Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hydraulik do usług


Hydraulik

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość justyna_m

to ja też zadam pewne pytanie ponieważbardzo mnie ta sytuacja irytuje...

 

 

Otóż zanim rozpoczęliśmy prace nad hydrauliką rozmawiałam z hydraulikiem i poinformowałam go iż w jednej z łazienek będzie odpły liniowy i zapytałam czy trzeba o tym już w czasie wylewek pomyśleć żeby później nie było za późno ... Pan nie powiedział nic ... czy umie czy nie umie ... zainstalowali po czym po wylewkach okazało się iż odpły jest za nisko ... został dziś wykuty ale jak się spodziewałam jest zniszczony (porysowany od maszyny do wylewek) ...

 

 

teraz ktoś musi za ten odpływ zapłacić ...

 

 

moim zdaniem winęponosi hydraulik, który zamontował odpływ i jego nie zabezpieczył lub źle to zrobił lub nie powinien go montować lub wylewka nie powinna byćpod odpływem ...

 

 

nie wiem ... ja się nie znam i nie znalazłam nigdzie instrukcji montażu takiego odpływu

 

 

proszę powiedzcie ... czy trafiłam na niefachowość hydraulika ??? i powinien pokryć koszty odpływu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlam ten watek wiec zapytam :lol: Z gory uprzedzam ze nie przeczytalam wszystkich postow wiec prosze nie bic.

W moim domu chcialabym na wiekszosci parteru zrobic podlogowke( w salonie opcja grzejniki kanalowe).Niestety w miejscowosci nie ma gazaciagu wiec dom bedzie ogrzewany piecem na paliwo stale (eko-groszek lub piec "na wszystko") Na poddaszu oraz w dwoch pokojach na dole chce natomiast zamontowac kaloryfery.Wiem ze mozna zastosowac taki uklad mieszany instalujac mieszacz ale czy jest to duzy problem wlasnie przy takim sposobie ogrzewania domu?(piec na wegiel)

Czy bedzie to wszystko poprawnie funkcjonowalo?Jaki ewentualnie rodzaj pieca (marka) powinnam zakupic do takiego ukladu.?Prosze o porade czy gra jest warta swieczki czy podarowac sobie ogrzewanie podlogowe i zrobic tylko "tam gdzie musi byc czyt lazienki )

 

 

Mamy XXI wiek i to my możemy wybrać zarówno źródło grzania jak i rodzaj instalacji

I potrzebujemy jeszcze do tego kogoś kto to poskłada do kupy

Jeśli chcesz mieć ogrzewanie mieszane ( grzejniki i podłogówkę ) to możesz mieć i źródło grzania nie ma tu znaczenia podłogówka może pracować zarówno z kotłem gazowym, elektrycznym, pompa jak i kotłem na opał stały

Niestety w przypadku kotła na opał stały rzecz taka porasta nie jest

Decydując się na kocioł na opał stały i podłogówkę zalecam zamontowanie bufora ciepła nawet takiego kilkuset litrowego

Kotły na eko-groszek hit ostatniego sezony maja sporo wad takich jak zwariowana cena opału, opał zły jakościowo, częste awarie, wszystkie wady kotła na opał stały i naprawdę głośna praca

Jeśli chcesz mieć instalacje tania w utrzymaniu i w miarę bezobsługowa to kup zwykły kociołek taki na wszystko do tego bufor ciepła o odpowiedniej pojemności dobrze ocieplony i do tego instalacje jaka tylko chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

pralkę chciałem umiejscowić w piwnicy, natomiast odpływ do szamba idzie po suficie,

będę miał tam (w piwnicy) też bidet, prysznic i zlew - używane bardzo sporadycznie i je podłączę sobie do gadżetu podnoszącego ścieki do góry.

pralka będzie produkowała dużo wody i dość często będzie załączana, w związku z tym chciałem oszczędzić ów podnoszący ścieki do góry gadżet i pralkę wpiąć bezpośrednio w rurę idącą sufitem.

jaka jest wysokość podnoszenia wody pralek? są "mocniejsze" i "słabsze" modele, czy z reguły pompa jest jedna.

potrzebuję podnieść na góra 2-2,2m - czy pompa w pralce da radę, czy trzeba ją podłączyć do "podnoszacza" ścieków?

 

Tylko przez dodatkowa pompę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezlyjestem wdzieczna za podpowiedz.Zdaje sobie sprawe ze wlasnie z kotlem na wegiel ogrzewanie podlogowki nie jest juz tak proste.Napisalam ze biore pod uwage piec na eko-groszek gdyz myslalam ze taki piec z podajnikiem jest bardziej przyjazny do podlogowki (lepsze utrzymanie stalej temepratury) Rozumiem ze ten bufor ciepla wlasnie ma za zadanie gromadzic goraca wode i "wydzielaj ja" do ukladu mieszanego?Pamietam ze byl gdzies watek o buforze wiec zaarz go sobie poszukam :D Nawet bardziej odpowiadalby mi piec na wszystko bo nie chce uzalezniac sie od jednego typu paliwa (wlasnie ze wzgledu na rosnaca cene eko-groszu) oraz mam dostep do tanich okrajek z drzewa (blisko tartak) :)

Moglbys mi jeszcze poradzic ktore obecnie piece (firmy ) sa godne polecenia?Wiem ze nie mozna reklamowac produktow ale moze wymienisz kilka kotlow ktore Ty bys bral pod uwage bedac na moim miejscu?

Znalazlam ostatnio u jednego forumowicza kociol uniRet i doczytalam ze jest on niskotemperaturowy.Czy chodziw nim o to ze jest on jakos specjalnie przystosowany rowneiz do podlogowki?Co sadzisz wogole o tym kotle i czy nadaje sie do takeigo ukladu mieszanego?

Wczesniej myslalam nad fexplus26 oras kotlem kostrzewa .

Mam jeszcze troche czasu do zakladania co ale wole juz teraz przeanalizowac niektore sprawy.

Bede wdzieczna za odpowiedz rowniez na ten post :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość justyna_m
to ja też zadam pewne pytanie ponieważbardzo mnie ta sytuacja irytuje...

 

 

Otóż zanim rozpoczęliśmy prace nad hydrauliką rozmawiałam z hydraulikiem i poinformowałam go iż w jednej z łazienek będzie odpły liniowy i zapytałam czy trzeba o tym już w czasie wylewek pomyśleć żeby później nie było za późno ... Pan nie powiedział nic ... czy umie czy nie umie ... zainstalowali po czym po wylewkach okazało się iż odpły jest za nisko ... został dziś wykuty ale jak się spodziewałam jest zniszczony (porysowany od maszyny do wylewek) ...

 

 

teraz ktoś musi za ten odpływ zapłacić ...

 

 

moim zdaniem winęponosi hydraulik, który zamontował odpływ i jego nie zabezpieczył lub źle to zrobił lub nie powinien go montować lub wylewka nie powinna byćpod odpływem ...

 

 

nie wiem ... ja się nie znam i nie znalazłam nigdzie instrukcji montażu takiego odpływu

 

 

proszę powiedzcie ... czy trafiłam na niefachowość hydraulika ??? i powinien pokryć koszty odpływu???

 

a mi ktoś odpowie ...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezlyjestem wdzieczna za podpowiedz.Zdaje sobie sprawe ze wlasnie z kotlem na wegiel ogrzewanie podlogowki nie jest juz tak proste.Napisalam ze biore pod uwage piec na eko-groszek gdyz myslalam ze taki piec z podajnikiem jest bardziej przyjazny do podlogowki (lepsze utrzymanie stalej temepratury) Rozumiem ze ten bufor ciepla wlasnie ma za zadanie gromadzic goraca wode i "wydzielaj ja" do ukladu mieszanego?Pamietam ze byl gdzies watek o buforze wiec zaarz go sobie poszukam :D Nawet bardziej odpowiadalby mi piec na wszystko bo nie chce uzalezniac sie od jednego typu paliwa (wlasnie ze wzgledu na rosnaca cene eko-groszu) oraz mam dostep do tanich okrajek z drzewa (blisko tartak) :)

Moglbys mi jeszcze poradzic ktore obecnie piece (firmy ) sa godne polecenia?Wiem ze nie mozna reklamowac produktow ale moze wymienisz kilka kotlow ktore Ty bys bral pod uwage bedac na moim miejscu?

Znalazlam ostatnio u jednego forumowicza kociol uniRet i doczytalam ze jest on niskotemperaturowy.Czy chodziw nim o to ze jest on jakos specjalnie przystosowany rowneiz do podlogowki?Co sadzisz wogole o tym kotle i czy nadaje sie do takeigo ukladu mieszanego?

Wczesniej myslalam nad fexplus26 oras kotlem kostrzewa .

Mam jeszcze troche czasu do zakladania co ale wole juz teraz przeanalizowac niektore sprawy.

Bede wdzieczna za odpowiedz rowniez na ten post :D

 

 

Każdy kociołek będzie pracował z podłogówka

Jeśli chodzi o wybór kotła to radze zdecydować się na lokalnego producenta ( prawie w każdym powiecie w kraju jest taki) lub wybrać coś z producentów krajowych może to być jedna z tych firm która wymieniłaś Ja preferuje firmę Zebiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.Zaraz zobacze czy w moich olilicach robia cos z Zebca i poogladam ich wyroby :D Buduje kolo Krakowa wiec powinnam miec jakis wybor.W mojej miejscowosci wiekszosc osob ma Sasa tyle ze oni nie maja podlogowek.

 

W salonie bede miala rowniez kominek ktory bedzie uzywany od czasu do czasu (rekreacyjnie) Majac tam podlogowke to jak rozpale w kominku i temeratura pomieszczenia przekroczy temperature zadana( nie chce miec w salonie sauny :) mniemam ze podlogowka wylaczy sie automatycznie.I co teraz?

Czy musze wygaszac piec ( w kotlowni)aby nie doszlo do "zagotowania wody"?

Czy wystraczy przestawic wtedy piec na jakas minimalna temperature aby gromadzil caly czas ciepla wode w buforze.Jak dlugo moze trwac taki proces "gromadzenia wody"?

Czy sa jakies programatory czasowe ze idac spac nastawiam ze o odpowiedniej godzinie (tyle ile potrzeba czasu do ponownego uruchomienia grzania podlogowki) ciepla woda zaczyna zasilac znow ogrzewanie podlogowe.

Po prostu chodzi o to zeby rano nie okazalo sie ze w domu jest zimno (kominek przestal sie juz dawno palic a podlogowka jeszcze nie zdazyla sie nagrzac)

Moze bezpiecznie byloby zamontowac ogrzewanie kanalowe (oprocz podlogowki) ktore rano ewenualnie szybciej zareaguje przy ponownym rozpaleniu pieca ( jesli trzeba by go bylo wygasic )

Z gory przepraszam jezeli moj tok myslenia jest bledny ale tak to sobie wszystko wyobrazam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o poradę. Kupiłam mieszkanie w kamienicy przedwojennej. W łazience chcę zamontować umywalkę wiszącą (keramag 500)i przeczytałam że do niej trzeba dokupić specjalny stelaż do ściany (np Geberit) Zastanawiam się czy ten stelaż da się wkuć w ścianę czy trzeba będzie taką obudowę robić jak do sedesu podwieszanego, a to nie wchodzi w grę bo łazienka i tak jest b.wąska (115 cm szerokości) To dla mnie ważne bo jak się nie da wkuć tego w ściane to muszę zmienic całą koncepcję aranżacji łazienki i zrezygnować z umywalki wiszącej i kupić coś innego:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o poradę. Kupiłam mieszkanie w kamienicy przedwojennej. W łazience chcę zamontować umywalkę wiszącą (keramag 500)i przeczytałam że do niej trzeba dokupić specjalny stelaż do ściany (np Geberit) Zastanawiam się czy ten stelaż da się wkuć w ścianę czy trzeba będzie taką obudowę robić jak do sedesu podwieszanego, a to nie wchodzi w grę bo łazienka i tak jest b.wąska (115 cm szerokości) To dla mnie ważne bo jak się nie da wkuć tego w ściane to muszę zmienic całą koncepcję aranżacji łazienki i zrezygnować z umywalki wiszącej i kupić coś innego:(

 

 

 

Oczywiście że da się wkuć taki stelaż w tą ścianę ale musisz jeszcze się upewnić co na to właściciel budynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja też zadam pewne pytanie ponieważbardzo mnie ta sytuacja irytuje...

 

 

Otóż zanim rozpoczęliśmy prace nad hydrauliką rozmawiałam z hydraulikiem i poinformowałam go iż w jednej z łazienek będzie odpły liniowy i zapytałam czy trzeba o tym już w czasie wylewek pomyśleć żeby później nie było za późno ... Pan nie powiedział nic ... czy umie czy nie umie ... zainstalowali po czym po wylewkach okazało się iż odpły jest za nisko ... został dziś wykuty ale jak się spodziewałam jest zniszczony (porysowany od maszyny do wylewek) ...

 

 

teraz ktoś musi za ten odpływ zapłacić ...

 

 

moim zdaniem winęponosi hydraulik, który zamontował odpływ i jego nie zabezpieczył lub źle to zrobił lub nie powinien go montować lub wylewka nie powinna byćpod odpływem ...

 

 

nie wiem ... ja się nie znam i nie znalazłam nigdzie instrukcji montażu takiego odpływu

 

 

proszę powiedzcie ... czy trafiłam na niefachowość hydraulika ??? i powinien pokryć koszty odpływu???

 

a mi ktoś odpowie ...???

 

 

 

Moim zdaniem jeśli już ktoś zawinił to chyba firma od wylewek Hydraulik miał zamontować odwodnienie liniowe i to zrobił Nie tylko w przypadku hydrauliki można coś uszkodzić przez następne ekipy np. okna

To firma od wylewek powinna zabezpieczyć i wypoziomować odwodnienie ale to tylko moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość justyna_m
to ja też zadam pewne pytanie ponieważbardzo mnie ta sytuacja irytuje...

 

 

Otóż zanim rozpoczęliśmy prace nad hydrauliką rozmawiałam z hydraulikiem i poinformowałam go iż w jednej z łazienek będzie odpły liniowy i zapytałam czy trzeba o tym już w czasie wylewek pomyśleć żeby później nie było za późno ... Pan nie powiedział nic ... czy umie czy nie umie ... zainstalowali po czym po wylewkach okazało się iż odpły jest za nisko ... został dziś wykuty ale jak się spodziewałam jest zniszczony (porysowany od maszyny do wylewek) ...

 

 

teraz ktoś musi za ten odpływ zapłacić ...

 

 

moim zdaniem winęponosi hydraulik, który zamontował odpływ i jego nie zabezpieczył lub źle to zrobił lub nie powinien go montować lub wylewka nie powinna byćpod odpływem ...

 

 

nie wiem ... ja się nie znam i nie znalazłam nigdzie instrukcji montażu takiego odpływu

 

 

proszę powiedzcie ... czy trafiłam na niefachowość hydraulika ??? i powinien pokryć koszty odpływu???

 

a mi ktoś odpowie ...???

 

 

 

Moim zdaniem jeśli już ktoś zawinił to chyba firma od wylewek Hydraulik miał zamontować odwodnienie liniowe i to zrobił Nie tylko w przypadku hydrauliki można coś uszkodzić przez następne ekipy np. okna

To firma od wylewek powinna zabezpieczyć i wypoziomować odwodnienie ale to tylko moje zdanie

 

 

może i tak .... gdyby nie było przy wylewkach hydraulików ... ale oni podczas wylewania wylewek byli!!! i byli przy ustalaniu poziomów !!! więc chyba ekipa od wylewek nie ponosi tutaj odpowiedzialności ...

 

jutro rozliczamy się z hydraulikiem ... zobaczymy co powie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam czysto techniczne pytanie.... mianowicie chcialbym odsunac piec od komina ookoło 1,5m od komina. Czy to jest mozliwe technicznie czy piec musi być ustawiony centralnie przy kominie. Mówie o piecu na ekogroszek z zasobnikiem KMT Tilgner 25KW

 

 

Było by najlepiej by kociołek stał jak najbliżej komina i był podłączony prosto ale myślę że można go odsunąć na tą odległość zwłaszcza że jest to kociołek z nadmuchem ale wpływ maja na to tez inne czynniki takie jak wysokość komina jego przekrój sposób palenia i rodzaj opału Generalnie powinno działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam

 

Wymieniam wlasnie swoj kociol bo obecne rachunki za gaz sa okrotne...

 

Zastanawiam sie pomiedzy:

1. Di Dietriech DTG 1305 Eco.NOx s150 (24KW, atmosferyczny-zeliwny, zasobnik 150L, sterowanie pogodowe)

2. Valiant VSC atmoCOMPACT VSC194-C150 (20KW, atmosferyczny, zasobnik 100L ladowany warstwowo, sterowanie pogodowe)

 

Budynek: 220m2 z lat 90, sciany ocieplone, okna plastikowe, 3 lazienki, instalacja miedziana, grzejniki stalowe-plytowe

 

Raczej rezygnuje z kondensacyjnego ze wzgledu na grzejniki ktore po obliczeniach chyba beda zbyt male aby ogrzac 230m2

Instalacja bedzie podzielona na dwa nezalezne obiegi wiec kociol musi umozliwiac sterowanie pogodowe dla dwoch niezaleznych obiegow CO

 

Pierwszy wariant ma wymiennik zeliwny ale palnik jest jednostopniowy wiec boje sie zbyt duzego zuzycia gazu zwlaszcza ze moc kotla jest duzo wieksza niz faktycznie zapotrzebowane budynku. Za to ten kociol ma zaawansowane sterowanie i nie bedzie problemu z dwoma obiegami

 

Drugi wariant ma gorszy wymiennik bo stalowy ale jest modulowany, dodatkowo ma zasobnik ladowany warstwowo wiec wydaje sie bardziej ekonomiczny. Ale ma gorsze sterowanie i jeszcze nie jestem pewien co do mozliwosci sterowania drugim obiegiem (chyba wymaga to regulatora pogodowego z serii 600 ktory jest duzo drozszy)

 

Teraz pytanie:

ktory z tych piecy wybrac zakladajac ze zalezy mi na ekonomicznosci i komforcie cieplej wody ?

Czy macie jeakies doswiadczenia z tymi kotlami ?

 

Pozdrawiam iz gory dziekuje za odpowiedz

Melon23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli głównym powodem wymiany kotła są wysokie rachunki za gaz to następnym kotłem powinien być kociołek kondensacyjny i bzdura jest twierdzenie że kotły kondensacyjne nie nadają się do starych instalacji Kup kociołek kondensacyjny jakiś wiszący i do tego zasobnik na ciepłą wodę no i jeszcze odpowiednią automatykę do sterowania podłogówka Ja jak zwykle obstawiam Vaillanta ale może być również De Dietrich lub Immergas to zależy co jest popularne w Twoim rejonie

 

Pozdrawiam niezły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz

Rzecz w tym ze policzylem moc grzejnikow i zakladajac nizsza temperature wody CO grzejniki beda uzyskiwaly zbyt mala moc - konieczna bylaby wymiana grzejnikow a to wiadomo jest koszt. dodatkowo dochodzi koszt wymiany wkladu kominowego aby doprowadzic powietrze do zamknietej komory spalania

 

zakladajac te kilka - kilkanascie procent oszczednosci na kondensacji moze sie zwrocic dopiero po wielu latach zwlaszcza ze trzeba wymienic grzejniki i wklad kominowy

 

Bez wymiany grzejnikow kocil prawdopodobnie nie bedzie kondensowal bo ciagle bedzie mocno grzal dlatego jestem raczej za atmosferykiem

 

A tak poza tym to jaka moc grzejnikow przyjmujecie w przyblizeniu ma metr kwadratowy powierzchni: zakladajac budynek sciana dwuwarstwowa: Max+ dziurawka+ 10cm styropianu, duzo okien plastikowych, duzo pomieszczen o duzej powierzni trudnych do ogrzania, wysokosc kondygnacji 2,5m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...