do kominka z płaszczem wodnym i wpinać go do c.o. Na początku wyobrażałem sobie, iż kominek byłby używany w chłodniejsze dni jezienno-wiosenne, ale coraz częściej spotykam się z opiniami, że przy ekogroszku nie ma to sensu, ponieważ różnica kosztu ogrzewania nie jest znaczna. Do tego dochodzą niedogodności (bardziej lub mniej prawdziwe) typu: kotłownia w salonie, niebezpieczeństwo gdy zabraknie prądu, koszty przeglądu, czyszczenia itp itd.

 

Powiem szczerze sam już nie wiem co wybrać....

 

Z góry dziękuję za wszystkie rady.

 

Pozdrawiam

Andrzej

 

Uważam że w tym przypadku kominek z płaszczem jest zbyteczny Bardzo podniesie koszt instalacji Lepiej kupić kociołek na eko groszek z rusztem awaryjnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Problemów z kotłownią ciąg dalszy..

 

Tak więc:

 

Posiadam 2 obwody ( zamknięty i otwarty ).

Zamknięty -> kocioł gazowy, otwarty -> kocioł na paliwo stałe..

Podłączone przez wymiennik.

 

i teraz pojawia się problem..

 

Przy wymienniku sa 2 pompy ( jak Pan Bóg przykazał )..

 

Kocioł gazowy mam ustawiony na 20 stopni poprzez programator pokojowy..

 

Kocioł grzeje także CWU poprzez zawór trójdrożny..

 

Problem pojawia się w momencie palenia w kotle na paliwo stałe.

 

Jeżeli kocioł gazowy zacznie grzać CWU, to po zakończeniu zawór trójdrożny nie przełącza się spowrotem na C.O.

 

Muszę ręcznie na czujniku pokojowym podnieść tempperaturę powyżej aktualnej, wtedy kocioł gazowy włącza się na kilka sekund, pompa w nim rusza i zasysa podgrzaną wodę z wymiennika płytowego i przełącza zawór tródrożny.

 

W tym momencie przez kocioł przepływa woda podgrzana przez wymienik i wszystko gra...

 

Złości mnie to przełączanie, ponieważ po wygaszeniu kotła na paliwo stałe, musze pilnować aby przestawić starownik pokojowy na niższą temperaturę , ponieważ w innym przypadku kocioł gazowy po wystygnięciu kotła na paliwo stałe grzeje mi do zadanej ( wyższej temperatury )...

 

Co z tym fantem można zrobić żeby było po ludzku..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...